Jump to content

Samsung Galaxy Note Pro 12.2


Pharmex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.Να ρωτησω αν αξίζει η αγορα αυτου του tablet .το έχω βρει μεταχειρισμενο και το σκεφτομαι.Λοιπον το θελω για κύριο λόγω ότι το λάπτοπ που είχα χάλασε .οποτε θέλω να βλέπω ταινίες ίντερνετ και παιχνιδια και να το συνδεω και στην τηλεοραση καμμία φορά.Διαβάζω πολλα εδω και θέλω νά μου πείτε.τρώει γενικά τοσα κολλήματα θα έχω θέμα.Απο μπαταρία τη γίνεται αν και θα το χρησιμοποιώ σχεδόν συνέχεια μέσα στο σπίτι.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 579
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα.Να ρωτησω αν αξίζει η αγορα αυτου του tablet .το έχω βρει μεταχειρισμενο και το σκεφτομαι.Λοιπον το θελω για κύριο λόγω ότι το λάπτοπ που είχα χάλασε .οποτε θέλω να βλέπω ταινίες ίντερνετ και παιχνιδια και να το συνδεω και στην τηλεοραση καμμία φορά.Διαβάζω πολλα εδω και θέλω νά μου πείτε.τρώει γενικά τοσα κολλήματα θα έχω θέμα.Απο μπαταρία τη γίνεται αν και θα το χρησιμοποιώ σχεδόν συνέχεια μέσα στο σπίτι.ευχαριστω

Αξίζει, από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, απο τις καλύτερες αγορές. Δεν ξέρω αν αξίζει στα 800ε που έκανε αρχικά αλλά στα 400ε που το πήρα με την προσφορά των public είναι τέλειο. Και με την αναβάθμιση σε lollipop και τα features που απέκτησε από το note 4 έγινε ακόμα καλύτερο.
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα μεταχειρισμενο 390 ευρώ με εγγύηση λόγω οτι δεν πουλιέται πλέον στην αγορα .Αξίζει να το τσιμπησω η να πάω στο samsung galaxy tab s πανω κάτω στα ίδια λεφτά αλλά καινούργιο.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Πανω απο 300-320 μη δωσεις.

Καινουριο ειχε πεσει 420 μη τρελλαθουμε.

Αυτου που σου ζηταει 390 γειωσε τον

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Aκομη να δωσει ρομ στην υποτιθεμενη ναυαρχιδα μεχρι προτινως η samsung.

Ναι ναι...θα με ξαναδουν πελατη.

Νοτε 12.2 προ και ΝΟΤΕ 4 τα τελευταια προιοντα τους που παιρνω ειναι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μολις περασα με odin την 5.0.2 τη κορεατικη στο smp-900 wifi εκδοση!

Ολα ρολοι!

το μηχανημα πεταει!

ελληνικα και αγγλικα κανονικα, οπως και συνδεση με οποιοδηποτε bluetooth keyboard.

:)

Link to comment
Share on other sites

μολις περασα με odin την 5.0.2 τη κορεατικη στο smp-900 wifi εκδοση!

Ολα ρολοι!

το μηχανημα πεταει!

ελληνικα και αγγλικα κανονικα, οπως και συνδεση με οποιοδηποτε bluetooth keyboard.

:)

 

Ειδα κι εγω καλα σχολια στο xda.

Με οντιν δεν παιζει να γραψει ο ΚΝΟΧ σωστα?

Γιατι αν περιμενουμε ΟΤΑ απο σαμσουνγκ...καλο 2017

Link to comment
Share on other sites

Ειδα κι εγω καλα σχολια στο xda.

Με οντιν δεν παιζει να γραψει ο ΚΝΟΧ σωστα?

Γιατι αν περιμενουμε ΟΤΑ απο σαμσουνγκ...καλο 2017

Όχι δεν γράφει ! κανε εγκατάσταση μόνο ευρωπαϊκής χώρας για να μην χάσεις εγγύηση (καλό είναι να κάνεις και ένα factory reset ....αυτό είναι προαιρετικό)

Link to comment
Share on other sites

Οντως οι ευρωπαικες εχουν προβλημα με μερικα bluetooth περιφερειακα, οπως το πληκτρολογιο της logitech.

H εν λογω κορεατικη δεν εχει το προβλημα αυτο, μεχρι στιγμης ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο για ελληνική αναβάθμιση? Με την κορεάτικη διάβασα ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα στις γραμματοσειρές των widgets καιρού....
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος; Που μπορούμε να βρούμε την Κορεάτικη; Στο Sammobile.com δεν την βρίσκω για το SM-P905.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος; Που μπορούμε να βρούμε την Κορεάτικη; Στο Sammobile.com δεν την βρίσκω για το SM-P905.

πρόσεχε έτσι όπως πας θα μπρικαρις την συσκευή σου (η κορεάτικη είναι για wifi έκδοση.....) γενικά στα LTE οι μπάντες του 4G,LTE διαφέρουν για Ευρώπη,usa ....Κορέα.... (εάν βάλεις rom εκτός Ευρώπης κατά 90 % δεν θα δουλέψει το LTE....θα χρειαστείς cutom kernel...) ...τα προβλήματα που αναφέρονται μπορεί να υπάρχουν μόνο στην wifi έκδοση...

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος; Που μπορούμε να βρούμε την Κορεάτικη; Στο Sammobile.com δεν την βρίσκω για το SM-P905.

 

http://samsung-updates.com/

προσοχη στο μοντελο, θα πρεπει να βρεις ποια ταιριαζει στο δικο σου, εχει στο πλαι αριστερα επιλογη μοντελου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η κορεατικη παιζει παρα πολυ ωραια.

Το δυστυχημα ειναι οτι η ιδια η σαμσουνγκ μας βαζει σε διαδικασια να περναμε ρομ με οντιν και βλακειες.

Δεν ειναι ικανη να υποστηριξει στοιχειωδως μια συσκευη που κοστολογουσε 800 ευρω στην εμφανιση της.

Απαραδεκτη τακτικη, εχει αρχισει ηδη να της βγαινει σε κακο σε πωλησεις.

Γιατι μαζι με την ελλειψη υποστηριξης, αρχιζουν και κοβουν και σε πρωτοποριακα σπεκς απ οτι βλεπω.

Που θα παει...σε 2 χρονια που θα εχουν πιασει πατο μπορει να ξυπνησουν.

 

Υγ το 12.2 προ ειναι το καλυτερο ταμπλετ απο αποψη οθονης και ζωη μπαταριας που εχει πεσει στα χερια μου. Και εχουν πεσει πολλα.

Κριμα που το χαντακωνει ετσι η ιδια η σαμσουνγκ

Link to comment
Share on other sites

Η κορεατικη παιζει παρα πολυ ωραια.

Το δυστυχημα ειναι οτι η ιδια η σαμσουνγκ μας βαζει σε διαδικασια να περναμε ρομ με οντιν και βλακειες.

Δεν ειναι ικανη να υποστηριξει στοιχειωδως μια συσκευη που κοστολογουσε 800 ευρω στην εμφανιση της.

Απαραδεκτη τακτικη, εχει αρχισει ηδη να της βγαινει σε κακο σε πωλησεις.

Γιατι μαζι με την ελλειψη υποστηριξης, αρχιζουν και κοβουν και σε πρωτοποριακα σπεκς απ οτι βλεπω.

Που θα παει...σε 2 χρονια που θα εχουν πιασει πατο μπορει να ξυπνησουν.

 

Υγ το 12.2 προ ειναι το καλυτερο ταμπλετ απο αποψη οθονης και ζωη μπαταριας που εχει πεσει στα χερια μου. Και εχουν πεσει πολλα.

Κριμα που το χαντακωνει ετσι η ιδια η σαμσουνγκ

 

Για το tab pro 12.2 (όχι note) ήδη έχει βγει επίσημα η 5.1.1, ξεκίνησε η uk version και επονται οι άλλες χώρες!

Μου κάνει εντύπωση στο note δίνει την 5.0.2

http://samsung.youmobile.org/

wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν το LTE μοντέλο (SM-P905) έχει βγει η Ελληνική έκδοση με Lollipop:

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-P905/

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση μερικες εφαρμογές έχουν χάσει το εικονίδιο τους και εμφανίζονται με το σήμα του πράσινου ρομπότ του Android. Υπάρχει κάποια λύση; Edited by Bezbozny
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν το LTE μοντέλο (SM-P905) έχει βγει η Ελληνική έκδοση με Lollipop:

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-P905/

 

Επιτέλους! Βαρέθηκα το προηγούμενο περιβάλλον. Το πέρασα. Τα εικονίδια είναι οκ, τώρα είμαι περίεργος αν βελτιώνει τις αποδόσεις του γενικά και την μπαταρία. Αν έχει κάποιος κάποια εικόνα ας μας το πεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν κάποιος περάσει official update αλλά άλλης χώρας σε σχέση με την προέλευση του tablet του, έχει θέμα με την εγγύηση;

Πάτα στο λίνκ της υπογραφής μου, τα εξηγώ αναλυτικά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Pro 12.2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...