Jump to content

Honor 3X (G750)


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια με την 4.2.2 που το αγοραζεις....γινεται αναβαθμιση απο την Εταιρεία σε ποιο καινουργια έκδοση? ή στην multilanguage rom που σου βάζουνε δεν γίνεται αυτό? απο την Ελλάδα όταν το αγοράζεις με u10 γινεται αναβάθμιση επίσης? ή ότι αναβάθμιση γίνεται μόνο με δικό μας πείραγμα? τι περιορισμούς θα έχουμε αν μείνουμε στην 4.2.2 ?

Ευχαριστώ εκ το προτερων για την βοήθεια...240 το βρίσκω απο Ελλάδα....κάπου στα 215 απο εξωτερικό...αλλά όχι και από τόσο αξιόπιστο σάιτ....βρήκα βέβαια και το xiaomi redmi mote 3g dual sim και αυτό ....γύρω στα 200 απο εξωτερικό.....αλλλά έχει γύρω στο 1.20 sar!!! ενώ το huawei μόνο 0.5!!! Δεν ξέρω βοηθήστε αν μπορείται....θέλω 5,5' , 2 καρτο , 2 γιγα ram , hd και καμερα 13 μεγαπιξελς sony...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 832
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια με την 4.2.2 που το αγοραζεις....γινεται αναβαθμιση απο την Εταιρεία σε ποιο καινουργια έκδοση? ή στην multilanguage rom που σου βάζουνε δεν γίνεται αυτό? απο την Ελλάδα όταν το αγοράζεις με u10 γινεται αναβάθμιση επίσης? ή ότι αναβάθμιση γίνεται μόνο με δικό μας πείραγμα? τι περιορισμούς θα έχουμε αν μείνουμε στην 4.2.2 ?

Ευχαριστώ εκ το προτερων για την βοήθεια...240 το βρίσκω απο Ελλάδα....κάπου στα 215 απο εξωτερικό...αλλά όχι και από τόσο αξιόπιστο σάιτ....βρήκα βέβαια και το xiaomi redmi mote 3g dual sim και αυτό ....γύρω στα 200 απο εξωτερικό.....αλλλά έχει γύρω στο 1.20 sar!!! ενώ το huawei μόνο 0.5!!! Δεν ξέρω βοηθήστε αν μπορείται....θέλω 5,5' , 2 καρτο , 2 γιγα ram , hd και καμερα 13 μεγαπιξελς sony...

 

Το u10 που αγοράζεις από Ελλάδα αναβαθμίζεται μεν αλλά παραμένει έως τώρα σε 4,2,2.Το τ00 παίρνει αναβάθμιση 4,4,2.Υπάρχει λύση για μετατροπή του u10 σε τ00 ώστε να πάρει αναβάθμιση σε 4.4.2 αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα ήθελες να χάσεις την εγγύηση σε μια καινούρια συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

240 ευρώ μου φαίνονται πολλά....γύρω στα 200 δεν υπάρχει πουθενα ?

γενικώς με την u10 έχει θέματα , όπως επίσης και με την έκδοση 4.2.2 ? μειονεκτεί κάπου φανερά? ακουσα κάτι ότι δεν παίζει όλες τις εφαρμογες....όπως επίσης έχει θέματα με τις επαφές οτι αργεί να τις φορτίσει καμιά φορά? ισχύουν?

με την τ-00 που έρχεται από εξωτερικό η αναβαθμιση γίνεται απο την εταιρεία? ή την κανουμε μόνοι μας πειραζοντας το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

240 ευρώ μου φαίνονται πολλά....γύρω στα 200 δεν υπάρχει πουθενα ?

γενικώς με την u10 έχει θέματα , όπως επίσης και με την έκδοση 4.2.2 ? μειονεκτεί κάπου φανερά? ακουσα κάτι ότι δεν παίζει όλες τις εφαρμογες....όπως επίσης έχει θέματα με τις επαφές οτι αργεί να τις φορτίσει καμιά φορά? ισχύουν?

με την τ-00 που έρχεται από εξωτερικό η αναβαθμιση γίνεται απο την εταιρεία? ή την κανουμε μόνοι μας πειραζοντας το κινητό?

 

Για την έκδοση 4.2.2 δεν έχω άποψη.Στην εβδομάδα πάνω το μετέτρεψα σε τ00 οπότε δεν μπορώ να σου δώσω μειονεκτήματα εκτός της εμφάνισης του λειτουργικού emui 2.3.Δεν μπορώ να πω πως μου άρεσε.Από εκεί και πέρα για την έκδοση τ00 έχεις τη δυνατότητα να παίρνεις αυτόματα updates αλλά με το συμβιβασμό πως δεν θα έχεις πρόσβαση root στη συσκευή ούτε custom recovery.Σε αντίθετη περίπτωση πιστεύω πως μια ρομ όπως του pavel που είναι καθαρή από κινέζικες εφαρμογές και σε γενικές γραμμές δουλεύει απροβλημάτιστα,θα σε καλύψει απόλυτα.Αλλά έτσι συμβιβάζεσαι με εγκατάσταση ρομ από εσένα και όχι αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Chris_matsias τελικά την πέρασα την B259 του pavel με το sp flash tool που μου υποδειξες.Η διαδικασία ήταν γρήγορη και όλα οκ.Download only και απο τι κατάλαβα έκανε update.Έκτος από κάνα δυο προγραμματάκια νέα που υπάρχουν Δεν είδα κάποια άλλη διαφορά εκτός αν διορθώνει καποια bugs όπως της κάμερας.

Ευχαριστώ πολύ

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Chris_matsias τελικά την πέρασα την B259 του pavel με το sp flash tool που μου υποδειξες.Η διαδικασία ήταν γρήγορη και όλα οκ.Download only και απο τι κατάλαβα έκανε update.Έκτος από κάνα δυο προγραμματάκια νέα που υπάρχουν Δεν είδα κάποια άλλη διαφορά εκτός αν διορθώνει καποια bugs όπως της κάμερας.

Ευχαριστώ πολύ

 

Το θέμα θα ήταν να μπορέσουμε να καταλάβουμε γιατί δεν την έβλεπε από το twrp.Αλλά αφού είσαι οκ τώρα δεν έχει και μεγάλη σημασία..:)

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα θα ήταν να μπορέσουμε να καταλάβουμε γιατί δεν την έβλεπε από το twrp.Αλλά αφού είσαι οκ τώρα δεν έχει και μεγάλη σημασία..:)

 

Έχεις δίκιο, αυτό είναι ένα πρόβλημα.Ξαναδοκιμασα αλλά και πάλι το ΤWRP δεν το βλέπει το συμπιεσμένο αρχείο.

Δεν ξέρω γιατί.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ! Υπαρχει η δυνατοτητα να εχουμε διαφορετικο ηχο κλησης σε καθε καρτα ???

 

Ρυθμίσεις->ήχος και δόνηση.

Θα πρέπει να σου βγάζει επιλογή σιμ1 και σιμ2.

Ποια ρομ έχεις?

Link to comment
Share on other sites

U10 ειμαι με περασμενη την B116 ... στις ρυθμισεις μου λεει σκετο ηχος.και οχι ηχος και δονηση Edited by Akis_Huawei
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]56966[/ATTACH] Για του λογου το αληθες...

 

Λάθος μου.Νόμιζα πως ήσουν τ00.Ίσως κάποιος φίλος με u10 να δώσει τα φώτα του?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ! Υπαρχει η δυνατοτητα να εχουμε διαφορετικο ηχο κλησης σε καθε καρτα ???

Δυστυχώς φίλε δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητασε u10 (B116).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια, και εγω δεν μπορουσα να βρω τροπο να το καταφερω . Το ζαχαρωνει η κοπελα μου το κινητο αλλα για καποιο λογο εχει κολλήσει σ'αυτο το πραγμα, θελει διαφορετικο ηχο σε καθε καρτα... (γυναικες)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια, και εγω δεν μπορουσα να βρω τροπο να το καταφερω . Το ζαχαρωνει η κοπελα μου το κινητο αλλα για καποιο λογο εχει κολλήσει σ'αυτο το πραγμα, θελει διαφορετικο ηχο σε καθε καρτα... (γυναικες)

 

Η συσκευή για τα λεφτά τις τα σπάει. Ας κλείσει τα μάτια και να το πάρει. Όσο για το ringtone υπάρχει και η λύση να ορίσει ήχο κλήσης στις επαφές που θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Τελικά Chris ο pavel ξέχασε στην 259 να περάσει το "Engineer Mode" και έδωσε patch γι'αυτό.

Ούτε το κατάλαβα, παρά μόνο όταν μπήκα στους XDA και είδα ότι τον ρωτούσε κάποιος γι'αυτό.

Εντέλει...μέσω TWRP recovery..το πέρασα.

Edited by sakarkas1
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.μια βοηθεια.εκανα flash apo b251 se b 259.ειμαι T00.απλα τωρα δεν δουλευει το ιντερνετ σε 3G.καμια λυση?αυτο με τα patch αλλα πως γινεται? Edited by kouvidis
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το μαθατε παιδια κοιτουσα σημερα τις δημοσιευσεις που ρωταει κοσμος στη σελιδα του Facebook της Huawei που λεγεται Huawei Device Greece και ρωαταει κοσμος στα ελληνικα και του απανταει η huawei, είδα λοιπον κοσμο να ρωταει για το G750 αν θα παρει αναβαθμιση σε Emui 3.0 ή Lollipop και ενω μεχρι πριν λιγο καιρο λεγανε δεν υπαρχει ακομα πλανο για αναβαθμιση θα σας ενημερωσουμε μολις υπαρξει νεοτερο πλεον απαντανε το τελευταιο μήνα οτι δεν προκειται να υπαρξει καμμια αναβαθμιση για τπ συγκεκριμενο μοντέλο. Αυτο το γραφω για τα παιδια που περιμενουν κάποια αναβάθμιση OTA να μην περιμενετε αδικα. Οι επιλογές σας ειναι 2 ή μενετε με jellybean αν σας καλυπτει το κινητο ως εχει που δεν ειναι και ασχημα καθολου και με jellybean ή αν εχετε το μικροβιο της αναβαθμισης όπως εγώ τοτε θα πρεπει να σκεφτειτε να ριξετε λιγο διαβασμα πρωτα και μετα να ξεκινησετε για τη μετατροπη απο U10 σε Τ00. Σε περιπτωση που επιλεξετε το 2 ο οδηγος ακριβως κατω στην υπογραφη μου που γραφτηκε με τη βοηθεια και τις διιορθωσεις πολλων παιδων απο εδω μεσα και μπορει να σας φανει χρησιμος
Link to comment
Share on other sites

ROOT Huawei Honor 3X G750 T00 Multilanguage με ελληνικα by GregStog

 

Κατεβαστε τα καταλληλα αρχεια απο εδω:

https://mega.co.nz/#!1h8WTI6A!IzwnumMOj8Io7uxNSRxSlTSXwBkoZmmie2NZfF8C_p8

Ρουταρετε το κινητο με την B129 official update.

 

Eγκαταστειστε οποια ΡΟΜ θελετε μετα. . .

 

για multilanguage MIUI με ελληνικα προτεινω : https://mega.co.nz/#!l1MxVLTb!WeuU4Wz9oeIToGsO2IfoMyT66wFGKMSrKXwlyvQklGw

Καλη τυχη Παιδες ! ! !

Mολις μου ηρθε απο μεριμομπαιλς το κινητο... ειναι Τ00... αν και στα αγγλικα ολες οι εφαρμογες και λοιπα ειναι τερμα κινεζικες... αν κανω τα παραπανω υπαρχει περιπτωση να στρωσει και να ερθει στα μετρα μου ή μπα... επειδη παει καιρος απο το ποστ αυτο εχει κανεις να προτεινει κατι πιο συχρονο καθως και να δωσει πιο αναλυτικες οδηγιες για την εγκατασταση της ρομ.... διαβαζω το φορουμ αλλα εχω χαωθει τελειως ...ευχαριστω παιδια

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το μαθατε παιδια κοιτουσα σημερα τις δημοσιευσεις που ρωταει κοσμος στη σελιδα του Facebook της Huawei που λεγεται Huawei Device Greece και ρωαταει κοσμος στα ελληνικα και του απανταει η huawei, είδα λοιπον κοσμο να ρωταει για το G750 αν θα παρει αναβαθμιση σε Emui 3.0 ή Lollipop και ενω μεχρι πριν λιγο καιρο λεγανε δεν υπαρχει ακομα πλανο για αναβαθμιση θα σας ενημερωσουμε μολις υπαρξει νεοτερο πλεον απαντανε το τελευταιο μήνα οτι δεν προκειται να υπαρξει καμμια αναβαθμιση για τπ συγκεκριμενο μοντέλο. Αυτο το γραφω για τα παιδια που περιμενουν κάποια αναβάθμιση OTA να μην περιμενετε αδικα. Οι επιλογές σας ειναι 2 ή μενετε με jellybean αν σας καλυπτει το κινητο ως εχει που δεν ειναι και ασχημα καθολου και με jellybean ή αν εχετε το μικροβιο της αναβαθμισης όπως εγώ τοτε θα πρεπει να σκεφτειτε να ριξετε λιγο διαβασμα πρωτα και μετα να ξεκινησετε για τη μετατροπη απο U10 σε Τ00. Σε περιπτωση που επιλεξετε το 2 ο οδηγος ακριβως κατω στην υπογραφη μου που γραφτηκε με τη βοηθεια και τις διιορθωσεις πολλων παιδων απο εδω μεσα και μπορει να σας φανει χρησιμος

Σκατα στα μουτρα τους

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ! Έχει δοκιμάσει κάνεις να κάνει ενσυρματο mirroring (μια πλευρα mini usb, η αλλη hdmi) με το κινητό μας σε τηλεόραση ??? Θεωρούσα αυτονόητο πως γίνεται, αλλά με προβλημάτισε ενας υπάλληλος του Κωτσοβολου εδω στην Πάτρα. Αν και δεν με εξυπηρέτησε, καθώς τέτοιο ανταπτορα δεν είχαν, με συμβούλεψε να το ψάξω πριν προβω στην αγορά καλωδιου, για το αν το κινητό μας μπορει να κανει κατι τετοιο. Γνωρίζετε κάτι ??? (Εννοείται πως η τηλεόραση μου μπορεί να κάνει κατι τέτοιο...)

 

 

 

ΥΓ. Ένα βιντεάκι με το τι ακριβώς εννοώ...

http://

Edited by Akis_Huawei
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...