Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως ότι και να λέτε κάποιοι για προβλήματα εμενα δεν με σταματα τιποτα απο το να το αγορασω!

Δεν μου απαντησατε στο προηγουμενο μου ποστ για την σουπερ σλιμ θηκη που σας εδειξα.. τι γνωμη εχετε;

 

Δεν υπάρχουν προβλήματα στην συσκευή φίλε.Κάνε όμορφα και ωραία την αγορά σου και απόλαυσε την κινηταρα... :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Σήμερα παρέλαβα αυτές. Έχω πάρει θήκες,κάρτα μνήμης,προστασία οθόνης και τη συσκευή σε λίγες μέρες. Οι θήκες είναι πολύ κομπλέ. Σιλικόνης,είναι ελαστικές αρκετά και είναι πανέμορφες. Λινκ:http://www.ebay.com/itm/Soft-Bumper-Frame-with-Transparent-Clear-Thin-Back-Case-Cover-for-Sony-Xperia-Z2-/131232595735?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item1e8e127f17

Φωτογραφίες:

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!! Θα σκεφτώ πολύ σοβαρά και για αυτές τις θήκες! Είδα το τιμημένο wt19i!!! Το έχω και γω σε μαύρο (δεν το έχω σε θήκη παρά μόνο μεμβράνη οθόνης) και όταν πάρω το Ζ2 θα το κρατήσω ως δεύτερο!!!

 

Δεν υπάρχουν προβλήματα στην συσκευή φίλε.Κάνε όμορφα και ωραία την αγορά σου και απόλαυσε την κινηταρα... :D

 

Εννοείται ... δεν υπάρχει καλύτερο στα 326Ε! Λέω όμως να περιμένω καμιά εβδομάδα ακόμα.. ίσως πάει στα 320Ε. Τώρα πέφτει με αργότερο ρυθμό η τιμή του.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

σε εμένα δουλεύει μια χαρά.

δοκίμασε το εξής: σε ένα φωτεινό μέρος άνοιξε την οθόνη του κινητού και κάλυψε μετά με το δάκτυλό σου την πάνω αριστερή γωνία (ο αισθητήρας είναι δίπλα στον αισθητήρα εγγύτητας). αν δουλεύει σωστά, τότε θα πρέπει η φωτεινότητα να ελαττωθεί όταν βάλεις το δάκτυλό σου

έβαλα εφαρμογή και δουλεύει μια χαρά ο σενσορας απλά είναι τόσο ομαλή η αλλαγή της φωτεινότητας που δεν το καταλαβαίνεις πολύ καλό αυτό

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μου πει τι ΔΕΝ έχω κάνει ώστε το widget του καιρού στην αρχική οθόνη να δείχνει το μέρος που βρίσκομαι εκείνη τη στιγμή αυτόματα? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μου πει τι ΔΕΝ έχω κάνει ώστε το widget του καιρού στην αρχική οθόνη να δείχνει το μέρος που βρίσκομαι εκείνη τη στιγμή αυτόματα? Ευχαριστω

 

Κατέβασε την μπάρα επάνω κ πάτα το ενεργοποίηση τοποθεσίας ώστε κάθε φορά που ενημερώνεται να βρίσκει κ το μέρος..

Link to comment
Share on other sites

λεω να το παρω για δωρο αλλα ειδα το μοβ σε μια φιλη μου και μαλλον και εγω σε μοβ θα το παρω αλλα κατι που δεν μου άρεσε ηταν οτι πισω κατω εκει που ενώνεται το τζαμι πλαστικο που ειναι με το πλαινο εχει στην γωνια ενα μικρο κενο δεν εφαρμόζει απόλυτα και στν τριτη μερα που το εχει η φιλη μου εχει γέμιση σκονη το εχει γενικά απο την κατασκευή η απλος έτυχε σε εκεινη ???
I amar prestar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned 'wilith.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ώρες το παρήγγειλα απο KaizerStore. Ελληνικής Αντιπροσωπείας. 326 ευρώ. Δεν περιέχονται τα ακουστικά noise cancel μου είπαν αλλά οκ. Δεν γίνεται να τα έχουμε και όλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λεω να το παρω για δωρο αλλα ειδα το μοβ σε μια φιλη μου και μαλλον και εγω σε μοβ θα το παρω αλλα κατι που δεν μου άρεσε ηταν οτι πισω κατω εκει που ενώνεται το τζαμι πλαστικο που ειναι με το πλαινο εχει στην γωνια ενα μικρο κενο δεν εφαρμόζει απόλυτα και στν τριτη μερα που το εχει η φιλη μου εχει γέμιση σκονη το εχει γενικά απο την κατασκευή η απλος έτυχε σε εκεινη ???

 

Μάλλον πρόκειται για τις παρτίδες που είχαν βγει με το γνωστό πρόβλημα screen gap. Είναι αυτό το κενό που μας είπες. Δεν έχω διαβάσει πολλά,έχω δει σε εικόνες πάντως και λένε ότι με αυτό το πρόβλημα το κινητό χάνει την αδιαβροχοποίησή του. Δεν είμαι σίγουρος. Όλα αυτά από ότι έχω δει.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολύ μάλλον θα το ψάξω να δω τι γίνετε...
I amar prestar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned 'wilith.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ώρες το παρήγγειλα απο KaizerStore. Ελληνικής Αντιπροσωπείας. 326 ευρώ. Δεν περιέχονται τα ακουστικά noise cancel μου είπαν αλλά οκ. Δεν γίνεται να τα έχουμε και όλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μάλλον πρόκειται για τις παρτίδες που είχαν βγει με το γνωστό πρόβλημα screen gap. Είναι αυτό το κενό που μας είπες. Δεν έχω διαβάσει πολλά,έχω δει σε εικόνες πάντως και λένε ότι με αυτό το πρόβλημα το κινητό χάνει την αδιαβροχοποίησή του. Δεν είμαι σίγουρος. Όλα αυτά από ότι έχω δει.

 

Και μένα από kaizer είναι κ είχε μέσα τα εν λόγω ακουστικά

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κρίσεως... Εχω ρουταρει κ χρησιμοποιώ το greenify.έχω κ το clean master. Ενεργά και τα δύο. Να ξηλωσω κάποιο ??στο clean πατάς ενίσχυση μνήμης αλλά δεν κλείνει καμιά εφαρμογή. Στο greenify πατάς αδρανοποιηση κ σταματάνε όσες έχεις φυσικά επιλέξει.. Μήπως είναι καλύτερο να κρατήσω μόνο το greenify????
Link to comment
Share on other sites

Και μένα από kaizer είναι κ είχε μέσα τα εν λόγω ακουστικά

 

Τι να σου πω....ο κύριος που μου τηλεφώνησε για επιβεβαίωση μου είπε ότι το σχετικό αυτοκόλλητο δεν υπάρχει εξωτερικά της συσκευασίας.Μπορεί να έτυχε. It's ok.:D

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω γιατι το widjet του καιρου εξακολουθει να μη συγχρονιζεται με το μερος που ειμαι καθε φορα...
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω γιατι το widjet του καιρου εξακολουθει να μη συγχρονιζεται με το μερος που ειμαι καθε φορα...

 

Βάλε κάποιο τρίτο,το ενσωματωμένο της Sony δεν είναι καθόλου αξιόπιστο όσον αφορά συγχρονισμό στην περιοχή που είσαι καθε φορά.

Εγω προσωπικά πάντα βάζω eWeather HD που είναι τρομερό.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω γιατι το widjet του καιρου εξακολουθει να μη συγχρονιζεται με το μερος που ειμαι καθε φορα...

 

Βάλε το The Weather Channel και θα με θυμηθείς :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για καιρό, ειδικά στα μέρη μου έχει εξαιρετική πρόγνωση , ενημερώνομαι από το κλασσικό meteo.gr ,και στην Mobile έκδοση απλό και έγκυρο!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω πήρα το z2 και στις κλήσεις το ακουστικό τριζει ακούς κανονικά τον άλλον αλλά έχει ένα τρίξιμο.στη μουσική δεν τριζει καθόλου,αλλά όμως το κάτω ηχείο εκεί έχω την εντύπωση ότι βγάζει περισσότερο ήχο έχω εγώ πρόβλημα ή είναι έτσι το τηλέφωνο ???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έγδαρα καταλάθος το αλουμίνιο που βρίσκεται μετα την βαση της μαγνητικής φόρτισης. Ήδη έπαθα το πρώτο εγκεφαλικό. Δεν διορθώνεται φαντάζομαι, σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι τις περισσότερες φορές το διπλό χτύπημα στην οθόνη δεν πιάνει. Μπορεί να φταίει το tempered glass???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έγδαρα καταλάθος το αλουμίνιο που βρίσκεται μετα την βαση της μαγνητικής φόρτισης. Ήδη έπαθα το πρώτο εγκεφαλικό. Δεν διορθώνεται φαντάζομαι, σωστά;

 

Δεν θα επιχειρούσα με κατι οτιδήποτε να το διορθώσω μην γίνει χειρότερα.

Πάρε θα έλεγα ένα skin protector που θα το κολλήσεις περιμετρικά να μην το βλέπεις και χαλιέσαι.

Ούτε θα έλεγα να κανεις αντικατάσταση το μεταλλικό frame διότι σίγουρα θα κοστίζει αρκετά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω παρατηρήσει ότι τις περισσότερες φορές το διπλό χτύπημα στην οθόνη δεν πιάνει. Μπορεί να φταίει το tempered glass???

 

Εάν πριν δεν το παρατηρούσες πριν δηλαδή βάλεις το glass άρα τότε σίγουρα αρνητικά επηρεάζει το glass που έβαλες.

Βλεπω πάνω βέβαια οτι ήδη το ρουταρες και έβαλες custoμιες άρα και αυτό μπορεί να παίζει ρόλο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφορουμίτες μήπως έχουμε κάνα νέο για πιο εύκολο ρουτ στη συσκευή μας;

Κακημερα και καλή εβδομάδα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω πήρα το z2 και στις κλήσεις το ακουστικό τριζει ακούς κανονικά τον άλλον αλλά έχει ένα τρίξιμο.στη μουσική δεν τριζει καθόλου,αλλά όμως το κάτω ηχείο εκεί έχω την εντύπωση ότι βγάζει περισσότερο ήχο έχω εγώ πρόβλημα ή είναι έτσι το τηλέφωνο ???

 

καλημερα φιλε μου και σε μενα υπαρχει αυτο το τριξιμο στο ακουστικο..οπως και για το κατω ηχειο τα ίδια..στις αρχες ελεγα να το παω πισω μετα υπεθεσα πως ειναι λογο της στεγανωποιησης και δεν ασχοληθηκα..το πηρα απο kaizer

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Για το e-deal τι γνωμη έχετε;; Έχει αγοράσει κανείς Ζ2 απο κει;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...