Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά υπάρχει κάποιος οδηγός για root, είμαι με 4.4.4 βλέπω δεν υπάρχει ξεχωριστό νήμα για τροποποιησεις επίσης αν ρουταρουμε τι παίζει με εγγυήσεις είναι σαν την LG με flash tool επανέρχεται σε μαμά κατάσταση και όλα καλά; Συγνώμη που σας πρήζω αλλά πρώτη φορά έχω τηλέφωνο της Sony και δεν το κρύβω ότι έχω ενθουσιαστεί.

Ναι με flashtool εισαι εντος εγγυησης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

παιδια εχει δοκιμασει κανεις αυτη>

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Sony-Xperia-Z2-THiki-Ultra-Slim-0-3mm-TPU-WHITE.1061253.html

 

ας πει εντυπωσεις καποιος αν την εχει δοκιμασει

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει δοκιμασει κανεις αυτη>

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Sony-Xperia-Z2-THiki-Ultra-Slim-0-3mm-TPU-WHITE.1061253.html

 

ας πει εντυπωσεις καποιος αν την εχει δοκιμασει

Φιλε ειναι πολλα τα λεφτα για θηκη σιλικονης. Εγω πηρα απο το πλαισιο μια παρομοια μ αυτην που παραθετεις στα 4 ευρω, sentio, αλλα ειναι μια αηδια. Και εμεινα με την παλια μου που την πηρα απο το mr gadget, στην μοναστηριου, αφου βλεπω οτι ειμαστε και συμπολιτες. Τα κουμπια πατιουνται ολα πολυ ευκολα, εχει κουκκιδες στο πλαι για καλυτερο grip (κρατημα) και ειναι αρκετα ανθεκτικη, αν σκεφτεις οτι την εχω βγαλει δεκα φορες και ακομα εφαπτεται σχεδον αψογα. Απλα δεν ειναι τελειως διαφανη, καθως εχει ενα σχεδιακι σαν s που ειναι πιο θολο απο πισω. Φαινεται ομορφο παντως. Αν την παραγγειλεις απο το ιντερνετ και την παραλαβεις απο το καταστημα, οπως εκανα εγω, εχει μονο 2.20 €! Αν πας κατευθειαν να την παρεις απο κει εχει 4 νομιζω. Ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ειναι πολλα τα λεφτα για θηκη σιλικονης. Εγω πηρα απο το πλαισιο μια παρομοια μ αυτην που παραθετεις στα 4 ευρω, sentio, αλλα ειναι μια αηδια. Και εμεινα με την παλια μου που την πηρα απο το mr gadget, στην μοναστηριου, αφου βλεπω οτι ειμαστε και συμπολιτες. Τα κουμπια πατιουνται ολα πολυ ευκολα, εχει κουκκιδες στο πλαι για καλυτερο grip (κρατημα) και ειναι αρκετα ανθεκτικη, αν σκεφτεις οτι την εχω βγαλει δεκα φορες και ακομα εφαπτεται σχεδον αψογα. Απλα δεν ειναι τελειως διαφανη, καθως εχει ενα σχεδιακι σαν s που ειναι πιο θολο απο πισω. Φαινεται ομορφο παντως. Αν την παραγγειλεις απο το ιντερνετ και την παραλαβεις απο το καταστημα, οπως εκανα εγω, εχει μονο 2.20 €! Αν πας κατευθειαν να την παρεις απο κει εχει 4 νομιζω. Ελπιζω να βοηθησα.

 

να σαι καλα φιλε μου...απο την μια δεν θελω να βαλω θηκη απο την αλλη δεν γινετε χωρις...εβαλα σημερα γυαλακι και ζελατινα πισω της nillkin αλλα δεν μπορω να το αφησω και χωρις θηκη.. ισως αν εβρισκα ενα μπαμπερ να ημουν κομπλε..αλλα ελλαδα γιοκ... τωρα ειμαι αναμεσα σε spigen ultra fit ασπρη και nillkin frost cover ασπρο... ζζζζζζζ:wacko: δεν μπορω να καταληξω!!!

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη φόρτιση κράτησε με συνολικά αναμονή την οθόνη 4 ώρες και 50 λεπτά.

Πάμε για την δεύτερη.

[ATTACH]54259[/ATTACH]

 

[ATTACH]54260[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει δοκιμασει κανεις αυτη>

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Sony-Xperia-Z2-THiki-Ultra-Slim-0-3mm-TPU-WHITE.1061253.html

 

ας πει εντυπωσεις καποιος αν την εχει δοκιμασει

 

Εγώ πήρα την ίδια πολύ λεπτή διάφανη. Μαλακή γύρω γύρω κ σκληρή στην πλάτη με 3,90 στο ematrix.gr.βρίσκεται στην Χαλανδρίου απέναντι από το μετρό αγίας παρασκευής

Link to comment
Share on other sites

329E από 322,60Ε! Την τρέλα μου μέσα...! Πρέπει να περιμένω πολύ για να φτάσει πάλι εκεί;;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

329E από 322,60Ε! Την τρέλα μου μέσα...! Πρέπει να περιμένω πολύ για να φτάσει πάλι εκεί;;

Μην πας για καφε..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην πας για καφε..;)

Την Δευτέρα θα το τσίμπαγα .. και είχε ξεπουλήσει το λευκό! Πφφφφ ...!!

Τρείς μέρες ακόμα θα περιμένω.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εδώ και δύο εβδομάδες έχω προσέξει ότι ενώ τα δεδομένα κινητής τα έχω μονίμως ανοιχτά, μετά από 8-10 ώρες λειτουργίας σταματάνε, χάνονται... Έχω ψάξει τα πάντα στις ρυθμίσεις αλλά τίποτα... Καμία πρόταση;

ΥΓ: Η κάρτα είναι των Γερμανών της Cosmote...

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μεβτην φωτεινότητα του κινητου εχετε βγαλει ακρη?πχ το εχω στην μεση και στο αυτοματο και στο δωματιο το βραδυ ειναι αρκετά πιο φωτεινο αποσο θεωρω οτι πρεπει και αντίστοιχα την ημερα αρκετα σκοτεινο..αυτο μαλλον σημαινει οτι κατιβδεν παει καλα με τον αισθητηρα..καμια ιδεα γιατι τετοιο πρόβλημα δεν το ειχα με το νοτε3
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται μέσα στο άλμπουμ με τις φωτογραφίες να κάνουμε φακέλους ?θέλω κάποιες να τις χωρίσω σε φακέλους να μην είναι ανακατεμενες.... ????
Link to comment
Share on other sites

Η αυτόματη φωτεινότητα των σονυ δεν μου άρεσε. Σε όλα μου τα κινητά την είχα χωρίς σε αντίθεση με το Samsung που δουλευει καλύτερα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Όντως η αυτόματη φωτεινότητα δεν είναι αυτό που λεμε υποδειγματική στο z2 που ομως στο z3 εχει βελτιωθεί και προσεγγίζει το άριστα πλέον.

Η λύση πολύ απλά χειροκίνητα για όσους τους ενοχλεί.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος που να ξέρει πως ρουταρουμε σε 4.4.4;

Ένα παιδί έγραψε έναν μίνι οδηγό

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5603572#post5603572

Και εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2785598

Αλλιως εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2759934

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου θα το προσπαθήσω,από αυτά που κατάλαβα θα πρέπει να κατεβάσω την rom επίσημη για το τηλέφωνο μου για να μπορώ με flash tool να επιστρέψω πίσω και επίσης πρέπει να έχω πάντα αρχείο zip της recovery γιατί μετά το flash custom rom χάνεται το recovery,θα πρέπει να κάνω downgrade σε 4.4.2 για root και recovery,αν κατάλαβα κάτι λάθος ας με διορθώσει κάποιος.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου θα το προσπαθήσω,από αυτά που κατάλαβα θα πρέπει να κατεβάσω την rom επίσημη για το τηλέφωνο μου για να μπορώ με flash tool να επιστρέψω πίσω και επίσης πρέπει να έχω πάντα αρχείο zip της recovery γιατί μετά το flash custom rom χάνεται το recovery,θα πρέπει να κάνω downgrade σε 4.4.2 για root και recovery,αν κατάλαβα κάτι λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

 

για root σε 4.4.4 πρέπει:

1. να βρεις μια official 4.4.2 rom και να την κατεβάσεις.

2. εγκατάσταση της 4.4.2 με flashtool

3. root και εγκατάσταση recovery

4. κατέβασμα 4.4.4 rom (official ή custom)

5. δημιουργία pre-rooted αρχείου zip από την 4.4.4

6. εγκατάσταση της prerooted rom από recovery

 

αν είσαι με οποιαδήποτε rom εκτός της 4.4.4 μπορείς να παραλείψεις τα βήματα 1 και 2

αν στο βήμα 4 επιλέξεις custom rom, τότε δεν χρειάζεται το βήμα 5, αφού όλες οι custom rom είναι rooted

Edited by mutunas
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τα κατάλαβα απλώς ρωτάω αν βγάλει πρόβλημα η συσκευή και πρέπει να γυρίσω stock λογικά με το flash tool ποίο αρχείο θα πρέπει να βάλω για να έχω την εγγύηση;πχ στα lg οποιοδήποτε αρχείο open Europe ήταν οκ,στα samsung έπρεπε με odin να βάλεις το firmware της χώρας του τηλεφώνου σύμφωνα με το imei στη sony δεν γνωρίζω.Η συσκευή μου είναι αγορασμένη από public και μάλλον είναι unbranded ελληνικό.Τα ρωτάω όλα και συγνώμη,απλός θέλω αν το μπρικαρω ή αν πάθει κάτι και θέλει service να μπορώ να το επαναφέρω.Ευχαριστώ για τον χρόνο σου
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τα κατάλαβα απλώς ρωτάω αν βγάλει πρόβλημα η συσκευή και πρέπει να γυρίσω stock λογικά με το flash tool ποίο αρχείο θα πρέπει να βάλω για να έχω την εγγύηση;πχ στα lg οποιοδήποτε αρχείο open Europe ήταν οκ,στα samsung έπρεπε με odin να βάλεις το firmware της χώρας του τηλεφώνου σύμφωνα με το imei στη sony δεν γνωρίζω.Η συσκευή μου είναι αγορασμένη από public και μάλλον είναι unbranded ελληνικό.Τα ρωτάω όλα και συγνώμη,απλός θέλω αν το μπρικαρω ή αν πάθει κάτι και θέλει service να μπορώ να το επαναφέρω.Ευχαριστώ για τον χρόνο σου

 

πρέπει να έχεις "καβάτζα" ένα αρχείο ftf που να ταιριάζει με την εργοστασιακή έκδοση που έχει το κινητό όταν το αγόρασες.

ανοίγεις το dialer της συσκευής και πατάς *#*#7378423#*#* και μπαίνεις στο service menu.

εκεί πας διαδοχικά service info -> software info και στο customization Version βλέπεις τον αριθμό που πρέπει να έχει η rom σου (π.χ. για ελληνική unbranded που έχει το δικό μου είναι 1282-1403)

κατεβάζεις από εδώ την έκδοση που πρέπει και είσαι ασφαλής

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ωραίος φίλε μου τώρα μάλιστα.,τον ιδιο αριθμο γραφει και σε μενα και κατεβασα το αρχειο customized gr. Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Είσαι ωραίος φίλε μου τώρα μάλιστα.,τον ιδιο αριθμο γραφει και σε μενα και κατεβασα το αρχειο customized gr.

 

με το καλό οι δοκιμές σου και αχρείαστη να είναι η καβάτζα ;)

βέβαια, για να είσαι 100% σίγουρος, υπάρχει και διαδικασία που φτιάχνεις μόνος σου το ftf αρχείο από το επίσημο software/server της sony.

δες εδώ αν σε ενδιαφέρει

Link to comment
Share on other sites

Δεν με θέλει το flash tool που κατεβάζω είναι για 64bit windows και εγώ έχω windows 7 32bit και δεν μπορώ να βρω έκδοση για μένα.

 

Θέλω να ευχαριστήσω δημόσια το μέλος mutunas που με βοήθησε να κάνω root το z2 πλέον ρουτ με 4.4.2 και κατεβάζω custom rom 4.4.4 ExistentZ ultimate και πάλι ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ φίλε μου :)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...