Jump to content

Samsung Galaxy Note Pro 12.2


Pharmex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι φοβερό εργαλείο αν πράγματι κάποιος μπορεί να αξιοποίησει τις δυνατότητές του. Κάποια μικρά κρασάρισματα μέχρι τώρα σε μένα και αυτό λόγο του Adblock. Φαίνεται αυτή η εφαρμογή δυσκολεύει λίγο τα πράγματα.

 

Η μπαταρία για κάποιον που ρώτησε πιο πάνω, δύο μέρες σχεδόν με πλήρη χρήση του (video, downloading, wifi, bluetooth,) εκτός απο κάποια διαστήματα που είναι σε sleep mode.

 

Έχει βάλει κανείς το Nova Launcher; Αξίζει να το βάλουμε; Αλλάζουν πολλά πράγματα μετά στις ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 579
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι φοβερό εργαλείο αν πράγματι κάποιος μπορεί να αξιοποίησει τις δυνατότητές του. Κάποια μικρά κρασάρισματα μέχρι τώρα σε μένα και αυτό λόγο του Adblock. Φαίνεται αυτή η εφαρμογή δυσκολεύει λίγο τα πράγματα.

 

Η μπαταρία για κάποιον που ρώτησε πιο πάνω, δύο μέρες σχεδόν με πλήρη χρήση του (video, downloading, wifi, bluetooth,) εκτός απο κάποια διαστήματα που είναι σε sleep mode.

 

Έχει βάλει κανείς το Nova Launcher; Αξίζει να το βάλουμε; Αλλάζουν πολλά πράγματα μετά στις ρυθμίσεις;

Εγώ του έχω βάλει Nova και σε συνδυασμό με root απλά πετάει. Χρυσός καλός πλέον ο touchwiz αλλά θέλει πολύ ακόμα για να φτάσει σε επίπεδα Nova. Με την πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω screenshots.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Εγώ του έχω βάλει Nova και σε συνδυασμό με root απλά πετάει. Χρυσός καλός πλέον ο touchwiz αλλά θέλει πολύ ακόμα για να φτάσει σε επίπεδα Nova. Με την πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω screenshots.

Έχεις κανένα λίνκ με πληροφορίες/βήματα για root?

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω για όποιον γνωρίζει.... Κάνα καλό πρόγραμμα σαν το mathematica των Windows που να του βάζεις συναρτήσεις και να σου βγάζει γραφήματα ρίζες κτλ υπάρχει? Ένα δηδαδη ειδικευμένο πρόγραμμα μαθηματικών? (στο youtube έχω δει κάτι βίντεο με το snote όπου έχει και.μια επιλογή συνάρτησης όπου γράφεις μιαν εξισωση και σου βγάζει γραφήματα,ρίζες κτλ σου κάνει μιαν πληρη μαθηματική ανάλυση.όμως στο snote που έχω τέτοια λειτουργία δεν διαθέτει... Ξέρει κανείς γιατί? Και αν υπάρχει καποιον update για να αποκτήσει αυτό το χαρακτηριστικο το πρόγραμμα ?) ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω για όποιον γνωρίζει.... Κάνα καλό πρόγραμμα σαν το mathematica των Windows που να του βάζεις συναρτήσεις και να σου βγάζει γραφήματα ρίζες κτλ υπάρχει? Ένα δηδαδη ειδικευμένο πρόγραμμα μαθηματικών? (στο youtube έχω δει κάτι βίντεο με το snote όπου έχει και.μια επιλογή συνάρτησης όπου γράφεις μιαν εξισωση και σου βγάζει γραφήματα,ρίζες κτλ σου κάνει μιαν πληρη μαθηματική ανάλυση.όμως στο snote που έχω τέτοια λειτουργία δεν διαθέτει... Ξέρει κανείς γιατί? Και αν υπάρχει καποιον update για να αποκτήσει αυτό το χαρακτηριστικο το πρόγραμμα ?) ευχαριστώ..

Δεν ξέρω εάν θα κάνεις δουλειά https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wolfram.android.alpha ,http://youtu.be/pLdtEJ858EE https://play.google.com/store/apps/details?id=de.daboapps.mathematics

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.PomegranateSoftware.MathStudio , https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.yhonda

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όπως ξαναείπα και σε διπλανό thread το Πλαίσιο έχει βγάλει προσφορά το 12.2 στα 499. Δεν αναφέρει για εκθεσιακά κομμάτια ούτε και λέει για περιορισμένο στοκ. Αντίστοιχα το 10 το έχει 399.
Link to comment
Share on other sites

Οταν βαζω πληρη οθονη σε youtube δεν μου βγαζει την μπαρα κατω μονο σε κανονικη ληψη

Μπορει καποιος να τσεκαρει στο δικο του γιατι δεν μπορω βγαλω ακρη

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να τσεκαρει στο δικο του γιατι δεν μπορω βγαλω ακρη

Το τελευταίο update (5.17.6 playstore αλλά και η 5.18.5)έχει αυτό το bug !!!... (κάνε εγκατάσταση μια άλλη έκδοση ....κάτω από αυτήν) http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/youtube/youtube-5-18-5-apk/

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω για όποιον γνωρίζει.... Κάνα καλό πρόγραμμα σαν το mathematica των Windows που να του βάζεις συναρτήσεις και να σου βγάζει γραφήματα ρίζες κτλ υπάρχει? Ένα δηδαδη ειδικευμένο πρόγραμμα μαθηματικών? (στο youtube έχω δει κάτι βίντεο με το snote όπου έχει και.μια επιλογή συνάρτησης όπου γράφεις μιαν εξισωση και σου βγάζει γραφήματα,ρίζες κτλ σου κάνει μιαν πληρη μαθηματική ανάλυση.όμως στο snote που έχω τέτοια λειτουργία δεν διαθέτει... Ξέρει κανείς γιατί? Και αν υπάρχει καποιον update για να αποκτήσει αυτό το χαρακτηριστικο το πρόγραμμα ?) ευχαριστώ..

Δοκίμασε το wolfram Alpha. Δεν ξέρω αν υπάρχει καλύτερο.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως εκτυπώνουμε μέσω wifi printer? Στις επιλογές δεν υπάρχει να ορίσω printer...

ρυθμίσεις wifi ..ψάξε την συσκευή σου ...για ορισμένες συσκευές(Samsung ) wifi direct ...ψάξε για συσκευές.... δεν ξέρω τι συσκευή έχεις ..https://play.google.com/store/search?q=samsung+print&c=apps&docType=1&sp=CAFiDwoNc2Ftc3VuZyBwcmludHoCGACKAQIIAQ%3D%3D

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως εκτυπώνουμε μέσω wifi printer? Στις επιλογές δεν υπάρχει να ορίσω printer...

 

Συνήθως κάθε εταιρία έχει τη δικιά της εφαρμογή. Ή κατεβάσεις αυτή ή αγοράζεις το printer share και καθάρισες. Εγώ χρησιμοποιώ το δεύτερο. Και για απομακρυσμένη εκτύπωση το cloud print της Google.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,ειμαι σε βαθυτατες σκεψεις εδω και κανα μηνα περιπου για επιλογη ταμπλετ,ειμαι αναμεσα στο 12αρι wifi (exynos?)και το 10αρι wifi exynos,το μεγεθος οθονης στης 12 ιντσες δεν με ενοχλει μια και η χρηση ειναι αποκλειστικα εντος οικιας,το θελω κυριως για ταινιες 1080,browsing με παραλληλο Youtube,κανα βιλιο,κτλπ.Το 12αρι το ειδα σημερα στα 345 ευρω και το 10αρι στα 308,η διαφορα ειναι μικρη,επειδη θα κανω και την αναλογη ερωτηση και στο θεματου 10,αξιζει η αγορα του?διαβασα αρκετα προβληματα με οθονες κολληματα κτλπ και για τα 2 μοντελα?τι θα μου προτεινατε?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,ειμαι σε βαθυτατες σκεψεις εδω και κανα μηνα περιπου για επιλογη ταμπλετ,ειμαι αναμεσα στο 12αρι wifi (exynos?)και το 10αρι wifi exynos,το μεγεθος οθονης στης 12 ιντσες δεν με ενοχλει μια και η χρηση ειναι αποκλειστικα εντος οικιας,το θελω κυριως για ταινιες 1080,browsing με παραλληλο Youtube,κανα βιλιο,κτλπ.Το 12αρι το ειδα σημερα στα 345 ευρω και το 10αρι στα 308,η διαφορα ειναι μικρη,επειδη θα κανω και την αναλογη ερωτηση και στο θεματου 10,αξιζει η αγορα του?διαβασα αρκετα προβληματα με οθονες κολληματα κτλπ και για τα 2 μοντελα?τι θα μου προτεινατε?ευχαριστω

εάν και δεν έχω κανένα από τα δύο (έχω note 10.1 2014 lte ,snapdragon 800) θα σου πρότεινα ταβλετ με snapdragon !!(στη παρούσα φάση μέχρι να έρθει προς τα μέρη μας τουλαχιστον ο exynos 5433) τρέχει ποίο ομαλά .... (το 10 είναι ποιο " φορητό" )

Link to comment
Share on other sites

Αν το παραγγείλω απο Αμερική, είναι κάτι που πρέπει να προσέξω;

 

Θα μπορεί να γράφει ελληνικά και να λειτουργεί στα Ελληνικά δίκτυα κινητής;

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αν το παραγγείλω απο Αμερική, είναι κάτι που πρέπει να προσέξω;

 

Θα μπορεί να γράφει ελληνικά και να λειτουργεί στα Ελληνικά δίκτυα κινητής;

Αν είναι να το πάρεις με δυνατότητα SIM απ'όσο γνωρίζω πρέπει να μπει πρώτα μια SIM ενός δικτύου εκεί και να γίνει μια κλήση 5 λεπτών για να ξεκλειδώσει (region lock) και έπειτα θα μπορείς να το χρησιμοποιείς με τους παρόχους εδώ.

Να γράφει και να έχει Ελληνικά στο μενού κλπ ναι θα έχει επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σχετικά με εκτυπωση.. Στο desktop όταν πάω να εκτυπώσω μου βγάζει.επιλογή για Best, normal η Fast draft και πάντα επιλέγω το fast draft για να μην καταναλώνω πολύ μελάνι..όταν συνδεω τον ίδιο εκτυπωτή με το tablet όμως δεν μου βγάζει αυτήν την επιλογή και όταν πατώ το κουμπί για εκτύπωση μου την εκτυπώνει αργά δηλαδή μάλλον σε Best Mode...μήπως υπάρχει καποια ρυθμιση που πρέπει να κάνω για να μου εμφανίζει επιλογές εκτύπωσης? Η δεν γινετε? Ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι και εγώ το p905. Έχει πέσει αρκετά η τιμή του. Αυτό που με προβληματίζει είναι η Samsung. Δεν τα πάει και πολύ καλά με τις αναβαθμίσεις...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το WiFi p900 παραμενει "προβληματικο" λογω Exynos; Το εχει κανεις σας; Η διαφορα με το LTE μου φαινεται μεγαλη, το p900 απο skroutz ειναι στα 389 ενω το p905 απο πλαισιο στα 499. Το LTE δε με απασχολει μονο για τον snap θα το αγοραζα... Η χρηση πιο πολυ browsing και αναπαραγωγη ταινιων... Θα εχω προβλημα με τον Exynos;
Link to comment
Share on other sites

Προβληματικο γιατι? Μια χαρα ειναι ο επεξεργαστης.. εχω τον snapdragon στο κινητο (xperia z ultra) και τον exynos στο tablet και δεν βλεπω τιποτα μεγαλες διαφορες...μια χαρα ταινιες θα βλεπεις, και σερφαρισμα στο ιντερνετ θα κανεις με το tablet ..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.....σκεφτομαι να αγορασω το tab pro 330ευρω η το note pro 12.2 400ευρω και θα ηθελα τη γνωμη σας για το αν αξιζει να δωσει καποιος 70ευρω παραπανω για να παρει + το στυλο γιατι απο οτι γνωριζω δεν εχουν καμμια αλλη διαφορα εκτος αν κατι μου διαφευγει γιατι για το tab pro δεν υπαρχουν καθολου σχολια λες και δεν υπαρχει.........οποιος μπορει ας με βοηθησει :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Pro 12.2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...