Jump to content

Honor 3X (G750)


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 832
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως αντιμετώπίζει κανείς πρόβλημα με τον συγχρονισμό επαφών από το gmai?

Πολλές φορές η εφαρμογή επαφές δεν μου τις εμφανίζει καν και κολλάει...

Για να το λυσω πέρασα όλες τις επαφές στην μνήμη του τηλεφωνου και επέλεξα να εμφανίζονται μόνο αυτές.

Το κινητό είναι το Τ20 και φοραει 4.2.2...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Νέα ρομ πάλι απο τον pavel για τους κατοχους Τ00 η Β265. Ακόμα δεν εχω βρει χρόνο να την περάσω μόνο την κατέβασα αν την βάλει κανείς πριν απο εμένα ας μας πει εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Νέα ρομ πάλι απο τον pavel για τους κατοχους Τ00 η Β265. Ακόμα δεν εχω βρει χρόνο να την περάσω μόνο την κατέβασα αν την βάλει κανείς πριν απο εμένα ας μας πει εντυπώσεις.

 

Καλημέρα.Tzivas31 δοκίμασες το audio patch που εδωσαν στους xda για το κινητό μας? Είναι στην σελίδα "324" post#3235.

Εγώ το πέρασα και είδα πραγματικά μεγάλη διαφορά σε όλους τους τομείς όσον αφορά τον ήχο.Την Rom την καινούρια του pavel την κατέβασα αλλά δεν την πέρασα.Έχει και αυτή πρόβλημα με τον ήχο?

Edited by sakarkas1
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Tzivas31 δοκίμασες το audio patch που εδωσαν στους xda για το κινητό μας? Είναι στην σελίδα "324" post#3235.

Εγώ το πέρασα και είδα πραγματικά μεγάλη διαφορά σε όλους τους τομείς όσον αφορά τον ήχο.Την Rom την καινούρια του pavel την κατέβασα αλλά δεν την πέρασα.Έχει και αυτή πρόβλημα με τον ήχο?

 

Εγώ μεχρι και την Β259 που ολες ειχαν θεμα με τον ηχο στις κλησεις και στη μουσικη και με hansfree τα ανεβαζα μεσω engineer mode απο το audio settings ειδα και εγω για αυτο το patch αλλα δεν το δοκιμασα επειδη το διορθωνα οπως προειπα αλλα με Β265 διαβασα λενε τα παιδια στο xda δεν δουλευει το engineer mode οποτε μπορει να το δοκιμασω με αυτο το patch.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μεχρι και την Β259 που ολες ειχαν θεμα με τον ηχο στις κλησεις και στη μουσικη και με hansfree τα ανεβαζα μεσω engineer mode απο το audio settings ειδα και εγω για αυτο το patch αλλα δεν το δοκιμασα επειδη το διορθωνα οπως προειπα αλλα με Β265 διαβασα λενε τα παιδια στο xda δεν δουλευει το engineer mode οποτε μπορει να το δοκιμασω με αυτο το patch.

 

Καλημέρα.Εμένα στην 259 το audio patch έκανε την διαφορά πραγματικά στον ήχο.

Ειδα σήμερα ότι ζήτησε κάποιος από τον pavel να δώσει audio patch για την 265 rom.Για να δούμε..

Πάντως αν την περάσεις την 265 πες μας εντυπώσεις.

Ευχαριστώ

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας για το Huawei G750. Ενδιαφέρομαι να το αγοράσω, αλλά θα ήθελα να μάθω εάν αξίζει. Ψάχνω για ένα δίκαρτο κινητό αλλά επειδή κάνω βαριά χρήση στα κινητά σε όλους τους τομείς θα ήθελα να μάθω εάν αντέχει. Μήπως πιστεύετε ότι θα ήταν καλύτερο το Mate 7 ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Εμένα στην 259 το audio patch έκανε την διαφορά πραγματικά στον ήχο.

Ειδα σήμερα ότι ζήτησε κάποιος από τον pavel να δώσει audio patch για την 265 rom.Για να δούμε..

Πάντως αν την περάσεις την 265 πες μας εντυπώσεις.

Ευχαριστώ

 

Ο pavel εβγαλε νεα ρομ την B265 με fixed sound θα την βρειτε εδώ. Θέλω να πιστευω θα μπορεσω να βρω χρόνο και να την περασω αυτο το σαββατοκυριακο. Είμαι ακομα με τη Β259 αλλά δοκίμασα το audio patch και είδα πραγματι μεγάλη διαφορα!!! Ιδιως οταν ακουω ραδιο στο δρόμο εχει δωσει με αυτο το patch "μαματο" μπάσο λέμε. Για καποιον σαν εμενα που ακουει ροκ μεταλ εχει μεγαλη σημασια να ακους στα handfree το μπασο δυνατό αλλα και καθαρό απο παρασιτα. Και διαβασα οτι αυτο το audio patch δεν εγινε μονο για τη Β259 αλλα γενικως για οσα κινητα εχουν σαν τον δικο μας επεξεργαστη ΜΤΚ6592 ανεξαρτητου ρομ. Οπότε ακόμα και αν δεν τον εχει φτιαξει τον ήχο στη τελευταία του ρομ ο pavel μπορώ πάλι να περάσω αυτο το audio patch και να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Ο pavel εβγαλε νεα ρομ την B265 με fixed sound θα την βρειτε εδώ. Θέλω να πιστευω θα μπορεσω να βρω χρόνο και να την περασω αυτο το σαββατοκυριακο. Είμαι ακομα με τη Β259 αλλά δοκίμασα το audio patch και είδα πραγματι μεγάλη διαφορα!!! Ιδιως οταν ακουω ραδιο στο δρόμο εχει δωσει με αυτο το patch "μαματο" μπάσο λέμε. Για καποιον σαν εμενα που ακουει ροκ μεταλ εχει μεγαλη σημασια να ακους στα handfree το μπασο δυνατό αλλα και καθαρό απο παρασιτα. Και διαβασα οτι αυτο το audio patch δεν εγινε μονο για τη Β259 αλλα γενικως για οσα κινητα εχουν σαν τον δικο μας επεξεργαστη ΜΤΚ6592 ανεξαρτητου ρομ. Οπότε ακόμα και αν δεν τον εχει φτιαξει τον ήχο στη τελευταία του ρομ ο pavel μπορώ πάλι να περάσω αυτο το audio patch και να δουλέψει.

 

Καλημέρα.Tzivas31 αν την περάσεις τελικά την νέα 265 του pavel με το audio patch πες μας εντυπώσεις σε παρακαλώ.Αν αξίζει να πάμε από την 259 σε αυτήν και ποιες οι διαφορές μεταξύ των δύο Rom κατά την κρίση σου.

Ευχαριστώ

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση. Υπάρχει τρόπος να ορίσουμε μια επαφή να καλείτε από συγκεκριμένη sim. (όχι όλες από την ίδια sim όπως υπάρχει τώρα)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαιρετε, αντιμετωπιζω το εξης πρόβλημα: τα πυκνωτικα πλήκτρα στο κάτω μέρος της οθόνης κολλάνε, δλδ δεν ανταποκρίνονται, ενω ταυτόχρονα, κάθε tap της οθόνης συνοδεύεται με δόνηση. Έχει συμβεί σε κανέναν; Επίσης παρατηρησα οτι με ελαφρύ τρίψιμο με το δάχτυλο συνηθως επανέρχονται, αλλα είναι πολύ ενοχλητικό. Σημερα για παράδειγμα, εκανα reboot την συσκευή κι επανήλθαν, με αποτέλεσμα να πιστεύω οτι ίσως είναι πρόβλημα software και όχι hardware δλδ τα κουμπιά καθεαυτά.

Αυτό συμβαίνει σίγουρα μια φορά την μερα. Το κινητό τρεχει την 4.2.2 Β116. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για πιθανή βοήθεια!

Edited by pronova33
Link to comment
Share on other sites

Χθες επιτελους περασα την τελικη 265 του pavel22. Ας τα παρουμε απο την αρχή κατεβάζετε την ρομ απο εδώ. Ακολουθείτε αυστηρά τις οδηγίες του pavel όπως τις γράφει εδώ

 

1 -twrp 2.8.1.0 either 2.7.0 biobio

2 -copy your file (zip) in micro sd

3 - WipeCache ,Wipe Dalvik Cache,Wipe Data

4 - try to install by twrp (one times )

5- WipeCache ,Wipe Dalvik Cache

6- reboot the system

7- When you first start the system - no WIFI connect and login Google

8- The system booted

9 - plug WIFI, authorization Google (open play market) , update all applications and Superuser

 

Όταν ξεκινήσει τη πρώτη φορά το κινητο και διαλέξετε τη γλώσσα και μετα το wifi αν στην επόμενη σελίδα δεν σας ανάβει το επόμενο μην τρομάξετε απλά θέλει να τσεκαρετε 2 Συμφωνώ, ένα στη μέση της σελίδας και άλλο ένα στο τέλος που λογικα το δευτερο ειναι ήδη επιλεγμένο στο συμφωνώ. Μετα και απο αυτο και μερικες κλασικες σελιδες ανοιγει στη ρομ επιτελους. Τώρα οσοι τη περασετε λογικα οπως και εγω θα σας ξενερώσουν τα ελληνικα γιατι αν και ωραία γραμματοσειρα εχει πολλα λαθη οπως το τελικο ς το βγαζει σαν χ και πολλα άλλα λάθη. Μην τρελαινεστε και για αυτο υπάρχει λύση κατεβαζετε αυτό το πετατε στην sdcard και το κανετε install μέσω TWRP και επανερχεται η κλασσικη γραμματοσειρα με τα σωστα ελληνικά. Αφου τα εκανα εγω αυτα δοκιμασα μια μερα προς το παρον την ρομ και οι εντυπωσεις μου ειναι οι εξής δυστυχως σαν ηχος ειναι παλι χαμηλος αλλα περνωντας το γνωστο audio patch ο ήχος γινεται αψογος. Σαν gps ειδα παει μια χαρά και σαν φωτογραφική μηχανη. Αυτο που με εκανε εντυπωση ειναι η ταχυτητα με δεδομενα που εδω στα ανατολικα της θεσσαλονικης με wind δεν ειναι και στα καλυτερα της αλλα με τη νεα αυτη ρομ ειδα πραγματικη βελτιωση. Και σαν wifi δουλευει πολυ καλά. Αυτά προς το παρόν απο εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Χθες επιτελους περασα την τελικη 265 του pavel22. Ας τα παρουμε απο την αρχή κατεβάζετε την ρομ απο εδώ. Ακολουθείτε αυστηρά τις οδηγίες του pavel όπως τις γράφει εδώ

 

1 -twrp 2.8.1.0 either 2.7.0 biobio

2 -copy your file (zip) in micro sd

3 - WipeCache ,Wipe Dalvik Cache,Wipe Data

4 - try to install by twrp (one times )

5- WipeCache ,Wipe Dalvik Cache

6- reboot the system

7- When you first start the system - no WIFI connect and login Google

8- The system booted

9 - plug WIFI, authorization Google (open play market) , update all applications and Superuser

 

Όταν ξεκινήσει τη πρώτη φορά το κινητο και διαλέξετε τη γλώσσα και μετα το wifi αν στην επόμενη σελίδα δεν σας ανάβει το επόμενο μην τρομάξετε απλά θέλει να τσεκαρετε 2 Συμφωνώ, ένα στη μέση της σελίδας και άλλο ένα στο τέλος που λογικα το δευτερο ειναι ήδη επιλεγμένο στο συμφωνώ. Μετα και απο αυτο και μερικες κλασικες σελιδες ανοιγει στη ρομ επιτελους. Τώρα οσοι τη περασετε λογικα οπως και εγω θα σας ξενερώσουν τα ελληνικα γιατι αν και ωραία γραμματοσειρα εχει πολλα λαθη οπως το τελικο ς το βγαζει σαν χ και πολλα άλλα λάθη. Μην τρελαινεστε και για αυτο υπάρχει λύση κατεβαζετε αυτό το πετατε στην sdcard και το κανετε install μέσω TWRP και επανερχεται η κλασσικη γραμματοσειρα με τα σωστα ελληνικά. Αφου τα εκανα εγω αυτα δοκιμασα μια μερα προς το παρον την ρομ και οι εντυπωσεις μου ειναι οι εξής δυστυχως σαν ηχος ειναι παλι χαμηλος αλλα περνωντας το γνωστο audio patch ο ήχος γινεται αψογος. Σαν gps ειδα παει μια χαρά και σαν φωτογραφική μηχανη. Αυτο που με εκανε εντυπωση ειναι η ταχυτητα με δεδομενα που εδω στα ανατολικα της θεσσαλονικης με wind δεν ειναι και στα καλυτερα της αλλα με τη νεα αυτη ρομ ειδα πραγματικη βελτιωση. Και σαν wifi δουλευει πολυ καλά. Αυτά προς το παρόν απο εμένα.

 

Ευχαριστούμε πολύ "tzivas31" και για τα βήματα που πρέπει να ακολουθησουμε και για τις εντυπώσεις από την νέα Rom.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα παιδιά,

 

βλέπω ότι έχουμε αδρανήσει σχετικά με τη δραστηριότητα του κινητού μας,

σκέφτομαι να προβώ σε αγορά smartwatch, έχει καποιος κάποια ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε ότι θέλω να πάω σ ένα 64bit full hd 5,5 3gb ram κινητό αλλά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την huawei και το G750. Να τους περιμένω για κανένα οικονομικό ή να αλλάξω εταιρία ?Αυτό που με χαλάει είναι ότι ακόμα είμαστε με 4.4 και δεν βλέπω lolipop. Καμιά σκέψη ?
Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε ότι θέλω να πάω σ ένα 64bit full hd 5,5 3gb ram κινητό αλλά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την huawei και το G750. Να τους περιμένω για κανένα οικονομικό ή να αλλάξω εταιρία ?Αυτό που με χαλάει είναι ότι ακόμα είμαστε με 4.4 και δεν βλέπω lolipop. Καμιά σκέψη ?

προσωπικα δεν θα τ αλλαζα (και ειμαι και με 4.2 ακομη) εξαλλου μονο 1 χρονο το εχω και δεν ειμαστε και για εξοδα :p

Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε ότι θέλω να πάω σ ένα 64bit full hd 5,5 3gb ram κινητό αλλά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την huawei και το G750. Να τους περιμένω για κανένα οικονομικό ή να αλλάξω εταιρία ?Αυτό που με χαλάει είναι ότι ακόμα είμαστε με 4.4 και δεν βλέπω lolipop. Καμιά σκέψη ?

 

 

Κοιταξε αν εχεις τα λεφτα πηγαινε αν και σε λιγοτερο απο χρονο θα βγει και με 4gb ram βασικα εχουν βγει ήδη κάποια. Τωρα για το κινητο μας οσο μιλαμε απο οσα εχω διαβασει και για αλλα κινητα που πηραν η lollipop που ολοι κανετε αμαν και θελετε εχει βγαλει πολλα προβληματα για αυτο και μεσα σε πολυ συντομο χρονικο διαστημα η google εβγαλε και την M που ειναι ενα βημα μετα τη lollipop. Εγώ προσωπικά που το εχω κανει Τ00 και φοραω την Β265 την τελυταια ρομ που εχει φτιαξει ο pavel ειμαι υπερκαλυμενος με το κινητο μου και ανα 2μηνο βγαζει και καινουρια ρομ ο pavel με καποια παντα εξτρα καλούδια. Εγώ αυτά είχα να πω σαν προσωπική μου γνώμη

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την 265 του pavel φοράω αλλά πόσο νομίζεις ότι θα ασχολείται ακόμα ?Απ όσο ξέρω έχει πάρει το honor 6.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

μηπως ειναι ευκολο να ξανανεβει το 6ο αρχειο απο τον οδηγο;;

(G750-T00_4.7.16 by biobio76)

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

μηπως ειναι ευκολο να ξανανεβει το 6ο αρχειο απο τον οδηγο;;

(G750-T00_4.7.16 by biobio76)

 

ευχαριστω

 

Εγώ ευχαριστώ που το ανεφερες και ειδα οτι ειναι νεκρο το λινκ το εβαλα ήδη να το ανεβάζω σε δικο μου λογαριασμο mediafire και σε 5 ωρες θα εχει ανέβει και θα δώσω εδώ το λινκ και θα το αντικαταστησω στον οδηγό. Ότι βλεπετε και εσεις να νιωθετε ανετα ειτε εδω ειτε με μηνυμα να μου το αναφερετε για την διορθωσή του είτε αυτο ειναι καποιο λαθος στις οδηγίες ή στα λινκ. Απείχα λιγο καιρο γιατι ειχα θεμα με τον υπολογιστή μου. Εξάλλου ο οδηγος δεν τον εγραψα μονος μου αλλα με τη βοηθεια παιδιων απο εδω αλλα και απο xda. Και οτι καινουριο μαθαινει ο καθενας καλο ειναι να το μοιραζεται για να εχουμε ενα πληρες λειτουργικο κινητο. Ευχαριστώ...

 

 

Με μερικες ωρες καθυστερησης για οποιον τη χρειαζεται η G750-T00_4.7.16 by biobio76 μπορει να τη κατεβασει απο το λινκ

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε ότι θέλω να πάω σ ένα 64bit full hd 5,5 3gb ram κινητό αλλά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την huawei και το G750. Να τους περιμένω για κανένα οικονομικό ή να αλλάξω εταιρία ?Αυτό που με χαλάει είναι ότι ακόμα είμαστε με 4.4 και δεν βλέπω lolipop. Καμιά σκέψη ?

 

Προσωπικά κι εγώ δεν θα το άλλαζα με τίποτα για λόγους software κι ας είμαι

με την default της wind. Με 367 εφαρμογές και χωρίς ούτε ένα factory reset, και με την μπαταρία στα καλύτερά της.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα και από εμένα. Έχω το κινητο περίπου 3 μήνες και σε διάφορες ώρες τησ ημέρας μπορεί και 3-4 κάθε μερα μου λέει οτι αφαιρέθηκε η sd και να επιλέξω χώρο αποθήκευσης χωρισ να κάνω κάτι μου πεταει μηνυμα οτι η sd προετοιμάζεται και όλα καλά απλά χάνω κάθε φορα την επιλογη ήχων των επαφων μου. Άλλαξα κάρτα sd πάλι τα ίδια . Υπόψη το κινητο δεν εχει πέσει ποτε κάτω δεν έχει κτυπηθει. Όταν το κοθνάω απότομα όλα καλά δεν μου λεει ότι η καρτα αποσυνδέθηκε . Θεωρώ ότι είναι θέμα λογισμικού ......Ευχαριστώ πολύ αναμένω γνώμες - συμβουλές :(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα και από εμένα. Έχω το κινητο περίπου 3 μήνες και σε διάφορες ώρες τησ ημέρας μπορεί και 3-4 κάθε μερα μου λέει οτι αφαιρέθηκε η sd και να επιλέξω χώρο αποθήκευσης χωρισ να κάνω κάτι μου πεταει μηνυμα οτι η sd προετοιμάζεται και όλα καλά απλά χάνω κάθε φορα την επιλογη ήχων των επαφων μου. Άλλαξα κάρτα sd πάλι τα ίδια . Υπόψη το κινητο δεν εχει πέσει ποτε κάτω δεν έχει κτυπηθει. Όταν το κουνάω απότομα όλα καλά δεν μου λεει ότι η καρτα αποσυνδέθηκε . Θεωρώ ότι είναι θέμα λογισμικού ......Ευχαριστώ πολύ αναμένω γνώμες - συμβουλές :(

 

Ελπίζω καταρχας να εχεις βάλει sdcard εώς 32gb και οχι παραπανω γιατι ξερω κανει νουμερα με 64gb και άνω καρτες. Δευτερον ελπιζω η δευτερη καρτα που εβαλες να ειναι αλλης μαρκας σε σχεση με τη πρωτη μηπως δεν τα παει καλα με καποιας εταιρειας καρτες. Τρίτον δοκίμασε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων. Τέλος αν τιποτα αποα αυτα δεν πιασει και εχεις ακομα τη stock rom δοκιμασε να το πας με εγγυηση για επισκευή και μη το αφησεις πηγαινε το οσο εισαι σε εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε και αυτο: παρε backup οτι εχει η καρτα σου στο Pc σου --> κανε ''διαμορφωση'' την καρτα sd μεσα απο το τηλεφωνο --> κανε 1-2 επανεκκινησεις στο τηλεφωνο --> βαλε παλι στην καρτα sd οτι θες απο το backup που πηρες στο pc σου.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και το sd fix από playstore. Το θέμα με την sd το χει η kitkat, δεν φταίει το κινητό σου. Εγώ άλλαξα 2 32άρες μέχρι να καταλάβω τι παίζει.Αφού να φανταστείς αγόρασα μια 4gb για τα updates και σώθηκα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...