Jump to content

Samsung Galaxy Note Pro 12.2


Pharmex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να δωσω και καποια εξτρα πρωτα στοιχεια για τους υποψηφιους αγοραστες πιο πολυ, οτι ολοκληρωνοντας τον 2 κυκλο φορτισης και κανοντας χρηση της ταμπλετας σχεδον αποκλειστικα για προβολη φωτογραφιων προσωπικων και απο το ιντερνετ με φωτεινοτητα μονιμα στο 100%, το γραφημα μου εδωσε

οθονη 5 ωρες και 10 λεπτα.

 

να σημειωσω oμως οτι ειχα ανοιχτα wi-fi,συγχρονισμους και ανοιχτα gestures(κινησεις παλαμης,εξυπνη οθονη),screen mirroring τα οποια επιρεασαν το αποτελεσμα.

 

ειμαι σιγουρος αργοτερα με το στρωσιμο της μπαταριας και με κλειστα ολα αυτα που τα'χα ξεχασει ανοιχτα η οθονη θα φτανει ανετα τις 6 ωρες με full φωτεινοτητα.

 

 

μετρησα το χρονο φορτισης της μεγαλης αυτης μπαταριας απο το

1% -100% σε 5 ωρες και 40 λεπτα !

Edited by panosmaldini

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 579
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μετρησα το χρονο φορτισης της μεγαλης αυτης μπαταριας απο το

1% -100% σε 5 ωρες και 40 λεπτα !

Το ηλεκτρικο smart for two electric στα specs δινει χρονο φορτισης 7 ωρες. Υπερβολικος χρονος φορτισης ρε γμτ οι 5 ωρες και 40'. Οχι μονο για τα σαμσουνγκ βεβαια, σε τετοιο βαθμο που καθιστανται εως και δυσχρηστα.

Link to comment
Share on other sites

Το ηλεκτρικο smart for two electric στα specs δινει χρονο φορτισης 7 ωρες. Υπερβολικος χρονος φορτισης ρε γμτ οι 5 ωρες και 40'. Οχι μονο για τα σαμσουνγκ βεβαια, σε τετοιο βαθμο που καθιστανται εως και δυσχρηστα.

 

Να κανονιζετε η φορτιση να γινεται τη νυχτα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το ηλεκτρικο smart for two electric στα specs δινει χρονο φορτισης 7 ωρες. Υπερβολικος χρονος φορτισης ρε γμτ οι 5 ωρες και 40'. Οχι μονο για τα σαμσουνγκ βεβαια, σε τετοιο βαθμο που καθιστανται εως και δυσχρηστα.

 

Η σειρά surface pro φορτιζουν σε μόλις 2.5 ώρες που δεν το πετυχαίνουν κανένα iPad η android η άλλο windows tablet αντιστοιχα και ειναι ενα πολυ μεγάλο πλεονέκτημα.

Πρέπει να βρουν οι κατασκευαστές υπολοίπων tablet να μειώσουν το χρόνο φορτίσεις των συσκευών τους.

Άκου εκεί 5ωρες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η σειρά surface pro φορτιζουν σε μόλις 2.5 ώρες που δεν το πετυχαίνουν κανένα iPad η android η άλλο windows tablet αντιστοιχα και ειναι ενα πολυ μεγάλο πλεονέκτημα.

Πρέπει να βρουν οι κατασκευαστές υπολοίπων tablet να μειώσουν το χρόνο φορτίσεις των συσκευών τους.

Άκου εκεί 5ωρες.

 

Προφανώς το surface pro δεν τροφοδοτείται με 5 volt. Τι μπαταρία έχει; Γιατί για να φορτίζει σε 2,5 ώρες, καλώδιο και φορτιστής πρέπει να είναι γαϊδούρια με τόσο ρεύμα που θα περνάει από μέσα τους.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το surface pro δεν τροφοδοτείται με 5 volt. Τι μπαταρία έχει; Γιατί για να φορτίζει σε 2,5 ώρες, καλώδιο και φορτιστής πρέπει να είναι γαϊδούρια με τόσο ρεύμα που θα περνάει από μέσα τους.

 

31W Power supply το Pro 3 τοσο περιπου και το Pro 2 που το εδωσα πριν λιγες εβδομαδες ενοψει του 3.

Απο 42Wh χωρητικοτητα και τα 2 η μπαταρια τους.

Το mini retina μου κανει 3 ωρες και 10-15 λεπτα και 1 ωρα παραπανω το thinkpad 8 να φανταστεις.

http://www.anandtech.com/show/8077/microsoft-surface-pro-3-review/4

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

31W Power supply το Pro 3 τοσο περιπου και το Pro 2 που το εδωσα πριν λιγες εβδομαδες ενοψει του 3.

Απο 42Wh χωρητικοτητα και τα 2 η μπαταρια τους.

Το mini retina μου κανει 3 ωρες και 10-15 λεπτα και 1 ωρα παραπανω το thinkpad 8 να φανταστεις.

http://www.anandtech.com/show/8077/microsoft-surface-pro-3-review/4

 

Ναι και από ότι είδα τροφοδοτείται με 12V, οπότε λογικό είναι να φορτίζει σε 2,5 ώρες... για να φορτίσει το Note Pro σε 2,5 ώρες (αν υπολογίσουμε και τις απώλειες) θα πρέπει το τροφοδοτικό να δίνει 5A. Πράγμα που σημαίνει πως το tablet θα έπαιρνε φωτιά στην κυριολεξία.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

οκ, απλα επειδη εγω δινω βαση στον ηχο μπορω να σε διαβεβαιωσω οτι απλα και μονο ενεργοποιωντας τα κουτακια 3d,bass,clarity ο ηχος γινεται 50% καλυτερος ,χωρις να κανεις τιποτα αλλο! εγω που αφιερωσα και ενα επιπλεον μισαωρο στο να ανεβοκατεβαζω και τον ισοσταθμιστη μπορω να σου πω οτι το πριν και το μετα στον ηχο απλα καμια σχεση !

η βελτιωση που πετυχα ειναι στο 100% ..

 

Μπορείς να,μου πεις που είναι αυτές οι ρυθμίσεις γιατί εγώ δεν τις βλέπω....

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να,μου πεις που είναι αυτές οι ρυθμίσεις γιατί εγώ δεν τις βλέπω....

Ευχαριστώ

 

κλικαρε πανω

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για ην απάντηση.

Μήπως γνωρίζεις αν οι ρυθμίσεις αυτές επιρεάζουν γενικά τον ήχο, ή μόνο την εφαρμογή της μουσικής.?

Ακόμη μήπως κάποιος Εχει χρησιμοποιήσει κάποια εφαρμογή για screen recording και αν ναι ποια? δούλεψε με τον exynos?

Και τελευταίο ,έχει καταφέρει κάποιος να το συνδέσει με VGA? (είμαι καθηγητης και σε όλα τα σχολεία οι προτζεκτορες ειναι VGA. Μου απαντησε ενας απο το ebay οτι το συγκεκριμενο δουλεύει .... http://m.ebay.com/itm?itemId=181365715826

 

Ευχαριστω ξανά.

ΥΓ. Να γράφεις στο myphone μόνο με το πενάκι ... Και να τα αναγνωρίζει - ανεκτίμητο-

Link to comment
Share on other sites

Και τελευταίο ,έχει καταφέρει κάποιος να το συνδέσει με VGA? (είμαι καθηγητης και σε όλα τα σχολεία οι προτζεκτορες ειναι VGA. Μου απαντησε ενας απο το ebay οτι το συγκεκριμενο δουλεύει .... http://m.ebay.com/itm?itemId=181365715826

 

αυτο ειναι micro usb ενω το ταμπλετ εχει micro usb 3.0

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, ολοκληρωσα μερικες ακομα φορτισεις και απενεργοποιησα τα gestures,to live wallpaper, οποτε μπορω να γινω πιο συγκεκριμενος για την αυτονομια του .

 

 

οι μετρηση εγινε με μονιμα ανοιχτα wi-fi ,συγχρονισμους και η οθονη επαιζε καθ'ολη τη διαρκεια στο 100% φωτεινοτητας. εκανα τα παντα εκτος απο το να παιξω καποιο παιχνιδι και με αυτες τις παραμετρους το note προσεγγιζει τις 6 ωρες οθονη .

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι USB 3.0 αλλά όπως γνωρίζεις μπορεί να φορτίσει και με φορτιστή micro Usb.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.ενδιαφερομαι για το 12αρι ξερει κανεις που μπορω να το βρω με την καλυτερη δυνατη τιμη?πιστευετε θα με καλυψει σαν αντικαταστατης του λαπτοπ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δες αν το έχει κάποιο Public. Εγώ το πήρα το Σάββατο παρόλο που έλεγε στο site οτι είναι εξαντλημένο.το είχαν κάνει κράτηση άλλα δεν το πήραν ποτέ, Ηταν το τελευταίο.

399Ε. WIFI. Το πλαίσιο επίσης εβγαλε κάποια στιγμή το LTE 569Ε. Για οτι άλλο δες skroutz.

Για το αν θα αντικαταστήσει το laptop είναι μεγάλη κουβέντα. Και εγώ για αυτό το λόγο το πήρα.Δεν ξέρω για την χρήση που το θες. Για internet , comic, βιβλία, είναι άψογο. Για δουλειά γραφείου μέτριο.Το πρόγραμμα που δίνει για Word n Samsung είναι ότι καλύτερο Εχω χρησιμοποιήσει σε android και ότι ποιο κοντά σε Word. Έχει ένα όμως θέμα, δεν έχει εισαγωγή formula. Για εμένα που το θέλω για σχολείο-σημειώσεις-διαγωνίσματα είναι μειονέκτημα.Γενικά ενώ έχουν κάνει τρομερή δουλειά με το πενάκι ότι και να κανεις στην Εφαρμογή τους (snote) δεν μπορείς να το μεταφέρεις σε τίποτα άλλο πέρα απο pdf και στις δικες τους καταλήξεις. Θα έλεγα Οτι ένα laptop μπορεί τα αντικατασταθεί μόνο με ένα tablet τις Microsoft.

Οτι αλλο θες με ρωτάς μιας και εγώ για αυτό τον λόγο το πήρα και εδώ και 3 μέρες το έχω λιώσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δες αν το έχει κάποιο Public. Εγώ το πήρα το Σάββατο παρόλο που έλεγε στο site οτι είναι εξαντλημένο.το είχαν κάνει κράτηση άλλα δεν το πήραν ποτέ, Ηταν το τελευταίο.

399Ε. WIFI. Το πλαίσιο επίσης εβγαλε κάποια στιγμή το LTE 569Ε. Για οτι άλλο δες skroutz.

Για το αν θα αντικαταστήσει το laptop είναι μεγάλη κουβέντα. Και εγώ για αυτό το λόγο το πήρα.Δεν ξέρω για την χρήση που το θες. Για internet , comic, βιβλία, είναι άψογο. Για δουλειά γραφείου μέτριο.Το πρόγραμμα που δίνει για Word n Samsung είναι ότι καλύτερο Εχω χρησιμοποιήσει σε android και ότι ποιο κοντά σε Word. Έχει ένα όμως θέμα, δεν έχει εισαγωγή formula. Για εμένα που το θέλω για σχολείο-σημειώσεις-διαγωνίσματα είναι μειονέκτημα.Γενικά ενώ έχουν κάνει τρομερή δουλειά με το πενάκι ότι και να κανεις στην Εφαρμογή τους (snote) δεν μπορείς να το μεταφέρεις σε τίποτα άλλο πέρα απο pdf και στις δικες τους καταλήξεις. Θα έλεγα Οτι ένα laptop μπορεί τα αντικατασταθεί μόνο με ένα tablet τις Microsoft.

Οτι αλλο θες με ρωτάς μιας και εγώ για αυτό τον λόγο το πήρα και εδώ και 3 μέρες το έχω λιώσει.

To Πλαισιο,το εχει 560€.Το 4G εννοω.Πιο φτηνα απο το 10.5!

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το θελω και για εργασιες δηλαδη χρηση του word.πως εκτυπωνεις?Μπορεις να συνδεσεις καποιο usb stick?

 

Μπορείς να συνδέσεις απο USBStick , πληκτρολόγιο , ποντίκι...

 

Άσχετο, Όταν έχετε το tablet σε portrait θέση και κάνετε scroll σε μία σελίδα, σε οποιαδήποτε πρόγραμμα ,βλέπετε.την μια πλευρά (δεξιά )να κινείται πιο γρήγορα απ ο την άλλη? (κάντε το σιγά- σιγά πάνω κάτω ) Επίσης σε κάποιες εφαρμογές όταν "πατάω" με το πενάκι πάνω στην οθόνη έχω την αίσθηση Οτι αυξομειώνεται η φωητότητα .

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρα σημερα στο public στο ψυχικο εχει μεινει ενα λευκο με 399ευρω. Αν ενδιαφέρεται κανεις ας παει.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σε κάποια σημεία στην οθόνη πολλές φορές παρατηρώ πατάς και δεν αποκρίνεται και κυρίως σε landscape mode το έχει δει κάποιος άλλος? όπως επίσης και το backbutton το έχω landscape το πατάω και τπτ....πρόβλημα οθόνης?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σε κάποια σημεία στην οθόνη πολλές φορές παρατηρώ πατάς και δεν αποκρίνεται και κυρίως σε landscape mode το έχει δει κάποιος άλλος? όπως επίσης και το backbutton το έχω landscape το πατάω και τπτ....πρόβλημα οθόνης?

 

Όχι δέν έχω δεί κάτι τέτοιο. Και σκέψου on σχεδιάζω και σχεδόν χρησιμοποιώ όλη την οθόνη.

 

Γνωρίζει κάποιος αν μπορεί ένα παιχνίδι που το παίζεις σο κινητό να μπορείς να το συνεχίσεις στο toblet. (έχω λογαριασμό στο google Play games)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σε κάποια σημεία στην οθόνη πολλές φορές παρατηρώ πατάς και δεν αποκρίνεται και κυρίως σε landscape mode το έχει δει κάποιος άλλος? όπως επίσης και το backbutton το έχω landscape το πατάω και τπτ....πρόβλημα οθόνης?

 

Λαγκακι. ....:) πλέον που το χω φορτώσει με widgets και100+ εφαρμογές, όταν βρίσκει τα δύσκολα κατεβάζει διακόπτες με πλήρη άρνηση ανταπόκρισης σε οθόνη, back και multitasking buttons , στο home όμως αποκρίνεται!

 

Ούτε τα 10 giga ram δε μας σώζουν με αυτή τη samsung:lol:

Edited by panosmaldini

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Ρε, παιδια εγω δεν μπορω να συνδεθω στο google play games. Μου λεει προβλημα στο network, ενω εχωκανονικα ίντερνετ και ενω με το κινητό συνδέομαι κανονικα. (Wif εκδοση) έχετε να προτείνετε κάτι;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Λαγκακι. ....:) πλέον που το χω φορτώσει με widgets και100+ εφαρμογές, όταν βρίσκει τα δύσκολα κατεβάζει διακόπτες με πλήρη άρνηση ανταπόκρισης σε οθόνη, multitasking και back buttons , στο home όμως αποκρίνεται!

 

Ούτε τα 10 giga ram δε μας σώζουν με αυτή τη samsung:lol:

Μάλιστα κατάλαβα πραγματικά ούτε 10 δε φτάνουν κρίμα γμτ :(

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα κατάλαβα πραγματικά ούτε 10 δε φτάνουν κρίμα γμτ :(

 

το Εχω Κανει επανεκκίνηση να δω πως θα πάει και Αμα τα ξαναβρώ δυσκολα Πετάω τον touchwiz(παρόλο που είναι πολυ ομορφος και καλοφτιαγμένος εδω περα) Κι δουλευω με NOVA.

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Pro 12.2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...