Jump to content

Αγορές από Aliexpress


villasg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακυρωσε την παραγγελια αν δε σου αρεσει

Τι εννοείς να μην μου αρέσει? Αφού η παραγγελία έγινε closed και ακυρώθηκε αυτόματα, κάτι παίχτηκε με το κουπόνι και δεν έχω καταλάβει ακόμα τον λόγο. Αυτό που μου την έσπασε είναι ότι θα μπορούσε εξ αρχής να μην περάσει η παραγγελία αφού υπήρχε πρόβλημα με το κουπόνι και όχι να τραβήξουν πρώτα τα λεφτά και μετά να ακυρωθεί με αποτέλεσμα να περιμένω πόσες μέρες να γίνει refund και να φανούν τα χρήματα στην κάρτα. Anyway, για την ιστορία έκανα ξανά την παραγγελια από τον ίδιο πωλητή, πάλι μπληκε αυτόματα το κουπόνι, το αφαίρεσα αυτή τη φορά και όλα οκ. Έγινε ήδη shipped.

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πριν μερικες ημερες εκανα μια παραγγελια απο ali και βλεπω τελειωνει ο χρονος αποστολης που εχει για να σταλει, μου ειχε συμβει ακομη μια φορα οπου την τελευταια ημερα που εληγε ο χρονος μου ηρθε μηνυμα οτι εσταλει ,φυσικα ομως δεν παρελαβα ποτε ,

το προβλημα ειναι οχι οτι θα χασω τα χρηματα αλλα τον χρονο που χανω , δηλαδη θα περιμενω παλι 40 μερες για να δω αν θα παραλαβω ,

στις περισσοτερες περιπτωσεις οταν στελνουν το προιον μεσα σε 1-2 μερες δεν εχω προβλημα ,τα προιοντα ερχονται κανονικα ,τι μπορω να κανω για ν αποφευγω τετοιες καταστασεις; ειδη το Ali για μενα ειναι μια απο τις τελευταιες επιλογες μου

Για να κλεισω, μερικες φορες μου εστελναν προιον με λαθος χρωμα , αντε παλι περιμενε 80 μερες , δεν ξερω ,με κουρασε ,καλυτερα να δινω σε αλλα site 1-2 ευρω παραπανω παρα αυτο το χάλι

Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικες ημερες εκανα μια παραγγελια απο ali και βλεπω τελειωνει ο χρονος αποστολης που εχει για να σταλει, μου ειχε συμβει ακομη μια φορα οπου την τελευταια ημερα που εληγε ο χρονος μου ηρθε μηνυμα οτι εσταλει ,φυσικα ομως δεν παρελαβα ποτε ,

το προβλημα ειναι οχι οτι θα χασω τα χρηματα αλλα τον χρονο που χανω , δηλαδη θα περιμενω παλι 40 μερες για να δω αν θα παραλαβω ,

στις περισσοτερες περιπτωσεις οταν στελνουν το προιον μεσα σε 1-2 μερες δεν εχω προβλημα ,τα προιοντα ερχονται κανονικα ,τι μπορω να κανω για ν αποφευγω τετοιες καταστασεις; ειδη το Ali για μενα ειναι μια απο τις τελευταιες επιλογες μου

Για να κλεισω, μερικες φορες μου εστελναν προιον με λαθος χρωμα , αντε παλι περιμενε 80 μερες , δεν ξερω ,με κουρασε ,καλυτερα να δινω σε αλλα site 1-2 ευρω παραπανω παρα αυτο το χάλι

 

1. Ρωτας πριν παραγγείλεις

 

2. Επιλεγεις καλυτερο πωλητη

Link to comment
Share on other sites

1. Ρωτας πριν παραγγείλεις

 

2. Επιλεγεις καλυτερο πωλητη

 

Ενταξει ,το να ρωτησω πριν παραγγειλω σωστο ειναι και αυτο ,αλλα αφου σου λεει ειναι στοκ γιατι να μπω στην διαδικασια του ερωτηματος;

Παντα επιλεγω πωλητες με καλη βαθμολογια και με πολλες πωλησεις

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ,το να ρωτησω πριν παραγγειλω σωστο ειναι και αυτο ,αλλα αφου σου λεει ειναι στοκ γιατι να μπω στην διαδικασια του ερωτηματος;

Παντα επιλεγω πωλητες με καλη βαθμολογια και με πολλες πωλησεις

 

Να ρωτησεις το χρονο εκτελεσης αποστολής και αν ειναι μεγαλη να ζητησεις αυτο που θες εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω την πρώτη μου αγορά από Ali. Ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος πληρωμής; Απλά χρησιμοποιώ μία χρεωστική;

Όποιον τρόπο και να χρησιμοποιήσω η διαδικασία είναι ίδια; Δηλαδή τα χρήματα πηγαίνουν στο Ali και μόλις επιβεβαιώσω τα δίνουν στον πωλητή;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω την πρώτη μου αγορά από Ali. Ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος πληρωμής; Απλά χρησιμοποιώ μία χρεωστική;

Όποιον τρόπο και να χρησιμοποιήσω η διαδικασία είναι ίδια; Δηλαδή τα χρήματα πηγαίνουν στο Ali και μόλις επιβεβαιώσω τα δίνουν στον πωλητή;

 

Πληρωνεις απευθιας με την καρτα σου.Η διαδικασια ειναι αυτη που ειπες.Κραταει το ali τα χρηματα και οταν δεις οτι ολα ειναι μια χαρα με την παραγγελία σου τοτε θα δινει στον πωλητη.

Link to comment
Share on other sites

https://alibonus.com/?u=384566

 

10% επιστροφη σε κάθε αγορά.Για να δούμε.!!

 

παρακατω αναφερει οτι μπορουμε να πληρωσουμε και με paypal, απο ποτε αλλαξε αυτο;

Link to comment
Share on other sites

παρακατω αναφερει οτι μπορουμε να πληρωσουμε και με paypal, απο ποτε αλλαξε αυτο;

 

Μπορεί να σου βάλει το cashback σε paypal. Οι πληρωμές είναι όπως παλιά.

Link to comment
Share on other sites

https://alibonus.com/?u=384566

 

10% επιστροφη σε κάθε αγορά.Για να δούμε.!!

 

Θα ηταν καλύτερα να μην εχεις το ref link σου....Η τουλάχιστον να ενημερώνεις!...

Link to comment
Share on other sites

Δεν αποσκοπώ κάπου με την δημοσίευση του λινκ απλά το ανεβάζω προς τσεκάρισμα από μέλη εδώ μέσα μήπως τελικά είναι μούφα που πολύ το φοβαμαι από αυτα που διάβασα στο fb σήμερα.Πολύ καλό για να είναι αληθινό. Θα δείξει.
Link to comment
Share on other sites

Στο aliexpress προσωπκά παίρνω 3% cashback από shopping portal γνωστό και δοκιμασμένο. Το 10% μου ακούγεται ύποπτο αλλά αν κάποιος το δοκιμάσει ας μας πει να ξέρουμε τι γίνεται.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Στο aliexpress προσωπκά παίρνω 3% cashback από shopping portal γνωστό και δοκιμασμένο. Το 10% μου ακούγεται ύποπτο αλλά αν κάποιος το δοκιμάσει ας μας πει να ξέρουμε τι γίνεται.

 

Αν δεν σου είναι δύσκολο στείλε μου έστω με inbox το δοκιμασμένο

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω αρκετο καιρο να αγορασω απο ali και την τελευταια φορα αγορασα μεσω revolut. Πλεον μπορουμε να αγορασουμε με χρεωστικη eurobank λογω capital control η αναγκαστικα με revolut.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω αρκετο καιρο να αγορασω απο ali και την τελευταια φορα αγορασα μεσω revolut. Πλεον μπορουμε να αγορασουμε με χρεωστικη eurobank λογω capital control η αναγκαστικα με revolut.

 

Μπορεις κανονικα με την καρτα σου να πληρωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει δοκιμασμένο cashback site για ali και θέλει ας μου στείλει ένα μήνυμα.:bow:
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

αν κανω μια παραγγελια απο aliexpres η αποδειξη που συνοδευει το δεμα γραφει το ακριβες ποσο που κοστισε η παραγγελια;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν κανω μια παραγγελια απο aliexpres η αποδειξη που συνοδευει το δεμα γραφει το ακριβες ποσο που κοστισε η παραγγελια;

Εξαρτάτε απο τον πωλητή. Κανονικά γράφει απο έξω κι έχει και απόδειξη μέσα. Πλέον οτι θέλουν γράφουν απέξω και δεν βάζουν απαραίτητα μεσα.

Edited by AngeloDion
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάτε απο τον πωλητή. Κανονικά γράφει απο έξω κι έχει και απόδειξη μέσα. Πλέον οτι θέλουν γράφουν απέξω και δεν βάζουν απαραίτητα μεσα.
δηλαδη αν στο Aliexpress βρω π.χ. ενα κινητο σε λιγο καλυτερη τιμη απο αυτες που δινουν τα γνωστα κινεζικα μαγαζια,εξαρταται απο τον εκαστοτε πωλητη αν θα πληρωσω πολυ περισσοτερα για δασμους....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν στο Aliexpress βρω π.χ. ενα κινητο σε λιγο καλυτερη τιμη απο αυτες που δινουν τα γνωστα κινεζικα μαγαζια,εξαρταται απο τον εκαστοτε πωλητη αν θα πληρωσω πολυ περισσοτερα για δασμους....

 

Ναι αλλά συνήθως κανένας δεν γράφει την κανονική τιμή απέξω. Οι περισσότεροι το γράφουν και στην περιγραφή του προιόντος οτι δηλώνουν πιο λίγο και αν θελεις να τους στείλεις μήνυμα να τους πεις ποσο να γράψουν. Εγώ πάντα τους στέλνω ενα γενικό μηνυμα για να ελέγξω αν απάντανε.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά συνήθως κανένας δεν γράφει την κανονική τιμή απέξω. Οι περισσότεροι το γράφουν και στην περιγραφή του προιόντος οτι δηλώνουν πιο λίγο και αν θελεις να τους στείλεις μήνυμα να τους πεις ποσο να γράψουν. Εγώ πάντα τους στέλνω ενα γενικό μηνυμα για να ελέγξω αν απάντανε.
αν ειναι ετσι,κανενα προβλημα!

ενα αλλο που μου εχει κανει εντυπωση σε καποιοες αγορες μικρης αξιας που εχω κανει απο Aliexpress,ειναι οτι δεν εχουν paypal και πρεπει καθε φορα να συμπληρωνω τα στοιχεια της καρτας μου.

ειναι κανονας αυτο,η απλα ετυχε στους πωλητες που αγορασα εγω;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι ετσι,κανενα προβλημα!

ενα αλλο που μου εχει κανει εντυπωση σε καποιοες αγορες μικρης αξιας που εχω κανει απο Aliexpress,ειναι οτι δεν εχουν paypal και πρεπει καθε φορα να συμπληρωνω τα στοιχεια της καρτας μου.

ειναι κανονας αυτο,η απλα ετυχε στους πωλητες που αγορασα εγω;

 

Το aliexpress κανονικά δεν δεχόταν καθόλου Paypal κάτι άκουσα τώρα άρχιζει σιγα σιγά. Θεωρείτε ανταγωνιστής αφού συσχετιζόταν με ebay. Σου λένε πρέπει να τους εμπιστευτείς τα στοιχεία όπως το paypal και εν μέρη έχουν δικαιο αφού και αυτοί πλέον είναι πολυεθνική.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...