Jump to content

Honor 3X (G750)


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καινουρια ρομ απο pavel με διορθωσεις στα 3g στην εισαγωγη sd card σε χρωματα στην κουρτινα και πολλα αλλα καλουδια απο εδώ οσοι πιστοι προσέλθετε :D:D:D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 832
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, Tzivas31...ευχαριστούμε για την ενημέρωση, εσύ την πέρασες, πως είναι?
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο pavel κάθε τρεις και λίγο μας κάνει να flashαρουμε :lol:

Σοβαρά τώρα.Έχει κάποια διαφορά εκτός των tweaks που έχει ανεβάσει μετά την Β259?

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους περασα αποψε την καινουρια Β259 μαζι με το blue motion theme και εχω γραψει και στον οδηγο πως ακριβως μπορειτε να την περασετε. Ενα μεγαλο ευχαριστω και στον sakarkas1 για την πολυτιμη βοηθεια του σε αυτο το εγχειρημα. Εντος της εβδομαδος και μολις εχω χρονο θα γραψω εντυπωσεις μετα απο τεσταρισμα της.

 

Επισης ψαχνω και googlaro μπας και βρω τροπο να μπορουμε να κανουμε απο μονοι μας custom themes βασικοτερα με ενδιαφερει αν μπορω να αλλαξω χρωμα σε background και αλλαγη σε χρωμα σε εικονιδια αλλα και γραμματα στο κουρτινακι (π.χ θα ηθελα μαυρο backround με κοκκινα βαθια τα χρωματα στα γραμματα και τα εικονιδισ στις συντομευσεις) και επισης το ιδιο αν μπορουσαμε να αλλαξουμε και απο το ξενερωτο ασπρο background στις ρυθμισεις αν γνωριζει κανεις οτιδηποτε επι αυτου ας μας δωσει τα φωτα του. Ευχαριστώ

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κύριοι

Και γω μόλις παρηγγειλα το 3x αλλα πήρα την εκδοση pro ετσι γιατι ήθελα FHD οθόνη αλλά και γιατι το χτύπησα σε εξαιρετική προσφορά από το efox με 162 ευρω με τα μεταοφορικά μέσα.!!

Ελπίζω να μας βγεί καλό το κινητάκι καθοτι προέρχομαι από ένα HTC RADAR Windows phone το οποίο παρά τα 3 χρόνια στην πλάτη του οφείλω να ομολογήσω ότι με εβγαλε ασπροπρόσωπο με δεκάδες πτώσεις και πολύ σκληρή χρήση!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι σε οσους εχουν την συσκεη Τ00(εγω εχω την U10): Σας δουλευει το xposed installer?και αν οχι, με καποια custom rom?
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Το xposed κατά την εγκατάστασή του αναφέρει πως μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα γιατί δεν είναι πλήρως συμβατό με τη ρομ.Χρησιμοποιώ την Β259 του pavel.
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον φοραει την τελευταια Β259 του pavel22 και θελει να αλλαξει τις φωτογραφιες στην οθονη κλειδωματος μπορει να παει στο φακελο /data/skin/unlock/layout και να αλλαξει τις φωτογραφιες απο φακελους 01-06 βεβαια θα πρεπει να μετονομασει τις φωτογραφιες που θα βαλει με τους αριθμους των φωτογραφιων που θα σβησει. Μετα απο 2 βδομαδες με την τελευταια Β259 του pavel22 όλα λειτουργουν αψογα gps,wifi,3g και η μπαταρια κρατει καλα με πολυ λιωσιμο των δυνατοτητων του κινητου γενικως.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη εχω μεινει απο κινητο και θελω κατι αξιολογο αλλα οχι και να μου φυγει η τσεπη σε γενικες γραμμες αξιζει η αγορα του?για το συγκεκριμενο μοντελο λεω,επειδη ειναι μοντελο του 2013 για αυτο ρωταω ευχαριστω!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Το έχω από τα Χριστούγεννα. Πολύ καλό. 2 σημεία προσοχή. Δεν είναι 4G και το ηχείο του για τα δικά μου γούστα δεν είναι αρκετά δυνατό. Μπαταρία δυνατή, μου κρατάει 2 μέρες με νορμάλ χρήση και κλήσεις με Bluetooth
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω περίπου ένα χρόνο, δεν μου έβγαλε τίποτα, δεν κόλλησε ποτέ, τρέχει απροβλημάτιστα και U10 που ήταν Και τώρα που το έχω σε Τ00 με την τελευταία rom του pavel.Προσωπικά είμαι απόλυτα ικανοποιημένος!
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω περίπου ένα χρόνο, δεν μου έβγαλε τίποτα, δεν κόλλησε ποτέ, τρέχει απροβλημάτιστα και U10 που ήταν Και τώρα που το έχω σε Τ00 με την τελευταία rom του pavel.Προσωπικά είμαι απόλυτα ικανοποιημένος!

 

Επιβεβαιώνω και εγώ τον φίλο. Το έχω ένα χρόνο,δεν έχει βγάλει κανένα πρόβλημα και είναι φουλ φορτωμένο.

Βέβαια δεν μπήκα στον κόπο για αλλαγή σε Τ00 γιατί δεν με ενδιαφέρει (ακόμα) το update.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Πιστεύετε ότι το G750 στα 240 που το βρίσκουμε πλέον στο σκρουτζ, είναι μία καλή αγορά; Τρία πράγματα με ενδιαφέρουν. Το κυριότερο η μπαταρία. Προέρχομαι από G3 και είμαι πολύ πονεμένος. Ειδικά όσον αφορά στην χρήση 3G όπου βγάζει 3 ώρες οθόνη. Το δεύτερο έχει να κάνει με την κάμερα. Είναι σε καλά επίπεδα. Και τρίτον κολλάει; Πάντα χρησιμοποιώ ΝΟVA. Θα έχω θεματάκια απόδοσης;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Πιστεύετε ότι το G750 στα 240 που το βρίσκουμε πλέον στο σκρουτζ, είναι μία καλή αγορά; Τρία πράγματα με ενδιαφέρουν. Το κυριότερο η μπαταρία. Προέρχομαι από G3 και είμαι πολύ πονεμένος. Ειδικά όσον αφορά στην χρήση 3G όπου βγάζει 3 ώρες οθόνη. Το δεύτερο έχει να κάνει με την κάμερα. Είναι σε καλά επίπεδα. Και τρίτον κολλάει; Πάντα χρησιμοποιώ ΝΟVA. Θα έχω θεματάκια απόδοσης;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

1. Νομίζω πως δεν συγκρίνεται με οτιδήποτε άλλο ειδικά για 8πύρινο. Με απλή χρήση σαν τηλέφωνο και συνεχώς τα Data ενεργοποιημένα, με πάει και τρίτη μέρα.

2, Αν δεν έχεις ΙΔΙΑΙΤΕΡΕΣ απαιτήσεις για την κάμερα θα μείνεις απόλυτα ευχαριστημένος.

3, Με φορτωμένες 196 εφαρμογές και τον default launcher δεν κολλάει ούτε στα simulators που του τρέχω.

 

Και όλα αυτά χωρίς να το χω σε Τ00 και με τον default launcher όπως προανέφερα.

Link to comment
Share on other sites

1. Νομίζω πως δεν συγκρίνεται με οτιδήποτε άλλο ειδικά για 8πύρινο. Με απλή χρήση σαν τηλέφωνο και συνεχώς τα Data ενεργοποιημένα, με πάει και τρίτη μέρα.

2, Αν δεν έχεις ΙΔΙΑΙΤΕΡΕΣ απαιτήσεις για την κάμερα θα μείνεις απόλυτα ευχαριστημένος.

3, Με φορτωμένες 196 εφαρμογές και τον default launcher δεν κολλάει ούτε στα simulators που του τρέχω.

 

Και όλα αυτά χωρίς να το χω σε Τ00 και με τον default launcher όπως προανέφερα.

 

Ευχαριστώ πολύ φιλέ μου. Είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο Mate 7 που ξεφεύγει, όμως, σε λεφτά..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φιλέ μου. Είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο Mate 7 που ξεφεύγει, όμως, σε λεφτά..

 

Κάτι το οποίο πρέπει να ξέρεις είναι πως το G750 ΔΕΝ είναι 4G ....

Link to comment
Share on other sites

Κάτι το οποίο πρέπει να ξέρεις είναι πως το G750 ΔΕΝ είναι 4G ....

Δεν με απασχολεί αυτό. Ειμαι στην Αθήνα όπου το 3G είναι σε πολύ καλά επίπεδα. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάτι το οποίο πρέπει να ξέρεις είναι πως το G750 ΔΕΝ είναι 4G ....

 

Παιδια μην κοροιδευομαστε εδω το 3g και δεν ειναι κανονικο 3g και το κινητο να υποστηριζει 4g πραγματικο 4g δεν εχουμε. Ενα πραγμα σκεφτειτε ακομα εχουμε ημιψιφιακες γραμμες internet στο σπιτι μας με οποια εταιρεια και αν εισαι. Αν ηταν καθαρες ψηφιαακες γραμμες δεν θα ειχαμε προβλημα με το ιντερνετ οποτε εχει κακοκαιρια. Τεχνικος υπολογιστων και δικτυων εχω τελειωσει και σας λεω οι γραμμες μας ειναι ακομα μισες ψηφιακες μισες αναλογικες οπότε μην τρελεναιστε με τα ψευτο 4g.

 

Για τo κινητο το εχω απο τον ιουλιο του 2014 ενα μαυρο εγω και ενα ασπρο η κοπελα μου και απλα τα σπαει. Στα λεφτα του απο ελλαδα πρωτον δεν θα βρεις οχταπυρηνο αλλο ουτε και τοσο δυνατο αν εισαι gamer. Μονα του μειον οι φωτογραφιες χωρις καλο φωτισμο ή βραδυ οχι οτι ειναι χαλια αλλα θα μπορουσε και λιγο καλυτερα και ο φωτισμος κατω απο τον ηλιο αν και δεν θαμπωνει θα μπορουσε ενα κλικ παραπανω να το ειχαν προσεξει για να μην λεμε μονο τα καλα. Εγω προσωπικα το γυρισα και σε Τ00 για να παιρνω ολες τις αναβαθμισεις ως κιτ κατ και αργοτερα γιατι οχι για lollipop αν και απο οσα διαβαζω η lollipop προς το παρον εχει αρκετα θεματακια. Απο οταν το γυρισα σε Τ00 οι βασικες για μενα προοδους που ειδα ειναι πολυ γρηγορο κλειδωμα gps που το χρησιμοποιω συχνα και η μπαταρια με παει 2 μερες με τρελο λιωσιμο και παιχνιδια και data και gps παντα ανοιχτο και για launcher τον NEXT 3D. Σιγουρα υπαρχουν πολλα και καλυτερα κινητα απο αυτο αλλα πολυ πιο ακριβα και πολλα χειροτερα απο αυτο και παλι πιο ακριβα. Δεν ξερω για τους αλλους τι λενε αλλα εγω 2 κινητα Huawei πήρα ενα το πρωτο μου Huawei Ideos X5 PRO που και εκεινο για την εποχή του ήταν πολυ μπροστα απο αλλα μοντελα και ειχε πολυ υποστηριξη απο το myphone για αναβαθμισεις custom rom και τα σχετικα ειχαμε φτασει τις 784 σελιδες και ακομα το εχω σαν δευτερο κινητο και δευτερο Huawei αυτο εδώ και τo εχω λιωσει να δοκιμαζω custom rom απο τα παιδια απο το xda και ειμαι υπερκαλυμενος. Να με συγχωρειται για την φλυαρια μου αλλα ηθελα να καλυψω τα νεα παιδια που το σκεφτονται για αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι διαφορές από αυτό ποιες είναι; Νομίζω ότι αυτό το μοντέλο δεν αναβαθμίζεται ε;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι διαφορές από αυτό ποιες είναι; Νομίζω ότι αυτό το μοντέλο δεν αναβαθμίζεται ε;

 

To ίδιο κινητο ειναι και αν διαβαζεις καλυτερα πιο πανω και μερικες σελιδες πισω θα δεις αν αναβαθμιζετε ή οχι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω η εφαρμογή του καιρού που έχετε προεγκατεστημένη, ποια είναι και πώς μπορώ να τη βρω? Αν μου λέγατε και το στυλ εικονιδίων πώς να το βρω...Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω η εφαρμογή του καιρού που έχετε προεγκατεστημένη, ποια είναι και πώς μπορώ να τη βρω? Αν μου λέγατε και το στυλ εικονιδίων πώς να το βρω...Ευχαριστώ!!

 

Για αυτου του ειδους τις ερωτησεις μπορειτε να βρειτε απαντησεις στα καταλληλα θεματα που ειναι για applications και widgets. Θα σας παρακαλουσα παιδια χωρις να θελω να προσβαλλω κανεναν ανε ειναι δυνατον εδω να αναφερουμε ή να ρωταμε για θεματα πιο τεχνικα και πιο συγκεκριμενα ως προς το κινητο μας. Να'ναι καλα το myphone εχει πολλα θεματα αναλογως το τι ψαχνει ο καθενας και με λιγο ψαξιμο βρισκεις οτι θες. Ας προσπαθησουμε το καθε θεμα να μενει σε μια πιο συγκεκριμενη γραμμη για την ευκολια όλων. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για αυτου του ειδους τις ερωτησεις μπορειτε να βρειτε απαντησεις στα καταλληλα θεματα που ειναι για applications και widgets. Θα σας παρακαλουσα παιδια χωρις να θελω να προσβαλλω κανεναν ανε ειναι δυνατον εδω να αναφερουμε ή να ρωταμε για θεματα πιο τεχνικα και πιο συγκεκριμενα ως προς το κινητο μας. Να'ναι καλα το myphone εχει πολλα θεματα αναλογως το τι ψαχνει ο καθενας και με λιγο ψαξιμο βρισκεις οτι θες. Ας προσπαθησουμε το καθε θεμα να μενει σε μια πιο συγκεκριμενη γραμμη για την ευκολια όλων. Ευχαριστώ

Αγαπητέ φίλε...δεν θεωρώ ότι απορία μου είναι και τόσο άσχετη. Δεν ρώτησα κάποια συνταγή μαγειρικής. Εδώ νομίζω γράφουμε για διάφορα θέματα που αφορούν στο huawei g750. Εσένα μπορεί να σε ενδιαφέρουν πιο τεχνικά θέματα, άλλον μπορεί να τον ενδιαφέρουν θήκες και αξεσουάρ για το τηλ. αυτό, άλλον μπορεί να τον ενδιαφέρει κάτι άλλο. Απορώ πάντως που μπήκες στον κόπο να γράψεις για κάτι που έτυχε να μην σε αφορά...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Χρόνια πολλά στην παρέα,

 

γίνεται άραγε με την default ROM

να μπορούσα να αλλάξω το ξενέρωτο

άσπρο background από το μενού.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά στην παρέα,

 

γίνεται άραγε με την default ROM

να μπορούσα να αλλάξω το ξενέρωτο

άσπρο background από το μενού.

 

Για το ασπρο backgroun απο τις συντομευσεις μπορεις να το αλλαξεις και σε default rom αρκει να κατεβασεις καποιο theme και να αλλαξεις το στοκ δεν ειμαι σιγουρος αν θελει ομως να εισαι root 'η οχι γιατι εγω είμουν ήδη root όταν το αλλαξα. Για το μενου τωρα δυσκολα τα πραγματα σιγουρα θελει να εισαι root μπας και το αλλαξεις με xposed ή αν καποιος μερακλης φτιαξει ενα θεμα για το κινητο μας που να εχει αλλαξει και αυτο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...