Jump to content

Honor 3X (G750)


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 832
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο την wind αγορασμενο,εχει μεσα ακουστικα;

 

Οχι 2 πηρα απο wind κανενα δεν ειχε μεσα και τα ανοιξα στο μαγαζι για να τα τσεκαρω και τους ειπα καλα 300 ευρω κινητο (τα ειχα παρει τον ιουλιο που ηταν ακομη στα 300) και να μην εχει ακουστικα μεσα επιτρεπεται? Και πηρα και 2 δηλαδη εσκασα 6 κατοσταρικα και οι γυφτοι απο τη wind τοσα λεφτα σκαω κανε εστω ενα hands free δωρο ετσι για την τιμη των οπλων ρε παιδι

Link to comment
Share on other sites

Εγω που το πηρα απο σκρουτζομαγαζο , ειχε hands free ... αλλα ειναι πολυ χαμηλης ποιοτητας , γι' αυτο και χρησιμοποιω ενα σαμσουνγκ hands free
Link to comment
Share on other sites

Οχι 2 πηρα απο wind κανενα δεν ειχε μεσα και τα ανοιξα στο μαγαζι για να τα τσεκαρω και τους ειπα καλα 300 ευρω κινητο (τα ειχα παρει τον ιουλιο που ηταν ακομη στα 300) και να μην εχει ακουστικα μεσα επιτρεπεται? Και πηρα και 2 δηλαδη εσκασα 6 κατοσταρικα και οι γυφτοι απο τη wind τοσα λεφτα σκαω κανε εστω ενα hands free δωρο ετσι για την τιμη των οπλων ρε παιδι

Με καθε επιφυλαξη, νομιζω οτι καινουρια τηλεφωνα που πωλουνται στην ευρωπαικη αγορα ειναι υποχρεωτικο να εχουν/συνοδευονται απο ακουστικα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

και εψαχνα να βρω το δικο μου......οχι,το moto g για παραδειγμα,δεν εχει ουτε ακουστικα,ουτε φορτιστη!

 

λεγε μας τετοια τουλαχιστον να παρηγορουμαστε οτι υπαρχουν και χειροτερα

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:

Πάντως το κινητάκι default από wind

με 146 εφαρμογές εγκατεστημένες

πάει σφαίρα εδώ και 2 μήνες.

 

και μπαταρία, χρήση μόνο σαν ΤΗΛ

με πήγε και τριήμερο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.. έγινα κάτοχος ενός τέτοιου smartphone μόλις χτες και ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βρω/κατεβάσω την ελληνική γλώσσα για να μπορώ να στέλνω μηνύματα σε διάφορες εφαρμογές, γιατί δοκίμασα να κατεβάσω 2-3 που βρήκα αλλά η συσκευή δεν μ αφήνει να τις εγκαταστήσω.. όποιος μπορεί παρακαλώ να μου δώσει τα φώτα του..
Link to comment
Share on other sites

Eπιτελους βρηκα λιγο ελευθερο χρονο και πριν λιγες ωρες περασα και εγω την Β256. Με παιδεψε λιγο στην αρχη και κολλουσε με αποτελεσμα να γυρισω με format and download πισω στην 4.7.16 και μετα να ξαναφλασαρω την Β256 εκανε καποια χαζα κολληματα στην αρχη αλλα θυμηθηκα πριν λιγες σελιδες που ειχε πει ο chris αν την περασουμε και κολλαει να μπουμε στο recovery και να παμε στο wipe και απο εκει να επιλξουμε swype to factory reset. Αφου το εκανα ολα στρωσανε και ξεκινησανε κανονικα ολα. Με αρεσε αρχικα το νεο playstore και ο σχεδιασμος του. Για τα υπολοιπα σε λιγες μερες θα σας δωσω δικες μου εντυπωσεις αφου τα τεσταρω ολα. Το μονο που ειδα ειναι οτι και σε αυτη τη ρομ ο ηχος κλησεων οταν ακους τον αλλο ειναι χαμηλος και πρεπει να μπεις και χειροκινητα να αλλαξεις τις τιμες με το engineer mode. Αυτους δεν τους ενοχλει το ποσο χαμηλα ειναι ο ηχος? Κατι που με παραξενεψε ηταν οτι στην αρχη στο background στις ρυθμισεις ηταν μαυρο αλλα μετα εγινε παλι το ξενερωτο ασπρο αυτο δεν ξερω πως εγινε και γιατι. Και θα ηθελα ενα αλλο χρωμα για το background στις συντομευσεις ενα μαυρο με μπλε εικονιδια ή κοκκινα εικονιδια.

 

Παιδια εχω θεμα με το gps δεν πιανω κανενα δορυφορο νομιζω κατι εγινε με τα φλασαρισματα και το gps.conf το ειχα παθει και με παλιο κινητο.Οποιος φοραει την B256 και το gps του δουλευει αν μπορει ας με ανεβασει το δικο του gps.conf θα το βρει στο root μεσα στον φακελο etc.Ευχαριστω

 

Ακυρο παιδια δικια μου λαλακια ηταν με τα δικαιωματα τωρα πιανω δορυφορους και ειμαι μεσα στο ικα πυλης αξιου θεσσαλονικη

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα σε όλους.. έγινα κάτοχος ενός τέτοιου smartphone μόλις χτες και ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βρω/κατεβάσω την ελληνική γλώσσα για να μπορώ να στέλνω μηνύματα σε διάφορες εφαρμογές, γιατί δοκίμασα να κατεβάσω 2-3 που βρήκα αλλά η συσκευή δεν μ αφήνει να τις εγκαταστήσω.. όποιος μπορεί παρακαλώ να μου δώσει τα φώτα του..

 

Για ελληνικό πληκτρολόγιο μιλάς; Από που το πήρες; Δεν έχει ελληνικά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ξέμεινε θήκη για το κινητό μαύρη "f" και screen protectors...τώρα μου ήρθαν απο το ebay καινούργια στην ζελατίνα...αν ενδιαφερεται κάποιος ας μου τηλεφωνησει στο 6956761177....θεσσαλονικη βρίσκομαι....http://vod.ebay.com/vod/FetchOrderDetails?ViewPaymentStatus&transId=1382765950011&itemId=321589538836&qu=1&ssPageName=ADME:L:OU:US:5154Wallet Leather Card Flip Stand Case Cover For Huawei Ascend G750 Honor 3X Edited by geostamp
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ξέμεινε θήκη για το κινητό μαύρη "f" και screen protectors...τώρα μου ήρθαν απο το ebay καινούργια στην ζελατίνα...αν ενδιαφερεται κάποιος ας μου τηλεφωνησει στο 6956761177....θεσσαλονικη βρίσκομαι....http://vod.ebay.com/vod/FetchOrderDetails?ViewPaymentStatus&transId=1382765950011&itemId=321589538836&qu=1&ssPageName=ADME:L:OU:US:5154Wallet Leather Card Flip Stand Case Cover For Huawei Ascend G750 Honor 3X

 

κανενας??? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Νέα ρομ για το κινητό μας με όλα τα καλούδια από τον pavel.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=58676412&postcount=2905

Link to comment
Share on other sites

Νέα ρομ για το κινητό μας με όλα τα καλούδια από τον pavel.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=58676412&postcount=2905

 

Το διαβασα και εγω και λενε οτι διορθωνει κατι bugs της Β256 που είχε με τη καμερα. Την φορεσες εσύ να μας πεις αν ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

Το διαβασα και εγω και λενε οτι διορθωνει κατι bugs της Β256 που είχε με τη καμερα. Την φορεσες εσύ να μας πεις αν ισχύει?

 

Δεν την έχω βάλει ακόμα.Με τη β256 χρησιμοποιώ το πρόγραμμα a better camera και δεν αντιμετώπισα κάποιο θέμα γενικά.Αν και γενικά περίμενα παραπάνω από την κάμερα του κινητού.Η προηγούμενη συσκευή μου htc 8x έβγαζε πολύ καλύτερες photos με μόλις 8mp.

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα.Αν την δοκιμάσει κανείς παιδιά ας μας πει και μας εντυπώσεις.Μήπως μπορεί κανείς να μου πει ακριβώς τι εννοεί στο παρακάτω σημείο γιατί τα αγγλικά μου Δεν είναι Και πολύ καλά και κάνω καμία βλακεία!To install 2 times in a row! (After the first not start) without leaving recovery necessarily WipeCache, Wipe Dalvik Cache

when you first start a Google Account does not enter - After starting the system to go to the Play Market account and update GAPPS

 

Ευχαριστώ

Edited by sakarkas1
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα τελικά τη νέα ρομ.Δεν έχει κάποια ουσιαστική διαφορά.Φαίνεται πως απλά διορθώνει κάποια bugs της προηγούμενης.
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα τελικά τη νέα ρομ.Δεν έχει κάποια ουσιαστική διαφορά.Φαίνεται πως απλά διορθώνει κάποια bugs της προηγούμενης.

 

Να σε πω chris την περασες με twrp ή με flashtool. Για μια "καθαρη" αναβαθμιση ποιο απο τα 2 προτεινεις? Α και μεχρι Β256 εγω χρησιμοποιησα το spflashtool που ηταν στην Β113 αν κανεις εσυ με spflashtool μπορεις να δωσεις ενα λινκ απο ποιο?Και με τι προτεινεις την αναβαθμιση με spflashtool με download only ή format+download? Και κατι τελευταιο μήπως θες να πεις ποια συγκεκριμενα bugs διορθώσανε από οσα ειδες?

Link to comment
Share on other sites

Να σε πω chris την περασες με twrp ή με flashtool. Για μια "καθαρη" αναβαθμιση ποιο απο τα 2 προτεινεις? Α και μεχρι Β256 εγω χρησιμοποιησα το spflashtool που ηταν στην Β113 αν κανεις εσυ με spflashtool μπορεις να δωσεις ενα λινκ απο ποιο?Και με τι προτεινεις την αναβαθμιση με spflashtool με download only ή format+download? Και κατι τελευταιο μήπως θες να πεις ποια συγκεκριμενα bugs διορθώσανε από οσα ειδες?

 

Μέχρι την Β251 χρησιμοποίησα το SP-Flash-Tool-v5.1352.01 . Από εκεί και πέρα όλες μέσω twrp εκτός αν έκανα καμία βλακεία και το μπρίκαρα οπότε χρησιμοποιούσα το sp flash tool για να αναστήσω τον ασθενή.Download only.Στη μόνη που χρησιμοποίησα format+download ήταν στην ρομ 4,7,16.Από τη στιγμή που κάνεις wipe data system cache και dalvik cache νομίζω πως είναι clear η εγκατάσταση από την πλευρά του συστήματος.

 

Αυτό που παρατήρησα είναι πως δεν ανοίγει το μεγάφωνο από μόνο του κατά τη συνομιλία.

Για την κάμερα δεν εντόπισα διαφορά.Χρησιμοποιούσα άλλο πρόγραμμα γιατί της συσκευής δεν με κάλυπτε.

Για μπαταρία είναι αρκετά νωρίς να πω.Δεν μπορώ ακόμα να εξάγω συμπεράσματα.

Edited by chris_matsias
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατήρησα είναι πως δεν ανοίγει το μεγάφωνο από μόνο του κατά τη συνομιλία.

Για την κάμερα δεν εντόπισα διαφορά.Χρησιμοποιούσα άλλο πρόγραμμα γιατί της συσκευής δεν με κάλυπτε.

Για μπαταρία είναι αρκετά νωρίς να πω.Δεν μπορώ ακόμα να εξάγω συμπεράσματα.

 

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση. Για μεγαφωνο στη κληση τι εννοεις?Εννοεις για ανοιχτη ακροαση? Ήταν προβλημα και πριν ανοιγε απο μονο του? Γιατι εγω στην Β256 δεν ειχα καποιο τετοιο θεμα. Και αν θες δεν δινεις ενα λινκ για τι προγραμμα χρησιμοποιεις για καμερα? Γιατι και εμενα δεν με καλυπτει

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση. Για μεγαφωνο στη κληση τι εννοεις?Εννοεις για ανοιχτη ακροαση? Ήταν προβλημα και πριν ανοιγε απο μονο του? Γιατι εγω στην Β256 δεν ειχα καποιο τετοιο θεμα. Και αν θες δεν δινεις ενα λινκ για τι προγραμμα χρησιμοποιεις για καμερα? Γιατι και εμενα δεν με καλυπτει

 

Έχω θήκη με τη λειτουργία που έχει το κιν για αυτόματο άνοιγμα κλείσιμο της οθόνης.Πολλές φορές κατά την κλήση άνοιγε αυτόματα το μεγάφωνο χωρίς να το πατήσω εγώ.Μέχρι τώρα αυτό φαίνεται να έχει διορθωθεί.

Για κάμερα χρησιμοποιώ το a better camera.

Link to comment
Share on other sites

Έχω θήκη με τη λειτουργία που έχει το κιν για αυτόματο άνοιγμα κλείσιμο της οθόνης.Πολλές φορές κατά την κλήση άνοιγε αυτόματα το μεγάφωνο χωρίς να το πατήσω εγώ.Μέχρι τώρα αυτό φαίνεται να έχει διορθωθεί.

Για κάμερα χρησιμοποιώ το a better camera.

 

Καλημέρα.Και εγώ έχω τέτοια θήκη αλλά δεν μου παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα με την Β256 όσον αφορά το μεγάφωνο!

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Και εγώ έχω τέτοια θήκη αλλά δεν μου παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα με την Β256 όσον αφορά το μεγάφωνο!

 

Μου το έκανε με όλες τις ρομ.Ευτυχώς τωρα δείχνει να έστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...