Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα παντως το Ζ1 δε μου ζεσταινεται, οσο και να λιωνω δεν εχει καψει η πλατη του. Τωρα βεβαια το εχω σε θηκη, αλλα και εκτος θηκης οποτε το ειχα κανενα θεμα.

Οσο για το μεγεθος, το Ζ το παλεψα, τουτο εδω με θηκη με ζοριζει..θα πηγαινα στο Ζ1 compact αλλα με τρωει να δω απο κοντα το Ζ2 λογω οθονης και λογω βελτιωσεων στην καμερα, ομως απο τα 2 ακρα, προτιμω το μικρο, και ειναι λιγες οι 4.3". Η μονη ελπιδα ειναι οτι το Ζ2 εχει μικροτερο πλατος και παχος.

 

Ήμουν πολύ ψημένος με το Ζ1 Compact. Μέχρι που πήγα σε ένα μαγαζί και έπαιξα λίγο μαζί του. Μου φαίνεται ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ, αν και έχω το XT910 που είναι κοντά στο ίδιο μέγεθος. Αλλά δεν ξέρω, μου φαίνει λιλιπούτιο, πολύ μικρό. Αν ήταν λίγο παραπάνω θα ήταν οκ, αλλά σε αυτό το μέγεθος δεν ξέρω δεν με ψήνει.

 

Το Ζ1 είναι ιδανικό, το Ζ2 είναι από ότι βλέπω στα βίντεο ελάχιστα μεγαλύτερο. Δεν αξίζει καν να το αναφέρουμε, πιστεύω αυτό γίνεται λόγω και της μαγκιάς που κάναν με τα bezel.

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Βγηκε μεγαλυτερο λογω 0.2" οθονης.

Το μεγαλο στοιχημα θα ειναι η ποιτητα των χρωματων στο Ζ2. Αν ειναι σαντου Ζ1c θαμαι πληρως ικανοοιημενος

Οσο για θερμοκρασιες, εγω που δεν του χω βαλει ποτε θηκη (Ζ) το καλοκαιρι ζεσταινεται λιγακι οταν παιζω κανα παιχνιδι. Αλα σε καμια περιπτωση δεν ψηνει αυγο. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και στο thread του s5 το έκανα προπαραγγελεια στα 569 χωρίς ΦΠΑ σε άσπρο χρώμα...

Αν η αίσθηση της όλης του λειτουργίας καθώς και η οθόνη του είναι στα επίπεδα του compact που είχα τότε θα το κρατήσω...

Αν όχι θα το πάρετε σε καλή τιμή...

Χαχαχα

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και στο thread του s5 το έκανα προπαραγγελεια στα 569 χωρίς ΦΠΑ σε άσπρο χρώμα...

Αν η αίσθηση της όλης του λειτουργίας καθώς και η οθόνη του είναι στα επίπεδα του compact που είχα τότε θα το κρατήσω...

Αν όχι θα το πάρετε σε καλή τιμή...

Χαχαχα

 

ξερεις οτι θα περιμενω να μου το στειλεις...να εχω ολη την σονυ συλλογη σου.

Η αληθεια ειναι οτι δεν πηρα ακομα το compact και εγω, για να δω το Ζ2, αν ειναι βελτιωμενο εκει που επασχε το Ζ1, και με βολεψει στο χερι, θα απαρνηθω το μικρο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, αυτό ακριβώς ενοούσα ;-) Μια χαρά λοιπόν, πάει και αυτό :lol:

 

Έκανα ήδη την παραγγελία από Amazon και περιμένω να έρθουν κομμάτια και να το στείλουν. Με ανησυχεί λίγο πως πάω ουσιαστικά από 4.3 σε 5.2 μέγεθος, αλλά σε συνδυασμό με το return back χωρίς ερωτήσεις του Amazon θα τεστάρω να δω αν "συνηθίζεται" η κατάσταση, αφού τα spec και όλα τα υπόλοιπα είναι μαγικά για μένα + η σχεδίαση του κινητού (που πχ με το Galaxy S5 δεν συμβαίνει αυτό αφού είναι χάλια!)

Σου έχει βγάλει στις λεπτομέρειες της παραγγελίας κάποια ενδεικτική ημερομηνία η όχι;

Όπως είπα και στο thread του s5 το έκανα προπαραγγελεια στα 569 χωρίς ΦΠΑ σε άσπρο χρώμα...

Αν η αίσθηση της όλης του λειτουργίας καθώς και η οθόνη του είναι στα επίπεδα του compact που είχα τότε θα το κρατήσω...

Αν όχι θα το πάρετε σε καλή τιμή...

Χαχαχα

Από το expansys το παρήγγειλες η αμαζον;

Ημερομηνία γνωρίζεις η όχι ακόμα.

 

Θα σου έλεγα να με έχεις στα υπόψη σου,λογω λευκού,άλλα σε βλέπω να το κρατάς στο τελος:lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σου έχει βγάλει στις λεπτομέρειες της παραγγελίας κάποια ενδεικτική ημερομηνία η όχι;

 

Όχι ακόμα, αλλά το Αγγλικό Amazon το έχει για 14 Απριλίου ενώ κάπου διάβασα πως το Clove λέει αρχές Απρίλη. Άρα λογικά κάπου εκεί.

 

ΥΓ

Η πλάκα είναι πως είχα βάλει και μια θήκη, την επίσημη, και αυτή έρχεται τις επόμενες μέρες....θα έχω την θήκη για αρχή, χαχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://thegeekybeng.com/2014/03/15/what-tgb-is-looking-forward-to-in-the-xperia-z2/ - Τι εννοεί εδώ ο τύπος; Δεν το έχω δει πουθενά αλλού πάντως

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα, αλλά το Αγγλικό Amazon το έχει για 14 Απριλίου ενώ κάπου διάβασα πως το Clove λέει αρχές Απρίλη. Άρα λογικά κάπου εκεί.

 

ΥΓ

Η πλάκα είναι πως είχα βάλει και μια θήκη, την επίσημη, και αυτή έρχεται τις επόμενες μέρες....θα έχω την θήκη για αρχή, χαχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://thegeekybeng.com/2014/03/15/what-tgb-is-looking-forward-to-in-the-xperia-z2/ - Τι εννοεί εδώ ο τύπος; Δεν το έχω δει πουθενά αλλού πάντως

Λογικά κάπου εκεί ναι.

Άμα βγει ημερομηνία θα είμαι στην πρίζα να το χτυπήσω,διοτι μου αρέσει άλλα από την άλλη πολλά λεφτά :cry:

Να δώσω και το G2 κάπως να πατσισουμε το κόστος του z2

Τώρα για το άλλο δεν κατάλαβα τι ακριβώς εννοεί :O

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

περιμενω το κινητακι,το ηξερα πως το ζ1 ηταν ενα ελαφρως μεταβατικο κινητο γιανα φτασουμε στο τρομερο ζ2, ανυπομονα να μου φτασει το καλυτερο της αγορας
Link to comment
Share on other sites

Εχω τη Ζετα μου απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας της και ειναι οτι καλυτερο ειχα ποτέ

Αξιζει αραγε η μεταβαση στο επερχομενο Ζ2?

Link to comment
Share on other sites

Εχω τη Ζετα μου απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας της και ειναι οτι καλυτερο ειχα ποτέ

Αξιζει αραγε η μεταβαση στο επερχομενο Ζ2?

 

εξαρταται τι απαιτησεις εχεις..αν εχεις απαιτηση να εχεις το τελευταιο τεχνολογικα κινητο, με καλυτερη οθονη κτλ, αξιζει..

εγω παντως με το Ζ1 και σκεφτομαι να κανω τη μεταβαση μονο για την οθονη, μιας και δεν υστερει πουθενα αλλου το δικο μου..

τωρα το Ζ μια χαρα κινητο ειναι, αλλα διαφορα στην ταχυτητα θα καταλαβεις αμεσα (οπως και σε σχεση με Ζ1.), αυτο ομως δε σημαινει οτι υπαρχει λογος να κανεις μεταβαση αν δε σε νοιαζει να εχεις αυτο το κατι παραπανω εφοσον καλυπτεσαι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται τι απαιτησεις εχεις..αν εχεις απαιτηση να εχεις το τελευταιο τεχνολογικα κινητο, με καλυτερη οθονη κτλ, αξιζει..

εγω παντως με το Ζ1 και σκεφτομαι να κανω τη μεταβαση μονο για την οθονη, μιας και δεν υστερει πουθενα αλλου το δικο μου..

τωρα το Ζ μια χαρα κινητο ειναι, αλλα διαφορα στην ταχυτητα θα καταλαβεις αμεσα (οπως και σε σχεση με Ζ1.), αυτο ομως δε σημαινει οτι υπαρχει λογος να κανεις μεταβαση αν δε σε νοιαζει να εχεις αυτο το κατι παραπανω εφοσον καλυπτεσαι.

 

το μόνο αρνητικό στη Ζέτα μου είναι η αυτονομία και πιστεύω ότι το Ζ2 θα είναι καλύτερο σε αυτό το θέμα ...

Δεν έχω αλλά κολλήματα του τύπου περισσότερη ραμ Η λίγο καλύτερη οθόνη ...Επίσης η καλύτερη κάμερα δεν με ενδιαφέρει γιατί δεν χρησιμοποιώ το κινητό για φωτογραφία.

Link to comment
Share on other sites

το μόνο αρνητικό στη Ζέτα μου είναι η αυτονομία και πιστεύω ότι το Ζ2 θα είναι καλύτερο σε αυτό το θέμα ...

Δεν έχω αλλά κολλήματα του τύπου περισσότερη ραμ Η λίγο καλύτερη οθόνη ...Επίσης η καλύτερη κάμερα δεν με ενδιαφέρει γιατί δεν χρησιμοποιώ το κινητό για φωτογραφία.

 

Με το Ζ1 αυτονομια εχω διπλασια απο το Ζ.. τωρα το Ζ2 λογω οθονης δεν ξερω ποια θα ειναι η διαφορα, αλλα πανω κατω το ιδιο.

παντως ενας φιλος το ειδε, μιας και εχει φιλο μες τη σονυ, και θα μου το φερει να το δω αμεσα, και σε σχεση με το Ζ1 του δεν ενθουσιαστηκε. ουτε με την οθονη, που σημαινει οτι ειτε τα Ζ1 με την καλη οθονη εχουν ελαχιστη διαφορα απο τις ips των Ζ2, ειτε αυτος δεν ειδε διαφορα. περιμενω να μου το φερει να συγκρινω, ειμαι και επαρχια και δεν ξερει ποτε θα κατεβει..

Απο το Ζ παντως, αν θες μπαταρια και επιδοσεις, θα ενθουσιαστεις. παντως και το Ζ1 με την τιμη που εχει πλεον αξιζει.. ειδικα αν πεσεις σε καλες οθονες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

http://www.xperiablog.net/2014/03/17/xperia-z2-will-launch-in-april-without-delay-but-expect-limited-stock/

 

Λογικά θα εξυπηρετηθούν (ελπίζω) πρώτα όσοι έχουν κάνει pre-orders και μετά οι υπόλοιποι, αρχικά θα υπάρχει λίγο έλλειψη, κάτι σαν το PS4 βλέπω να γίνεται...

ΥΓ

Επιπλέον, μέχρι σήμερα δεν είχε ακουστεί κάτι για wireless charging, αλλά μόλις είδα αυτό:

 

http://www.clove.co.uk/sony-xperia-z2-wcr12-wireless-charging-cover-black

http://www.clove.co.uk/sony-wch10-wireless-charging-plate

 

Περιέργο ;-)

Edited by lanc3lot

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

και η μνημη μεγαλυτερη που την χρειαζομαι αμεσα,και η οθονη πολυ καλη και αρκετες βελτιωσεις,το μονο που μου την σπαει λιγο ειναι οτι ειναι ψιλο χοντρο και επισης τα μαυρα πλαισια γυρω γυρω απο την οθονη μου φαινονται υπερβολικα μεγαλα συμφωνα με τις τασεις στο design την εποχη που διανυουμε
Link to comment
Share on other sites

Ανάμεικτες εντυπώσεις μου άφησαν τα δείγματα. Έχω την εντύπωση ότι προς τα άκρα της φωτό έχει πολύ θόρυβο και παραμόρφωση. Εσείς τι λέτε?
Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω την προ- παραγγελια απο γερμανικο αμαζον στα 599 ευρω διοτι η Sony Γερμανιας αυξησε την επισημη τιμη στα 679.

Βεβαια στην καρτα δεν εχω βαλει μεσα τα λεφτα,αλλα απο τη στιγμη που δεν τραβανε εως το εχουν αμεσα διαθεσιμο το αφηνω ως ετσι μην μου πλασαρουν αυριο μεθαυριο και το αμαζον την ιδια επισημη τιμη με την Sony:p

http://www.gsmarena.com/sony_raises_xperia_z2_price_in_germany_to__euro679-news-8083.php

Στη χειροτερη να μου στειλουν mail να αλλαξω καρτα διοτι δεν μπορεσαν να τραβηξουν τα λεφτα,αλλα η παραγγελια παραμενει ως εχει και οταν φτασουμε κοντα στην ημερομηνια κυκλοφοριας να την φορτωσω με το ακριβες ποσο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ακούγονται πολλά για καθυστέρηση της συσκευής...

Δεν ξέρω αν ισχύει...

Όποιος ξέρει ας μας πει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ακούγονται πολλά για καθυστέρηση της συσκευής...

Δεν ξέρω αν ισχύει...

Όποιος ξέρει ας μας πει...

Θα κυκλοφορησει κανονικα 10 με 15 Απριλιου συμφωνα με την Sony απλα ισως οχι σε ολες τις χωρες ταυτοχρονα και με πιο μικρο αποθεμα αρχικα.

Προτεραιοτητα λογικα θα εχουν οι μεγαλες Ευρωπαικες χωρες και υστερα οι μικρες.

Εγω την εκανα την παραγγελια μου μην μου πλασαρει το αμαζον την νεα πιο υψηλη τιμη αν εκανα πιο αργα την παραγγελια.

Ετσι κι αλλιως απο εκει θα το επαιρνα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Από παλιότερη εμπειρία που έχω κάνει σε Άμαζον (Γερμανίας μάλιστα), ακόμα και αν ανέβει η τιμή, αυτή κρατούν την τιμή που υπάρχει όταν το έκλεισες (και εγώ εκεί το έχω παραγγείλει), αρκεί να μην την ακυρώσεις.

 

Πιστεύω έως 15 Απριλίου θα το έχουμε στα χέρια μας.

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτη η sony δεν μπορει να βγαλει ενα κινητο που να μην ειναι τοσο νταμαρι. Το εψηνα παρα πολυ το Ζ2 αλλα το μεγεθος του ειναι σχεδον note κατασταση... Αυτο με χαλαει, το οτι αν το παρω τωρα θα ειναι ακριβο και οτι εχει πολυ χαλια launcher κατα τη γνωμη μου. Προτιμω lg, samsung , htc...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ανάμεικτες εντυπώσεις μου άφησαν τα δείγματα. Έχω την εντύπωση ότι προς τα άκρα της φωτό έχει πολύ θόρυβο και παραμόρφωση. Εσείς τι λέτε?

 

Θα πρέπει να κάνουμε υπομονή μέχρι το μοντέλο παραγωγής αλλά σε γενικές γραμμές δεν περιμένουμε κάτι το εντυπωσιακό σε σχέση με το Ζ1 από τη στιγμή που έχουν το ίδιο φακό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...