Jump to content

Honor 3X (G750)


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 832
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα.Σημερα επεσε στα χερια μου ενα 750 ενος φιλου και μπορεσα να το δοκιμασω λιγο.Σφαιρατο κινητο,δυστυχως το λεντ ομως απογοητευση.ψοφιο τελειως...μου θυμισε τα ερικσον...καμια σχεση με των galaxy που κυριολεκτικα στραβωνουν.....κριμα και μου αρεσε το κινητακι...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.Σημερα επεσε στα χερια μου ενα 750 ενος φιλου και μπορεσα να το δοκιμασω λιγο.Σφαιρατο κινητο,δυστυχως το λεντ ομως απογοητευση.ψοφιο τελειως...μου θυμισε τα ερικσον...καμια σχεση με των galaxy που κυριολεκτικα στραβωνουν.....κριμα και μου αρεσε το κινητακι...

Eγώ που το 'χω δει σε φίλο μου είναι πολύ ικανοποιητικό...αναβοσβήνει πράσινο φωτάκι μια χαρά. Τώρα αν θες να είσαι σε άλλο δωμάτιο και να φωτίζεται από μέσα το δωμάτιο..ε δεν το κάνει:(

Και μία ερώτηση και συγγνώμη αν έχει ήδη συζητηθεί...internet μπαίνει και στις 2 κάρτες ή μόνο στη sim1 ? ευχαριστώ...

Edited by camerakias
Link to comment
Share on other sites

Internet μπαίνει και στις δύο κάρτες αλλά όχι ταυτόχρονα. Τώρα όταν έχεις δύο κάρτες στο κινητό πάντα μόνο η SIM 1 είναι 3G, όταν τώρα βάλεις μόνο μια SIM στην θέση 2, τότε θα έχει εκεί 3G .

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τώρα κατάλαβα στο τέλος όταν γράφει b116

Ευχαριστώ !!!

 

ψαξε στην αναβαθμιση εκδοσης απ το κινητο με ανοιχτο ιντερνετ η αλλιως μεσω pc με το hisuite.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση,

Πάνω δεξιά βρίσκεται το led των ειδοποιήσεων..... ΟΚ !

Ακριβώς δίπλα, εκεί που είναι ο αισθητήρας φωτεινότητας , μερικές φορές μου ανάβει ένα κόκκινο led αχνό,

Και όχι πάντα. Ξέρει κανείς τι είναι ?

 

Ευχαριστώ για όλη την βοήθειά σας μέχρι τώρα. ΧΡΌΝΙΑ ΠΟΛΛΆ !!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι ακριβώς κάνει ?

 

"Proximity Sensor" γενικά είναι ο "αισθητήρας εγγύτητας" δηλαδή ο αισθητήρας που αντιλαμβάνεται αν υπάρχει κάποιο αντικείμενο και σε πόση απόσταση, κοντά στην μπροστινή επιφάνεια του κινητού

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Proximity_sensor

 

Είναι φυσιολογικό να ανάβει ?

 

Ναι, είναι φυσιολογικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καμια φορά κολλαει αυτός ο αισθητήρας και μένει μόνιμα αναμμένο το κοκκινο λαμπάκι. Θέλει restart το κινητό για να ισιωσει
Link to comment
Share on other sites

Καμια φορά κολλαει αυτός ο αισθητήρας και μένει μόνιμα αναμμένο το κοκκινο λαμπάκι. Θέλει restart το κινητό για να ισιωσει

 

Ναι έχεις δίκιο.

Από τότε που έβαλα θήκη με καπάκι και παραθυράκι μου άρχισε τα κόλπα.

 

Μενέι αναμένω

 

Επίσης παρατήρησα ότι όταν μένει αναμένω, και ο φωτισμός είναι στο αυτόματο, τότε η φωτεινότητα πάει μόνιμα στο ελάχιστο ακόμα κι αν είσαι στη λιακάδα.

Link to comment
Share on other sites

Ο χρήστης Huawei Device Greece σχολίασε τη δική σας δημοσίευση.

 

 

Huawei Device Greece

23 Δεκεμβρίου στις 10:49 π.μ.

 

Καλημέρα Akis, αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κάποιο χρονοδιάγραμμα για την αναβάθμιση του Huawei Honor. Αν υπάρξει κάτι νεότερο, θα ενημερωθείτε από τη σελίδα μας. Φιλικά, η ομάδα της Huawei

 

καλησπερα και χρονια πολλα

καθυστερημενο αλλα ελειπα και τωρα θυμηθηκα να το ποσταρω .

ειναι η απαντηση σε ερωτηση μου αν θα αναβαθμισουν το u10 :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ο χρήστης Huawei Device Greece σχολίασε τη δική σας δημοσίευση.

 

 

Huawei Device Greece

23 Δεκεμβρίου στις 10:49 π.μ.

 

Καλημέρα Akis, αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κάποιο χρονοδιάγραμμα για την αναβάθμιση του Huawei Honor. Αν υπάρξει κάτι νεότερο, θα ενημερωθείτε από τη σελίδα μας. Φιλικά, η ομάδα της Huawei

 

καλησπερα και χρονια πολλα

καθυστερημενο αλλα ελειπα και τωρα θυμηθηκα να το ποσταρω .

ειναι η απαντηση σε ερωτηση μου αν θα αναβαθμισουν το u10 :mad:

 

Δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα απο σεπτεμβριο που ρωτησα την ιδια απαντηση δινουν για αυτο και εγω δεν περιμενα αλλο και το εκανα την μετατροπη σε Τ00 εχω βαλει κιτ κατ και συνεχιζω καθε μηνα και καινουρια βελτιωμενη ρομ αναβαθμιζω. Απο οτι εχω καταβει η ιδια η huawei βγαζει συνεχως αναβαθμισεις για το κινεζικο μοντελο το λιγοτερο μια καθε μηνα αλλα στο ευρωπαικο μοντελο για την αναβαθμιση ευθυνεται θυγατρικη η οποια το κωλοβαραει.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως είναι καθαρά θέμα huawei. Δεν έχει κάποιο logo της wind η κάτι που να δηλώνει πως έχει βάλει άλλος το χέρι του στη rom. Ίσως το u 10 μην πούλησε όσο θα θέλανε ώστε να το υποστηρίξουν.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ! Το κινητο μεχρι στιγμης παρα πολυ καλο , σφαιρατο . Αυτο που με απογοητευει ειναι η καμερα ομως ... ακους 13 mp και περιμενεις αλλα πραγματα .Αργει να εστιασει , το φλας ειναι μετριο και γενικα δεν με ικανοποιει. Ποια ειναι η δικη σας αποψη ? Το προηγουμενο κινητο μου ηταν 5 mp και η διαφορα στην ποιοτητα ειναι παρα πολυ μικρη...
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το hardware της καμερας ειναι καλο, δεν εχει διαφορα απο πολλα xperia ,της σονυ ειναι αλλωστε. Εγω θεωρω οτι εστιαζει και φωτογραφιζει αρκετα γρηγορα, επισης αποθηκευει γρηγορα, το λεω γιατί πολλα κινητα με ενα γιγα ραμ ζοριζονται σε αυτο. Το software της καμερας πρεπει να ειναι μετριο. Τις υπερ-επεξεργαζεται τις φωτος και φαινονται ψευτικες και σε σημεια θολες. Η λυση ειναι , δυστυχως, ακομη περισσοτερη επεξεργασια με το εργαλειο της huawei,γινονται αρκετα καλυτερα τα πραγματα.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει κατι καλυτερο στο playstore ?

 

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά.Υπάρχουν αρκετές εφαρμογές στο play store.

Εμένα προσωπικά με βόλεψε πολύ το "photo editor" του dev.macgyver που χρησιμοποιώ εδώ και αρκετούς μήνες

και κάνει αρκετα καλή δουλίτσα στην επεξεργασία φωτο.

Edited by sakarkas1
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου θα το δοκιμασω ! Ασχετο αλλα πριν λιγο προσεξα ενα μαυρο σημαδακι στην οθονη , δεν ειναι βρωμια ουτε γρατζουνιά . Σαν να εχει πεθανει καποιο pixel ! Ελεος ! Η οθονη μας εχει εγγυηση ?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστω φιλε μου θα το δοκιμασω ! Ασχετο αλλα πριν λιγο προσεξα ενα μαυρο σημαδακι στην οθονη , δεν ειναι βρωμια ουτε γρατζουνιά . Σαν να εχει πεθανει καποιο pixel ! Ελεος ! Η οθονη μας εχει εγγυηση ?

 

Έχω την εντύπωση ότι εδώ ισχύει ότι και στους άλλους... στο ένα pixel δεν σε καλύπτει η εγγύηση. Από τρία και πάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...