Jump to content

Honor 3X (G750)


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης αυτό που βλέπω είναι ότι τα πλήκτρα κάτω από την οθόνη δεν φωτίζονται. Υπάρχει κάποια ρύθμιση;

Δεν φωτιζονται συνεχεια αλλα οταν αλληλεπιδρας με την οθονη φωτιζονται

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω την εντύπωση ότι εδώ ισχύει ότι και στους άλλους... στο ένα pixel δεν σε καλύπτει η εγγύηση. Από τρία και πάνω.

Μα πραγματικα , 2 βδομαδες κινητο και να καει πιξελ ??? Τι θα δω στη συνεχεια δλδ ???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 832
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Μα πραγματικα , 2 βδομαδες κινητο και να καει πιξελ ??? Τι θα δω στη συνεχεια δλδ ???

 

Δεν έχει να κάνει, είναι καθαρά θέμα τύχης. Έχω δει παρόμοιο πρόβλημα και μάλιστα out-of-the-box σε επώνυμη συσκευή τριπλάσιας αξίας. Είναι να μη σου τύχει...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν φωτιζονται συνεχεια αλλα οταν αλληλεπιδρας με την οθονη φωτιζονται

 

αυτή την εντύπωση είχα... αλλά μπα, δεν ανάβουν ούτε όταν το χρησιμοποιώ... δεν θυμάμαι να άλλαξα κάποια ρύθμιση...

 

το έχω λίγες μέρες και όπως καταλαβαίνεις το πειράζω συνέχεια... πλέον δεν θυμάμαι τι έχω πειράξει...

 

σ΄ευχαριστώ για την απάντηση...

 

Τελικά ήθελε επανεκκίνηση αφου το ειχα συνδέσει στο pc

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

παιδια, θα ηθελα την βοηθεια σας για ενα περιεργο μοντελο honor που ειδα προσφατα..!!

 

ενας φιλος πηρε ενα honor 3X αλλα εχει κι ενα S...!! το οποιο δεν ειναι ιδιο με το 3Χ....!!!! ειναι ακριβως το μοντελο που φαινεται σε αυτο το βιντεακι...!!

 

τι μοντελο ειναι αυτο? ξερει καποιος?

Mobile: XIAOMI REDMI PRO
Link to comment
Share on other sites

παιδια, θα ηθελα την βοηθεια σας για ενα περιεργο μοντελο honor που ειδα προσφατα..!!

 

ενας φιλος πηρε ενα honor 3X αλλα εχει κι ενα S...!! το οποιο δεν ειναι ιδιο με το 3Χ....!!!! ειναι ακριβως το μοντελο που φαινεται σε αυτο το βιντεακι...!!

 

τι μοντελο ειναι αυτο? ξερει καποιος?

Περιεργο...δενντο βρισκω πουθενα.Μοιαζει με το 3c αλλα με μεγαλυτερη οθονη!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια, θα ηθελα την βοηθεια σας για ενα περιεργο μοντελο honor που ειδα προσφατα..!!

 

ενας φιλος πηρε ενα honor 3X αλλα εχει κι ενα S...!! το οποιο δεν ειναι ιδιο με το 3Χ....!!!! ειναι ακριβως το μοντελο που φαινεται σε αυτο το βιντεακι...!!

 

τι μοντελο ειναι αυτο? ξερει καποιος?

 

Φοβάμαι ότι δεν είναι γνήσιο αλλά... κλώνος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά .πρώτα ένα ευχαριστώ σε όλους γιατί όλο και κάτι μαθαίνουμε.

Εχω το g750 u10 εδώ και είκοσι ημέρες.Κάποια προβλήματα τα έλυσε η Β116 που αναφέρθηκε κάπου στο forum εδώ.

Χωρίς πολλή εργασία ούτε και τηλεφωνήματα η μπαταρία μου κράτησε 15 ημέρες .

Το gps "κλειδώνει" και μέσα στο σπίτι!!!.Το sygic 14.3.6 δεν δούλεψε και σε εμένα, δεν δοκίμασα άλλο.

Τώρα η ερώτησή μου είναι : η ωραία διαχείριση της μπαταρίας θα συνεχισθεί αν το κάνω Τ00 όπως επίσης και το "κλείδωμα " του gps ;

 

Κατέβασα όλα τα σχετικά που έβαλε ο tzivas31 στο αντίστοιχο θέμα εκτος απο το 7)Repack EMUI3.0_G750-T00_B251_Flash_Tool γιατι μου βγάζει οτι εχει κατεβεί πολλές φορές κλπ. Αντ' αυτής κατέβασα την Β256 η οποία όμως είναι σε TWRP η άλλη Β256 για flashtool μου βγάζει το ιδιο πρόβλημα με την Β251 .

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά .πρώτα ένα ευχαριστώ σε όλους γιατί όλο και κάτι μαθαίνουμε.

Εχω το g750 u10 εδώ και είκοσι ημέρες.Κάποια προβλήματα τα έλυσε η Β116 που αναφέρθηκε κάπου στο forum εδώ.

Χωρίς πολλή εργασία ούτε και τηλεφωνήματα η μπαταρία μου κράτησε 15 ημέρες .

Το gps "κλειδώνει" και μέσα στο σπίτι!!!.Το sygic 14.3.6 δεν δούλεψε και σε εμένα, δεν δοκίμασα άλλο.

Τώρα η ερώτησή μου είναι : η ωραία διαχείριση της μπαταρίας θα συνεχισθεί αν το κάνω Τ00 όπως επίσης και το "κλείδωμα " του gps ;

 

Κατέβασα όλα τα σχετικά που έβαλε ο tzivas31 στο αντίστοιχο θέμα εκτος απο το 7)Repack EMUI3.0_G750-T00_B251_Flash_Tool γιατι μου βγάζει οτι εχει κατεβεί πολλές φορές κλπ. Αντ' αυτής κατέβασα την Β256 η οποία όμως είναι σε TWRP η άλλη Β256 για flashtool μου βγάζει το ιδιο πρόβλημα με την Β251 .

 

Καλή χρονιά και απο μένα πραγματι το τσεκαρα και εχεις δικιο δυστυχως δεν μπορω να αλλαξω για τους υπολοιπους το λινκ απο τον οδηγό μου. Αλλα δινω εδω ενα νεο λινκ για την Β256 μεσω flash tool : https://mega.co.nz/#!YFJEwQ6Q!zD-u9aP6lJu9tHZH702B0j8DJXRRDEs78-l_-YP1WzI

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους. αγόρασα το g750 από WIND πριν 15 ημέρες, 259 ευρώ. πριν είχα το Samsung Galaxy grand 2 duos. πρώτες εντυπωσεις: καλή και μεγάλη οθόνη, συμαζεμενο μέγεθος. πολύ γρηγορο στο ίντερνετ, αρκετά καλή κάμερα, πολύ φιλικό μενού και ρυθμίσεις. άριστο για τα λεφτά του. το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν λειτουργεί καμιά από τις εφαρμογές που κατεβασα από το play store και αφορούν την εγγραφή των εισερχομενων κλήσεων (call recorder κλπ). δυστυχώς λειτουργεί μόνο στο πρώτο τηλεφώνημα και μετά δεν ηχογραφεί τα επόμενα .Κρίμα γιατί μου είναι απαραίτητη λόγω επαγγέλματος. μήπως κανένας φίλος μπορεί να με βοηθήσει; ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλή χρονιά σε όλους. αγόρασα το g750 από WIND πριν 15 ημέρες, 259 ευρώ. πριν είχα το Samsung Galaxy grand 2 duos. πρώτες εντυπωσεις: καλή και μεγάλη οθόνη, συμαζεμενο μέγεθος. πολύ γρηγορο στο ίντερνετ, αρκετά καλή κάμερα, πολύ φιλικό μενού και ρυθμίσεις. άριστο για τα λεφτά του. το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν λειτουργεί καμιά από τις εφαρμογές που κατεβασα από το play store και αφορούν την εγγραφή των εισερχομενων κλήσεων (call recorder κλπ). δυστυχώς λειτουργεί μόνο στο πρώτο τηλεφώνημα και μετά δεν ηχογραφεί τα επόμενα .Κρίμα γιατί μου είναι απαραίτητη λόγω επαγγέλματος. μήπως κανένας φίλος μπορεί να με βοηθήσει; ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Για εφαρμογές... βρες το κατάλληλο θέμα και απευθύνσου εκεί: http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι ότι δεν είναι γνήσιο αλλά... κλώνος.

 

κλωνος του... κινεζικου....? χαχα καλο..!!

 

παντως μεσα στα χαρακτηριστικα του, αναφερει κανονικα μαρκα Huawei και μοντελο Honor 3xs...!

αν ειναι κλωνος, θα επρεπε τουλαχιστον να εχει ενα γραμμα διαφορετικο..! πχ Huavei...! ετσι δεν ειναι?

Mobile: XIAOMI REDMI PRO
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κλωνος του... κινεζικου....? χαχα καλο..!!

 

Το ότι είναι κινέζικο δεν σημαίνει ότι δεν είναι επώνυμο, παντού γίνεται αυτό.

 

παντως μεσα στα χαρακτηριστικα του, αναφερει κανονικα μαρκα Huawei και μοντελο Honor 3xs...!

αν ειναι κλωνος, θα επρεπε τουλαχιστον να εχει ενα γραμμα διαφορετικο..! πχ Huavei...! ετσι δεν ειναι?

 

Όχι, δεν είναι έτσι, υπάρχουν πανομοιότυποι κλώνοι, αλλά δεν παύουν να είναι κλώνοι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το λινκ για την B251 στον οδηγο μου διορθώθηκε και μπορειτε πάλι να την κατεβασετε εγώ πάντως προσθεσα και το λινκ και της Β256 που ειναι πιο καινουρια ρομ Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά.

"Tzivas31" κατέβασα και εγώ τα αρχεία για μετατροπή και ...Ο Θεός βοηθός!

Βέβαια έχω ξαναασχοληθει με μετατροπές φυσικά σε αλλά κινητά και πάντα με επιτυχία αλλά εδώ δεν ξέρω...έχω μια φοβία!

Οπότε σήμερα το βράδυ έχουμε αϋπνία!

Ίδωμεν...

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά.

"Tzivas31" κατέβασα και εγώ τα αρχεία για μετατροπή και ...Ο Θεός βοηθός!

Βέβαια έχω ξαναασχοληθει με μετατροπές φυσικά σε αλλά κινητά και πάντα με επιτυχία αλλά εδώ δεν ξέρω...έχω μια φοβία!

Οπότε σήμερα το βράδυ έχουμε αϋπνία!

Ίδωμεν...

 

Μην ανησυχεις απο οσα εχω καταλαβει και δοκιμασει και μιλησει με αλλους το κινητο αυτο δυσκολα μπρικαρετε. Μόνο σημαντικο και θα το λεω παντα σε ολους πριν ξεκινησετε οτιδηποτε παρτε οπωσδηποτε backup τα imei γιατι αν δεν τα εχεις την εκατσες

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχεις απο οσα εχω καταλαβει και δοκιμασει και μιλησει με αλλους το κινητο αυτο δυσκολα μπρικαρετε. Μόνο σημαντικο και θα το λεω παντα σε ολους πριν ξεκινησετε οτιδηποτε παρτε οπωσδηποτε backup τα imei γιατι αν δεν τα εχεις την εκατσες

 

Οκ.Να ρωτήσω μόνο κάτι.Είσαι ευχαριστημένος από την Τ00 σε σχέση με την U10 εκτός

από τις αναβαθμίσεις? Γιατί εγώ εδώ και εννέα μήνες που το έχω το κινητό στα χέρια μου

δεν είχα κάποιο πρόβλημα και ο μόνος λόγος που θέλω να το γυρίσω σε Τ00 είναι το θέμα των αναβαθμίσεων και μόνο....

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Οκ.Να ρωτήσω μόνο κάτι.Είσαι ευχαριστημένος από την Τ00 σε σχέση με την U10 εκτός

από τις αναβαθμίσεις? Γιατί εγώ εδώ και εννέα μήνες που το έχω το κινητό στα χέρια μου

δεν είχα κάποιο πρόβλημα και ο μόνος λόγος που θέλω να το γυρίσω σε Τ00 είναι το θέμα των αναβαθμίσεων και μόνο....

 

το ιδιο ακριβως κι εγω δεν εχω κανενα παραπονο το κινητο παει μια χαρα επαφες ,διαρκεια μπαταριας ,gps (χρησιμοποιω to sygic 14.0.0) ολα τελεια .αξιζει να το γυρισω σε T00 (ειμαι και ψιλοασχετος με το ολο θεμα,ασε που ειμαι και με win8 κι απο οτι διαβαζα μαλλον εχουν ενα θεμα) .....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Τελικα μετα απο "Ξενυχτι" καταφερα και εγω να γυρισω σε Τ00.

Αλλα τωρα μαλλον εκανα τα δυσκολα και κολλησα στα πιο ευκολα...ξεχασα πως περναμε το αρχειο Gapps 4.4.2 που ειναι ζιπαρισμενο!

Καποια βοηθεια?

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Τελικα μετα απο "Ξενυχτι" καταφερα και εγω να γυρισω σε Τ00.

Αλλα τωρα μαλλον εκανα τα δυσκολα και κολλησα στα πιο ευκολα...ξεχασα πως περναμε το αρχειο Gapps 4.4.2 που ειναι ζιπαρισμενο!

Καποια βοηθεια?

 

Βάζεις το αρχείο στην κάρτα sd σου και το φλασάρεις μέσω του TWRP ή Cwm.

Γιατί δεν κατέβάζεις την τελευταία ρομ του pavel που τα έχει όλα μέσα?

https://mega.co.nz/#!YFJEw...Es78-l_-YP1WzI

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις το αρχείο στην κάρτα sd σου και το φλασάρεις μέσω του TWRP ή Cwm.

Γιατί δεν κατέβάζεις την τελευταία ρομ του pavel που τα έχει όλα μέσα?

https://mega.co.nz/#!YFJEw...Es78-l_-YP1WzI

 

Ακολοθιησα τις οδηγιες αλλα μετα απο την 4.7.16 ειχα προβλημα και με την Β251 αλλα και με την Β256.Ανοιγαν συνεχεια παραθυρα...η εφαρμογη επαφες θα κλεισει η αndress.core δεν λειτουργει κλπ και ετσι γυρισα στην 4.7.16 ρουτ αλλα δεν εχω gapps και φυσικα απο οτι ειδα η recovery ειναι μαμα!

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Ακολοθιησα τις οδηγιες αλλα μετα απο την 4.7.16 ειχα προβλημα και με την Β251 αλλα και με την Β256.Ανοιγαν συνεχεια παραθυρα...η εφαρμογη επαφες θα κλεισει η αndress.core δεν λειτουργει κλπ και ετσι γυρισα στην 4.7.16 ρουτ αλλα δεν εχω gapps και φυσικα απο οτι ειδα η recovery ειναι μαμα!

 

Την Β256 την πέρασες σαν Update από τη συσκευή ή από το flashtool?

Η 4.7.16 έχει ένα θέμα με τον τηλεφωνικό κατάλογο και ίσως σε ενοχλήσει λίγο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Την Β256 την πέρασες σαν Update από τη συσκευή ή από το flashtool?

Η 4.7.16 έχει ένα θέμα με τον τηλεφωνικό κατάλογο και ίσως σε ενοχλήσει λίγο αυτό.

 

Με το flashtool.

Το θεμα ειναι πως θα περασω τα gapps γιατι ενω δικιμασα δεν γινεται.Ισως θελει mod cwm

Edited by sakarkas1
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Με το flashtool

 

Υποθέτω πως κάτι δεν πέρασε σωστά.Δεν θυμάμαι κάποιος άλλος να είχε θέμα στην μετάβαση οπότε γιατι δεν δοκιμάζεις να φλασάρεις πάλι τη ρομ?Και μόλις φλασαριστεί ξεκίνα με twrp->wipe->swipe to factory reset

Edited by chris_matsias
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...