Jump to content

Samsung Galaxy Note Pro 12.2


Pharmex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω κατι...π.χ στον φακελο download εχω καποιους αδειους φακελους ...αυτους τους κανω delete.. μετα οταν ξαναμπαινω στον φακελο download να σου παλι τους βρισκω εκει σαν να μην τους διεγραψα ποτε... γιατι το κανει αυτο ξερει κανεις?? Χρειαζετε να κανω καποια ρυθμιση μηπως??
Τους δημιουργούν κάποιες εφαρμογές που έχεις στη συσκευή σου και δεν μπορείς να το αποφύγεις.Μη δίνεις σημασία, όμως,δεν τρέχει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 579
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νέος ιδιοκτήτης του tablet εδώ και μια εβδομάδα και είμαι πολύ ευχαριστημένος!! Τώρα, επειδή θέλω ένα usb otg, το αντίστοιχο για το note 3 κάνει; Εγώ έχω βρει αυτό για παράδειγμα. Κάνει δουλειά ή να προτιμήσω το αυθεντικό της Samsung; Και επειδή θέλω και ένα πληκτρολόγιο bluetooth, τι μου προτείνετε; Το αυθεντικό πληκτρολόγιο/θήκη της samsung ή κάποιο άλλο bluetooth; Έχω ήδη ένα kickstand οπότε μπορώ να πάρω και ένα κλασσικό πληκτρολόγιο αρκεί να είναι κοντά στο μέγεθος του tablet για να τα βάζω σε μια τσάντα που έχω. Edited by tsamo
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Νέος ιδιοκτήτης του tablet εδώ και μια εβδομάδα και είμαι πολύ ευχαριστημένος!! Τώρα, επειδή θέλω ένα usb otg, το αντίστοιχο για το note 3 κάνει; Εγώ έχω βρει αυτό για παράδειγμα. Κάνει δουλειά ή να προτιμήσω το αυθεντικό της Samsung; Και επειδή θέλω και ένα πληκτρολόγιο bluetooth, τι μου προτείνετε; Το αυθεντικό πληκτρολόγιο/θήκη της samsung ή κάποιο άλλο bluetooth; Έχω ήδη ένα kickstand οπότε μπορώ να πάρω και ένα κλασσικό πληκτρολόγιο αρκεί να είναι κοντά στο μέγεθος του tablet για να τα βάζω σε μια τσάντα που έχω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5765485

 

Μια χαρά θα κάνει και του NOTE 3. Εγώ χρησιμοποιώ και usb 2 και δουλεύει άψογα. Για πληκτρολόγιο έχω το logitech K810 που συνδέεται με τρεις συσκευές και έχει σχεδόν το μέγεθος του TABLET. Αλλά δεν το κουβαλάω συνέχεια μαζί μου. Αν ήταν να το έχω πάντα μαζί θα προτιμούσα κάποιο ενσωματωμένο στη θήκη.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

 

Μια χαρά θα κάνει και του NOTE 3. Εγώ χρησιμοποιώ και usb 2 και δουλεύει άψογα. Για πληκτρολόγιο έχω το logitech K810 που συνδέεται με τρεις συσκευές και έχει σχεδόν το μέγεθος του TABLET. Αλλά δεν το κουβαλάω συνέχεια μαζί μου. Αν ήταν να το έχω πάντα μαζί θα προτιμούσα κάποιο ενσωματωμένο στη θήκη.

 

Το είχα ξανακούσει για το logitech K810 αλλά δεν υπάρχει πλέον ελλάδα... Σκεφτόμουν το original της samsung(αυτό) αλλά είναι αρκετά ακριβό...

Και ξέρει κανείς να μου προτείνει έναν καλό μετατροπέα σε hdmi;

Edited by tsamo
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το είχα ξανακούσει για το logitech K810 αλλά δεν υπάρχει πλέον ελλάδα... Σκεφτόμουν το original της samsung(αυτό) αλλά είναι αρκετά ακριβό...

Και ξέρει κανείς να μου προτείνει έναν καλό μετατροπέα σε hdmi;

 

 

http://www.ebay.com/itm/131212680430?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

 

καιρο ηθελα να παρω κι εγω ενα mhl ανταπτορα αλλα δεν "καιγομουν" + οτι με προβληματιζε που αυτο το καλωδιο ειχε micro usb κι οχι usb 3 βυσμα (αν τα λεω καλα). και δοκιμασα σε ενα εξ. δισκο αν κουμπωνει το micro usb στη θεση του usb 3. δεν το ξερα οτι κουμπωνει κανονικα. ετσι μουρθε και δοκιμασα τον http://imageshack.com/a/img912/683/9CAAji.jpg που εχω για το note 2 και παιζει μια χαρα και στο ταμπλετ μας.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής κουφό,μπάνω στην bet365 και φορτώνει συνέχεια δεν σταματάει να φορτώνει και δεν σταθεροποιειται με τίποτα.

Δοκίμασα και από το κινητό όλα καλά,δοκίμασα από άλλο ταμπλέτ μια χαρά,δοκίμασα και με τους υπόλοιπους browser τα ίδια χάλια ,καμιά ιδεα;

Μήπως έχετε καμία ιδεα πριν το πάω στην samsung, έχω κάνει ότι ξέρω αλλά τιποτα:(

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε καμία ιδεα πριν το πάω στην samsung, έχω κάνει ότι ξέρω αλλά τιποτα:(

φίλε μου θα το πας για service επειδή δεν σου φορτώνει μια σελίδα ;;(πρέπει να είσαι ο πρώτος...πάντα φιλικά! ) πρώτα δοκίμασε άλλο browser... κάνε εκκαθάριση μνημης cache ,εκκαθάριση δεδομένων... του browser (με το να το πας το μόνο που θα καταφέρεις είναι ταλαιπωρία! το μόνο που θα σου κάνουν είναι επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων....)

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου θα το πας για service επειδή δεν σου φορτώνει μια σελίδα ;;(πρέπει να είσαι ο πρώτος...πάντα φιλικά! ) πρώτα δοκίμασε άλλο browser... κάνε εκκαθάριση μνημης cache ,εκκαθάριση δεδομένων... του browser (με το να το πας το μόνο που θα καταφέρεις είναι ταλαιπωρία! το μόνο που θα σου κάνουν είναι επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων....)

Τα έχω κάνει όλα αυτά που λες μέχρι και επαναφορά και με όποιον browser και αν δοκίμασα

κάνει τα ίδια,δεν είμαι τόσο άσχετος αλλά έχω απηυδήσει:(

Link to comment
Share on other sites

Na ρωτησω κατι.. καθως εγραφα με το πενακι μου εσπασε το κεφαλακι και δυστυχως το κυριο σωμα εμεινε μεσα στην πενα και δεν μπορω να το βγαλω εξω να το αλλαξω με καινουργιο....δυστυχως πρεπει να αγορασω νεα πενα.. αυτα που βλεπω της samsung για κινητα note 3 kai note 4 ειναι συμβατα με το tablet? Η μηπως θελει κατι συγκεκριμενο? Οχι τιποτε αλλο αλλα αν παραγγειλω κατι μεσω internet μην μου μεινει και ειναι για πεταμα...π.χ αυτο εδω http://www.e-matrix.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=9256 που ειναι και σε πολυ καλη τιμη θα ειναι αραγες συμβατο??
Link to comment
Share on other sites

Na ρωτησω κατι.. καθως εγραφα με το πενακι μου εσπασε το κεφαλακι και δυστυχως το κυριο σωμα εμεινε μεσα στην πενα και δεν μπορω να το βγαλω εξω να το αλλαξω με καινουργιο....δυστυχως πρεπει να αγορασω νεα πενα.. αυτα που βλεπω της samsung για κινητα note 3 kai note 4 ειναι συμβατα με το tablet? Η μηπως θελει κατι συγκεκριμενο? Οχι τιποτε αλλο αλλα αν παραγγειλω κατι μεσω internet μην μου μεινει και ειναι για πεταμα...π.χ αυτο εδω http://www.e-matrix.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=9256 που ειναι και σε πολυ καλη τιμη θα ειναι αραγες συμβατο??

Δεν ξέρω εάν είναι συμβατή αλλα με 4 € γνήσια Δεν είναι!!

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τελικά από ένα παλικάρι το logitech k810 και καλύφθηκα. Ξέρει κανείς κανένα καλό sleeve που να χωράει το tablet με το πληκτρολόγιο και μερικά καλώδια; Κι επίσης, έχει κανείς δοκιμάσει το novago στο tablet;
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τελικά από ένα παλικάρι το logitech k810 και καλύφθηκα. Ξέρει κανείς κανένα καλό sleeve που να χωράει το tablet με το πληκτρολόγιο και μερικά καλώδια; Κι επίσης, έχει κανείς δοκιμάσει το novago στο tablet;

 

Ψαξε εδω, πολυ καλη ποιοτητα σε καλη τιμη

 

http://www.ebay.com/sch/dockemproducts/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=25&_trksid=p2059210.m2749.l2654

 

Εγω εχω παρει αυτο http://www.ebay.com/itm/Dark-Brown-Leather-Executive-Sleeve-Cover-for-Apple-MacBook-Air-11-and-13-inch-/321501417336?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item4adafa4f78

στην εκδοση 13΄, αλλα απ οτι βλεπω ειναι out of stock τωρα

Edited by pittas
Link to comment
Share on other sites

Κι επίσης, έχει κανείς δοκιμάσει το novago στο tablet;

 

το εχω δοκιμασει και επαιζε αψογα. ηταν ομως η μερα που ειχε καποιο ντερμπι και η φορθνετ δεν μπορουσε να δωσει σε ολους και ειδαμε τα τρια μου. μετα μου εδωσαν δωρεαν κωδικο για την επομενη εβδομαδα για να εξιλεωθουν. απ οσο εχω διαβασει η εφαρμογη δεν παιζει σε ρουταρισμενες συσκευες και δεν αφηνει να μεταφερεις την εικονα σε εξωτερικη συσκευη πχ τηλεοραση ουτε παιζει σε desktop.

Link to comment
Share on other sites

το εχω δοκιμασει και επαιζε αψογα. ηταν ομως η μερα που ειχε καποιο ντερμπι και η φορθνετ δεν μπορουσε να δωσει σε ολους και ειδαμε τα τρια μου. μετα μου εδωσαν δωρεαν κωδικο για την επομενη εβδομαδα για να εξιλεωθουν. απ οσο εχω διαβασει η εφαρμογη δεν παιζει σε ρουταρισμενες συσκευες και δεν αφηνει να μεταφερεις την εικονα σε εξωτερικη συσκευη πχ τηλεοραση ουτε παιζει σε desktop.

παίζει σε root !! θέλει ποιο παλιά έκδοση.. (γενικά για derby ΔΕΝ δεν το σηκώνει το σύστημα τους....ο server,πολύ χρήστες ..από πρώτο θέμα)

screen mirroring δεν γίνει ..

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε εδω, πολυ καλη ποιοτητα σε καλη τιμη

 

http://www.ebay.com/sch/dockemproducts/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=25&_trksid=p2059210.m2749.l2654

 

Εγω εχω παρει αυτο http://www.ebay.com/itm/Dark-Brown-Leather-Executive-Sleeve-Cover-for-Apple-MacBook-Air-11-and-13-inch-/321501417336?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item4adafa4f78

στην εκδοση 13΄, αλλα απ οτι βλεπω ειναι out of stock τωρα

 

Δε σου γλυστράει το ταμπλετ? Το ρωτάω γιατί το Macbook Air 13'' (για το οποίο προορίζεται) είναι λίγο μεγαλύτερο από το Note.

 

Έχουν ακουστεί πληροφορίες (ημερομηνίες, χαρακτηριστικά) για το νέο Note Pro 12.2;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά από τράβηγμα 6 μήνες που μου εχει καεί η πλακέτα του δικού μου sm p905 θα ήθελα να ξέρω αν κάποιος από εδώ έχει γνώση που θα μπορούσα να παραγγείλω καινούρια. Η Samsung δεν το αναλαμβάνει να το φτιάξει.
Link to comment
Share on other sites

Μου έχουν αλλάξει: οθόνη, μπαταρία, ταινία σύνδεσης οθόνης πλακέτας, πλακέτα. .. όλα εντός εγγύησης. Δες το λίγο. Το έχω πάει στην smartec στο Χαϊδάρι.
Link to comment
Share on other sites

οχι επειδη δεν εχω την αποδειξη αγορας δεν αναλαμβανει,και τους εχω πει οτι δεν με ενδιαφερει το θεμα εγγυησης με δικα μου χρηματα .αλλα και ξανα τα ιδια.τεσπα εχει γινει ολοκληρο θεμα.... αν υπαρχει καποιος που να ξερει που μπορω να βρω πλακετα θα ηταν μεγαλη βοηθεια για εμενα.
Link to comment
Share on other sites

Είναι απαραδεκτοι. Αφού το tablet δεν κυκλοφορούσε πριν από 2 χρόνια είναι σίγουρο ότι είναι εντός εγγύησης. Η απόδειξη αγοράς είναι άχρηστη. Στο ινκα απευθυνθηκες;
Link to comment
Share on other sites

Είναι απαραδεκτοι. Αφού το tablet δεν κυκλοφορούσε πριν από 2 χρόνια είναι σίγουρο ότι είναι εντός εγγύησης. Η απόδειξη αγοράς είναι άχρηστη. Στο ινκα απευθυνθηκες;

Δεν είναι έτσι ακριβώς... χωρίς απόδειξη δεν....εάν είναι κλεμμένο...αγορασμένο από άλλη ήπειρο...λέμε τώρα..Ελπίζω ο φίλος να το φτιάξει..

Link to comment
Share on other sites

το θεμα με την samsung εχει τελειωσει οπως και οτι δεν θα παρω ξανα συσκευη απο αυτην. τωρα αυτο που με ενδιαφερει ειναι μηπως και το φτιαξω.αν εχει κανενας ιδεα για ανταλλακτικα απο που μπορω να βρω καλο θα ηταν .
Link to comment
Share on other sites

οχι επειδη δεν εχω την αποδειξη αγορας δεν αναλαμβανει,και τους εχω πει οτι δεν με ενδιαφερει το θεμα εγγυησης με δικα μου χρηματα .αλλα και ξανα τα ιδια.τεσπα εχει γινει ολοκληρο θεμα.... αν υπαρχει καποιος που να ξερει που μπορω να βρω πλακετα θα ηταν μεγαλη βοηθεια για εμενα.

 

Στο λέω ξανά. http://www.smartec.gr/

δεν χρειάζεται απόδειξη αγοράς. Εμένα πότε δεν μου ζήτησαν. Φαίνεται μέσα από s.n. Πότε αγοράστηκε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Pro 12.2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...