Jump to content

Samsung Galaxy Note Pro 12.2


Pharmex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, έχω πάθει εγκεφαλικό .... βοήθεια :( Έχω έρθει στο εξοχικό μου και ξαπλώνω να χαλαρώσω ανοίγω το ταμπλετ και με το που ανοίγει με ενημερώνει ότι μια εφαρμογή έχει κάποιο πρόβλημα, συγκεκριμένα το norton , καθώς προσπαθώ να το ξεκολλήσω γιατί έχει κολλήσει και δεν ανοίγει η συσκευή κανονικά, καταλήγω να κάνω restart. Και στο restart κόλλησε τελείως μόνο στην αρχή που γράφει samsung p905 πάει και δεν συνεχίζει. Προσπαθώ να το ενεργοποιήσω σε ασφαλή λειτουργία αλλά ούτε εκεί γίνεται κάτι. ....Υπάρχει κάποιος να μου δώσει κάποια λύση γιατί κοντεύω να πάθω έμφραγμα? ???? Σας παρακαλώ βοήθεια:(

 

Μπες σε recovery και κανε factory reset.Λογικα θα ξεκολλησει αλλα θα χασεις οτι εχεις μεσα.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 579
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπες σε recovery και κανε factory reset.Λογικα θα ξεκολλησει αλλα θα χασεις οτι εχεις μεσα.

 

Προσπαθώ να το κάνω αλλά ούτε έτσι γίνεται κάτι δυστυχώς!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να το κάνω αλλά ούτε έτσι γίνεται κάτι δυστυχώς!

 

Εννοεις οτι δεν μπαινει στο recovery;

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς δεν μπαίνει σε recovery. ..

 

Περιεργο....αρα μονο στη samsung.Εχεις εγγυηση φανταζομαι;

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Περιεργο....αρα μονο στη samsung.Εχεις εγγυηση φανταζομαι;

Και εδώ αρχίζει το κλαμα .δεν έχω εγγύηση γιατί το μαγαζί που το αγόρασα έκλεισε και επίσης έχασα την απόδειξη! :wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Πριν σε πάρει από κάτω μπορείς να πας στο service και με το serial number και νομίζω ότι θα σε καλύψουν εφόσον είσαι μέσα στην εγγύηση (δεν έχει γράψει το Knox).
Link to comment
Share on other sites

Πριν σε πάρει από κάτω μπορείς να πας στο service και με το serial number και νομίζω ότι θα σε καλύψουν εφόσον είσαι μέσα στην εγγύηση (δεν έχει γράψει το Knox).

Το βλέπω αρκετά δύσκολο, βασικά είμαι σίγουρος ότι δεν θα με καλύψει η εγγύηση, αυτό που μου βγάζει όταν προσπαθώ να το βάλω σε recovery είναι αυτο( mmc:mmc_read fail ) και από κάτω με κόκκινα γράμματα( mov inand checksum confirm irmation fail ).

Link to comment
Share on other sites

Το βλέπω αρκετά δύσκολο, βασικά είμαι σίγουρος ότι δεν θα με καλύψει η εγγύηση, αυτό που μου βγάζει όταν προσπαθώ να το βάλω σε recovery είναι αυτο( mmc:mmc_read fail ) και από κάτω με κόκκινα γράμματα( mov inand checksum confirm irmation fail ).

 

Αν δεν το εχεις πειραξει και τα counters σου δεν εχουν γραψει πες μου ενα λογο να ΜΗ σε καλυψει σε εγγυηση...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το εχεις πειραξει και τα counters σου δεν εχουν γραψει πες μου ενα λογο να ΜΗ σε καλυψει σε εγγυηση...
έχεις απόλυτο δίκιο ... ευτυχώς όλα πήγαν καλά και μου πέρασε με εγγύηση κανονικά. Οπότε ηρέμησα. .... Ευχαριστώ πολυ .Μόλις παραλάβω την συσκευή θα σας ενημερώσω για το τι έφερε την συσκευή σε αυτή την κατάσταση!
Link to comment
Share on other sites

έχεις απόλυτο δίκιο ... ευτυχώς όλα πήγαν καλά και μου πέρασε με εγγύηση κανονικά. Οπότε ηρέμησα. .... Ευχαριστώ πολυ .Μόλις παραλάβω την συσκευή θα σας ενημερώσω για το τι έφερε την συσκευή σε αυτή την κατάσταση!

 

 

 

λοιπον τα νεα εχουν .. δεν αναγνωριζει η samsung την συσκευη σαν δικια της και δεν προχωραει σε επισκευη:(:(:(.

και τωρα τι κανουμε????

Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει αυτό?

Δηλαδή τσέκαραν το serial number και σου είπαν , ότι δεν αντιστοιχεί σε καμμία συσκευή?

Τι είναι δηλαδή μαιμού?

 

το ιδιο ειπα και εγω και η απαντηση ηταν ,οχι και προφανως και ειναι samsung αλλα δεν την αναγνωριζουν .

αντε βγαλε ακρη!το εχω παει σε ενα μαγαζι που επισκευαζει και θα δουμε/.... ελπιζω να ειναι θεμα software και οχι hard.

Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνεις οτιδήποτε τσέκαρε τη σελίδα του συνηγορου του καταναλωτή, πάρε τηλέφωνο πες τους τα δεδομένα, και θα σου πουν τι να κάνεις.

Δε ξέρω η υπηρεσία μέχρι που θα σε καλύψει, σε συμβουλευτικό ή και κάτι περισσότερο (νομική κάλυψη).

Μην ανοίξεις τη συσκευή εσύ, ή κανένας άλλος.

Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνεις οτιδήποτε τσέκαρε τη σελίδα του συνηγορου του καταναλωτή, πάρε τηλέφωνο πες τους τα δεδομένα, και θα σου πουν τι να κάνεις.

Δε ξέρω η υπηρεσία μέχρι που θα σε καλύψει, σε συμβουλευτικό ή και κάτι περισσότερο (νομική κάλυψη).

Μην ανοίξεις τη συσκευή εσύ, ή κανένας άλλος.

 

το εδωσα για να το φτιαξουν σε ενα μαγαζι στην αθηνα ... και περιμενω τηλ να με ενημερωσουν για αν δουλεψει απο πλευρας software και βλεπουμε.... τα νευρα μου εχουν σπασει τελος!

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ειπα και εγω και η απαντηση ηταν ,οχι και προφανως και ειναι samsung αλλα δεν την αναγνωριζουν .

αντε βγαλε ακρη!το εχω παει σε ενα μαγαζι που επισκευαζει και θα δουμε/.... ελπιζω να ειναι θεμα software και οχι hard.

 

Κατι δεν μου στεκει στην περιπτωση σου. Δινοντας το serial number της συσκευης τι σου ειπαν? Οτι ειναι πχ μαϊμου ή γνησια αλλα μη ευρωπαϊκη? Γιατι αλλη περιπτωση αρνησης απο την αντιπροσωπεια δεν μου 'ρχεται. Αφου βγαλεις ακρη ενημερωσε μας παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν μου στεκει στην περιπτωση σου. Δινοντας το serial number της συσκευης τι σου ειπαν? Οτι ειναι πχ μαϊμου ή γνησια αλλα μη ευρωπαϊκη? Γιατι αλλη περιπτωση αρνησης απο την αντιπροσωπεια δεν μου 'ρχεται. Αφου βγαλεις ακρη ενημερωσε μας παρακαλω.

 

Η απάντηση ηταν. Η συγκεκριμένη συσκευή δεν ειναι προϊόν Samsung .και ρωτάω. .. σας παρακαλώ επειδή δεν καταλαβαίνω τι λετε, θέλετε να μου πείτε ότι η συσκευή είναι αντιγραφή? Και η απάντηση ήταν, η συσκευή ειναι της Samsung αλλά δεν θα έπρεπε να σας είχε πωληθεί και για αυτό δεν μπορούμε να κάνουμε service .και ρωτάω ξανά εγώ σαν βλακας δηλαδή αν εγώ θέλω να μου κάνετε service δίχως εγγύηση και να πληρώσω δεν γίνεται? Και η απάντηση ήταν όχι. Το αμέσως επόμενο που ρωτάω είναι, δηλαδή η συσκευή μπορεί να έχει κλαπεί από κάπου και για αυτό να υπάρχει θέμα? Και μου λένε όχι. Απλά είναι σαν να μην υπάρχει το serial number της πουθενά. Οπότε και για αυτό δεν μπορούμε να την δεχθούμε σαν γνήσια. Και μένω κόκκαλο!

Link to comment
Share on other sites

Το μαγαζί που την πήρες, είπες, έκλεισε ε;;; λίγο ύποπτο μου ακούγεται. Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι να σου πούλησαν κάποια δοκιμαστική έκδωση ή κάποια demo. Το ότι δεν σου την επισκευάζουν ακόμα και εκτός εγγύησης δεν είναι περίεργο μιας και δεν μπορούν να αναλάβουν συσκευές που δεν ανοίκουν στην EU. Προσπάθησε ξανά να βρεις την απόδειξη αγοράς... ακόμα και κάποιο email του μαγαζιού που το πήρες για να μπορέσεις να βρεις το δίκιο σου... θυμάσαι μήπως πως το έλεγαν το μαγαζί;;; μήπως κάποιος από εδώ ξέρει κάποιο στοιχείο.
Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Το μαγαζί που την πήρες, είπες, έκλεισε ε;;; λίγο ύποπτο μου ακούγεται. Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι να σου πούλησαν κάποια δοκιμαστική έκδωση ή κάποια demo. Το ότι δεν σου την επισκευάζουν ακόμα και εκτός εγγύησης δεν είναι περίεργο μιας και δεν μπορούν να αναλάβουν συσκευές που δεν ανοίκουν στην EU. Προσπάθησε ξανά να βρεις την απόδειξη αγοράς... ακόμα και κάποιο email του μαγαζιού που το πήρες για να μπορέσεις να βρεις το δίκιο σου... θυμάσαι μήπως πως το έλεγαν το μαγαζί;;; μήπως κάποιος από εδώ ξέρει κάποιο στοιχείο.

 

Με το μαγαζι δεν τρχει τιποτα περιεργο απλα αν εχω καταλαβει καλα ολο το στορι ειναι οτι η συσκευη δεν ειναι ευρωπης!

λογικα εκει που το εχω παει για επισκευει θα ξεπεραστει το θεμα και θα μου το φτιαξουν. το πρωτο βασικο ειναι τι προβλημα ειχε το ταμπλετ και γιατι κολλησε και το δευτερο αν και εχω διαβασει πολλες φορες οτι δεν εχουν εγγυση αν δεν ειναι ευρωπης,το βλεπω τελειως κουλο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με το μαγαζι δεν τρχει τιποτα περιεργο απλα αν εχω καταλαβει καλα ολο το στορι ειναι οτι η συσκευη δεν ειναι ευρωπης!

λογικα εκει που το εχω παει για επισκευει θα ξεπεραστει το θεμα και θα μου το φτιαξουν. το πρωτο βασικο ειναι τι προβλημα ειχε το ταμπλετ και γιατι κολλησε και το δευτερο αν και εχω διαβασει πολλες φορες οτι δεν εχουν εγγυση αν δεν ειναι ευρωπης,το βλεπω τελειως κουλο!!!!

 

 

τα πραγματα εχουν παρει περιεργη τροπη!

 

το imei της συσκευης δεν υπαρχει πουθενα να και να φανερωνει οτι ειναι samsung .

υπαρχει μεγαλη περιπτωση το 12,2 που εχω να ειναι μεσα απο samsung εργοστασιο αλλα να εχει κλαπει και να εχει βγει στην αγορα .

το αυτοκολλητο που εχει με το imei και το s/n ειναι ψευτικο και δεν μπορουν να το φτιαξουν στη samsung ακομα και αν τους πληρωσω.

και για να μην το τραβαω πολυ μακρια το θεμα,οταν αγορασετε συσκευη να κανετε τηλ στη samsung και να ρωτατε αν το imei υπαρχει.και τελος μεσα σε ολα μου εσπασε και το note 3 και αγορασα καινουριο.

Link to comment
Share on other sites

τα πραγματα εχουν παρει περιεργη τροπη!

 

το imei της συσκευης δεν υπαρχει πουθενα να και να φανερωνει οτι ειναι samsung .

υπαρχει μεγαλη περιπτωση το 12,2 που εχω να ειναι μεσα απο samsung εργοστασιο αλλα να εχει κλαπει και να εχει βγει στην αγορα .

το αυτοκολλητο που εχει με το imei και το s/n ειναι ψευτικο και δεν μπορουν να το φτιαξουν στη samsung ακομα και αν τους πληρωσω.

και για να μην το τραβαω πολυ μακρια το θεμα,οταν αγορασετε συσκευη να κανετε τηλ στη samsung και να ρωτατε αν το imei υπαρχει.και τελος μεσα σε ολα μου εσπασε και το note 3 και αγορασα καινουριο.

 

Ξερω εναν καλο παπα αν θελεις......με ολη την καλη διαθεση....

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Ξερω εναν καλο παπα αν θελεις......με ολη την καλη διαθεση....

 

ισως να εχω βρει μια ακρη για κατι πολυ καλο για ολους μας εδω! αν ολα πανε καλα και μου το φτιαξουν θα ανεβασω λινκ και θα σας πω!

Link to comment
Share on other sites

ισως να εχω βρει μια ακρη για κατι πολυ καλο για ολους μας εδω! αν ολα πανε καλα και μου το φτιαξουν θα ανεβασω λινκ και θα σας πω!

 

 

 

λοιπον τα νεα και τα τελευταια! το ταμπλετ δεν φτιαχνει για πεταμα.

εχει κανενας ιδεα απο που μπορω να αγορασω αλλο σε καλη τιμη sm p905 γιατι με ενδιαφερει η εκδοση lte

Link to comment
Share on other sites

εχει κανενας ιδεα απο που μπορω να αγορασω αλλο σε καλη τιμη sm p905 γιατι με ενδιαφερει η εκδοση lte

 

Η τιμή του έχει πια πέσει στα 399€. Δες εδώ: https://www.skroutz.gr/s/4575082/Samsung-Galaxy-Note-Pro-12-2-Wi-Fi-32GB.html

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Pro 12.2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...