Jump to content

Φοιτητικό/Πακέτο «ειδικής προσφοράς» F2G (1500' + 1500 MB)


alexandr0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολυς κοσμος...αν και Ημαθια πηρε αδειες.

 

Δεν μου την σπάει το δίκτυο της wind μου την σπάει που δεν έχει το f2g υπηρεσία twinsim και δεν έχει πακέτα τύπου gigaday gigaweek κλπ

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου την σπάει το δίκτυο της wind μου την σπάει που δεν έχει το f2g υπηρεσία twinsim και δεν έχει πακέτα τύπου gigaday gigaweek κλπ

 

Αυτό το πράγμα με τις twin sim, πραγματικά....... :down:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Άρα στην αναζήτηση του πακέτου της κοτε.με ενοχλεί περισσότερο το 25μερο από τα λιγότερα μβ.

 

Στο site δεν βλέπω να γράφει κάτι.που το είδατε για το νέο πακέτο; επίσης είναι μόνιμο αυτό το πακέτο;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Αν ρωτάς για το πακέτο της κοσμοτέ διάβασε από εδώ και κατω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=80009&page=1433

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα η προσφορα των public για αγορες ....που παιρνεις νεο νουμερο με χρονο ομιλιας δωρεαν ισχυει ακομα?ευχαριστω καλο καλοκαιρι σε ολους
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο φοιτητικο (μαλλον λιγο καλυτερο) εχει και η Q οπου με ιδιο χρηματικο ποσο προσφερει τα ιδια mb και χρονο ομιλιας αλλα ειναι για 30 μερες και οχι για 25.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακομα καλυτερα τοτε.

Απο εκει που τα ειχα παρει τα νουμερα μου το ειπαν αλλα διστασα λιγο οσο αφορα το σημα.

Λογικα οτι εχει η wind σου δινει και η q σωστα?

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν σε ζαλιζω, το ιδιο ισχυει και για την ταχυτητα ιντερνετ?

Πχ εδω που ειμαι με wind πιανω 4g και στο γραφειο 4g+

 

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει διαφορά,το ιδιο δικτυο χρησιμοποιούν. Τυχόν μικροδιαφορες που παρατηρούνται μπορεί να οφείλονται στις συσκευές,στον τροπο που εξυπηρετούν οι κεραίες την κινηση δικτύου κλπ. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν σε ζαλιζω, το ιδιο ισχυει και για την ταχυτητα ιντερνετ?

Πχ εδω που ειμαι με wind πιανω 4g και στο γραφειο 4g+

 

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βασικα,η Q παταει στο δικτυο της Wind με Roaming.Για την ακριβεια κανει εσωτερικη περιαγωγη στο δικτυο της Wind.Αν εχει κινηση το δικτυο με τη Q θα βλεπεις πιο συχνα drop calls,χαμηλοτερες ταχυτητες και μπορει να εχεις Edge οταν ο αλλος ειναι με 4G.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Βασικα,η Q παταει στο δικτυο της Wind με Roaming.Για την ακριβεια κανει εσωτερικη περιαγωγη στο δικτυο της Wind.Αν εχει κινηση το δικτυο με τη Q θα βλεπεις πιο συχνα drop calls,χαμηλοτερες ταχυτητες και μπορει να εχεις Edge οταν ο αλλος ειναι με 4G.

 

Δεν ισχύει αυτό που γράφεις για χαμηλότερες ταχύτητες κτλ.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ουτε αυτο με τα dropcalls το εχω δει ποτε. Έχουμε ξεφύγει κι απο το θεμα όμως
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο φοιτητικο (μαλλον λιγο καλυτερο) εχει και η Q οπου με ιδιο χρηματικο ποσο προσφερει τα ιδια mb και χρονο ομιλιας αλλα ειναι για 30 μερες και οχι για 25.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η Q δεν το έχει σαν φοιτητικό, αλλά μόνο σαν ειδική προσφορά.

Το ίδιο πακέτο το κυκλοφορεί εδώ και λίγο καιρό και η cosmote επίσης στις 30 μέρες.

Μόνο με τα magic numbers και τα log n win, δε γίνεται δουλειά. Οι 25 μέρες είναι η μεγαλύτερη χαζομάρα που έχω δει ποτέ στην κινητή τηλεφωνία και από εκεί που ήταν το καλύτερο και με διαφορά το ειδικό f2g, πλέον τείνει να μείνει πίσω...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Στις 21 Απριλίου, ο πατέρας μου αγόρασε ακουστικά από τα Public και του έδωσαν δώρο ένα πακέτο σύνδεσης F2G, με 16€ δωρεάν χρόνο ομιλίας για ένα μήνα. Μετά από 5 ημέρες, το νουμεράκι έγινε ειδικής προσφοράς. Στις 28 Ιουνίου, ανανέωσε από κατάστημα με 10€. Την προηγούμενη εβδομάδα παρατήρησα, ότι τα 8,63€ από το ποσό της ανανέωσης, είχαν ισχύ μόνο 30 ημέρες και όχι 90. Ρώτησα στο chat και μου είπαν, ότι εφαρμόζεται πλέον τέλος ενεργοποίησης 10€, για όλους τους νέους αριθμούς καρτοκινητής Wind F2G και Q, το οποίο παρακρατείται από την πρώτη δεκάευρη ανανέωση, που πραγματοποιείται μέσω καταστήματος Wind, και το οποίο επιστρέφεται ως bonus χρήσης, με ισχύ 30 ημέρες και με δυνατότητα αγοράς πακέτων. Έχει συμβεί αυτό και σε κάποιον άλλο? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει εδώ και καιρό νομίζω αυτό το τέλος ενεργοποίησης (μάλιστα είναι 30 ευρώ υποτίθεται,και ως προσφορά τώρα ζητάνε 10 ως 30/9. Το γράφουν και στη σελίδα,οτι το ποσό ενεργοποίησης επιστρέφεται και χρησιμοποιείται για πακετα. Δεν λένε ομως οτι διαρκεί ενα μήνα.

https://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/timokatalogos/vasikes-hreoseis/

Απλά επειδή έτρεχε το network challenge με τις δωρεάν sim, ίσως γι'αυτό δεν πολυγράφτηκε εδώ. Αλλά και σε αυτές του public μπορεί να μην είχε εφαρμοστεί ως τώρα.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

ειχε γραφτει κι εδω τελευταια,οτι σταματησαν να τα κανουν ειδικης προσφορας αυτα πλεον
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να επηρεάζεται το σήμα της Q κλπ, εγώ από φίλο μου που έχει Q όπου και να είμαστε έχει το ίδιο σήμα
Link to comment
Share on other sites

Με κάποια αγορά πριν 15 μέρες στο public,πήρα f2go κάρτα με την αξία αγοράς αλλά δεν έγινε μέχρι σήμερα ειδικής προσφοράς 1500' :(

 

Πια,

οι αριθμοί public f2go έχουν 120' κάθε μήνα (δεν ξέρω για πόσους μήνες): Εγώ έχω ήδη πάρει #3# φορές με τέτοιο αριθμό από public, χωρίς ούτε 1 φορά να του φορτώσω κάρτα....

 

Καλησπέρα σε όλους! Στις 21 Απριλίου, ο πατέρας μου αγόρασε ακουστικά από τα Public και του έδωσαν δώρο ένα πακέτο σύνδεσης F2G, με 16€ δωρεάν χρόνο ομιλίας για ένα μήνα. Μετά από 5 ημέρες, το νουμεράκι έγινε ειδικής προσφοράς. Στις 28 Ιουνίου, ανανέωσε από κατάστημα με 10€. Την προηγούμενη εβδομάδα παρατήρησα, ότι τα 8,63€ από το ποσό της ανανέωσης, είχαν ισχύ μόνο 30 ημέρες και όχι 90. Ρώτησα στο chat και μου είπαν, ότι εφαρμόζεται πλέον τέλος ενεργοποίησης 10€, για όλους τους νέους αριθμούς καρτοκινητής Wind F2G και Q, το οποίο παρακρατείται από την πρώτη δεκάευρη ανανέωση, που πραγματοποιείται μέσω καταστήματος Wind, και το οποίο επιστρέφεται ως bonus χρήσης, με ισχύ 30 ημέρες και με δυνατότητα αγοράς πακέτων. Έχει συμβεί αυτό και σε κάποιον άλλο? Ευχαριστώ!

 

Πάρα πολύ δύσκολο το ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟ τι συμβαίνει "εδώ" {εξ'ού και ΔΕΝ απαντήθηκε}: Όποιος το'χει κάνει από κατάστημα με 10€,

ΑΣ απαντήσει ΑΚΡΙΒΩΣ τι μπορεί να "συμβαίνει"....

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος οτι δεν απαντηθηκε?ακριβως απο κατω το εξηγησα. Αν δεν σε ικανοποιει η απαντηση ειναι αλλο θεμα.Ο ανθρωπος απο καταστημα το εκανε και χρεωθηκε οπως το διηγείται.
Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος οτι δεν απαντηθηκε?ακριβως απο κατω το εξηγησα. Αν δεν σε ικανοποιει η απαντηση ειναι αλλο θεμα.Ο ανθρωπος απο καταστημα το εκανε και χρεωθηκε οπως το διηγείται.

 

Δε μιλάει για αυτό που του απάντησες,

Αλλά ότι "πήγε σε κατάστημα να βάλει κάρτα 10€ σε από public sim f2go για πρώτη φορά κάρτα" (κανονικά όπως βάζουμε "κάρτα" πλερώνοντας σε κατάστημα)

ΚΑΙ

 

τα 8,63€ του είχαν ισχύ 30 μέρες....!!

 

Όπως το λέω με κάθε λέξη τη σημασία της (το πάνω τονισμένο): Πρόσεξέ το: Είναι περίεργο...

 

Υ.Γ.: Δλδ ΑΝ έβαζε 5€ ή 10€ online για 1η φορά στην εκ public f2go sim του, τί θα γινόταν; Πάλι 1 μήνα; Ή 3? Αυτό εννοώ.

Αν έβαζα 5€ εγώ στην εκ public sim f2go που τώρα έχω στο router για data (online εννοείται, ή γίνεται αλλιώς από κατάστημα.....???),

Wind_f2go6_90.jpg

 

30 μέρες θα είχαν ισχύ τα 4,46€ (+τα 0,21€ που είχε εξάρχής extra);

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα έχω να σας πω, που ίσως είναι σχετικό.

Αριθμός public στον οποίο είχα κάνει μια ανανέωση μόνο, ηλεκτρονικά με 5€. Κανονικά για 3 μήνες είχε ισχύ το υπόλοιπο.

 

Πάει φίλος μου σε κατάστημα να μου βάλει 5€. Δεν το έκαναν με τίποτα, λέγοντας πως η πρώτη ανανέωση σε κατάστημα πρέπει να είναι 10€. Πήρε και πήρα στην εξυπηρέτηση και μας είπαν το ίδιο. Και δεν προχωρήσαμε.

 

Λίγες μέρες μετά έκανα μόνος μου ξανά ηλεκτρονικά ανανέωση 5€ κανονικά.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα έχω να σας πω, που ίσως είναι σχετικό.

Αριθμός public στον οποίο είχα κάνει μια ανανέωση μόνο, ηλεκτρονικά με 5€. Κανονικά για 3 μήνες είχε ισχύ το υπόλοιπο.

 

Πάει φίλος μου σε κατάστημα να μου βάλει 5€. Δεν το έκαναν με τίποτα, λέγοντας πως η πρώτη ανανέωση σε κατάστημα πρέπει να είναι 10€. Πήρε και πήρα στην εξυπηρέτηση και μας είπαν το ίδιο. Και δεν προχωρήσαμε.

 

Λίγες μέρες μετά έκανα μόνος μου ξανά ηλεκτρονικά ανανέωση 5€ κανονικά.

 

Sent from my Moto X Play

 

Το τονισμένο και υπογραμμισμένο σε όσα έγραψες:

α) Μόνο για εκ public sim f2go;

β) Μόνο για την 1η "κάρτα" από κατάστημα Wind (πχ δεν μπορεί να είναι 5€ και ΑΝ είναι 10€ θα έχουν ισχύ τα 8,63€ για 30 μέρες)?>?

 

Πώς δικαιολογείται αυτό;

Πρακτικά : ΔΕΝ "αφήνει" το σύστημα τους υπαλλήλους στο κατάστημα Wind να "προχωρήσουν" με 5€;

Ενημερώνουν τους πελάτες (δλδ το βλέπουν στο σύστημα πριν βάλουν τα 10€) ότι θα έχουν ισχύ 30 μέρες;

 

ΑΝ γίνει από κατάστημα Public η "κάρτα" πχ 5€, τί συμβαίνει {σε όλα τα παραπάνω};

 

 

Υ.Γ.>: Ίσως δοκιμάσω με 10€υρη από περίπτερο μέσω του app , αλλά σε Windows phone , να "δω" τι θα "γίνει": Έτσι για "πλάκα"!!!

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...