Jump to content

Φοιτητικό/Πακέτο «ειδικής προσφοράς» F2G (1500' + 1500 MB)


alexandr0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ίδιο πακέτο δίνεται ως φοιτητικό σε φοιτητές με επίδειξη πασο σε νεο νούμερο και ως ειδική προσφορά σε όλους τους άλλους. Αν ενας φοιτητής ζητησει από την εταιρεία σε υπάρχον νούμερο το πακέτο αυτό,του το δίνουν (χωρίς επίδειξη πάσο) αλλά προφανώς του "χρεώνουν" το "ειδικό" που παιρνουν οι υπόλοιποι. Στη συγκεκριμένη περίπτωση πιστεύω αν πάει σε κατάστημα με πάσο μπορεί να πάρει την προσφορά σε νέο νούμερο ως φοιτητής. Όσοι το εχουν πάρει ως φοιτητές σε υπάρχον νούμερο ας το τσεκάρουν σε κατάστημα αν όντως εχουν χρεωμένο στο ονομα τους φοιτητικο για να επιβεβαιωθεί ή να διαψευστεί η πιθανότητα αυτή.

Σορρυ για την πολύ ανάλυση. Νομίζω όμως οτι κατ'αυτόν τον τρόπο εξηγούνται όλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν γνωρίζω για επίσημα αλλά το έχει κάνει η αδερφή μου και κράτησε τον ίδιο αριθμό και το έκαναν φοιτητικό χωρίς θέμα. Και έχω δει αρκετούς να έχουν κινητά με 2 sim με cosmote wind η Vodafone φοιτητικά και τα 2.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Η ένσταση του φίλου εχει να κάνει με τη wind. Οι άλλες 2 επίσημα το δίνουν σε υπάρχον αριθμό.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

απλα για ενημερωση....

 

εμένα και στην αδερφή μου τα έκαναν φοιτητικα χωρίς να κάνουμε τίποτα...εγώ είμαι φοιτητης η αδερφή μου όχι..

 

το δικό μου ύστερα από 2-3 μήνες το ξαναεκαναν κανονικό καθότι δεν ενεργοποίησα το φοιτητικό πακέτο ποτε.....

 

στην αδερφή μου το ενεργοποίησα κάποιες φορές ...τώρα τελευταια δεν το έχω κοιτάξει αν είναι η όχι....

 

μίας και οι δύο περνούμε το μπόνους των 120 λεπτών και έχουμε τα 300 λεπτα με τα 10 ανανέωση μας φτάνουν....

 

Sent from my Lenovo A2010-a using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αρα αν είναι σωστός ο συλλογισμός μου,εχετε/είχατε και οι 2 το "ειδικό" πακέτο. Μη σας μπερδεύει οτι κάποιος είναι φοιτητής και παίρνει το μήνυμα,η φοιτητική ιδιότητα πιστοποιείται μόνο με πάσο. Και να προλάβω την ερώτηση σε τι εξυπηρετεί ο διαχωρισμός ειδικού/φοιτητικού στην περίπτωση αυτή για παράδειγμα.

Τα φοιτητικά διατίθεται μόνο από κατάστημα ή online με υποβολη των απαραιτητων στοιχείων.Δίνονται ως 2 ανα φοιτητή/πάσο και μπορεί να σταματήσει η προσφορα όταν η φοιτητική ιδιότητα πάψει,εφόσον υπάρχει τέτοιος έλεγχος βέβαια.

Το ειδικό διατίθεται μόνο από promotion

στο δρόμο ή στο τηλέφωνο (νέες συνδέσεις) ή σε υπάρχον νούμερο με sms απευθείας από την εταιρεία (μετά από αίτηση ή χωρίς αίτηση,σαν προσφορά). Δεν ελέγχεται η φοιτητική ιδιότητα (δίνεται σε οποιονδήποτε),και πιθανόν κόβεται αν ο συνδρομητής δεν το ενεργοποιήσει αρχικά ή σε τακτική βάση. Έχει αναφερθεί διακοπή του σε έλεγχο σε κάποιους που δεν το ειχαν βαλει για 6 μήνες.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

σωστά, ειδικό πακέτο και όχι φοιτητικό.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Η κόρη μου πέρασε φέτος στο Πανεπιστήμιο και είναι κάτοχος F2G.

Μπορεί να μετατρέψει το υπάρχον νούμερο σε φοιτητικό;

Να μην πάρει νέο αριθμό δηλαδή.

Αν ναι, ποια ακριβώς είναι η διαδικασία;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά όχι. Μόνο με νέο νούμερο μπορεί. Ας δοκιμάσετε να στείλετε ενα μήνυμα μέσω της φόρμας επικοινωνίας ζητώντας να σας δώσουν την ίδια προσφορά στο υπάρχων νούμερο.
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά όχι. Μόνο με νέο νούμερο μπορεί. Ας δοκιμάσετε να στείλετε ενα μήνυμα μέσω της φόρμας επικοινωνίας ζητώντας να σας δώσουν την ίδια προσφορά στο υπάρχων νούμερο.

 

Ευχαριστώ πολύ, για να δούμε!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Η κόρη μου πέρασε φέτος στο Πανεπιστήμιο και είναι κάτοχος F2G.

Μπορεί να μετατρέψει το υπάρχον νούμερο σε φοιτητικό;

Να μην πάρει νέο αριθμό δηλαδή.

Αν ναι, ποια ακριβώς είναι η διαδικασία;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Μπορεί όμως να κάνει φορητότητα σε φοιτητικο cu ή what's up, που έχουν καλύτερα φοιτητικά πακέτα από το f2g!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να πω και κάτι άλλο,αλλά ελπίζω να μην με παρεξηγήσετε. Όταν κάποιος μπαίνει σε θέμα κάποιας εταιρείας όπως ο p_k εδώ π.χ. και ζητάει πληροφορίες σχετικά με το φοιτητικό της x εταιρίας,σπεύδουν να προτείνουν άλλοι λύσεις από άλλες εταιρείες. Προσωπικά το θεωρώ σαν απάντηση εκτός θέματος. Ειδικά όταν ρωτάει κάποιο ενεργό μέλος και οχι καινούργιος που δεν ξέρει και καλά τα κατατόπια. Δεν ρωτάει ο άλλος ποιο φοιτητικό να πάρει,ρωτάει συγκεκριμένα για την wind.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι κι αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση να γίνει κάτι τέτοιο.

Εμένα μου αρέσει να τηρώ τους κανόνες 100%.

Επομένως πάμε για νέο αριθμό, εάν την ενδιαφέρει το φοιτητικό.

 

@kmpatra

 

ΠΟΛΥ σωστά!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σκεψου και την λύση που σου πρότεινα,το γράφαμε και πιο πίσω,(σελ.223-224) το ίδιο πακέτο δίνεται στο υπάρχων νούμερο αν το ζητήσει η κόρη σου (ασχετα κιολας με τη φοιτιτική ιδιότητα). Βέβαια είναι στην διακριτική ευχαίρια της wind αν της το δώσει ή οχι.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι κι αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση να γίνει κάτι τέτοιο.

Εμένα μου αρέσει να τηρώ τους κανόνες 100%.

Επομένως πάμε για νέο αριθμό, εάν την ενδιαφέρει το φοιτητικό.

 

@kmpatra

 

ΠΟΛΥ σωστά!

Αίτηση φορητότητα σε cu , ή W.U. ...Είναι χίλιες φορές καλύτερα πακέτα!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

απο αυτα μονο της κοκκινης φαινεται να απαιτει υπαρξη πασο. Ανεξαρτητα απο το πως το περιγραφουν (αυτο το φοιτητικο χωρις να εισαι φοιτητης σκοτωνει) τα υπολοιπα (κυριως τα πρασινα) δεν ειναι απαραιτητα φοιτητικα.Δεν θα εμπαινα σε διαδικασια να τα παρω γιατι δεν ξερω που θα καταληξουν τα στοιχεια μου και αν θα μπουν στο ονομα μου.Και φυσικα για οσα απαιτουν πασο,προφανως δεν θα ειναι στο ονομα μου.
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τα παιδιά που έγραψαν ότι πρέπει να ακολουθούμε τους κανόνες, όποιοι και αν είναι αυτοί.

Σε όλη μου τη ζωή μέχρι τώρα, αυτήν την αρχή εφαρμοζα και θα συνεχίσω να εφαρμόζω.

Όσον αφορά το συζητούμενο θέμα νομίζω ότι έχει πάρει πολύ μεγαλύτερη από την κανονική έκταση και κάπου εδώ θα πρέπει να λήξει.

Το βασικό συμπέρασμα είναι ότι εάν κάποιος φοιτητής επιθυμεί να πάρει φοιτητικό πακέτο θα πρέπει να το κάνει σε νέο νούμερο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τα παιδιά που έγραψαν ότι πρέπει να ακολουθούμε τους κανόνες, όποιοι και αν είναι αυτοί.

Σε όλη μου τη ζωή μέχρι τώρα, αυτήν την αρχή εφαρμοζα και θα συνεχίσω να εφαρμόζω.

Όσον αφορά το συζητούμενο θέμα νομίζω ότι έχει πάρει πολύ μεγαλύτερη από την κανονική έκταση και κάπου εδώ θα πρέπει να λήξει.

Το βασικό συμπέρασμα είναι ότι εάν κάποιος φοιτητής επιθυμεί να πάρει φοιτητικό πακέτο θα πρέπει να το κάνει σε νέο νούμερο.

Αν θέλει φοιτητικό WIND ΝΑΙ...Aν θέλει να κάνει φορητότητα στις άλλες 2 ΟΧΙ...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Εδω ομως να διευκρινήσουμε,οπως εχω γραψει και πριν οτι η εταιρεία διαθέτει το

ιδιο πακέτο με 2 μορφες:

-φοιτητικό (με πασο,για φοιτητές,μόνο με νέο νούμερο,μέσω καταστήματος και της αντίστοιχης online φορμας

-Ειδικό (γενική διάθεση προς όλους,φοιτητές και μη)με νέο νούμερο, μέσω προμότιον στο δρόμο ή τηλεφωνικά,είτε με sms σε υπάρχον νούμερο μετά από αίτημα ή χωρίς αίτημα του συνδρομητή.

Συγγνώμη που τα επαναλαμβάνω. Απλά θεωρώ οτι στα τελευταία ποστ πλανάται η εντύπωση οτι κάποιος μη φοιτητής μπορεί να πάρει φοιτητικό πακέτο ενώ στο δρόμο π.χ. μοιράζουν το 2ο ουσιαστικά. Είναι προφανές οτι ούτε η εταιρεία μοιράζει φοιτητικα σε μη φοιτητές όπως κάποιος άφησε να εννοηθεί.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Η wind κακώς μπλέχτηκε εξ αρχής στην κουβέντα, γιατί δεν έχει διαδικασία μετατροπής αριθμού σε φοιτητικού.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Εχει μεγαλη διαφορα η wind προωηθει η ιδια τα φοιτητκα σε μη φοιτητες ..και αλλη βαρυτητα καποιο τζιμανι που τα παρουσιαζει ως δηθεν φοιτητικα ενω επρεπε πχ ως προνονιακα.

Το δικτυο καποιοι αδικως το τσουβαλιασαν με τα "τζιμανια"

Link to comment
Share on other sites

Απο την αλλη και το δίκτυο έβαλε το χεράκι του ώστε να μπλέξει το πράγμα. Εδωσε το φοιτητικό πακέτο όπως έπρεπε και μετά ακριβώς το ίδιο πακέτο το πλάσαρε και στους υπόλοιπους ως ειδικό/προνομιακό. Και νομίζουν όλοι,από αυτούς που πήραν πακέτο στο δρόμο ως αυτούς που έλαβαν το sms οτι εχουν "φοιτητικό" νούμερο. Και φυσικά έτσι ακριβώς το αποκαλούν οταν γράφουν εδώ, γι'αυτό δημιουργούνται εντυπώσεις. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγνώμη, αλλά τι συζητάμε;

Από τη στιγμή που για τη Wind φοιτητικό = ειδικό σε παροχές, και συνυπολογίζοντας το γεγονός ότι στη συνείδηση του κόσμου φοιτητικό = νούμερο που δίνει πολλές παροχές με λίγα χρήματα, παράλογο σας φαίνεται που χρησιμοποιούν το χαρακτηρισμό φοιτητικό όσοι τα πουλάνε;

Ακόμα και για το πιο απλό, πες ότι έγραφε ένας ειδικό πακέτο, είναι επόμενο αρκετοί να ρωτήσουν "τι περιλαμβάνει το ειδικό;". Αν το πεις φοιτητικό, τελείωσες.

Δεν λέω πως είναι σωστό αυτό που γίνεται, αλλά δεν είναι να σου προκαλεί απορία το γιατί γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα ειναι οτι καποιοι ειναι γνωστες και το ξερουν...αλλοι ομως ειναι περαστικοι, λιγοτερο ενεργοι χρηστες η' αρμοδιοι που δεν πολυασχολουνται και οι οποιοι δεν το γνωριζουν αυτο, την διακριτη διαφορα.

Εφικτες η' ανεφικτες αμφιλεγομενες προτροπες καλυτερα να αποφευγονται. Δεν διαβαζουμε μονο εμεις και εμεις εδω.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

To αποτέλεσμα, έχει διαφορά;

Εγώ ξέρω πως είχα πάρει κανονικά φοιτητικό το τέλος του 2013, και όταν έπαιρνες τηλέφωνο για ενημέρωση υπολοίπου σου έλεγες "απολαμβάνεις την μοναδική φοιητική προσφορά".

Το 2016 που διαπίστωσα ότι το είχαν μετατρέψει σε απλό επειδή δεν είχα ενεργοποιήσει ποτέ το πακέτο τους, μετά από αίτημα το έκαναν ξανά, αλλά είναι το ίδιο με το "ειδικό" πακέτο("απολαμβάνεις την καλύτερη προσφορά της αγοράς"), σαν τα άλλα 2 που πήρα από Public.

edit: ποιος άλλος μας διαβάζει;

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχουμε και εμεις κορη που καποια στιγμη (ας ελπισουμε οτι) θα γινει φοιτητρια :p βγαλτε μονοι σας (προς το παρον για σημερα) την ακρη με το φοιτητικο της wind.

Υγ: Μαρκο κανεις ωρες ωρες κατι ερωτησες που ειλικρινα απορω αν οντως περιμενεις δημοσια απαντηση.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

To θέμα είχε ξεφύγει και καθαρίστηκε όσο ήταν εφικτό.

Την επόμενη φορά που θα υπάρξουν προσωπικές αντιπαραθέσεις και κριτική άλλων χρηστών δεν θα περιοριστούμε στο καθάρισμα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μονο εμενα με ζαλιζουν καθε μερα με τηλεφωνηματα για να δεχτω αλλους 3 αριθμους της ειδικης προσφορας? Τι τρεχει με αυτους?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...