Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://api.sonymobile.com/files/xperia-z2-hero-white-1240x840-3e10d78449d87fa41b4b9126a53ff806.jpg

Sony @ MWC: Παρουσίασε τo Xperia Ζ2[update: hands-on]

 

Sony Xperia Z2

The world’s best camera and camcorder in a waterproof smartphone*

 

 

Xαρακτηριστικά:

 

Κάμερα και video

  • 20.7 MP Exmor RS™ for mobile image sensor, 4K video capture
  • Burst mode
  • HDR for both picture/film
  • 8x digital zoom
  • Front-facing camera (2.2 MP 1080p)
  • Geotagging
  • HD video recording (1080p)
  • Image stabiliser
  • Object tracking
  • Red-eye reduction
  • Scene recognition
  • Send to web
  • Smile Shutter™
  • Sony Exmor RS for mobile image sensor
  • Superior Auto
  • Sweep Panorama
  • Touch focus
  • Touch capture
  • White balance
  • Image capture, supported format: JPEG
  • Image playback supported formats: BMP, GIF, JPEG, PNG, WebP
  • Video recording, supported formats: 3GPP, MP4
  • Video playback supported formats: 3GPP, MP4, M4V, MKV, AVI, XVID, WEBM
  • Face detection

 

Σχεδιασμός και οθόνη

  • Διαστάσεις: 146,8 x 73,3 x 8,2 χιλιοστά
  • Βάρος: 158 γραμμάρια
  • Durability: IPX5 and IPX8 (waterproof) ****
  • IP5X (Dust protected)
  • 5.2”, 16,777,216 colours, Full HD 1920x1080 pixels
  • TRILUMINOS™ Display for mobile
  • X-Reality™ for mobile picture engine
  • Face Unlock
  • Gesture input
  • STAMINA mode
  • Touch gesture – multi-touch, up to 10 fingers supported
  • Screenshot capturing
  • Throw
  • Pan & zoom

 

System

  • Qualcomm Snapdragon MSM8974AB με τετραπύρηνη CPU χρονισμένη στα 2,3 GHz
  • RAM: 3 GB
  • Flash memory: Up to 16 GB*****
  • Expansion slot: microSD™ card, up to 64 GB (SDXC supported)

 

Δίκτυα

  • UMTS HSPA+ 850 (Band V), 900 (Band VIII), 1700 (Band IV), 1900 (Band II), 2100 (Band I) MHz
  • GSM GPRS/EDGE 850, 900, 1800, 1900 MHz
  • LTE (Bands 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 13, 17, 20)

 

Συνδεσιμότητα και επικοινωνία

  • 3.5 mm audio jack (CTIA)
  • aGPS
  • ANT+ wireless technology
  • Bluetooth 4.0 wireless technology
  • DLNA Certified
  • MHL support
  • Native USB tethering
  • NFC
  • Screen mirroring
  • Smart Connect
  • Synchronisation via Exchange ActiveSync®, Facebook™, Google™ and SyncML™*
  • USB charging
  • USB High speed 2.0 and Micro USB support
  • Xperia Link
  • Wi-Fi and WiFi Hotspot functionality
  • Noise suppression
  • Voice enhancement
  • Xperia Socialife**
  • Miracast™

 

Ψυχαγωγία

  • 3D and motion gaming
  • PlayStation Certified
  • FM Radio with RDS
  • SensMe and SensMe slideshow
  • Sony Entertainment Network (selected markets only)
  • TV launcher
  • “WALKMAN” application
  • 3D surround sound
  • Bluetooth stereo (aptX®, A2DP)
  • Clear Audio+, Clear Bass, Clear Phase™ and Clear stereo
  • xLoud Experience – audio filter technology from Sony
  • Audio recording, supported formats: 3GPP, MP4, AMR
  • Audio playback supported formats: AAC, AMR-NB, AMR-WB, FLAC, MIDI, MP3, PCM, Vorbis, WMA
  • YouTube**
  • Facebook application**
  • Twitter**
  • TrackID music recognition**

 

[Eπίσημη ιστοσελίδα] - [Sony Ελλάς]

Edited by zxr
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Για να δουμε ποτε θα κυκλοφορησει,ποια τιμη μιας απο Nokia/MS δεν περιμενω τουμπανατο 5ιντσο που θελω,τους βαρεθηκα τους Κορεατες που τα ιδια και τα ιδια,Κινεζους δεν τους εμπιστευομαι ακομα και η HTC αναξιοπιστη μου ειναι.

 

Φαινεται η Sony να βελτιωσε αυτα τουλαχιστον που εμενα με απετρεπαν εως τωρα και κυριως την ποιοτητα του panel που επιτελους εβγαλε πολυ πολυ ποιοτικη θα ελεγα.

 

Ειδωμεν.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερο σαν ένα lifting του Ζ1 φαίνεται παρά σαν καινούργιο μοντέλο. Καλοδεχούμενη η καλύτερη οθόνη, η βελτίωση των εξωτερικών ηχείων και το συμμάζεμα του μπέζελ. Η κάμερα από τις πρώτες εντυπώσεις φαίνεται ακριβώς ίδια με του Ζ1(στον φωτογραφικό τομέα), στο βίντεο έχουμε δυνατότητα 4Κ εγγραφή.

Το καλύτερο "feature" που θα φέρει το Ζ2 είναι η μείωση των τιμών των εξαιρετικών Ζ και Ζ1 ;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Alex καιρό είχα να δω δικό σου post πρώτο πρώτο μετά από ανακοίνωση νέας Sony συσκευής.:p :p

 

Αν η τιμή είναι στα επίπεδα που έλεγε το αρχικό topic με την παρουσίαση, τότε, επιτέλους, γλιτώνουμε τις 700άρες και ερχόμαστε στις προ διετίας τιμές. Είχε παραγίνει το κακό κάθε χρόνο +50 ευρώ καπέλο. Αν και στην Ελλάδα παίζει να έρθει με καμιά τιμή από τις γνωστές ληστρικές.

 

Είναι όπως τα λέτε παιδιά. Το Ζ1 κακά τα ψέματα πέρα από την οθόνη (ελπίζω να μην κάνει κάνα αστείο με 2 διαφορετικές οθόνες) η οποία αναγκαστικά θα πρέπει να θυμίζει καρτούν για να αρέσει ( :rolleyes: ) δεν υπήρχε κάτι να βελτιώσεις. Η μπαταρία στα καλύτερα επίπεδα σε σχέσει με άλλες ναυαρχίδες, η κάμερα από τις καλύτερες και μία smooth εμπειρία να την πιεις στο ποτήρι. Άρα η Sony υπερέβαλλε εαυτόν με βελτιωμένο επεξεργαστή, καλύτερη μπαταρία, καλύτερα ηχεία (μένει να τα ακούσουμε βέβαια), καλύτερη σε όλα οθόνη (αν είναι σαν του Z1c) και βελτιώσεις σε κάμερα. Και όλα αυτά σε αναλογικά μικρότερο σώμα από,τι το Z1 με 5" οθόνη.

Not bad.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τα έσπασε φέτος η Sony! έβαλε και καλύτερη οθόνη και έκανε το Ζ2 το καλύτερο κινητό και την καλύτερη αγορά. καλύτερη μπαταρία,επεξεργαστή,μνήμη, κάμερα, ποιότητα τι άλλο να ζητήσει κανείς; την πάτησε φέτος η Samsung
Link to comment
Share on other sites

τα έσπασε φέτος η Sony! έβαλε και καλύτερη οθόνη και έκανε το Ζ2 το καλύτερο κινητό και την καλύτερη αγορά. καλύτερη μπαταρία,επεξεργαστή,μνήμη, κάμερα, ποιότητα τι άλλο να ζητήσει κανείς; την πάτησε φέτος η Samsung

 

Και ράδιο! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Alex καιρό είχα να δω δικό σου post πρώτο πρώτο μετά από ανακοίνωση νέας Sony συσκευής.:p :p

 

Αν η τιμή είναι στα επίπεδα που έλεγε το αρχικό topic με την παρουσίαση, τότε, επιτέλους, γλιτώνουμε τις 700άρες και ερχόμαστε στις προ διετίας τιμές. Είχε παραγίνει το κακό κάθε χρόνο +50 ευρώ καπέλο. Αν και στην Ελλάδα παίζει να έρθει με καμιά τιμή από τις γνωστές ληστρικές.

 

Είναι όπως τα λέτε παιδιά. Το Ζ1 κακά τα ψέματα πέρα από την οθόνη (ελπίζω να μην κάνει κάνα αστείο με 2 διαφορετικές οθόνες) η οποία αναγκαστικά θα πρέπει να θυμίζει καρτούν για να αρέσει ( :rolleyes: ) δεν υπήρχε κάτι να βελτιώσεις. Η μπαταρία στα καλύτερα επίπεδα σε σχέσει με άλλες ναυαρχίδες, η κάμερα από τις καλύτερες και μία smooth εμπειρία να την πιεις στο ποτήρι. Άρα η Sony υπερέβαλλε εαυτόν με βελτιωμένο επεξεργαστή, καλύτερη μπαταρία, καλύτερα ηχεία (μένει να τα ακούσουμε βέβαια), καλύτερη σε όλα οθόνη (αν είναι σαν του Z1c) και βελτιώσεις σε κάμερα. Και όλα αυτά σε αναλογικά μικρότερο σώμα από,τι το Z1 με 5" οθόνη.

Not bad.:)

 

Έτσι σκέφτομαι και εγώ,ελπιζω μόνο μην κάνει καμία πατάτα με την οθόνη, δεν το πιστεύω,αλλα για να λένε τα καλύτερα τα site του εξωτερικού που είναι πολύ αυστηρά,αρα αισιόδοξος είμαι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Alex εβαλε και το double tap που τοσο ηθελες.Λιγο μικροτερες διαστασεις να ειχε και ηταν το απολυτο μηχανημα.Καλυτερα να κραταγανε 5' οθονη και να μικραινανε το συνολικο μεγεθος.Εχει αρχισει να ξεφευγει το πραγμα με τις διαστασεις...Με βλεπω για z1 compact και ας θελω λιγο μεγαλυτερη οθονη(Για μενα το ιδανικο ειναι η 4,7').

Παντως μπραβο στη σονυ γιατι εκτος αυτου το κινητο θεριζει!

 

Ps:Ενα σονυ με αυτα τα χαρακτηριστικα,omni balance σχεδιασμο και 4,7' edge to edge οθονη ζηταω.Ζηταω πολλα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Alex εβαλε και το double tap που τοσο ηθελες.Λιγο μικροτερες διαστασεις να ειχε και ηταν το απολυτο μηχανημα.Καλυτερα να κραταγανε 5' οθονη και να μικραινανε το συνολικο μεγεθος.Εχει αρχισει να ξεφευγει το πραγμα με τις διαστασεις...Με βλεπω για z1 compact και ας θελω λιγο μεγαλυτερη οθονη(Για μενα το ιδανικο ειναι η 4,7').

Παντως μπραβο στη σονυ γιατι εκτος αυτου το κινητο θεριζει!

 

Ps:Ενα σονυ με αυτα τα χαρακτηριστικα,omni balance σχεδιασμο και 4,7' edge to edge οθονη ζηταω.Ζηταω πολλα;;;;

 

Αφού έβαλε αυτό που ήθελα και με βολεύει αφάνταστα από Nokia και g2 μια χαρά είμαστε :D

Για δώστε κάνα βίντεο διότι δεν βρήκα κάτι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και χωρις ταπ παντως, το on/off στο πλαι ειναι πολυ βολικο.;)

Ελπιζω το ταπ να πιανει παντα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακομα και χωρις ταπ παντως, το on/off στο πλαι ειναι πολυ βολικο.;)

Ελπιζω το ταπ να πιανει παντα!

Θα το διαπιστώσουμε στην πράξη τι ψάρια πιανει:lol:

Αν και εμένα δεν με χαλάει και να μην πιάνει απόλυτα 100% αρκεί την πλειοψηφία των περιπτώσεων να πιάνει όπως στο g2/Nokia.:p

Έχω καλομαθει βλέπεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στο άλλο θεμα για τη Σαμμυ στην παρουσίαση του "πανεμορφου" s5 η συζήτηση έχει φτάσει τις 30 σελίδες.

 

Σε αυτό το θεμα που απο οτι φαίνεται (δεν το εχω πιάσει ακόμα στα χερια μου) η Sony κάνει προσπάθειες να βελτιώσει τα αδύνατά της σημεία και παρουσιάζει ένα αν μη τι αλλο όμορφο και premium κινητό είμαστε εμείς και ο κούκος.

FlagSHEEP
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η συσκευή του παρόντος θέματος δεν εξέπληξε δυσάρεστα όπως το S5 και δεν υπάρχει χώρος για παράπονα. Και αυτό είναι καλό για το Ζ2.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή του παρόντος θέματος δεν εξέπληξε δυσάρεστα όπως το S5 και δεν υπάρχει χώρος για παράπονα. Και αυτό είναι καλό για το Ζ2.

 

Συμφωνω απόλυτα. Και μακάρι να ξεφύγουμε στην Ελλάδα και ολο τον κόσμο απο τη Galaxoμανία. Υπάρχουν και αλλου πορτοκαλιές που κάνουν απο οτι φαίνεται καλα πορτοκάλια.

 

Αναμενω λοιπον με μεγαλο ενδιαφέρον να πιασω στα χερια μου το z2. Και δηλώνω, οχι και τοσο δυσαρεστημένος, κατοχος του s4. Αλλα πλέον η κακογουστιά και η πλαστικούρα εχει κουρασει...

FlagSHEEP
Link to comment
Share on other sites

χρηστης Galaxy και ΝΟΤΕ απο το 2010, βαρεθηκα να βλεπω τα ιδια και τα ιδια :mad: Ειδα και το S5 και ξενερωσα εντελως.:X

ψαχνομαι για ενα νεο κινητο, το οποιο να ειναι καλυτερης εξωτερικης ποιοτητας και να μην υπολειπεται σε specs. Μου αρεσουν πολυ τα διπλα ηχεια. Καλοβλεπω το Ζ2 γιατι για μενα θα ειναι μια ουσιαστικη αναβαθμιση.

 

οσοι απο εσας εχετε χρησιμοποιησει τα Ζ, Ζ1 εισαστε ευχαριστημενοι ? βλεπετε καποια χτυπητη αδυναμια στη χρηση τους ?

υποτιθεται οτι το Ζ2, ειναι η ουσιαστικη εξελιξη των προηγουμενων.

 

ευχαριστω ;)

VirtusJunxitMorsNonSeparabit
Link to comment
Share on other sites

Σαν χρηστης Ζ μονο τα καλυτερα εχω να πω απο ποιοτητα και χρηση.

Η οθονη του Ζ ειναι και το "μελανο" σημειο λογω γωνιων θεασης. Αν δουμε στο Ζ2 το panel του Ζ1c τοτε μιλαμε για 2 κλασεις καλυτερη οθονη.

Τα σχολεια των reviews (στα οποια προσωπικα δεν δινω βαση) ειναι πληρως ενθαρρυντικα!

Απο κει και περα μια βολτα να περασεις απο τα θεματα του Ζ και Ζ1 δεν θα δεις κανενα παραπονο. Εκτος, βεβαια, απο το γνωστο με τα 2 διαφορετικα πανελ στο Ζ1. Ουτε υπερθερμανσεις, ουτε κολληματα, ουτε χαλια αναβαθμισεις (υποστηριζει αρκουντως καλα τις ναυαρχιδες της). Περιμενουμε να δουμε καμερα και οθονη απο κοντα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο άλλο θεμα για τη Σαμμυ στην παρουσίαση του "πανεμορφου" s5 η συζήτηση έχει φτάσει τις 30 σελίδες.

 

Σε αυτό το θεμα που απο οτι φαίνεται (δεν το εχω πιάσει ακόμα στα χερια μου) η Sony κάνει προσπάθειες να βελτιώσει τα αδύνατά της σημεία και παρουσιάζει ένα αν μη τι αλλο όμορφο και premium κινητό είμαστε εμείς και ο κούκος.

 

30+ σελίδες με παράπονα από

τους ξενερωμενους φίλους ΤΗΣ Σάμμυ.

Με το δίκιο τους βέβαια, απαράδεκτο σχεδιαστικά κ ποιοτικά το ς5.

 

Ενώ εδώ μόνο μπράβο ακούς/διαβάζεις.

Το επόμενο μου τηλ. είναι το Ζ2 και πολλών άλλων εδώ μέσα από ότι φαίνεται, λόγω δυσαρέσκειας προσ την σαμμη

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Περιμενουμε να δουμε καμερα και οθονη απο κοντα.:)

 

Μιας και εισαι χρήσης Ζ θα με ενδιέφερε η γνώμη σου για την κάμερα. Εχει οντως προβληματάκια του Ζ1 όπως αναφέρεται στα reviews?

Γιατί κακά τα ψέμματα, αν και του Ζ2 εχει θεματακια παρα τα 20 megapixels και ειναι πολυ κατώτερη απο του s4 τότε πολλοί θα γίνουν σκεπτικοί προς την αγορά του.

FlagSHEEP
Link to comment
Share on other sites

Alex δεν σε ξεχασα αλλα τωρα ξεμπερδεψα απο μια μερα κολαση.Οριστε το βιντεακι για το douple tap

 

 

Δες στο 8.30.

 

Οπως ειπα η μερα ηταν κολαση.Στο 5.00 κοιτα.Σορρυ για το λαθος.

Edited by Gblog_21
Link to comment
Share on other sites

Μιας και εισαι χρήσης Ζ θα με ενδιέφερε η γνώμη σου για την κάμερα. Εχει οντως προβληματάκια του Ζ1 όπως αναφέρεται στα reviews?

Γιατί κακά τα ψέμματα, αν και του Ζ2 εχει θεματακια παρα τα 20 megapixels και ειναι πολυ κατώτερη απο του s4 τότε πολλοί θα γίνουν σκεπτικοί προς την αγορά του.

 

Δεν θα σου πω ψεματα. Λεω τα καλα και τα κακα για οσες συσκευες εχω. Την Samsung παρολο που την γουσταρα τρελα, μας τελιωσε με το που ανακοινωσε(για μενα) το πιο ασχημο κινητο που εχω δει ποτε, μεχρι χθες. Το S3. Σε συνδυασμο με την Amoled που με κουραζει αφανταστα στο 5λεπτο, δεν με βλεπω να ξαναγυρναω σε αυτους.

Απο κει και περα στα της καμερας, κανεις δεν αρνειται οτι το S4 (και οχι τοσο το Note 3) εχει την κορυφαια.

Η φωτογραφικη του Ζ, την ημερα, ειναι παρα πολυ καλη. Δυστυχως το βραδυ (και λογω led flash) οι φωτο δεν εχουν το αναμενομενο αποτελεσμα. Προσωπικα, επειδη μαρεσει να βγαζω φωτο δεν εχω θεμα. Δεν ειμαι απαιτητικος σε αυτον τον τομεα οποτε δεν ξερω αν εσενα θα σε ικανοποιουσε. Απο κει και περα απο το Ζ στο Ζ1 υπαρχει αρκετη βελτιωση στην καμερα. Ειδικα με 2-3 ρυθμισεις της προκοπης μπορεις να πετυχεις πολυ αξιολογα αποτελεσματα. Δεν νομιζω οτι ειμαι ο καταλληλος να εξηγησει το θεμα καμερας. Και μην ξεχνας οτι η καμερα του Ζ ειναι δυο γενιες πισω ουσιαστικα.

Αν θες οτιδηποτε αλλο απο ποιοτητα κατασκευης, lags, ηχειο, ταχυτητα και λοιπα, ρωτα με. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Alex δεν σε ξεχασα αλλα τωρα ξεμπερδεψα απο μια μερα κολαση.Οριστε το βιντεακι για το douple tap

 

 

Δες στο 8.30.

 

Οπως ειπα η μερα ηταν κολαση.Στο 5.00 κοιτα.Σορρυ για το λαθος.

 

Πάρα πολύ όμορφα δηλαδή:)

Σε λευκουλι θα τα σπάει το κινητο:p

Και το purple είναι και αυτό ιδιαίτερα όμορφο, αλλά δύσκολα μετά να φύγει όταν είναι να το δώσω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ όμορφα δηλαδή:)

Σε λευκουλι θα τα σπάει το κινητο:p

Και το purple είναι και αυτό ιδιαίτερα όμορφο, αλλά δύσκολα μετά να φύγει όταν είναι να το δώσω.

 

Το κινητο ειναι τελειο και εχει παραπανω απο οτι χρειαζομαι.Απλα ζοριζομαι με το μεγεθος.Καλυτερα να κραταγανε 5' οθονη και να μικραινανε,οπως εκαναν,λιγο τα bezels.Δυστυχως εχει ξεφυγει η κατασταση με τις διαστασεις για τα δικα μου γουστα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι τελειο και εχει παραπανω απο οτι χρειαζομαι.Απλα ζοριζομαι με το μεγεθος.Καλυτερα να κραταγανε 5' οθονη και να μικραινανε,οπως εκαναν,λιγο τα bezels.Δυστυχως εχει ξεφυγει η κατασταση με τις διαστασεις για τα δικα μου γουστα.

Το z1 πάντως που το έπιασα μου έκατσε καλά στο χέρι θα έλεγα παρ ολο που το φοβόμουν το μέγεθός του, άσχετα αν δεν το πήρα.

Εμένα με το z2 με κέρδισε πάντως διότι έδωσε σημασία στις λεπτομέρειες.

 

1.Διατήρησε την ίδια ανάλυση

2.Βελτιωσε την οθόνη βάζοντας μια άψογη όπως αρμόζει.

3.Εβαλε μια εξίσου πολύ καλή μπαταρία.

4.Εδωσε σημασία στη πρακτικότητα βάζοντας double tap.

5.Έδωσε καλύτερα ηχεία

6.Συν παραπάνω μνήμη και ελαφρώς καλύτερο επεξεργαστή.

7.Μειωσε στο μέτρο του δυνατού το bezel κυρίως στα πλάγια μειώνοντας παράλληλα και το βάρος της συσκευής.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...