Jump to content

Samsung Galaxy Note Pro 12.2


Pharmex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν συνδεω το tablet στο pc αντι να με βγαζει το κανονικο εικονιδιο με βγαζει πλεον φωτογραφικη μηχανη και η μεταφορα των αρχειων ειναι υπερβολικα αργη και αναγκαζομαι να βγαζω την καρτα μνημης και να την συνδεω μονη της στο pc.Δεν ξερω τη βλακεια εχω κανει και εγινε αυτο.....ελπιζω να μπορει καποιος να με βοηθησει,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 579
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οταν συνδεω το tablet στο pc αντι να με βγαζει το κανονικο εικονιδιο με βγαζει πλεον φωτογραφικη μηχανη και η μεταφορα των αρχειων ειναι υπερβολικα αργη και αναγκαζομαι να βγαζω την καρτα μνημης και να την συνδεω μονη της στο pc.Δεν ξερω τη βλακεια εχω κανει και εγινε αυτο.....ελπιζω να μπορει καποιος να με βοηθησει,

Μήπως άλλαξες τον τρόπο αναγνώρισης του tablet απ'το pc, δοκίμασε ενώ το έχεις συνδεδεμένο να κατεβάσεις τη μπάρα ειδοποιήσεων και να επιλέξεις άλλο τρόπο usb σύνδεσης (δοκίμασε mtp, λογικά το έχεις γυρίσει σε ptp).

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις το 905 εχει βγει και μπορεις να την περάσεις. .. εγω την εχω αρκετο καιρό....

 

Μια πληροφορία, εχει βαλει κανεις καρτα 128 ; και αν ναι δουλεψε;. Το manual λεει εως 64 βλεπω ομως κοσμο που λεει οτι και η 128 του δούλεψε. Εχω βρει αυτή και λεω να την αγοράσω...

http://www.ebay.com/itm/Samsung-128GB-MicroSD-EVO-48MB-s-UHS-I-micro-SD-SDXC-Class-10-Memory-Card-SG-/261933772156?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3cfc782d7c

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις το 905 εχει βγει και μπορεις να την περάσεις. .. εγω την εχω αρκετο καιρό....

 

Μια πληροφορία, εχει βαλει κανεις καρτα 128 ; και αν ναι δουλεψε;. Το manual λεει εως 64 βλεπω ομως κοσμο που λεει οτι και η 128 του δούλεψε. Εχω βρει αυτή και λεω να την αγοράσω...

http://www.ebay.com/itm/Samsung-128GB-MicroSD-EVO-48MB-s-UHS-I-micro-SD-SDXC-Class-10-Memory-Card-SG-/261933772156?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3cfc782d7c

25 € ?? πρόσεχε.....

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω οτι δεν φοβάμαι; :cry: ψεματα θα σου πω.... λεει οτι εχει επιστροφη χρηματων....
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω οτι δεν φοβάμαι; :cry: ψεματα θα σου πω.... λεει οτι εχει επιστροφη χρηματων....

 

Μακρυά φίλε μου! Δες και τις αξιολογήσεις του σε μόλις 12 συναλλαγές...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις συμβουλές....

Για την κάρτα γενικά ξέρουμε αν διαβάζει 128.(γιατί θελω να παρω., ανεξάρτητα αν δεν την πάρω από τον μαϊμού..)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις συμβουλές....

Για την κάρτα γενικά ξέρουμε αν διαβάζει 128.(γιατί θελω να παρω., ανεξάρτητα αν δεν την πάρω από τον μαϊμού..)

δεν θα έχεις πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω ήδη εδώ και δύο μέρες. Είναι πολύ καλή, αρκετά πιο γρήγορη από την KK με πιο εξελιγμένο multitasking με αρκετά στοιχεία από Note 4. Επειδή είναι official o knoX δεν γράφει. Το μόνο που έμεινε να διαπιστώσω είναι η διάρκεια της μπαταρίας γιατί χθες βράδυ βρήκα χρόνο να το αφήσω να φορτίσει πλήρως.
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

και όλα καλά, αλλά δεν δουλευει το πενάκι... δηλ. όταν πατάς το κουμπάκι της πένας δεν εμφανίζει τίς επιλογές. μόνο όταν το βγάζεις απο την θεση του μια φορα εμφανίζεται και τελος...γμτ και κανα δυο φορες κολλησε όταν εγραψα κατι στις σημειωσεις. εκανα κατι λαθος;;;;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να μπεις στην recovery και να σβήσεις όλα τα δεδομένα. Εγώ όταν είναι να κάνω αναβάθμιση κάνω δυο φορές σβήσιμο των δεδομενων, μια πριν και μια μετά την εγκατάσταση της rom. Επίσης να πω ότι δεν πρόσεξα κάποια αλλαγή στην απόδοση της μπαταρίας, ούτε προς το καλύτερο ούτε προς το χειρότερο. Οι επιδόσεις όμως σίγουρα βελτιώθηκαν και με τα νέα features από το note 4 το tablet τελειοποιήθηκε.
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

κατ'αρχήν να σε ευχαριστήσω για την πολύ γρήγορη απάντηση, αλλά...πώς σβήνω τα δεδομένα;;; αν κάνω επαναφορά εργ.ρυθμισεων;;; και πάλι ευχαριστώ (recovery πώς μπαινω;)
Link to comment
Share on other sites

t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

πάρα πολύ για την βοήθεια, για άλλη μιά φορα... Το έκανα, όπως μου έδειξες στην σελίδα που ανεφερες, αλλα δυστυχως το πενάκι δεν δουλευει και πάλι... τέλος πάντων, θα το παρω αποφαση ότι θα πορευτω χωρίς πενάκι
Link to comment
Share on other sites

πάρα πολύ για την βοήθεια, για άλλη μιά φορα... Το έκανα, όπως μου έδειξες στην σελίδα που ανεφερες, αλλα δυστυχως το πενάκι δεν δουλευει και πάλι... τέλος πάντων, θα το παρω αποφαση ότι θα πορευτω χωρίς πενάκι

 

το σύμπαν... τρείς φορές το καθαρισα ,εκανα επαναφορά έκανα και τί δεν έκανα, αλλα το πενάκι δεν θέλει να συμμετέχει , τα νευρα μου......................

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως είναι δύσκολο αυτήν την περίοδο να κατεβω θεσσαλονίκη, απ'οπου το πήρα για να το παω σερβις και έτσι παλεύω μηπως και διορθωθεί με καποιον μαγικο τρόπο..., αν φυσικά ξέρει κανείς κάποιον τετοιο τρόπο θα τον ευγνωμονώ...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειδα οτι ειχες ποσταρει και στο νημα του νοτε2, αν το εχεις μαζι σου, θα σου προτεινα να δοκιμασεις τα 2 πενακια χιαστι.

Επισης επειδη δεν καταλαβα, ξαναποσταρε αν θες, πως σταματησε να δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Λοιπόν τα δοκίμασα τα πενάκια και ισχύει το πρόβλημα, αρα δεν είναι απο το πενακι. Η πένα τον νοτε2 δεν κάνει τίποτα στο ταμπλετ, ενω του ταμπλετ δουλευει στο 2. Πέρασα την 5.0.2 μεσω odin και ενω όλα τα υπολοιπα ειναι οκ, η πένα δεν κανει τίποτα. μολις την βγάζω απο την θεση της εμφανίζει κανονικά την βεντάλια με τις πεντε επιλογές, αλλα μετα πατώντας το κουμπάκι της πενας δεν ξαναεμφανίζεται...
Link to comment
Share on other sites

Στις υπολοιπες εφαρμογες (s note, browser κλπ) δουλευει το πενακι ή ειναι τελειως νεκρο. Αν συμβαινει το δευτερο θα σου προτεινα ως τελευταια λυση πριν το σερβις να ξαναφλασαρεις τη ρομ. Μπορει να μην εχει κατσει καλα. Οχι απλο factory reset, ξαναφλασαρισμα της ρομ μια (κι αν δεν σου κατσει και δε βαριεσαι και δευτερη) φορα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πώς να σ'ευχαριστήσω... Τελικά με το τρίτο φλασάρισμα άρχισε να δουλεύει και αυτό όχι αμέσως, αλλά τώρα δείχνει οκ. Σας ευχαριστώ πάαααρα πολύ για την βοήθεια και συγνώμη που σας ζάλισα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Pro 12.2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...