Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και ποιο απο τα δυο φοραει τον ΑΒ και ποιο τον "απλο"?

Παιζουνε με τις λεξεις οι εταιριες?

 

To Z1 φοράει τον απλό, το Ζ2 τον ΑΒ και το S5 τον ΑC

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μαλλον και εγω φετος για Ζ2 παω!Πολυ καλο κινητο και μαλλον το καλυτερο για φετος.
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό για τις διαφορές snapdragon 800, 801 http://blog.gsmarena.com/mystery-solved-what-is-snapdragon-801-and-is-it-powering-the-samsung-galaxy-s5/ .
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

...το αρχικό promotion του Ζ1 Compact περιελάμβανε το Smartwαtch 2... με το Ζ2 έχουμε speakers και headphones...

 

http://blog.clove.co.uk/2014/02/27/sony-xperia-z2-bundle-including-speaker-headphones/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=sony-xperia-z2-bundle-including-speaker-headphones

Link to comment
Share on other sites

...το αρχικό promotion του Ζ1 Compact περιελάμβανε το Smartwαtch 2... με το Ζ2 έχουμε speakers και headphones...

 

http://blog.clove.co.uk/2014/02/27/sony-xperia-z2-bundle-including-speaker-headphones/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=sony-xperia-z2-bundle-including-speaker-headphones

 

Δε λεω καλα ειναι τα δωρα,αλλα προτιμω αμαζον που εχω 30 ημερες doa.

Σε 2 περιπτωσεις με εχει σωσει το doa και τα επεστρεψα πισω και πιστωση χρηματων.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και στα κινητά ακολουθεί την ίδια τακτική το Amazon , όπως με τα υπόλοιπα προϊόντα; Δηλαδή μπορώ να επιστρέψω ένα κινητό τηλέφωνο πχ 20 ημέρες από την παραλαβή του και να ζητήσω τα χρήματα μου πίσω; Και χωρίς να αιτιολογήσω την επιστροφή;

 

 

Συγγνώμη για το εκτός θέματος μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

...το αρχικό promotion του Ζ1 Compact περιελάμβανε το Smartwαtch 2... με το Ζ2 έχουμε speakers και headphones...

 

http://blog.clove.co.uk/2014/02/27/sony-xperia-z2-bundle-including-speaker-headphones/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=sony-xperia-z2-bundle-including-speaker-headphones

Είναι αξιόπιστο μαγαζί ? Έχει αγοράσει κανείς από εκεί ?

Link to comment
Share on other sites

Και στα κινητά ακολουθεί την ίδια τακτική το Amazon , όπως με τα υπόλοιπα προϊόντα; Δηλαδή μπορώ να επιστρέψω ένα κινητό τηλέφωνο πχ 20 ημέρες από την παραλαβή του και να ζητήσω τα χρήματα μου πίσω; Και χωρίς να αιτιολογήσω την επιστροφή;

 

 

Συγγνώμη για το εκτός θέματος μήνυμα

Παντα επιστρεφω για ελλατωματικα,αλλα καλλιστα μπορεις και αν δεν μεινεις ικανοποιημενος.

Κινητο δεν μου ετυχε εως τωρα,αλλα δεν νομιζω να διαφερει η πολιτικη.

Το ιδιο και και το fnac αλλα στις 15 ημερες.

 

Είναι αξιόπιστο μαγαζί ? Έχει αγοράσει κανείς από εκεί ?

Αξιοπιστο μαγαζι ειναι,εχω αγορασει απο εκει bluetooth handsfree,το μονο κακο οτι σου δεσμευουν τα λεφτα σε προ-παραγγελια ακομα και αν δεν εχουν αμεσα το προιον για αποστολη,αλλα βεβαια μπορεις ευκολα να ζητησεις ακυρωση και σου πιστωνουν τα λεφτα μεσα σε μια εβδομαδα.

Δεν ξερω τι παιζει σε περιπτωση επιστροφων παντως,προτιμω αμαζον,fnac,expansys που γνωριζω τη διαδικασια επιστροφων μιας και μου ετυχαν ελλατωματικα προιοντα που τα επεστρεψα πισω και απο τα 3 καταστηματα στο προσφατο παρελθον.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για μιληστε και οι πιο έμπειροι σε θέματα τιμων. Στα ποσα € να το αναμένουμε Ελλαδα? Φυσικα και δεν εννοω απο τα γνωστα μεγαλοκαταστήματα αλλα απο τα Εμπενίζερ.

 

Φαινεται καλη ευκαιριούλα για το καλοκαιρι αφου ως γνωστόν τα Sony κατρακυλούν σε τιμές αρκετά γρήγορα.

FlagSHEEP
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μολις έρθει στην Ελλάδα θα πουλήσω το z1 να το πάρω...είμαι τόσο ευχαριστημένος με το z1 που θέλω οπωσδήποτε να πάρω την συνέχεια του.....
Link to comment
Share on other sites

Μολις έρθει στην Ελλάδα θα πουλήσω το z1 να το πάρω...είμαι τόσο ευχαριστημένος με το z1 που θέλω οπωσδήποτε να πάρω την συνέχεια του.....

 

Δεν έχεις άδικο, όποιος πιάσει στα χέρια του γενικά την σειρά z την ερωτεύεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο, όποιος πιάσει στα χέρια του γενικά την σειρά z την ερωτεύεται.

+1 πραγματικά όμως.. κάτοχος Ζ , Ζ1 και τώρα σίγουρα θα πάω και για το Ζ2. Δεν ξέρω αν είδατε καθόλου και τα καινούργια αξεσουάρ αλλά... τα θέλω όλα!! :P

Link to comment
Share on other sites

...και ένα συγκριτικό για τις οθόνες Ζ1, Ζ1 Compact και Ζ2...

 

http://www.xperiaguide.com/2014/02/26/xperia-z2-vs-xperia-z1-vs-z1-compact-display-comparison/

 

Ανυπομονω να δω αυτην την οθονη!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε λεω καλα ειναι τα δωρα,αλλα προτιμω αμαζον που εχω 30 ημερες doa.

Σε 2 περιπτωσεις με εχει σωσει το doa και τα επεστρεψα πισω και πιστωση χρηματων.

 

Alex αν θυμαμαι καλα ειχες παρει το ZL απο το amazon.de ,ποσες μερες εκανε να ερθει γιατι βλεπω οτι συγκριτικα με τα amazon.uk.fr δινει 7-21 εργασιμες που ειναι πααρα πολυ σε σχεση με τις 3-7 εργασιμες που δινουν τα αλλα

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Alex αν θυμαμαι καλα ειχες παρει το ZL απο το amazon.de ,ποσες μερες εκανε να ερθει γιατι βλεπω οτι συγκριτικα με τα amazon.uk.fr δινει 7-21 εργασιμες που ειναι πααρα πολυ σε σχεση με τις 3-7 εργασιμες που δινουν τα αλλα

 

Περίπου 10 ημέρες ημερολογιακές έκανε να έρθει.

Αυτές οι 7-21 είναι ενδεικτικές, συνήθως κάνει ένα 10ημερο στο 90% των περιπτώσεων.

Απλά έχω την εντυπώσεις ότι στο γερμανικό θα είναι πιο φθηνό από άλλες ευρωπαϊκές χώρες.

 

Αν το βρω στο fnac θα το παρω από εκεί διότι στέλνουν με DHL express(με μόνο 13 ευρώ μεταφορικά) και σε 2-3 ημέρες είναι στο σπίτι σου.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για μενα που εχω Ζ1 και δεν θέλω ακομα να το αλλάξω.

Λετε το software της καμερας του Ζ2 να βγει και για το Ζ1 μιας και ειναι οι ιδιες καμερες?

Η να περιμενουμε απο xda μερια ??

Link to comment
Share on other sites

Για μιληστε και οι πιο έμπειροι σε θέματα τιμων. Στα ποσα € να το αναμένουμε Ελλαδα? Φυσικα και δεν εννοω απο τα γνωστα μεγαλοκαταστήματα αλλα απο τα Εμπενίζερ.

 

Φαινεται καλη ευκαιριούλα για το καλοκαιρι αφου ως γνωστόν τα Sony κατρακυλούν σε τιμές αρκετά γρήγορα.

650 για αρχή και βλέπουμε...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδες, αν και ειχα αποφασισει να παω στο Ζ1 compact, βλεποντας το ολο και περισσοτερο, και αν δεν κατσει πολυ καιρο ψηλα (δηλαδη αν πεσει κατω απο 600 συντομα), φοβαμαι οτι θα μπω στον πειρασμο και εγω πριν χασει αλλη αξια το Ζ1 μου.

Ο μονος λογος ειναι η καλυτερη οθονη, το βλεπω απο το Ζ1compact Που υπαρχει στο σπιτι και τη θελω (οσο δεν υπηρχε δε με ενοιαζε), και απο τις παραπανω επιλογες στο βιντεο και στις φωτογραφιες που δινει, που βεβαια πιστευω θα τα παρει και το Ζ1. Κατι αλλο δεν εχει να ζηλεψει, αλλα επειδη αλλαξα μερικα Ζ1 και οι οθονες ηταν ιδιες, αυτο μου κλεινει το ματι πονηρα.

Οπως πολλοι ειπαν θα προτιμουσα να μεινει στις 5" και να μαζευτει λιγο ή να παει και σε λιγοτερες ιντσες, ο κοσμος δε θελει παντοφλες...αν θες να μη σου χωραει στο χερι, πας και σε πιο μεγαλα κινητα, δεν ειναι αναγκη να σου γλιστραει οριακα οπως τουτα εδω.

Τελος, αν η HTC βγαλει κατι καλο και δεν το κοστολογησει πανακριβα οπως κανει με το One, θα πιεσει πολυ την τιμη του Ζ2.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδες, αν και ειχα αποφασισει να παω στο Ζ1 compact, βλεποντας το ολο και περισσοτερο, και αν δεν κατσει πολυ καιρο ψηλα (δηλαδη αν πεσει κατω απο 600 συντομα), φοβαμαι οτι θα μπω στον πειρασμο και εγω πριν χασει αλλη αξια το Ζ1 μου.

Ο μονος λογος ειναι η καλυτερη οθονη, το βλεπω απο το Ζ1compact Που υπαρχει στο σπιτι και τη θελω (οσο δεν υπηρχε δε με ενοιαζε), και απο τις παραπανω επιλογες στο βιντεο και στις φωτογραφιες που δινει, που βεβαια πιστευω θα τα παρει και το Ζ1. Κατι αλλο δεν εχει να ζηλεψει, αλλα επειδη αλλαξα μερικα Ζ1 και οι οθονες ηταν ιδιες, αυτο μου κλεινει το ματι πονηρα.

Οπως πολλοι ειπαν θα προτιμουσα να μεινει στις 5" και να μαζευτει λιγο ή να παει και σε λιγοτερες ιντσες, ο κοσμος δε θελει παντοφλες...αν θες να μη σου χωραει στο χερι, πας και σε πιο μεγαλα κινητα, δεν ειναι αναγκη να σου γλιστραει οριακα οπως τουτα εδω.

Τελος, αν η HTC βγαλει κατι καλο και δεν το κοστολογησει πανακριβα οπως κανει με το One, θα πιεσει πολυ την τιμη του Ζ2.

 

Σε ενημερώνω ότι μην περιμένεις από htc κάτω από 650 ευρώ και αυτό για μεγάλο χρονικό διάστημα(εδω το one για να πέσει κάτω από 500 κάτι ψιλά δηλαδή, έπρεπε να περάσουν εξάμηνο)

Άρα το μόνο κριτήριο είναι το μέγεθός ανάμεσα στο z2-z1 compact να επιλέξεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ενημερώνω ότι μην περιμένεις από htc κάτω από 650 ευρώ και αυτό για μεγάλο χρονικό διάστημα(εδω το one για να πέσει κάτω από 500 κάτι ψιλά δηλαδή, έπρεπε να περάσουν εξάμηνο)

Άρα το μόνο κριτήριο είναι το μέγεθός ανάμεσα στο z2-z1 compact να επιλέξεις.

 

καλα ναι,ισχυει αυτο που λες, αλλα ειδα το ναι htc one σε ενα video:

http://www.gsmarena.com/htc_m8_makes_an_appearance_in_a_lengthy_handson_video-news-7954.php

και αν ειναι αυτο, δεν πιστευω οτι αυτη η αναβαθμιση αξιζει να παει πανω απο 650..και να κατσει εκει για καιρο.

 

Οσο για το Ζ1 compact, αν ηταν 4,5" θα το χτυπουσα 100% χωρις να σκεφτομαι Ζ2, οι 4.3" ειναι καλες, αλλα καμια φορα με δυσκολευει στο γραψιμο λιγο, και επειδη χρησιμοποιω whatsapp/viber ειμαι λιγο διστακτικος.

Απο την αλλη το Ζ2 ειναι σχεδον ιδιο με το Ζ1 σε μεγεθος, και αποτελει μια καλη αναβαθμιση, σε πολυ βασικα σημεια, οποτε με τρωει, μιας και το μεγεθος το συνηθισα, αλλα σιγουρα δε με ενθουσιαζει (ειναι τα 2 ακρα οι ιντσες αυτες, το μικροτερο που θα επαιρνα οι 4,3" και το μεγαλυτερο οι 5" περιπου.)

Ειμαι πραγματικα περιεγος, το καλοκαιρι, τι τιμη θα εχει το Ζ2.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...