Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

θα μπουρουσες να περιμενεις το htc one m8 mini που θα βγει στις 4.5΄΄ .

 

Τα mini που βγάζουν είναι για κλάματα. Τουλάχιστον σύμφωνα με αυτά που έχουν πει για το νέο μίνι. Γενικά σαν το compact σε specs δεν υπάρχει άλλο και παίζει μόνο του μπάλα. Απλά θα ήθελα να δω το Ζ2 πριν ψωνίσω.. Ίσως να αξίζει η μετάβαση όταν πέσει η τιμή του με μια ακόμα υποχώρηση στο μέγεθος...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερο σαν ένα lifting του Ζ1 φαίνεται παρά σαν καινούργιο μοντέλο. Καλοδεχούμενη η καλύτερη οθόνη, η βελτίωση των εξωτερικών ηχείων και το συμμάζεμα του μπέζελ. Η κάμερα από τις πρώτες εντυπώσεις φαίνεται ακριβώς ίδια με του Ζ1(στον φωτογραφικό τομέα), στο βίντεο έχουμε δυνατότητα 4Κ εγγραφή.

Το καλύτερο "feature" που θα φέρει το Ζ2 είναι η μείωση των τιμών των εξαιρετικών Ζ και Ζ1 ;)

 

Ε όχι και παρόμοια κάμερα... Η κάμερα του z2 βγάζει βίντεο: 2160p@30fps, 1080p@60fps, 720p@120fps (!!!)

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και παρόμοια κάμερα... Η κάμερα του z2 βγάζει βίντεο: 2160p@30fps, 1080p@60fps, 720p@120fps (!!!)

 

καλα, αυτο δε λεει κατι, θεμα s/w ειναι. θα το παρει και το Ζ1 λογικα, αρκετα μετα την κυκλοφορια του Ζ2 βεβαια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο εχω δει μεχρι τωρα η sony εχει φτιαξει ενα ασυναγωνιστο πακετο με το Z2. Το μόνο μειονέκτημα για τα δικά μου γούστα είναι το μέγεθος. Αλλά νομίζω ότι θα την κάνω την παραχώρηση γιατί το κινητό "θερίζει" παντού!Μακραν το πιο ολοκληρωμένο πακέτο του 2014, εκτός αν έχει αντιρρηση η Htc.
Link to comment
Share on other sites

Απο οσο εχω δει μεχρι τωρα η sony εχει φτιαξει ενα ασυναγωνιστο πακετο με το Z2. Το μόνο μειονέκτημα για τα δικά μου γούστα είναι το μέγεθος. Αλλά νομίζω ότι θα την κάνω την παραχώρηση γιατί το κινητό "θερίζει" παντού!Μακραν το πιο ολοκληρωμένο πακέτο του 2014, εκτός αν έχει αντιρρηση η Htc.

 

ισχυει, οπως και το Ζ1 με το G2 Που παιζουν στη λεπτομερεια, και στις προσωπικες προτιμησεις, αλλα σιγουρα με την φωτογραφια υπαρχει ενα θεμα. στο παραπανω συγκριτικο βλεπω οτι και το Ζ2 εχει θεμα, δεν ξερω πως θα τραβουσε ενα S4/S5 εκει. πραγματικα θα ηθελα να το δω. ειδικα στις χωρις φλας.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ισχυει, οπως και το Ζ1 με το G2 Που παιζουν στη λεπτομερεια, και στις προσωπικες προτιμησεις, αλλα σιγουρα με την φωτογραφια υπαρχει ενα θεμα. στο παραπανω συγκριτικο βλεπω οτι και το Ζ2 εχει θεμα, δεν ξερω πως θα τραβουσε ενα S4/S5 εκει. πραγματικα θα ηθελα να το δω. ειδικα στις χωρις φλας.

 

Επειδη δεν ειμαι ψειρας με τις φωτος για τα δικα μου γουστα ειμαι καλυμμενος.Παντως χωρις να ειμαι ειδικος ειναι σιγουρα βελτιωμενο απο τα προηγουμενα sony.Μπορει να μην ειναι το καλυτερο φωτογραφικο smartphone αλλα ειναι σιγουρα στην πενταδα και αυτο μου αρκει.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν ειμαι ψειρας με τις φωτος για τα δικα μου γουστα ειμαι καλυμμενος.Παντως χωρις να ειμαι ειδικος ειναι σιγουρα βελτιωμενο απο τα προηγουμενα sony.Μπορει να μην ειναι το καλυτερο φωτογραφικο smartphone αλλα ειναι σιγουρα στην πενταδα και αυτο μου αρκει.

Το θέμα είναι πότε να το χτυπήσουμε :p

Στην αρχή προς τα τέλη του μηνός η σε κάνα δίμηνο προς Μάιο.

Δεν το κόβω πάνω από 50 ευρώ να πέσει έως τότε Μάιο,τουλαχιστον από Γερμανία που έχει την πιο χαμηλή τιμή λανσαρισματος

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλο ερωτημα.Παντως δεν παιρνω αμεσως κινητα.Περιμενω να φυγουν οι πρωτες παρτιδες για να αποφυγω τυχον προβληματα.Οποτε εγω ειμαι για τελη Μαιου και αν εχει πεσει και η τιμη ακομα καλυτερα!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να δω από κοντά το μέγεθος για κρίνω πόσο μεγάλο ειναι αλλά μου αρέσει αρκετά

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=HNjGVi57lpA&feature=player_detailpage]Sony Xperia Z2 Hands On - YouTube[/ame]

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη η συσκευή φαίνεται πανέμορφη. Τόσο μινιμαλιστικό σχέδιο και ποιότητα στο χέρι.. Ούτε περίεργα καπάκια, ούτε εξογκώματα στην κάμερα ούτε τίποτα. Απλά γυαλί και αλουμίνιο. Για μένα μακράν ο καλύτερος συνδυασμός.

 

Εγώ ανυπομονώ να δω την οθόνη του η οποία φαίνεται πολλά υποσχόμενη επιτέλους!!

 

https://www.youtube.com/watch?v=ugKr-GFZXuI#t=106

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να δω από κοντά το μέγεθος για κρίνω πόσο μεγάλο ειναι αλλά μου αρέσει αρκετά

Οι περισσοτεροι αυτο περιμενουμε.Η sony φαινεται να εχει διορθωσει ολα τα υπολοιπα "κουσουρια".

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσοτεροι αυτο περιμενουμε.Η sony φαινεται να εχει διορθωσει ολα τα υπολοιπα "κουσουρια".

 

ακριβως, και αν βγει πραγματικα καλυτερο (Ειδικα στην καμερα), θα με τρωει ο κ#%$#ος μου ενω παω για Ζ1compact. (βλεπετε και τα 2 ειναι στα ακρα, το ενα το πιο μικρο που θα μπορουσα να παρω-σε θεμα οθονης εννοω, οριακα με βολευει- το αλλο, κρινοντας απο το Ζ1 που εχω, το πιο μεγαλο με πολλες υποχωρησεις.)

Η μονη λυση ειναι να το βαλει μερικες φορες σε κληρωση το myphone γιατι θα πεσουμε εξω.. :lol: :p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και δυο συγκριτικα για τον ηχο.Πρωτα με το Htc one και μετα με τον προκατοχο

 

http://www.androidauthority.com/xperia-z2-vs-htc-one-z1-speakers-355632/

Link to comment
Share on other sites

Έχω ερωτευθεί το κινητό και τα αξεσουάρ του!. Με το One m8 απογοητεύθηκα, ενώ το OnePlus One αργεί λένε.

 

Ξέρουμε πότε κυκλοφορεί ακριβώς; Είναι πολλά τα λεφτά (Άρη) αλλά πιστεύω με αυτά τα specs θα βγάλει τα 2 χρόνια άνετα (αυτό πάντα σκοπεύω όποτε αγοράζω κινητό). Δείχνει θεικό, λίγο το μέγεθος είναι παραπάνω από ότι θα ήθελα, αλλά χαλάλι

 

ΥΓ

 

Μια ερώτηση για τους κατόχους του Z1. Πόσο "ξεκλείδωτο" είναι ο bootloader και γενικά το λειτουργικό της Sony. Θα μπορώ πχ αν δεν βγάζει πλέον επίσημες ανανεώσεις στο μέλλον, να του περάσω μια CM με την τότε έκδοση Android ή είναι pain in the *** η διαδικασία;

Edited by lanc3lot

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι γενικοτερα εννοώ πόσο εύκολη είναι η παραμετροποίηση με άλλες ρόμ, root, κλπ. Ξέρω πως κάποια κινητά είναι γενικά pain in the *** αυτό, αφού είναι κλειδωμένα παντού και δεν σε αφήνουν. Το ρωτάω αφού φαντάζομαι όσοι έχουν Z1 ή Z θα έχουν δοκιμάσει να βάλουμε κάτι

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι γενικοτερα εννοώ πόσο εύκολη είναι η παραμετροποίηση με άλλες ρόμ, root, κλπ. Ξέρω πως κάποια κινητά είναι γενικά pain in the *** αυτό, αφού είναι κλειδωμένα παντού και δεν σε αφήνουν. Το ρωτάω αφού φαντάζομαι όσοι έχουν Z1 ή Z θα έχουν δοκιμάσει να βάλουμε κάτι

 

Πανευκολα ολα αν ξερεις τι κανεις. Ακομα και ο boot ξεκλειδωνει με επισημο εργαλειο της Sony.

Γενικα η Sony ψηφιστηκε περσι ως ο πιο dev friendly κατασκευαστης στο xda. Πολλες roms, tweaks και mods.

Τουλαχιστον εγω με Ζ εχω παρα πολλες επιλογες στους xda.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πανευκολα ολα αν ξερεις τι κανεις. Ακομα και ο boot ξεκλειδωνει με επισημο εργαλειο της Sony.

Γενικα η Sony ψηφιστηκε περσι ως ο πιο dev friendly κατασκευαστης στο xda. Πολλες roms, tweaks και mods.

Τουλαχιστον εγω με Ζ εχω παρα πολλες επιλογες στους xda.

 

Σε ευχαριστώ πολύ, αυτό ακριβώς ενοούσα ;-) Μια χαρά λοιπόν, πάει και αυτό :lol:

 

Έκανα ήδη την παραγγελία από Amazon και περιμένω να έρθουν κομμάτια και να το στείλουν. Με ανησυχεί λίγο πως πάω ουσιαστικά από 4.3 σε 5.2 μέγεθος, αλλά σε συνδυασμό με το return back χωρίς ερωτήσεις του Amazon θα τεστάρω να δω αν "συνηθίζεται" η κατάσταση, αφού τα spec και όλα τα υπόλοιπα είναι μαγικά για μένα + η σχεδίαση του κινητού (που πχ με το Galaxy S5 δεν συμβαίνει αυτό αφού είναι χάλια!)

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το μέγεθος που λέτε κάποιοι, είναι ξεκάθαρο αν δείτε πχ εδώ:

 

 

πως είναι σχεδόν σαν το Ζ1, λίγο πιο ψηλό. Μπήκα σε ένα κατάστημα και έπαιξα λίγο με το Ζ1 ώστε να δω το μέγεθος, τελικά πιστεύω πως συνηθίζεται και με μια θηκούλα θα είναι μια χαρά.

 

konstantinoslp ή όποιος άλλος μπορεί, πόσο θερμαινεται το Ζ1; Στο μαγαζί ήταν πολυ ζεστό πίσω, αλλά όκ εκεί το έχουν συνεχώς ανοιχτό. Σίγουρα θα έχει βελτιωθεί στο Ζ2, αλλά είναι μια ένδειξη.

 

Δείτε το παραπάνω βίντεο, είχαν ποστάρει τότε 5 βίντεο

Edited by lanc3lot

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το μέγεθος που λέτε κάποιοι, είναι ξεκάθαρο αν δείτε πχ εδώ:

 

 

πως είναι σχεδόν σαν το Ζ1, λίγο πιο ψηλό. Μπήκα σε ένα κατάστημα και έπαιξα λίγο με το Ζ1 ώστε να δω το μέγεθος, τελικά πιστεύω πως συνηθίζεται και με μια θηκούλα θα είναι μια χαρά.

 

konstantinoslp ή όποιος άλλος μπορεί, πόσο θερμαινεται το Ζ1; Στο μαγαζί ήταν πολυ ζεστό πίσω, αλλά όκ εκεί το έχουν συνεχώς ανοιχτό. Σίγουρα θα έχει βελτιωθεί στο Ζ2, αλλά είναι μια ένδειξη.

 

Δείτε το παραπάνω βίντεο, είχαν ποστάρει τότε 5 βίντεο

 

εμενα παντως το Ζ1 δε μου ζεσταινεται, οσο και να λιωνω δεν εχει καψει η πλατη του. Τωρα βεβαια το εχω σε θηκη, αλλα και εκτος θηκης οποτε το ειχα κανενα θεμα.

Οσο για το μεγεθος, το Ζ το παλεψα, τουτο εδω με θηκη με ζοριζει..θα πηγαινα στο Ζ1 compact αλλα με τρωει να δω απο κοντα το Ζ2 λογω οθονης και λογω βελτιωσεων στην καμερα, ομως απο τα 2 ακρα, προτιμω το μικρο, και ειναι λιγες οι 4.3". Η μονη ελπιδα ειναι οτι το Ζ2 εχει μικροτερο πλατος και παχος.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...