Jump to content

Samsung Galaxy Note Pro 12.2


Pharmex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η τιμή του έχει πια πέσει στα 399€. Δες εδώ: https://www.skroutz.gr/s/4575082/Samsung-Galaxy-Note-Pro-12-2-Wi-Fi-32GB.html

αυτό είναι το sm p900 εγώ λέω p905 που είναι lte. ακόμα κρατάει η τιμή του ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 579
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πράγματι, η LTE version είναι στα 600 ευρώ , ενώ ειχε ξεκινησει από τα ... 1.000 ευρώ :wacko:.

Η wi-fi only version είναι στα 400 ευρω :D, ενώ ειχε ξεκινήσει από τα ... 900 ευρώ :lol:.

 

Μεσα σε 4 μηνες η τιμή έπεσε κατά 400 ευρώ στην LTE version και κατά 500 ευρώ στην Wi-fi only. Δε θυμαμαι τόσο μεγάλη πτώση τιμής σε απόλυτα νουμερα μέσα σε ενα 4μηνο...

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Μεσα σε 4 μηνες η τιμή έπεσε κατά 400 ευρώ στην LTE version και κατά 500 ευρώ στην Wi-fi only. Δε θυμαμαι τόσο μεγάλη πτώση τιμής σε απόλυτα νουμερα μέσα σε ενα 4μηνο...

 

Κατι αντιστοιχο δεν μπορει να γινει και με το surface pro 3 παρακαλω?!!

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, η LTE version είναι στα 600 ευρώ , ενώ ειχε ξεκινησει από τα ... 1.000 ευρώ :wacko:.

Η wi-fi only version είναι στα 400 ευρω :D, ενώ ειχε ξεκινήσει από τα ... 900 ευρώ :lol:.

 

Μεσα σε 4 μηνες η τιμή έπεσε κατά 400 ευρώ στην LTE version και κατά 500 ευρώ στην Wi-fi only. Δε θυμαμαι τόσο μεγάλη πτώση τιμής σε απόλυτα νουμερα μέσα σε ενα 4μηνο...

 

σωστά δεν το έθεσα όπως έπρεπε, δεδομένου ότι έχω κάνει αγορά πρώτη φορά το ίδιο προϊόν, προσπαθώ να το αγοράσω σε όσο καλύτερη τιμή γίνεται δηλαδή θα ήταν καλή ευκαιρία να μπορούσα να το αγοράσω στην τιμή του Wi-fi .με αυτή την λογική εννοούσα ότι κρατάει ακόμα τιμή!

Link to comment
Share on other sites

....και τώρα, περιμένουμε εμείς κανέναν που θα το πάρει και θα του φανεί μεγάλο, για να το κάνουμε ανταλλαγή με το 10.1 2014 Εdition LTE....:):):)

πού να το περιμένω τέτοιο πράγμα το Πάσχα που πήρα εγώ το εργαλείο μου, να το ξέρω και να περιμένω....

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Κατι αντιστοιχο δεν μπορει να γινει και με το surface pro 3 παρακαλω?!!

 

Αυτό είναι αδύνατο,μονο σε Samsung είναι πολύ συνηθισμένο.

Αν φανταστούμε ότι το Pro 1 έπρεπε να περάσουν 18 μήνες να πέσει στα 500 ευρώ τόσο υπολόγιζε για το Pro 3.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι αδύνατο,μονο σε Samsung είναι πολύ συνηθισμένο.

Αν φανταστούμε ότι το Pro 1 έπρεπε να περάσουν 18 μήνες να πέσει στα 500 ευρώ τόσο υπολόγιζε για το Pro 3.

Το οτι το φερνει μονο ενα σκρουτζομαγαζι ομως δεν βοηθαει στην πτωση. Οφφ τοπικ το ξερω αλλα δεν εχω βρει το αναλογο θεμα για να πω τον πονο μου. Κατα τη γνωμη μου τοσο μπροστα απο τα υπολοιπα οσο το νοτε 2 οταν πρωτοκυκλοφορησε. Γι αυτο και ψαχνω τροπο να το βρω εστω λιγο πιο κατω απο την εξωφρενικη τωρινη τιμη του

Link to comment
Share on other sites

Το οτι το φερνει μονο ενα σκρουτζομαγαζι ομως δεν βοηθαει στην πτωση. Οφφ τοπικ το ξερω αλλα δεν εχω βρει το αναλογο θεμα για να πω τον πονο μου. Κατα τη γνωμη μου τοσο μπροστα απο τα υπολοιπα οσο το νοτε 2 οταν πρωτοκυκλοφορησε. Γι αυτο και ψαχνω τροπο να το βρω εστω λιγο πιο κατω απο την εξωφρενικη τωρινη τιμη του

 

Εδώ συζητάμε για windows tablet

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=170

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα χθες με την προσφορά των 399ε απο τα public. Έχετε να μου προτείνετε κάποια θήκη; Μου άρεσαν αυτές που είναι σαν την originalτου ipad αλλά και την book case της samsung αλλα δεν διατιθεμαι να δωσω 50ε, το πολύ 20. Επίσης ενδιαφερομαι για bluetooth keyboard-mouse.
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα χθες με την προσφορά των 399ε απο τα public.

 

Μεγειά και καλοδούλευτο!

Πες μας δυο λόγια για την συσκευή: Το μέγεθος δυσκολεύει την χρήση του εντός σπιτιού (καναπές, κρεβάτι κ.τ.λ.)?

Λαγκάρει καθόλου στο web surfing και κυρίως στο multitasking (4 windows split screen ή 3-4 floating windows)?

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά και καλοδούλευτο!

Πες μας δυο λόγια για την συσκευή: Το μέγεθος δυσκολεύει την χρήση του εντός σπιτιού (καναπές, κρεβάτι κ.τ.λ.)?

Λαγκάρει καθόλου στο web surfing και κυρίως στο multitasking (4 windows split screen ή 3-4 floating windows)?

 

Ευχαριστω πολυ φιλαρακι αλλα δεν το εχω παραλαβει ακομη γιατι βρισκομαι εξωτερικο (το πηρε ενας φιλος για μενα).

Δεν ξερω αν βολευει για χρηση εντος σπιτιου, ειχα το πρωτο galaxy tab 10.1 και μια χαρα ηταν, τωρα οι 2 παραπανω ιντσες δεν ξερω ποσο θα επηρεασουν. Επισης για το lag που ρωτας δεν ξερω, θα σου απαντησω στις 24 που θα παραλαβω (ελπιζω παντως να μην εχει)

t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

το ειχα βαλει πολυ καιρο στο ματι,αλλα ειχα τρεναρει την αγορα του λογω απλησιαστης τιμης και των προσφατων ταμπλετ με s.amoled της samsung που εδειχναν οτι ενα note tablet στις 12+ inches ειναι θεμα λιγης υπομονης και μονο αφου σιγουρα θα το βγαλει!.

 

το δα λοιπον και γω κατα τυχη στα public το wifi only στα 399 και το τσιμπησα (με ενημερωσαν οτι δεν υπαρχει πια ,αλλα δεν εχετε να χασετε τιποτα με το να ρωτησετε...) .υπηρξα ομως ατυχος μεσα στη τυχη μου καθως κατεβαζοντας το display tester απο το playstore (το πρωτο πραμα που κανω οταν αγοραζω συσκευη!) ανακαλυψα 2 καμμενα pixel.... (αρε LCD αθανατες..!)

 

 

για την ακριβεια το 1 ειναι τελειως dead (δειχνει μαυρο σε ολα τα χρωματα απεικονισης της οθονης) ,ενω το αλλο (πουναι μεγαλυτερο) ειναι stuck ,δλδ ενω στην απεικονιση μαυρου και ασπρου δεν διακρινεται και δεν ξεχωριζει, οταν η οθονη δειχνει μωβ και κοκκινο φαινεται καραμπαμ ως μια μαυρη κουκιδα!!...

 

 

εχω κατεβασει το dead pixel detect and fix το οποιο εισηγειται 6-12 ωρα τρεξιματα για να διορθωσει τα προβληματικα πιξελ, αλλα εως τωρα δεν εχω δει προκοπη και μαλλον θα το παω για αλλαγη.

 

 

τωρα για τα υπολοιπα δεν εχω να πω πολλα. στην LCD oθονη του το μαυρο δειχνει ασπρομαυρο και οχι τελειο βαθυ μαυρο που εχω συνηθισει στα samsung κινητα μου λογω θεικης s.amoled, το λευκο ψιλοκοκκινιζει, η οθονη συνολικα ομως φαινεται παρα πολυ καλη και πολυ καθαρη στην απεικονιση σε σημειο που να διαπιστωνω οτι η QHD ONTΩΣ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ σε αυτα τα μεγεθη οθονων!....

 

και τις 12,2 μη τις φοβαστε..δεν ειναι κανα "τερας" οπως νομιζα και γω πριν το δω!

εχει ιδιαιτερα λεπτα μπεζελ,ειναι λεπτο στο παχος....μια χαρα! και με τετοια οθοναρα σε αυτες τις ιντσες πετας το λαπτοπ! (εγω γιαυτο το πηρα!..)

 

το s-note κατα την γραφη ειναι ταχυτατο,καμια σχεση με λαγκαρισματα που διαβασα πριν στο thread απλα μου εκανε εντυπωση η "γομενια" μυτη που εχει το stylus που δεν ειναι ιδια με εκεινη τη πλαστικιζουσα των κινητων note.

 

 

 

 

ερωτηση.

ξερει κανεις αν κατα τυχη διαθετει και το gorilla glass του note 3? η μπα...??

Edited by panosmaldini

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις κανονικες κλησεις με χρηση καρτας sim το p900 οχι δεν δεχεται, το p905 (lte) ναι
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικές κλήσεις εννοώ για το lte version σε ευχαριστώ για την απάντηση και μια τελευταία ερώτηση κάτω από τον ήλιο τι λέει σε full brightness η οθόνη? Βλέπεις άνετα? Είμαι μεταξύ αυτού και του tab s 10.1 που ξέρω ότι δεν έχει το spen αλλά ακούω για την πολύ καλή του οθόνη και είμαι σε δίλημμα

 

 

Edit: Τελικά το θηρίο ήρθε στα χέρια μου σήμερα στα 569 ευρώ από το Πλαίσιο! Από λίγο που το δούλεψα πραγματικά απίστευτο!! Λαγκ ούτε ίχνος...του έβαλα 4 εφαρμογές σε multywindow και δεν κατάλαβε τπτ! Η οθόνη πολύ καλή θέλω να την δω και κάτω από ήλιο τι ψάρια πιάνει, η γραφίδα απίστευτα smooth λειτουργεί άψογα ήχος πολύ καλός! Για περισσότερες εντυπώσεις μετά από λίγες μέρες! Όσο αφορά το θέμα root βρήκα το πως με το towel root όπως είδα σε προηγούμενο ποστ αλλά άντε και το έκανα μετά αν χτύπα ξύλο κάτι πάθει πως κάνουμε unroot μέσα από το superuser με αποκλεισμό και απεγκατασταση θα έλθει στα κανονικά του με 0 knox counter? Θα εκτιμούσα αν κάποιος το έχει κάνει να μας πει το πως και αν τα κατάφερε!

Edited by donkixoths
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικές κλήσεις εννοώ για το lte version σε ευχαριστώ για την απάντηση και μια τελευταία ερώτηση κάτω από τον ήλιο τι λέει σε full brightness η οθόνη? Βλέπεις άνετα? Είμαι μεταξύ αυτού και του tab s 10.1 που ξέρω ότι δεν έχει το spen αλλά ακούω για την πολύ καλή του οθόνη και είμαι σε δίλημμα

 

 

Edit: Τελικά το θηρίο ήρθε στα χέρια μου σήμερα στα 569 ευρώ από το Πλαίσιο! Από λίγο που το δούλεψα πραγματικά απίστευτο!! Λαγκ ούτε ίχνος...του έβαλα 4 εφαρμογές σε multywindow και δεν κατάλαβε τπτ! Η οθόνη πολύ καλή θέλω να την δω και κάτω από ήλιο τι ψάρια πιάνει, η γραφίδα απίστευτα smooth λειτουργεί άψογα ήχος πολύ καλός! Για περισσότερες εντυπώσεις μετά από λίγες μέρες! Όσο αφορά το θέμα root βρήκα το πως με το towel root όπως είδα σε προηγούμενο ποστ αλλά άντε και το έκανα μετά αν χτύπα ξύλο κάτι πάθει πως κάνουμε unroot μέσα από το superuser με αποκλεισμό και απεγκατασταση θα έλθει στα κανονικά του με 0 knox counter? Θα εκτιμούσα αν κάποιος το έχει κάνει να μας πει το πως και αν τα κατάφερε!

 

Εγω με το note 10.1 και towel root παντως απλα περασα απο πανω με odin μια πιο προσφατη rom και τερμα το root :) Μετα ξαναφλασαρα παλι ολα ΟΚ knox 0x0...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

να ενημερωσω οτι ολα καλα με το public. οι ανθρωποι μου εδειξαν οτι ακολουθουν μια σοβαρη πολιτικη στις περιπτωσεις προβληματικων συσκευων αφου οχι μονο μου το αντικατεστησαν, αλλα επειδη δεν υπηρχε διαθεσιμο το wifi only μοντελο που ειχα αγορασει μου εδωσαν το lte που περιειχε και bluetooth πληκτρολογιο μεσα χωρις να μου πουνε κιχ να πληρωσω τη διαφορα...

 

ενημερωτικα η samsung επισημα καλυπτει τις s.amoled απο 3 καμμενα pixel και πανω ενω τις WQXGA LCD των note tablet απο 4 και πανω.

 

 

 

πραγματικα μ'αρεσε που ειναι χαλαροι οι publicαδες και θα τους ξαναπροτιμησω χωρις να σημαινει οτι ειναι η πρωτη φορα που αγοραζω απ'αυτους ,απλα δεν ειχε τυχει τις προηγουμενες να χρειαστω κατι. ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ σχεση με την προηγουμενη εμπειρια μου απο το crazy sunday (bloοdy..) sunday eshop οπου διαπιστωσα οτι ετσι και σου τσεπωσουν τα λεφτα μετα την εχεις βαμμενη απο χερι αν τυχει κατι....

 

 

 

λοιπον

το εργαλειο αυτη τη φορα ειναι αψεγαδιαστο σε ολα του...

ειναι πραγματικα επιβλητικο και πανεμορφο και επιφυλασσομαι τις επομενες μερες αφου το σκισω να γραψω δυο τρεια πραγματακια και γω γι'αυτο..

 

 

 

ειναι εκπληκτικη εμπειρια παντως να ζεις ενα "τουμπανιασμενο note 3" μεσα απο τετοιες ιντσες...

 

η δοκιμη συνισταται ανεπιφυλακτα !!!

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο public σου εδωσαν το 905 αντι για το 900 με 0 διαφορα τιμης? Πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο public σου εδωσαν το 905 αντι για το 900 με 0 διαφορα τιμης? Πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο...

 

Και εμένα μου κάνει ακόμα μεγαλύτερη εντύπωση καθώς είχα ρωτήσει και μου είχαν πει στο Public ότι δεν φέρνουν καθόλου το 12άρι LTE (905)...

Link to comment
Share on other sites

για μενα καντε ενα τηλ στα κεντρικα καταστηματα οποιος ενδιαφερεται! ,κατι επαιξε με προσφορα και τα 2 μοντελα την οποια ουτε γω δε πηρα χαμπαρι τη β' φορα..απλα πηγα να αλλαξω το προβληματικο που'χα στα χερια μου κ βρεθηκα με το lte! δε μπορω να καταλαβω γιατι τετοιο αποτομο σπρωξιμο στο συγκεκριμενο μοντελο! τα υπολοιπα πεφτουν 50-100 ευρω το χρονο,οχι 500 ευρω σε 2 μερες..

αν δειτε οι υπολοιπες εκπτωσεις στα κινητα-ταμπλετ ειναι της πλακας...μεχρι και 10 ευρες "εκπτωσαρες" συναντησα...

 

 

υγ. παντως κατα καιρους κανει τετοια "τρελα" το παμπλικ...θυμαμαι και το s4 active ,zoom τσαμπα τα εδινε αμεσως μετα τα χριστουγεννα

 

υγ2. επειδη σχεδον σιγουρα εχουν εξαντληθει κρατατε μικρο καλαθι ,αλλα στο σκρουτζ η τιμη πεφτει συνεχως. δε ξερω αν αυτο το μοντελο που εχω εγω στα χερια μου τωρα δινεται στανταρ παντου με πληκτρολογιο οπως δοθηκε σε μενα (bluetooth keyboard included εγραφε απεξω η συσκευασια)

 

 

 

 

edit,ημουν σιγουρος οτι ηταν το 905 απλα και μονο επειδη ειχε εντελως αλλη συσκευασια με πληκτρολογιο μεσα αυτη τη φορα. αδικως σας τρελανα και σορρι παιδια,το p-900 ειναι ,δεν εχει υποδοχη για micro sim τωρα το επιασα και το ειδα. δεν ειχα ψαξει τιποτα περα απο multi-window-tasking και οθονη γιατι αυτα μονο με εκαιγαν,το παρατησα,βγηκα και τωρα ειδα οτι σας ελεγα βλακιες τοση ωρα! σορρι again!

Edited by panosmaldini

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ρώτησα στο πλαίσιο πως έπεσε τόσο δραματικά η τιμη του και η απάντηση ήταν ότι δεν πουλούσε....
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,αρχισα να ασχολουμαι μαζι του και παρατηρησα τα πρωτα μικρα κολληματακια του (ενα σχεδον ανεπαισθητο στον touchwiz και καναδυο ενω αλλαζα γρηγορα σελιδες στο flipboard) ,για να μη ξεχνιομαστε μιλαμε για την εκδοση με exynos.

 

λαμπει δια της απουσιας του το knox (δεν το ειδα σαν εικονιδιο) ,λεω τι εγινε? που ειναι?? .βγαζω το πενακι και ψαχνω με το s-finder (υπερβολικα χρησιμη λειτουργια..ευγε samsung!) μου το βγαζει στις εφαρμογες και ζηταει εκεινη τη στιγμη να κανει εγκατασταση ! (250mb) .το ενδιαφερον ειναι οτι μπαινεις αν θες στις ρυθμισεις knox >πληροφοριες σχετικα με το knox και κανεις καταργηση εγκαταστασης!...

 

μου εφερε στο μυαλο τη νεα φιλοσοφια της με στο bloatware του s5 που εγκαθιστας εκεινες τις εφαρμογες που σε ενδιαφερουνε προαιρετικα!

Edited by panosmaldini

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

λαμπει δια της απουσιας του το knox (δεν το ειδα σαν εικονιδιο) ,λεω τι εγινε? που ειναι?? .βγαζω το πενακι και ψαχνω με το s-finder (υπερβολικα χρησιμη λειτουργια..ευγε samsung!) μου το βγαζει στις εφαρμογες και ζηταει εκεινη τη στιγμη να κανει εγκατασταση ! (250mb) .το ενδιαφερον ειναι οτι μπαινεις αν θες στις ρυθμισεις knox >πληροφοριες σχετικα με το knox και κανεις καταργηση εγκαταστασης!...

 

Σαν software ναι, σαν μετρητή όμως θα τον βρεις δυστυχώς σε Download mode οπότε προσοχή όσον αφορά το root για όποιον το πάρει απόφαση. :-)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Pro 12.2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...