Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνώμη μου.....Άφησε την rom να κάτσει καλά 1-2 μέρες. Κάνε και 1-2-3 reboot και μετά δες για την μπαταρία. Αν μετά θεωρείς πως είναι χειρότερα, αποφασίζεις τι θα κάνεις.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου προτείνει ένα αξιόπιστο κατάστημα (σκρουτζ), για να αγοράσω ένα unbranded xperia Z2?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκει στην σονυ μαλλον θα παρατηρησανε πως μερικοί απο τους κατοχους z2 εχουν προβληματα ορασης και μεγαλωσανε τα εικονιδια! Αλλιως δεν εξηγητε! Οσο αφορα το θεμα της μπαταριας εγω δεν εχω δει καμμια διαφορα σε κατανάλωση
the reason i swear so much is because f**k you!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

τετοια να μου λες και εχω το ποσο να το παρω απο εκει που πηρα το xperia z δεν παιζει να ειναι τοσο χοντροκομενα γιατι αλιως θα παω για Ζ5 που θα βγει τον επομενο σεμπτεβριο μην με ξενερωνεις ετσι
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι η ιδέα μου για την κατανάλωση μπαταρίας..

Root, έχει βρεθεί τρόπος...όχι με αλλαγή kernel και τα λοιπά, αλλά πιο εύκολος...

Το έχει κάνει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου προτείνει ένα αξιόπιστο κατάστημα (σκρουτζ), για να αγοράσω ένα unbranded xperia Z2?

 

Τσέκαρε στο skroutz και διάβασε κριτικές-εντυπώσεις χρηστών.

Επίσης αν βρεις κάτι πάρε και τηλέφωνο για επιβεβαίωση ότι όντως unbranded ειναι.

http://www.skroutz.gr/s/4503696/Sony-Xperia-Z2-LTE-16GB.html

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

 

Θα ηθελα να μαθω ποια ειναι η πιο "διαδεδομενη" και αξιοπιστη custom rom για συσκευη με κλειδωμενο bootloader (βασισμενη στο gui της Sony και οχι AOSP/AOKP/CM)

 

Ευχαριστω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις με την 4.4.4 να του αποσυνδεεται μονο του το 3G/LTE και να πρεπει να πηγαινεις απο τις ρυθμισεις να το κλεισεις και να το ανοιξεις ξανα ή να χρειαζεται και επανεκκινηση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

 

Θα ηθελα να μαθω ποια ειναι η πιο "διαδεδομενη" και αξιοπιστη custom rom για συσκευη με κλειδωμενο bootloader (βασισμενη στο gui της Sony και οχι AOSP/AOKP/CM)

 

Ευχαριστω!

http://forum.xda-developers.com/xperia-z2/development/rom-existenz-ultimate-1-0-5-light-dark-t2835196

Link to comment
Share on other sites

Ένας συνάδελφος έχει το Ζ2 και στα Hands free δεν έχει κουμπί για να απαντάς στις κλήσεις.

Υπάρχει κάποιο κόλπο?

 

που το βρηκε? αποκλειεται να του εδωσαν τετοιο με τη συσκευασια..και στο τελευαιο handsfree υπαρχει κουμπι, αλλιως δεν εχει νοημα..(μπορεις με φωνητικη ή απο την συσκευη αλλα δεν το βρισκω βολικο)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

που το βρηκε? αποκλειεται να του εδωσαν τετοιο με τη συσκευασια..και στο τελευαιο handsfree υπαρχει κουμπι, αλλιως δεν εχει νοημα..(μπορεις με φωνητικη ή απο την συσκευη αλλα δεν το βρισκω βολικο)

κ εμενα δεν εχει κουμπι....εχω ομωσ τα MDR NC31E αυτα ειχε μεσα...

Link to comment
Share on other sites

κ εμενα δεν εχει κουμπι....εχω ομωσ τα MDR NC31E αυτα ειχε μεσα...

 

φαουλ τοτε..τι να πω..εκτος αν καποιος εχει οντως κανα μαγικο τροπο απαντησης, που να δουλευει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΛΛΟΝ είναι ένας τρόπος για μικρότερα εικονίδια.

Δείτε το εσείς γιατί εγώ δεν ξέρω αγγλικά.

Edited by zwiros
Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

ΜΑΛΛΟΝ είναι ένας τρόπος για μικρότερα εικονίδια.

Δείτε το εσείς γιατί εγώ δεν ξέρω αγγλικά.

 

Ναι με άλλον launcher Ευχαριστώ πολύ.με το ΜΑΜΑ ui είναι το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Με το gem xposed module μπορείς να αλλάξεις το μέγεθος από τα εικονίδια. Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά υπάρχει η επιλογή. Θέλει root και xposed framework όμως.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να το πουλάει; Επειδή είμαι νέο μέλος σχετικά δεν μπορώ να δω τις αγγελίες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το μεσημέρι μου ήρθε η ειδοποίηση για το update για την 4.4.4 έκδοση.

Έκανα download το αρχείο (380ΜΒ περίπου αν θυμάμαι καλά) και μετά το κατέβασμα πάτησα την επιλογή εγκατάσταση.

Ήμουν με 35% μπαταρία. Ξεκινά λοιπόν και μετά από λίγο σβήνει και μπαίνει στο κλασσικό update mode.

Το αφήνω στην άκρη ώσπου να ολοκληρωθεί η διαδικασία αλλά μετά από λίγο παίρνει το μάτι μου την οθόνη ολόμαυρη.

Πατάω ένα κλικ και τίποτα. Πιέζω συνεχόμενα το power button και ανοίγει η οθόνη και μου δείχνει το ανδροειδές και από κάτω με κόκκινα γράμματα να γράφει "ERROR - Update Failed".

 

Τι κάνω τώρα? Το σύνδεσα με το USB για να μπω στο Sony Companion αλλά δεν αναγνωρίζει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επανεκκίνηση το pc η δοκίμασε άλλη θύρα USB.

Αλλιώς πάτα το κόκκινο κουμπί εκεί που φορτίζουμε το κινητό μπας και ξεμπλοκαρει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επανεκκίνηση το pc η δοκίμασε άλλη θύρα USB.

Αλλιώς πάτα το κόκκινο κουμπί εκεί που φορτίζουμε το κινητό μπας και ξεμπλοκαρει.

 

Τίποτα.

Ειδικά με το κουμπί, μου έκανε 3 φορές δόνηση και έσβησε. Το ανοίγω ξανά και μου δείχνει την ίδια οθόνη με το error.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα.

Ειδικά με το κουμπί, μου έκανε 3 φορές δόνηση και έσβησε. Το ανοίγω ξανά και μου δείχνει την ίδια οθόνη με το error.

Αν έχει μπρικαρει και pc δεν το αναγνωρίζει ώστε να κάνεις επανεγκατάσταση μέσω pc companion,φοβάμαι το service δεν το γλυτώνει

Η άφησε το να φορτίζει εντελώς και ξαναπροσπαθησε με pc.

Αλλιώς service το πρωί.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει μπρικαρει και pc δεν το αναγνωρίζει ώστε να κάνεις επανεγκατάσταση μέσω pc companion,φοβάμαι το service δεν το γλυτώνει

Η άφησε το να φορτίζει εντελώς και ξαναπροσπαθησε με pc.

Αλλιώς service το πρωί.

 

Επειδή είχα υποψιαστεί ότι μπορεί να έχει φταίξει το 35% μπαταρίας, το άφησα στην πρίζα από τις 16.00-19.00. Ασχολήθηκα μαζί του πριν λίγο δηλαδή.

Τίποτα λέμε όμως. Τούβλο εντελώς ρε γ@μώτο! Τι να πω. Αρουτάριστο, απείραχτο γενικά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...