Jump to content

Samsung Galaxy Note Pro 12.2


Pharmex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε κάθε βίντεο δηλαδή αυτό κάνει?

Και από ότι είδα οι γραμμές βγαίνουν κατά την αναπαραγωγή του ήχου από το βίντεο για κλείσε τελείως τον ήχο να δεις το κάνει? Έχεις stock rom?

 

Όχι... έγινε μόνο ένα πρωινό! Πρόλαβα το έκανα capture μετά έκανα restart και δεν ξαναπαρουσιάστηκε... το θέμα είναι το έχει συναντήσει κανένας αυτό?

 

Κοίτα και αυτό...

 

https://www.youtube.com/watch?v=sfPZFfpDwSU&list=UUK1uzu0l46D5Cky0Wi7euBw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 579
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να ρωτησω.το ταμπλετ αντιμετωπιζει τα προβληματα που αντιμετωπίζει και το samsung tab s? δηλαδα τα ασχημα λαγκαρισματα και θα πρεπει να επιλεγω το lte εναντι του wifi?:(:(:(:(:(:(:(:(
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Όχι... έγινε μόνο ένα πρωινό! Πρόλαβα το έκανα capture μετά έκανα restart και δεν ξαναπαρουσιάστηκε... το θέμα είναι το έχει συναντήσει κανένας αυτό?

 

Κοίτα και αυτό...

 

https://www.youtube.com/watch?v=sfPZFfpDwSU&list=UUK1uzu0l46D5Cky0Wi7euBw

Όχι φίλε μου δεν το έχω ξαναδεί το ότι το έκανε την ώρα που έπαιζε ο ήχος μου κάνει κάπως μήπως εκεί είναι το πρόβλημα κανένα conflict από τα ηχεία που επηρεάζει το βίντεο με αυτές τις γραμμές? Τι να πω...Μήπως η rom που φοράς?

Link to comment
Share on other sites

Να ανησυχείς. Το έκανε και εμένα. Μετά ξεκίνησε να αναβοσβήνει η οθόνη όταν η μπαταρία ήταν κάτω από 40% και είχα φουλ φωτεινότητα. Αρχικά το αντιμετώπισα με ρυθμίσεις που αναφέρω πιο πάνω. (Το έχει πολύς κόσμος θα το βρεις σαν screen flickering. ) στο πρώτο σέρβις δεν μου κάναν τίποτα. Στο δεύτερο για αρχη μου άλλαξαν την οθόνη, μετά τη πλακέτα - μητρική. Στην ουσία έχω νέο ταμπλετ. Μέχρι τώρα δεν το έχει ξανακάνει. Αν θες και είσαι Αθήνα να το πας στη smartech στο Χαϊδάρι που το πήγα και έχουν άποψη. ότι άλλο θες μου λες. Έχω την wiki έκδοση που έχει νομίζω σχέση. Δεν βρήκα κάποιον στο ίντερνετ με την Lte να έχει αυτό το θέμα. To θετικό είναι ότι μετά από λίγο τρέξιμο. ..... φτιάχνεται Edited by jipakos
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι παρτίδα. .. εμένα μετά το σέρβις σταμάτησε. ... τουλάχιστον εδώ και μια εβδομάδα, είναι οκ με τον ίδιο τρόπο χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σίγουρα το lte φοράει snapdragon? Γιατί υπάρχουν lte tab s τα οποία φοράνε exynos. Υπάρχουν άτομα εδώ με lte να μας πουν ότι είναι κομπλέ όλα?
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω ψάξει αρκετά, χωρίς να είναι βέβαιο. .. δεν είναι θέμα exynos. Μπορεί να το βγάζει εκεί αλλά δεν είναι απαραίτητο ότι όλα τα wifi έχουν θέμα. Λέω ξανά ότι μετά την αλλαγή πλακέτας δεν έχει δείξει κάποιο πρόβλημα σε μένα. .
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα wifi... δεν το έχει ξανακάνει για αυτό το έχω αφήσει το θέμα γιατί είμαι και Πάτρα... Έτσι κι αλλιώς στην smartech πρέπει να πάω για το Note 3... Οπότε θα πάρουν και τα 2 πεσκέσι!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σίγουρα το lte φοράει snapdragon? Γιατί υπάρχουν lte tab s τα οποία φοράνε exynos. Υπάρχουν άτομα εδώ με lte να μας πουν ότι είναι κομπλέ όλα?

Εγώ έχω το LTE note pro 12.2 και στο κουτί και με το CPU-Z το app που τσέκαρα λέει snap και ευτυχώς μέχρι τώρα δεν μου παρουσίασε τέτοιο πρόβλημα για τα tab s δεν ξέρω. Τώρα όσο για το YouTube στις αρχές που το πήρα με την εφαρμογή μου έβγαζε τα 1080 τώρα μόνο τα 720 μου εμφανίζει...

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα wifi... δεν το έχει ξανακάνει για αυτό το έχω αφήσει το θέμα γιατί είμαι και Πάτρα... Έτσι κι αλλιώς στην smartech πρέπει να πάω για το Note 3... Οπότε θα πάρουν και τα 2 πεσκέσι!

 

Και εμένα μετά από επανεκκίνηση σταματούσε να το κάνει. Ελπίζω να μην στο ξανακάνει. Λογικά είναι θέμα software, αλλιώς θα το έκανε συνέχεια. Αν θες πάντως να μην στο ξανακάνει σίγουρα κάνε αυτό :

 

Enable developer options in settings (go to about device and tap Build Number 7+ times).

 

In developer options, under hardware-accelerated rendering, check "turn off hardware overlays". You can also check "force GPU rendering", but I've found the former is all that's necessary.

Link to comment
Share on other sites

Η άποψή μου είναι να πας.

Δύσκολο να το αλλάξουν αλλά σίγουρα θα σου το επισκευάσουν. Το πρόβλημα εμένα το έβγαζε όταν το είχα για μέρες ανοιχτό. Μετα απο κάθε επανεκκίνησή έφτιαχνε, όπως έφτιαχνε και με τον τρόπο που σου είπα .

Link to comment
Share on other sites

Οσοι έχετε το lte έχετε πάρει αναβάθμιση;

 

Εγώ το έχω rooted οπότε δεν μου βγάζει ota updates. Έχει βγει αναβάθμιση;;;

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παιδιά με την κατανάλωση σε 10 λεπτά μου εφαγε 5% με ολα κλειστα πλην του wifi

χωρις YouTube χωρις τιποτα μονο σερφαρισμα:(

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παιδιά με την κατανάλωση σε 10 λεπτά μου εφαγε 5% με ολα κλειστα πλην του wifi

χωρις YouTube χωρις τιποτα μονο σερφαρισμα:(

 

Κι εμένα μου το κάνει μερικές φορές. Δεν ξέρω για πιο λόγο. Γενικά όμως πάει πολύ καλά.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παιδιά με την κατανάλωση σε 10 λεπτά μου εφαγε 5% με ολα κλειστα πλην του wifi

χωρις YouTube χωρις τιποτα μονο σερφαρισμα:(

 

Με ανοικτο το wifi και κατεβαζωντας τρεις ταινιες τορρεντ και με σερφαρισμα απο 72% στις 10:03 πεσαμε στο 64% στις 10:43 .... ενεργειακη απωλεια 8 ποσοστιαιων μοναδων σε 40 λεπτα....μηπως εχεις πολυ αυξημενη την φωτεινοτητα? Εγω την εχω σε ενα 10% και την θεωρω υπεραρκετη...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το LTE note pro 12.2 και στο κουτί και με το CPU-Z το app που τσέκαρα λέει snap και ευτυχώς μέχρι τώρα δεν μου παρουσίασε τέτοιο πρόβλημα για τα tab s δεν ξέρω. Τώρα όσο για το YouTube στις αρχές που το πήρα με την εφαρμογή μου έβγαζε τα 1080 τώρα μόνο τα 720 μου εμφανίζει...

Για youtube κάνε απεγκατασταση και μετα περνά την έκδοση 5.10.1.5 θα σου παίξει μέχρι 1440p (δοκιμασμένο σε note 10.1 2014 lte snapdragon 800) δοκίμασε αυτό

(αν και σε κάποια video δεν εμφανίζονται το 1440p ) γενικά μετά από την έκδοση 5,10.1.5 το έχουν χαλάσει το youtube........ η κάντε αυτό http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/4k-youtube-t2908238 Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Η Αλήθεια είναι οτι την φωτεινότητα την έχω γύρω στο 70%

άλλα και το 10% δεν είναι λίγο για τέτοια οθοναρα;

Link to comment
Share on other sites

Χαμήλωσε την λίγο κάτω από το 50%, κοντά στο 30 με 40 τοις εκατό, θα κερδίσεις αρκετή ενέργεια, τραβάνε πολύ ενέργεια αυτές οι οθόνες, οπότε σίγουρα θα βελτιωθεί η κατανάλωση σου
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Και μια ερώτηση από εμένα... Το spen δουλεύει μόνο με τις εφαρμογές της Samsung? Δηλαδή αν κατεβάσω τον Chrome δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το s Pen?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Pro 12.2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...