Jump to content

Samsung Galaxy Note Pro 12.2


Pharmex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διάφορες δεν έχουν απλά το note είναι πιο παιχνιδιαρικο από το tab και σου δίνει περισσότερες

επιλογές από λόγο Pen και σχεδίου, ότι και να πάρεις πάντως θα το χαρείς είναι ταμπλεταρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 579
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και γω στο ιδιο διλλημα ειμαι, το προ ειναι στα 329 κ το νοτε στα 383, δηλαδη +54 ευρω για το πενακι. Τιμες απο bestprice.gr...

 

Αν δεν έχεις δουλέψει ποτέ με το πενάκι της Samsung (όπως ήμουν και εγω) δεν ξέρεις τι χάνεις. Δεν έχω εμπειρία από αλλά πενακια , αλλά είμαι σίγουρος ότι και το επόμενο μου ταμπλέτες πενακι θα έχει. Κάτι ακόμα , δες αν το PRO περιλαμβάνει το hancom που είναι κάτι σαν το office. Αν δεν το έχει είναι τρελό μειονέκτημα.

 

Vote to note pro.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, εχω το Νοτε το 2 σε κινητο... αλλα ομολογω οτι δεν το δουλευω τοσο συχνα το πενακι.

Το hancom το εχουν κ δυο, μια διαφορα που μαλλον παιζει ειναι το gorilla glass, στο site της corning αναφερει μονο το νοτε 12.2.

Αν ισχυει κ αυτο η διαφορα ειναι απολυτως δικαιολογημενη.

Link to comment
Share on other sites

Οταν μια συσκευη εχει gorilla glass ειναι ενα μεγαλο + το οποιο αναφερεται παντα στα χαρακτηρηστικα της που δυστυχώς δεν αναφερεται σε κανενα απο τα 2 pro σε οποιοδηποτε site και να ψαξεις.....μακαρι να ειχαν Edited by dimitrisgr01
Link to comment
Share on other sites

Αν το παραγγείλω απο Αμερική, είναι κάτι που πρέπει να προσέξω;

 

Θα μπορεί να γράφει ελληνικά και να λειτουργεί στα Ελληνικά δίκτυα κινητής;

Στα αμερικανικά firmwares δεν λειτουργούν τα WiFi channels 12, 13, 14.

Στο router μου που τον έχω στο 13 δεν μπορεί να συνδεθεί. Αντιστοίχως αν βρεθείς πότε σε καφετέρια/ξενοδοχείο/φίλο με τέτοια ρύθμιση. Θα πρέπει να το κάνεις root και να αλλάξεις settings στο system.

Ή να κάνεις flash το ελληνικό firmware (άλλα δεν θα έχεις OTA, που αν ξέρεις να κάνεις flash firmwares δεν πειράζει)

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το αγοράσω, όσο διαρκεί ακόμα η προσφορά από το πλαίσιο... Φαντάζομαι ότι ξεστοκάρουν και ότι τον Ιανουάριο θα ανακοινωθεί στη CES καινούργιο, οπότε δεν ξέρω τι να κάνω... Έχει ανακοινωθεί τίποτα σχετικά με το εάν το tablet θα λάβει την αναβάθμιση σε android 5? Edited by Bezbozny
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα μεταχειρο τελικα, το p900, κ αντιμετωπιζω τα εξης:

 

Σε ασχετες στιγμες κλεινει η οθονη παροτι ο χρονος ειναι σεταρισμενος στα 5 λεπτα.

Παλι σε ασχετες στγμες τα κουμπια αφης κολλανε, δεν λειτουργουν με την αφη παρα μονο με το σ-πεν, συγχρονως κ το κεντρικο κουμπι δεν κανει τπτ κολαει.

Θα το παω για σερβις απλα αν κανεις το εχει ξαναδει...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ηταν η θηκη, η αυθεντικη παρακαλω της σαμσουνγκ, υπαρχει κ θρεντ στο xda.

Χωρις την θηκη για την ωρα παιζει μια χαρα, τουμπανο το ταβλετακι :).

Link to comment
Share on other sites

Τα κουμπια τα αφης κολλουσαν σε καποιες περιπτωσεις, για το κεντρικο μαλλον ημουν στο magazine ux κ προσπαθουσα να βγω, κατι που δε γινεται προφανως αφου ειναι desktop του συστηματος (ειμαι πανεξυπνος).

Καποια στιγμη θα ξαναδοκιμασω με την θηκη να δω, για την ωρα χωρις θηκη δεν εχει κανει κατι κουλο, lag εχει αλλα οχι κατι τραγικο.

Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτείς οτι έχει 8220 mAh μπαταρία και οτι ο φορτιστής έχει έξοδο 2000mA ( άρα σε μία ώρα δίνει 2000mAh ), θεωρητικά θέλει λίγο παραπάνω από 4 ώρες, βάλε και απώλειες κτλ εύκολα μπορεί να γίνει οποιοσδήποτε υπολογισμός :)
Link to comment
Share on other sites

επισης οπως λετε ολοι εχει πραγματι πολλη κακο μαυρο ειδικα στη δεξια γωνια της οθονης σε μενα...... και μηπως ξερετε κανενα καλο προγραμμα για αναγνωση περιοδικων γιατι αυτο που εχει μεσα μου βγαζει ολες τις σελιδες στη μεση ενω εγω θελω να βλεπω την καθε σελιδα σε ολη την οθονη και κατι τελευταιο που θα ηθελα να με βοηθησει καποιος ειναι οτι εβαλα HD ταινιες στο SD card και οταν βαζω να παιξει με το MX player που εχει εγκατεστημενο μου λεει οτι αυτο ο τυπος (ηχος-DTS) δεν υποστηριζεται παρακαλουμε δοκιμαστε εναν προσαρμοσμενο κωδικοποιητη και παιζει μονο την εικονα :(
Link to comment
Share on other sites

επισης οπως λετε ολοι εχει πραγματι πολλη κακο μαυρο ειδικα στη δεξια γωνια της οθονης σε μενα...... και μηπως ξερετε κανενα καλο προγραμμα για αναγνωση περιοδικων γιατι αυτο που εχει μεσα μου βγαζει ολες τις σελιδες στη μεση ενω εγω θελω να βλεπω την καθε σελιδα σε ολη την οθονη και κατι τελευταιο που θα ηθελα να με βοηθησει καποιος ειναι οτι εβαλα HD ταινιες στο SD card και οταν βαζω να παιξει με το MX player που εχει εγκατεστημενο μου λεει οτι αυτο ο τυπος (ηχος-DTS) δεν υποστηριζεται παρακαλουμε δοκιμαστε εναν προσαρμοσμενο κωδικοποιητη και παιζει μονο την εικονα :(

plugin για dts,ac3 εδω....http://forum.xda-developers.com/apps/mx-player/mx-player-custom-codec-dts-support-t2156254

κατέβασε arm neon v7

Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτείς οτι έχει 8220 mAh μπαταρία και οτι ο φορτιστής έχει έξοδο 2000mA ( άρα σε μία ώρα δίνει 2000mAh ), θεωρητικά θέλει λίγο παραπάνω από 4 ώρες, βάλε και απώλειες κτλ εύκολα μπορεί να γίνει οποιοσδήποτε υπολογισμός :)

Δεν πρεπει να ισχυει αυτο. Στο νοτε2 με μπαταρια 3100mAh και φορτιστη που δινει 2Α στην εξοδο, η φορτιση απο 5-100% διαρκει περιπου 2μιση ωρες στους περισσοτερους απο εμας. Συμφωνα με τον τυπο σου θα επρεπε να διαρκει 1μιση με 2.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρεπει να ισχυει αυτο. Στο νοτε2 με μπαταρια 3100mAh και φορτιστη που δινει 2Α στην εξοδο, η φορτιση απο 5-100% διαρκει περιπου 2μιση ωρες στους περισσοτερους απο εμας. Συμφωνα με τον τυπο σου θα επρεπε να διαρκει 1μιση με 2.

 

Αν ελεγμένα δίνει 2Ah στην έξοδο( γιατί στο δικό μου Note 2 το καλώδιο τα έπαιξε και έδινε 200mAh ), τόσο πρέπει να κάνει 2 πάνω κάτω( θεωρητικά είπα πάντα, αν βγάζει ο φορτιστής 2Ah και με απώλειες κιόλας ).

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω alex :) και μηπως ξερεiς και κανενα καλο προγραμμα για αναγνωση περιοδικων γιατι αυτο που εχει μεσα μου βγαζει ολες τις σελιδες στη μεση ενω εγω θελω να βλεπω την καθε σελιδα σε ολη την οθονη........
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω alex :) και μηπως ξερεiς και κανενα καλο προγραμμα για αναγνωση περιοδικων γιατι αυτο που εχει μεσα μου βγαζει ολες τις σελιδες στη μεση ενω εγω θελω να βλεπω την καθε σελιδα σε ολη την οθονη........

εάν εννοείς σε pdf χρησιμοποιώ αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smartdevices.special (έχω όμως note 10.1 2014 lte)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Pro 12.2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...