Jump to content

Honor 3X (G750)


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελπίζω καταρχας να εχεις βάλει sdcard εώς 32gb και οχι παραπανω γιατι ξερω κανει νουμερα με 64gb και άνω καρτες. Δευτερον ελπιζω η δευτερη καρτα που εβαλες να ειναι αλλης μαρκας σε σχεση με τη πρωτη μηπως δεν τα παει καλα με καποιας εταιρειας καρτες. Τρίτον δοκίμασε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων. Τέλος αν τιποτα αποα αυτα δεν πιασει και εχεις ακομα τη stock rom δοκιμασε να το πας με εγγυηση για επισκευή και μη το αφησεις πηγαινε το οσο εισαι σε εγγυηση.

 

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ για τις απάντήσεις σας από την WIND που πέρασα μου είπαν να βγάλω sim kai sd card και να το παω εκει για αναβάθμιση .......μάλιστα μου είπαν οτι θα το πάρω την επομένη ....να το κάνω τι λέτε :confused: Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 832
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ για τις απάντήσεις σας από την WIND που πέρασα μου είπαν να βγάλω sim kai sd card και να το παω εκει για αναβάθμιση .......μάλιστα μου είπαν οτι θα το πάρω την επομένη ....να το κάνω τι λέτε :confused: Σας ευχαριστώ πολύ

 

Αν δεν το εχεις κανει root ή άλλες αλλαγες και δεν σε ζητανε λεφτα για αυτο πηγαινε το δεν εχεις να χασεις τιποτα. Αλλα ετσι απο απορια οταν το παρεις πισω θελω να μας πεις πια ρομ φορας γιατι αν φορας πάλι την Β113 τοτε δεν θα σε εχουν κανει "αναβαθμιση" όπως λενε αλλά απλα θα εχουν μπει recovery και θα εχουν κανει μονο μερικα wipes ή μπορει και μονο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και μην μας κοροιδευουν κιολας και το λενε αυτο "αναβάθμιση".

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το εχεις κανει root ή άλλες αλλαγες και δεν σε ζητανε λεφτα για αυτο πηγαινε το δεν εχεις να χασεις τιποτα. Αλλα ετσι απο απορια οταν το παρεις πισω θελω να μας πεις πια ρομ φορας γιατι αν φορας πάλι την Β113 τοτε δεν θα σε εχουν κανει "αναβαθμιση" όπως λενε αλλά απλα θα εχουν μπει recovery και θα εχουν κανει μονο μερικα wipes ή μπορει και μονο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και μην μας κοροιδευουν κιολας και το λενε αυτο "αναβάθμιση".

 

Καλημέρα, κι εγώ είμαι με wind no root αλλά έχω την Β116.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση!! με το που το πήρα πίσω από την WIND το κοιταξα εχει την Β116. Παρατήρησα όμως οτι το ξαναέκανε αυτο με την SD (αφαιρέθηκε η sd και να επιλέξω χώρο αποθήκευσης) :(:(
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση!! με το που το πήρα πίσω από την WIND το κοιταξα εχει την Β116. Παρατήρησα όμως οτι το ξαναέκανε αυτο με την SD (αφαιρέθηκε η sd και να επιλέξω χώρο αποθήκευσης) :(:(

Κανε διαμορφωση της καρτας sd μεσα απο το ιδιο το τηλεφωνο. Προσοχη, αν εχεις σημαντικα αρχεια θα τα χασεις απο την sd οποτε αν θες παρε πρωτα backup στο pc σου.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εδω και κανα μηνα αντιμετωπιζω το εξης :το gps δεν κλειδωνει αν δεν το χρησιμοποιησω για 3-4 μερες παρα μονο αν κανω επανεκκινηση .αν το χρησιμοποιω καθημερινα κανενα προβλημα .ειναι u10 με v4.2.2 και την b116 ,καμια ιδεα;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να μου πειτε εαν ξερετε κανενα καλο προγραμμα για να κανω calibration στην μπαταρια το εχω παρει μεσω της WIND οταν το πρωτο εφερε ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να μου πειτε εαν ξερετε κανενα καλο προγραμμα για να κανω calibration στην μπαταρια το εχω παρει μεσω της WIND οταν το πρωτο εφερε ευχαριστω εκ των προτερων

 

DU BATTERY SAVER πολυ καλο εργαλείο

Link to comment
Share on other sites

DU BATTERY SAVER πολυ καλο εργαλείο

κανειι calibration στην μπαταρια ?????

και κατι αλλο ποση ωρα κανει να φορτισει σε περιπτωσει που ειναι κλειστο ???

Link to comment
Share on other sites

Κανε διαμορφωση της καρτας sd μεσα απο το ιδιο το τηλεφωνο. Προσοχη, αν εχεις σημαντικα αρχεια θα τα χασεις απο την sd οποτε αν θες παρε πρωτα backup στο pc σου.

 

Κατ' αρχάς ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοηθεια και τις απαντησεις. Εκανα ότι μου ειπατε αλλαξα και sd 8 Gb και άλλη μάρκα αλλα ξανά τα ίδια. από την WIND μου ειπαν να αφαιρέσω την sd εντελώς και να το παρατηρήσω για 2 μέρες αν δεν το ξανακάνει να το πάω για να το στείλουν Αθήνα το εχω αγοράσει 15 Μαρ 2015 λογικα όπως φαινεται εχει θέμα με την υποδοχη της sd και παει για αντικατασταση ή κανω λάθος θεωρώ οτι είναι μεσα στην ΕΓΓΥΗΣΗ σωστα ???? εσείς τι λέτε ????? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολύ :confused: :(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλημερα, προχτες αγορασα μεσω μιας προσφορας το κινητο και εχω μεινει παρα πολυ ευχαριστημενος εκανα και το απαραιτητο mod με βαση τις οδηγιες σας κ τωρα θα ηθελα να μου πειτε που μπορουμε να βρουμε προστατευτικο φιλμ οθονης και ποια καρτα 32gb μου προτεινετε. ευχαριστω πολυ
Samsung Galaxy S I-9000 CM10 RuLeZ ;)
Link to comment
Share on other sites

Απο καρτα εβαλα kingston. Προστατευτικό οθόνης δεν ξερω, απλά προσεχε να ειναι για το συγκεκριμένο κι οχι γενικά, κάποια προστασία
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εδώ και περίπου δυο βδομάδες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα όταν κάνω αποσύνδεση από ένα wifi και μετά ξαναπροσπαθώ να μπω με τα δεδομένα η σε άλλο wifi, ενώ μου δείχνει ότι συνδέθηκε δν μου φορτώνει δεδομένα. Μόλις το κάνω επανεκκίνηση λειτουργεί κανονικά. Αυτό γίνετε και στις 2 συσκευές g750 που έχω. Γνωρίζει κανείς τη μπορεί να φταίει? Πριν μια βδομάδα έκανα και εργοστασιακες αλλά δεν διορθώθηκε το πρόβλημα. ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, προχτες αγορασα μεσω μιας προσφορας το κινητο και εχω μεινει παρα πολυ ευχαριστημενος εκανα και το απαραιτητο mod με βαση τις οδηγιες σας κ τωρα θα ηθελα να μου πειτε που μπορουμε να βρουμε προστατευτικο φιλμ οθονης και ποια καρτα 32gb μου προτεινετε. ευχαριστω πολυ

 

Καλημέρα, για προστατευτικό θα σοθ πρότεινα ανεπιφύλακτα της Wind !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εδώ και περίπου δυο βδομάδες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα όταν κάνω αποσύνδεση από ένα wifi και μετά ξαναπροσπαθώ να μπω με τα δεδομένα η σε άλλο wifi, ενώ μου δείχνει ότι συνδέθηκε δν μου φορτώνει δεδομένα. Μόλις το κάνω επανεκκίνηση λειτουργεί κανονικά. Αυτό γίνετε και στις 2 συσκευές g750 που έχω. Γνωρίζει κανείς τη μπορεί να φταίει? Πριν μια βδομάδα έκανα και εργοστασιακες αλλά δεν διορθώθηκε το πρόβλημα. ευχαριστώ.

 

παιδιά κάποιος που να έχει κάποια ιδέα; επειδή χρειάζομαι για επαγγελματικούς λόγους το κινητό και αν δεν φτιάχνετε θα προβώ σε αγορά άλλης συσκευής. ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κάποιος που να έχει κάποια ιδέα; επειδή χρειάζομαι για επαγγελματικούς λόγους το κινητό και αν δεν φτιάχνετε θα προβώ σε αγορά άλλης συσκευής. ευχαριστώ.

 

Αυτό το αντιμετώπισα κι εγώ μετά από πέρασμα ρομ χωρίς να κάνω hard reset μετά την εγκατάστασή της.

Μετά την επαναφορά το πρόβλημα δεν υπήρχε πλέον.Δεν ξέρω αν έφταιγε αυτό πάντως έτσι έστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Το καταστημα ειναι ενα ονειρεμενο χαλι. Αρκετοι που αγορασαν αλλα τηλεφωνα απο αυτο το καταστημα τους εστειλαν μεταχειρισμενα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα, έχω μια ιταλική rom 259, υπάρχει κάποιο λινκ για τη τελευταία ROM Pavel; Φλασαρεται κατευθείαν από το κινητό μέσω TWR, χάνουμε root ή μπλοκάρεται τίποτα; Δεν θα ήθελα να ξανακανω όλη τη διαδικασία από την αρχή.ευχαριστώ πολυ
Samsung Galaxy S I-9000 CM10 RuLeZ ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδια σας εχω νεα για οσους δεν παρακολουθειτε το αντιστοιχο θεμα στο xda. Συμφωνα με τα λογια του pavel22 θα εχουμε σε μια μερα ετοιμες ρομ lollipop για το κινητο μας οσοι το εχουμε μετατρεψει σε T00 η μια εκ των δυο θα ειναι cyanogen!!!Και μια ρομ lollipop έχει ήδη ανεβει για οσους εχουν το Τ20. Για περισσοτερα εδώ
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

εγκατεστησα την G750-RR-12.1_T00( blackz1982) αλλα μεσα το τηλ λεει οτι ειναι Τ20

ΕΚΔΟΣΗ 5.1.1

αντε να δουμε τι θα βγει.............

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα την G750-RR-12.1_T00( blackz1982) αλλα μεσα το τηλ λεει οτι ειναι Τ20

ΕΚΔΟΣΗ 5.1.1

αντε να δουμε τι θα βγει.............

 

Τι λεει πως σε φαινεται η νεα ρομ μετα απο μερικες μέρες? Πέρα απο το bug που σε δειχνει σαν Τ20 εντοπισες τιποτα άλλο? Οποτε εχεις ορεξη δωσε μας ενα review αν θες. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Τι λεει πως σε φαινεται η νεα ρομ μετα απο μερικες μέρες? Πέρα απο το bug που σε δειχνει σαν Τ20 εντοπισες τιποτα άλλο? Οποτε εχεις ορεξη δωσε μας ενα review αν θες. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

δε λειτουργουσαν αρκετα πραγματα οπως φωτ. μηχανη, ταχυδρομειο και κανα δυο αλλα τα οποια δε θυμαμαι γιατι την εβγαλα σχεδον αμεσως.........θελει δουλεια ακομα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είναι εντάξει τα λινκς για το κατέβασμα των αρχείων? Πριν περίπου ένα μήνα προσπάθησα αλλά δεν θυμάμαι ποιο δεν έβρισκα και τα παράτησα. Περίεργο όμως που δεν ασχολήθηκε η ίδια η εταιρεία με αναβαθμίσεις για το συγκεκριμένο μοντέλο. Τι να πω...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...