Jump to content

Samsung Galaxy Note Pro 12.2


Pharmex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ειδα και εγω σημερα.οντως οθοναρα και μεγεθος-βαρος αποδεκτο.αλλα τα pixels φαινονται.....
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 579
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά. Πήρα το LTE από Γερμανία... το tablet είναι απλά υπέροχο, πραγματικό εργαλείο. Ήθελα να ρωτήσω... τα, επονομαζόμενα από τη Samsung, perks πως τα παίρνουμε;; Διάβασα στο internet πως πρέπει να κάνουμε καταχώρηση την συσκευή στο site της Samsung για να μας έρθει mail με τα κουπόνια - κωδικούς ενεργοποίησης... το έχει κάνει κανείς;;;

 

Περιττό να πω, πως τηλεφώνησα στη Samsung Hellas και δεν γνώριζαν καν για ποιο πράγμα μιλούσα και τί είναι αυτά τα "perks".

 

Ευχαριστώ.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Πήρα το LTE από Γερμανία... το tablet είναι απλά υπέροχο, πραγματικό εργαλείο. Ήθελα να ρωτήσω... τα, επονομαζόμενα από τη Samsung, perks πως τα παίρνουμε;; Διάβασα στο internet πως πρέπει να κάνουμε καταχώρηση την συσκευή στο site της Samsung για να μας έρθει mail με τα κουπόνια - κωδικούς ενεργοποίησης... το έχει κάνει κανείς;;;

 

Περιττό να πω, πως τηλεφώνησα στη Samsung Hellas και δεν γνώριζαν καν για ποιο πράγμα μιλούσα και τί είναι αυτά τα "perks".

 

Ευχαριστώ.

http://www.samsung.com/us/support/howtoguide/N0000408/14749/187095/GT-N5110NKYXAR

wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

 

Εμένα δεν μου βγάζει Register Now... Shop Now μου βγάζει...!!!

Στις οδηγίες για το Note Pro λέει πως θα μου έρθει mail όταν κάνω log in στο Samsung Apps... τίποτα όμως... τζίφος...

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω φίλε μου, δεν το έχω κάνει..

 

Ναι το φαντάστηκα μιας και οι πάντες έχουν πρόβλημα και παράπονα με το συγκεκριμένο θέμα.... τι να πεις ... Samsung ... βγάζει μια φοβερή συσκευή και τα κάνει χάλια στην υποστήριξη

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα κι εγω εχθες.Ειναι απιστευτο για το λιγο που το ειχα στα χερια μου.Μολις πεσει λιγο η τιμη το τσιμπησα.Και πανω που ημουν ετοιμος να παρω το 10ιντσο.
Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

για όποιον ενδιαφέρεται για το galaxy note pro 12.2 για να κρατάει σημειώσεις ,πχ κάποιος φοιτητής έχω να πω το εξής: μακρυά!

 

Έχει τρομερό lag στο γράψιμο.Πρώτα γράφεις τη λέξη και μετά από λίγο εμφανίζεται κανονικά στην οθονη.Πολύ εκνευριστικό,και το παρατήρησα σε 2 συσκευές.

 

Πήγα και εγώ να το δοκιμάσω το galaxy μιας και είδα μεγάλη οθόνη και φαντάστηκα οτι θα ήταν ιδανικό για γράψιμο μιας και η οθόνη του είναι πολύ κοντά σε μέγεθος με μία Α4 κόλα.

 

Επίσης δοκίμασα αρχέιο pdf με όλα τα προγράμματα τα υπόλοιπα κλειστά και δυσκολευόταν πολύ να το διαβάσει(πχ πήγαινες στο κάτω μισό της ήδη ανοιγμένης σελίδας και ήθελε κάποιο χρόνο να το δει και να φανούν τα γράμματα κανονικά τη στιγμή που στο surface και στο ipad air πάνε σφαίρα τα pdf ακόμα και 500 mb να είναι και όχι 60 mb που δοκίμασα στο galaxy.

 

Τραγική samsung.Mονο εμφάνιση και μάρκετινγκ.Τίποτα άλλο προς το παρών.

 

H οθόνη του πάντως είναι πολύ καλή και μπορείς να διαβάσεις πολύ άνετα κείμενο αν και έχει λιγότερη πυκνότητα pixel από το ipad air.

 

Επίσης η οθόνη αν και πολύ όμορφη και σου δίνει πολύ χώρο είναι δύσκολο να τη χρησιμοποιήσεις σε portrait mode γιατί είναι πολύ ψηλή.Μόνο landscape λοιπον και όχι pdf πάνω από 4-5 mb για διάβασμα!Εύγε samsung!

 

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί δε βγάζει ένας μια συσκευή με διαστάσεις ακριβώς όπως μια κόλα Α4 για να τελειώνουμε επιτέλους με το χαρτί.

 

Τώρα το πως το εμφανίζουν το galaxy σαν το υπερμηχάνημα της samsung που θέλει να χτυπήσει και το ipad που παρεπιπτόντως πάει σφαίρα αυτό οφείλω να πω οτι είναι μια τεράστια επιτυχία της samsung.Τώρα κατάλαβα γιατί το the verge το έχει το samsung βαθμό 5.5 στα 10 και το ipad 9,5.

 

Και το ipad βέβαια έχει το θέμα με την έλειψη υποστήριξης stylus μιας και ο Steve Jobs πίστευε οτι για να κρατήσει σημειώσεις σε τάμπλετ κάποιος πχ φοιτητής το καλύτερο stylus είναι αυτό που είναι μεταξύ του αντίχειρα και του μεσαίου δακτύλου...

Edited by magiarti
Link to comment
Share on other sites

για όποιον ενδιαφέρεται για το galaxy note pro 12.2 για να κρατάει σημειώσεις ,πχ κάποιος φοιτητής έχω να πω το εξής: μακρυά!

 

Έχει τρομερό lag στο γράψιμο.Πρώτα γράφεις τη λέξη και μετά από λίγο εμφανίζεται κανονικά στην οθονη.Πολύ εκνευριστικό,και το παρατήρησα σε 2 συσκευές.

 

Πήγα και εγώ να το δοκιμάσω το galaxy μιας και είδα μεγάλη οθόνη και φαντάστηκα οτι θα ήταν ιδανικό για γράψιμο μιας και η οθόνη του είναι πολύ κοντά σε μέγεθος με μία Α4 κόλα.

 

Επίσης δοκίμασα αρχέιο pdf με όλα τα προγράμματα τα υπόλοιπα κλειστά και δυσκολευόταν πολύ να το διαβάσει(πχ πήγαινες στο κάτω μισό της ήδη ανοιγμένης σελίδας και ήθελε κάποιο χρόνο να το δει και να φανούν τα γράμματα κανονικά τη στιγμή που στο surface και στο ipad air πάνε σφαίρα τα pdf ακόμα και 500 mb να είναι και όχι 60 mb που δοκίμασα στο galaxy.

 

Τραγική samsung.Mονο εμφάνιση και μάρκετινγκ.Τίποτα άλλο προς το παρών.

 

H οθόνη του πάντως είναι πολύ καλή και μπορείς να διαβάσεις πολύ άνετα κείμενο αν και έχει λιγότερη πυκνότητα pixel από το ipad air.

 

Επίσης η οθόνη αν και πολύ όμορφη και σου δίνει πολύ χώρο είναι δύσκολο να τη χρησιμοποιήσεις σε portrait mode γιατί είναι πολύ ψηλή.Μόνο landscape λοιπον και όχι pdf πάνω από 4-5 mb για διάβασμα!Εύγε samsung!

 

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί δε βγάζει ένας μια συσκευή με διαστάσεις ακριβώς όπως μια κόλα Α4 για να τελειώνουμε επιτέλους με το χαρτί.

 

Τώρα το πως το εμφανίζουν το galaxy σαν το υπερμηχάνημα της samsung που θέλει να χτυπήσει και το ipad που παρεπιπτόντως πάει σφαίρα αυτό οφείλω να πω οτι είναι μια τεράστια επιτυχία της samsung.Τώρα κατάλαβα γιατί το the verge το έχει το samsung βαθμό 5.5 στα 10 και το ipad 9,5.

 

Και το ipad βέβαια έχει το θέμα με την έλειψη υποστήριξης stylus μιας και ο Steve Jobs πίστευε οτι για να κρατήσει σημειώσεις σε τάμπλετ κάποιος πχ φοιτητής το καλύτερο stylus είναι αυτό που είναι μεταξύ του αντίχειρα και του μεσαίου δακτύλου...

 

σε ποια εκδοση αναφερεσε;wifi η lte;

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

σε ποια εκδοση αναφερεσε;wifi η lte;

 

φίλε δε θυμάμαι ποια ήταν.

 

αυτά τα είδα σε 2 note pro που έχουν στο public θεσσαλονίκη ανοιχτά για επίδειξη.Νομίζω ήταν τα LTE αλλά δεν είμαι σίγουρος.

 

Μπήκα στο λογαριασμό μου στο dropbox και από εκεί κατέβασα το pdf αρχείο.

 

έχω το surface pro και το ipad air και μου τη σπάει η μικρή οθόνη γιαυτό πήγα να δω το digitalizer του galaxy.καμία σχέση με το digitalizer τυου surface pro που δεν έχει το παραμικρό lag και έιναι σα να γράφεις σε χαρτί.Σε ταχύτητα και το ipad air και το surface πετάνε.Το digitalizer του galaxy όταν γράφεις μια λέξη θέλει λίγο χρόνο για να την δεις καθαρά.Φαίνεται σαν ανεστίαστη όταν τη γράφεις.Δεν το έιχα παρατηρήσει με την πρώτη φορά που το δοκίμασα.Δε γίνεται να κάτσεις να γράψεις 100 σελίδες σημειώσεις έτσι.Το πολύ πολύ να κάνεις κανένα βελάκι σε καμιά εικόνα.Μέχρι εκεί.Αυτό που μου άρεσε στο galaxy σε σχέση με το surface ήταν η άισθηση της γραφίδας όταν ακουμπάει στην οθόνη λόγο της μαλακής άκρης του spen.Επίσης ήταν ακριβές ακόμα και στις πολύ άκρες αλλά υπήρχε αυτό το lag.

 

Δοκίμασα να γράψω και σε portrait mode αλλά δε γινόταν.Δεν το υποστηρίζει καλά η οθόνη ούτε το snote.Ούτε στο surface γίνεται επειδή είναι πολύ ψηλό.Κρίμα!Υπάρχει κανένας που κρατάει σημειώσεις σε φύλλο Α4 γράφοντας με το φύλλο σε οριζόντια θέση?Δε μας βοηθάνε να απαλλαγούμε από το χαρτί.

 

παρεπιπτόντως το surface pro το πήρα 650 ευρώ (αφού βγήκε το surface pro 2) και όχι 1000 που κάνει το galaxy.Προφανώς το galaxy κάνει 1000 για να πέσει στα 400 σε 2 μήνες.Αν ξεκίναγε από 400 θα στο έδιναν τζάμπα μέχρι τον Ιούνιο...

Edited by magiarti
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν ξέρω για το note αλλά το tab 12.2 (χωρίς γραφίδα) δεν έχει άσχημα reviews σαν tablet. Και το hancom office που δίνει δωρεάν είναι 95% microsoft office like.

Αναφέρω το tab γιατί δεν υπάρχει ξεχωριστό topic.

wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για το note αλλά το tab 12.2 (χωρίς γραφίδα) δεν έχει άσχημα reviews σαν tablet. Και το hancom office που δίνει δωρεάν είναι 95% microsoft office like.

Αναφέρω το tab γιατί δεν υπάρχει ξεχωριστό topic.

 

Έτσι ακριβώς. Απλά οι 12,2'' δεν είναι και ότι πιο εύκολο στην καθημερινή χρήση...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω εδώ και 10 μέρες και έχω εντυπωσιαστει. ..μου κάνει όλα τα χατηρια, το μόνο θέμα που έχω είναι με την αυτονομία!

 

Δηλαδη τι χατηρια σου κανει?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Οποίος εχει το συγκεκριμένο μηχανημα ας απαντησει πόσο κραταει η μπαταρια του με φουλ φωτεινότητα οθονη και λειτουργία ιντερνετ βιντεο κτλ χωρις περιορισμους δλδ.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μόλις rootαρα με επιτυχία ΧΩΡΙΣ να ενεργοποιηθεί ο KNOX counter. Με το towelroot. Αυτοί οι XDA είναι φοβεροί ρε παιδάκι μου.
Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Μόλις rootαρα με επιτυχία ΧΩΡΙΣ να ενεργοποιηθεί ο KNOX counter. Με το towelroot. Αυτοί οι XDA είναι φοβεροί ρε παιδάκι μου.

 

Μετά αν θες να το επαναφέρεις πως το κάνεις; αν χαλάσει και θες να το πας σέρβις!

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Μετά αν θες να το επαναφέρεις πως το κάνεις; αν χαλάσει και θες να το πας σέρβις!

 

Φαντάζομαι με ένα hard reset έχουν στρώσει τα πάντα. Από τη στιγμή που το root γίνεται με μια απλή εγκατάσταση εφαρμογής και όχι flashαρισματος το απλό hard reset θα το έπαναφερει σαν να το έβγαλες από το κουτί.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Ένα hard reset δεν θα αλλάξει τίποτα μιας και κάνει εκκαθάριση δεδομένων κατά κύριο λόγο και όχι αφαίρεση αρχείων συστήματος όπως είναι τα αρχεία που απαιτούνται για το root.

Τώρα με ποιο μαγικό τρόπο κατάφεραν μέσα από μια απλή εφαρμογή χρήστη να δώσουν permissions για να περαστούν στη συγκεκριμένη θέση τα αρχεία.. γρίφος!

Για unroot υπάρχει η επιλογή μέσα από τις ρυθμίσεις του SuperSU - ολοκληρωτικός αποκλεισμός προσβασιμότητας - , επιλέγετε και είστε έτοιμοι.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, έχω πάθει εγκεφαλικό .... βοήθεια :( Έχω έρθει στο εξοχικό μου και ξαπλώνω να χαλαρώσω ανοίγω το ταμπλετ και με το που ανοίγει με ενημερώνει ότι μια εφαρμογή έχει κάποιο πρόβλημα, συγκεκριμένα το norton , καθώς προσπαθώ να το ξεκολλήσω γιατί έχει κολλήσει και δεν ανοίγει η συσκευή κανονικά, καταλήγω να κάνω restart. Και στο restart κόλλησε τελείως μόνο στην αρχή που γράφει samsung p905 πάει και δεν συνεχίζει. Προσπαθώ να το ενεργοποιήσω σε ασφαλή λειτουργία αλλά ούτε εκεί γίνεται κάτι. ....Υπάρχει κάποιος να μου δώσει κάποια λύση γιατί κοντεύω να πάθω έμφραγμα? ???? Σας παρακαλώ βοήθεια:(
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Pro 12.2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...