Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενεργοποιεις τα widgets στην οθονη Preferences-Security και μετα πετας το ρολογακι της Sony και επιλεγεις το αλλο.

 

Ευχαριστω!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Και αυτο εδω ειναι ενα παρα πολυ ωραιο ρολογακι για το κινητακι μας.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonyericsson.digitalclockwidget2&hl=en

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]52137[/ATTACH]ορίστε τα εικονίδια γίγαντες

 

πως τα φτιαχνουμε μικροτερα?

:blink::blink:

ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και η 4.4.4, φτασαμε και στα 350ε στο σκρουτζ....ανεβηκε λιγο και η τιμη του note και με τρωει το χερι μου!

Τι γνωμη εχετε για το μωβ? Μου αρεσει, αλλα χανει τρελα οταν ερθει η ωρα της μεταπωλησης? Γιατι ολοι το μαυρο παιρνετε βλεπω...

 

Μπορει καποιος να μου πει λιγο και τι παιζει με εγγυηση και φλασαρισματα? Δηλαδη δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο με το knox στα samsung, οποτε αν φλασαρεις την αρχικη rom εισαι ΟΚ σε περιπτωση εγγυησης? Μηπως γενικα και η sony ειναι ελαστικη μιας και βλεπω οτι δινει open source τον κωδικα android? Θελω να ξερω γενικα για Root και φλασαρισματα αν ειναι πολυ ανετη η κατασταση με το θεμα εγγυησης...

Link to comment
Share on other sites

ειναι λιγο χοντροκομενα απο οτι ειδα στης φοτο πηγενε ρυθμισεις καπου πρεπει να εχει για ποιο μικρα εικονιδια
Link to comment
Share on other sites

τα εικονιδια ειναι οντως χοντροκομενα! η μονη αλλαγη ειναι να κανεις πιο μικρα τα γραμματα στις ρυθμισης! κατα τα αλλα το κινητο πεταει και με το νεο update!:D:D:D:D
the reason i swear so much is because f**k you!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Προβλημα....

Κατα τη διαρκεια μιας κλησης με ακουστικα δεν μπορω να κανω τιποτα αλλο

Συγκεκριμενα εχτες πηρα ενα φιλο να μου πει καποια ρθμιση για το navigon

οπως μιλαμε ανοιγω το navigon και με καθοδηγει απο τηλ τι να κανω

Μετα οαταω το κουμπι back και δεν εβγαινε

Αναγκαστικα παταω το home για να διαλεξω launcher

Κατοπιν ανοιγω τον dolphin και παλι τα ιδια με το που τελειωνω δεν κανει τιποτα το κουμπι back

Κοινως τρωει κολημα κατα την διαρκεια κλησης

Εχετε παρατηρησει κατι τετοιο??

Μετα δεν ανοιγε κανενα προγραμμα αλλο

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και η 4.4.4, φτασαμε και στα 350ε στο σκρουτζ....ανεβηκε λιγο και η τιμη του note και με τρωει το χερι μου!

Τι γνωμη εχετε για το μωβ? Μου αρεσει, αλλα χανει τρελα οταν ερθει η ωρα της μεταπωλησης? Γιατι ολοι το μαυρο παιρνετε βλεπω...

 

Μπορει καποιος να μου πει λιγο και τι παιζει με εγγυηση και φλασαρισματα? Δηλαδη δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο με το knox στα samsung, οποτε αν φλασαρεις την αρχικη rom εισαι ΟΚ σε περιπτωση εγγυησης? Μηπως γενικα και η sony ειναι ελαστικη μιας και βλεπω οτι δινει open source τον κωδικα android? Θελω να ξερω γενικα για Root και φλασαρισματα αν ειναι πολυ ανετη η κατασταση με το θεμα εγγυησης...

 

Άμα φλασαρεις stock official rom πχ άλλων χωρών δεν έχεις κανένα προβλημα.

Απλά άμα χρειαστείς service φλασαρεις εκ νέου την αρχική έκδοση rom που ήρθε το κινητό σου.

Άρα κρατάς πάντα backup στο pc σου την αρχική.

Θα βρεις μπόλικες official πολλών χωρών unbranded και branded στο xda στην ενότητα Xperia Z2.

Τώρα για custom rom εκεί δεν γνωρίζω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το Ζ μου όταν το αγόραζα με είχε φάει η γυναίκα παρτο μωβ, θα με θυμηθείς.... Την άκουσα τελικά, πολύ όμορφο, ξεχωριστό! Όμως λόγω του ξεχωριστού και ιδιαίτερου ίσως επηρεάζεται στην μεταπώληση, πράγμα που δεν με ενδιέφερε εμένα μιας και θα καταλήξει στην ίδια σε περίπτωση αλλαγής τηλέφωνου ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τα μεγάλα εικονίδια τελικά δεν αλλάζουν απο τις ρυθμίσεις, οθόνη, μέγεθος γραμματοσειράς.

Πως θα αλλάξουν οεο???

Μάλλον κάτι θα έχουν κάνει λάθος απο Sony, δεν παίζει...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτισω δεν εχει επιλογη στα δυκτια να βαλεις μονο 2g??

 

Αν πας στις ρυθμισεις>Περισσοτερα...>Δικτυα κινητης τηλεφ.>Λειτουργια δικτυου και επιλεξεις μονο GSM τοτε γινεται 2G.

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

στη λειτθργεια δυκτιου γραφει 1)3g(προτιμωμενο)/2g 2) μονο 3g 3) 4g(προτιμαται)/3g/2g αυτες τησ 3 επιλογεσ εχω..μονο gsm δεν εχει...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ρε παιδια. Στη διαρκεια ζωης του κινητου (κανα 8μηνο?) εχει γινει καποιο σημαντικο software update που να αφορα την camera?

 

Γιατι βλεπω συγκρισεις στο GSMarena και βγαινουν πολυ χαλια τα αποτελεσματα του Z2, χειροτερα ακομα και απο 8mp "καλες" καμερες καποιων samsung πχ...

Αντιθετα στο Z3 που εχει φαινομενικα τον ιδιο αισθητηρα, τα αποτελεσματα ειναι πολυ καλυτερα, εως κορυφαια θα ελεγα κατι λογικο για τον αισθητηρα.

 

Εχει το Ζ3 καποια αλλη βελτιωση στο θεμα καμερας ή εχει βγει καποιο update στο Ζ2 που να διορθωνει την κατασταση (και που προφανως στο Ζ3 που βγηκε αργοτερα ειναι ηδη ενσωματομενο το update) ?

 

Μιλαμε συγκριτικα παντα, μη βγει ο Χ και μου πει "τα σπαει δεν εχει κανενα θεμα"...αμα πατε στο GSMarena και κανετε συγκριση στα 3posters που τεσταρουν θα δειτε τα "εως τραγικα" αποτελεσματα του Ζ2...

Δειτε στο παρακατω link συγκριση Z2, Z3 και Note 3 Neo ας πουμε (απλα βαλτε scaling 12mp για να ειναι πιο ευκολο να συγκρινετε)

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=3&idPhone1=5961&idPhone2=6144&idPhone3=6539

 

Δε μπορω να εξηγησω καπως την πολυ κακη αποδοση του Z2...και το ψαχνω γιατι ερχομαι απο το κορυφαιο lumia 1020 οποτε δε θελω να δω και μεγαλη πτωση στο θεμα φωτογραφιας...

Link to comment
Share on other sites

στη λειτθργεια δυκτιου γραφει 1)3g(προτιμωμενο)/2g 2) μονο 3g 3) 4g(προτιμαται)/3g/2g αυτες τησ 3 επιλογεσ εχω..μονο gsm δεν εχει...

 

μιλησα με sony κ βλεπω οτι παιζει ρολο για πια χωρα ειναι,, εμενα ειναι για γαλια..εχει κανεις αλλος τετιο θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ την 4.4.4. Όλα οκ μέχρι στιγμής. Ξεκλείδωσα, ρούταρα με τον Advanced Stock Kernel του Doomlord, φλασαρα στοκ kernel, ξανακλείδωσα, κομπλε.

 

Το μόνο θέμα είναι οτι, ενω υπάρχει κανονικό root access, δεν με αφήνει να κάνω mount ως RW το /system. Μάλλον έκανε γουδαλιά πάλι η Sony κι έχει βάλει service που αποτρέπει την rw πρόσβαση στ' αρχεία του συστήματος. Αναμένουμε λύση από xda μεριά.

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να δω από ποιά χώρα έχει έρθει το κινητό; Και επειδή είναι καινούριο κινητό πρέπει να πάρω την cosmote να μου ενεργοποιήσει το internet η υπάρχει τρόπος να το κάνω χειροκίνητα από της ρυθμίσεις;
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να δω από ποιά χώρα έχει έρθει το κινητό; Και επειδή είναι καινούριο κινητό πρέπει να πάρω την cosmote να μου ενεργοποιήσει το internet η υπάρχει τρόπος να το κάνω χειροκίνητα από της ρυθμίσεις;

Εξω στο κουτι εχει τα αρχικα των χωρων που προοριζεται..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μάλλον κάνει περισσότερο drain με την 4.4.4. Το έχει παρατήσει κανείς?

:-(

Δεν την βλέπω καλά την μπαταρία....

Μάλλον θα γυρίσω στην προηγούμενη έκδοση..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...