Jump to content

Honor 3X (G750)


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tο Τ20 έχει οθονη FHD ενω το U10 και το Τ00 έχουν απλη HD οθόνη και το Τ20 έχει 16gb εσωτερικης μνήμης ενω U10 και Τ00 έχουν 8GB εσωτερικη μνήμη. Αλλά οπως λεει και ο Jnr το Τ20 δεν εχει πολύ υποστηριξη και εγω πιστευω με FHD οθόνη θα πινει την μπαταρια πιο γρήγορα.

 

Chris εγώ είμαι ακόμα με την Β251 το μονο κακο που έχει κατα την αποψη μου είναι ότι ειναι σχετικα χαμηλός ο ηχος των αλλων με τους οποιουσ μιλαω σε κλησεις ενω με Β113 και Β115 ήταν πολύ καμπανα ο ήχος. Εσύ το είχες παρατηρήσει μήπως αυτο? Μπας και στην Β255 το διορθώσανε? Να σε πω ειδες και κατι που γραφουνε στο xda για μια κιτ κατ aosp? Την εχεις δοκιμασει μήπως?

 

 

 

Αυτό μπορείς να το διορθώσεις εύκολα από το engineer mode Mtk-->hardware testing-->audio.

Ανέβασα ολούς τους ήχους σε ένταση γιατί κι εμένα μου φαινόταν χαμηλό.

Και στην Β255 το ίδιο έκανα.Δεν είναι κάτι δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 832
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό μπορείς να το διορθώσεις εύκολα από το engineer mode Mtk-->hardware testing-->audio.

Ανέβασα ολούς τους ήχους σε ένταση γιατί κι εμένα μου φαινόταν χαμηλό.

Και στην Β255 το ίδιο έκανα.Δεν είναι κάτι δύσκολο.

 

Ωπα ωπα που ακριβως το βρισκω αυτο? Και κατι ακομα στην Β251 δεν μπορεις να ενεργοποιησεις τον εντοπισμπο σφαλματος usb απο τις επιλογες για προγραμματιστες. Δεν μας λες και διαφορες Β255 απο Β251?

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

περιμενω να παραλαβω την Τριτη απο Σκρουτζομαζαγο...50 ευρω πιο φθηνο απο τους άλλους....στα 200 ευρώ το παρήγγειλα....λέτε να μην είναι γνήσιο???
Link to comment
Share on other sites

Ωπα ωπα που ακριβως το βρισκω αυτο? Και κατι ακομα στην Β251 δεν μπορεις να ενεργοποιησεις τον εντοπισμπο σφαλματος usb απο τις επιλογες για προγραμματιστες. Δεν μας λες και διαφορες Β255 απο Β251?

 

Eδώ ένα δωράκι από τον biobio μαζί με τα gapps...

Έχει ενδιαφέροντα πράγματα στο πακετάκι...;)

https://mega.co.nz/#!j49zzR6L!KeZtGxC0O6br4BLzifvtbLm_WUJuehqSWm4P5ElBdHs

Εντοπισμός σφάλματος usb και στις 2 μου δούλευε κανονικά.

Λίγο πιο smooth την βρίσκω όταν έχω πολλές εφαρμογές ανοιχτές.Τίποτα ιδιαίτερο κατά τα αλλά.

Edited by chris_matsias
Link to comment
Share on other sites

Λίγο πιο smooth την βρίσκω όταν έχω πολλές εφαρμογές ανοιχτές.Τίποτα ιδιαίτερο κατά τα αλλά.

 

Μεσω recovery την περασες ή με flashtool?

Link to comment
Share on other sites

Μεσω recovery την περασες ή με flashtool?

 

Mε flashtool αλλά και μέσω recovery έχει δώσει pack.Αυτή έχω περάσει.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=57390059&postcount=2511

Μόλις είδα πως την ανέβασε και με όλα τα καλούδια περασμένα.Οπότε και λιγότερος κόπος.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=57415715&postcount=2523

Link to comment
Share on other sites

http://www.mobilehellas.com/kinita-tilefona/huawei-g750-ascend-dual-black-eu.html

 

αυτο ειναι??? ή ειναι αλλο μοντελο?

Bασικά κι εγώ από εκεί σκέφτομαι να το πάρω εντός των ημερών. Δε νομίζω να 'χουμε πρόβλημα λόγω του ότι δεν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας αφού είναι ευρωπαϊκή έκδοση. Αν έχει πάρει κανείς από το συγκεκριμένο κατάστημα ας μας γράψει εντυπώσεις. Και κάτι άλλο...το λευκό έχει διαφορετικό πίσω κάλυμμα από το μαύρο? Σε κάτι reviews στο ιντερνετ αυτό παρατήρησα...Πιο glossy λείο το λευκό, ματ ανάγλυφο κάπως το μαύρο. Είναι έτσι? Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Περασε καποιος την β152 να μας πει εντυπωσεις?

Σαν OTA δεν ερχεται και ειμαι μαμα με την 150.

Πρεπει να κανω κατι αλλο?

http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=84

 

Edit: ήρθε ειδοποίηση τελικά

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Περασε καποιος την β152 να μας πει εντυπωσεις?

Σαν OTA δεν ερχεται και ειμαι μαμα με την 150.

Πρεπει να κανω κατι αλλο?

http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=84

 

Γιατι απο την Β255 που ειναι και emui 3.0 και κιτκατ 4.4 να παμε πισω σε emui 2.0 με την B152 που ειναι jb 4.2? Και δευτερον το λινκ που δινεις σε παραπεμπει σε κατεβασμα της Β255 και όχι της Β152.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι απο την Β255 που ειναι και emui 3.0 και κιτκατ 4.4 να παμε πισω σε emui 2.0 με την B152 που ειναι jb 4.2? Και δευτερον το λινκ που δινεις σε παραπεμπει σε κατεβασμα της Β255 και όχι της Β152.

 

σου ειπε καποιος να πας πισω για διαβασε παλι ....

Περασε καποιος την β152 να μας πει εντυπωσεις?

 

...............................

Και δευτερον το λινκ που δινεις σε παραπεμπει σε κατεβασμα της Β255 και όχι της Β152.

Το λινκ οδηγει και στην beta και στην stable

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορείς να το διορθώσεις εύκολα από το engineer mode Mtk-->hardware testing-->audio.

Ανέβασα ολούς τους ήχους σε ένταση γιατί κι εμένα μου φαινόταν χαμηλό.

Και στην Β255 το ίδιο έκανα.Δεν είναι κάτι δύσκολο.

 

οταν το ανοιγω μου λεει οτι η συσκευη δεν υποστηριζεται απ την εφαρμογη,γιατι ειναι μονο για ΜΤΚ συσκευες!:wacko:

chris τι παιρναμε;το αρχειο που εδωσες του biobio η την ρομ που εχεις στο λινκ;

camerakias ναι ισχυει αυτο σχετικα με το χρωμα,αν ειναι ευρωπαικο δεν εχεις θεμα με την εγγυηση.

Edited by jnr
Link to comment
Share on other sites

σου ειπε καποιος να πας πισω για διαβασε παλι

 

Για πες μου τι ακριβώς να διαβάσω αν κάνω κάπου λάθος να το καταλαβω.

Link to comment
Share on other sites

οταν το ανοιγω μου λεει οτι η συσκευη δεν υποστηριζεται απ την εφαρμογη,γιατι ειναι μονο για ΜΤΚ συσκευες!:wacko:

chris τι παιρναμε;το αρχειο που εδωσες του biobio η την ρομ που εχεις στο λινκ;

camerakias ναι ισχυει αυτο σχετικα με το χρωμα,αν ειναι ευρωπαικο δεν εχεις θεμα με την εγγυηση.

 

Ο pavel όλα αυτά τα εχεί ενσωματώσει στη τελευταία Β255,οπότε θα έβαζα αυτή.Εγώ που είχα βάλει την πρώτη εκδοχή της Β255 από τον pavel,έπρεπε να τα περάσω από το πακετάκι του biobio.Έχω δοκιμάσει και τις 2 λύσεις και δουλεύουν και οι 2 το ίδιο καλά.Εσύ σε ποια ρομ είσαι?

Link to comment
Share on other sites

με την προηγουμενη,την 251.αρα περναω κατευθειαν αυτη τοτε μεσω recovery.να φανταστω οτι πρεπει να παρω μπακαπ τις εφαρμογες μου,σωστα;
Link to comment
Share on other sites

με την προηγουμενη,την 251.αρα περναω κατευθειαν αυτη τοτε μεσω recovery.να φανταστω οτι πρεπει να παρω μπακαπ τις εφαρμογες μου,σωστα;

 

Εγώ προτιμώ την καθαρή εγκατάσταση.Από την άλλη αφού είναι ίδια έκδοση android νομίζω πως δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα με το back up.

Link to comment
Share on other sites

Για πες μου τι ακριβώς να διαβάσω αν κάνω κάπου λάθος να το καταλαβω.

Διάβασες και δεν κατάλαβες?

Όταν κάνεις παράθεση το μήνυμα μου σημαίνει ότι απαντάς σε εμένα.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Διάβασες και δεν κατάλαβες?

Όταν κάνεις παράθεση το μήνυμα μου σημαίνει ότι απαντάς σε εμένα.

 

το ξερω τι ειναι παραθεση. Αλλά σε ρωτάω τι να διαβάσω για να καταλάβω. Χωρις παρεξηγηση αλλα πες μου ενα λογο γιατι καποιος να παει στην Β152 που ειναι jellybean όταν υπάρχει η Β255 που ειναι κιτ κατ? Το μονο που καταλαβα ειναι οτι ρωτας αν κανεις την δουλεψε και καταλαβαινω οτι δεν την προτεινεις απλά ρωτάς. Συγγνωμη αν παρεξηγησες ξερω μερικες φορες ο γραπτος λογος παρεξηγιεται επειδη δεν υπαρχει το υφος του προφορικου. Το μονο που ρωταω ειναι αν υπαρχει καποιος σημαντικος λογος για να μπει η Β152. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Και εγω συγγνώμη.

Εγω δεν μπορώ να βοηθήσω γιατί δεν εχω περασει ποτε 4.4

Αν το εχει κανει καποιος αλλος ας μας ενημερώσει.

Αυτο που σίγουρα βλεπετε εσεις ειναι ασυμβατότητα με εφαρμογες ίσως και προβλημα με αναγνωριση και sms όπως με το 3c

Και εγω ελλειψη κλειδώματος 3g

Link to comment
Share on other sites

Και εγω συγγνώμη.

Εγω δεν μπορώ να βοηθήσω γιατί δεν εχω περασει ποτε 4.4

Αν το εχει κανει καποιος αλλος ας μας ενημερώσει.

Αυτο που σίγουρα βλεπετε εσεις ειναι ασυμβατότητα με εφαρμογες ίσως και προβλημα με αναγνωριση και sms όπως με το 3c

Και εγω ελλειψη κλειδώματος 3g

 

H B251 και η Β255 που ειναι 4.4 και που εχω βαλει και εγω και o chris και ο jnr δεν ειχαμε καποιο θεμα. Εγώ προσωπικα κανενα απολύτως και με παιχνιδια και με browser και με launcher και με gps προγραμματα δεν ειχα κανενα θεμα.Ουτε κανενα προβλημα με αναγνώριση ή sms. Και με 3g δεδομενα ολα κομπλε. Είχα στην αρχη εγω και o jnr θεμα με gps και δεδομενα οταν περασαμε την Β251 την πρωτη φορα αλλα με μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και παραμενοντας στην Β251 όλα κομπλε.

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. θέλω να παρω το δικαρτο για την γυναίκα μου, και με προβληματιζει αυτο με τις επαφές. Εχει 2.500 επαφές λογο επαγγελματος. θα τις διαβαζει? υφισταται ακομη το θεμα? Απο βιντεο-ηχο πως παει? ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

αυριο παραλαμβανω το κινητο.Μιλησα με την εταιρεια και μου είπαν ότι το φέρνουν απο Γερμανία.Δεν ξέρουν αν είναι Τ00 ή U10. Το θέμα μου είναι η έξτρα μνημη που μπορω να βάλω. Τελικά αν βάλω 64giga μνημη θα έχω θέμα? Να ξέρω...μην την χρεωθω τζάμπα...Παιζει ρόλο το μοντελο του κινητου για την microsd card που μπορουμε να βάλουμε?

Αν μπορει καποιος που ξέρει αμεσα να με απαντησει...

Link to comment
Share on other sites

αυριο παραλαμβανω το κινητο.Μιλησα με την εταιρεια και μου είπαν ότι το φέρνουν απο Γερμανία.Δεν ξέρουν αν είναι Τ00 ή U10. Το θέμα μου είναι η έξτρα μνημη που μπορω να βάλω. Τελικά αν βάλω 64giga μνημη θα έχω θέμα? Να ξέρω...μην την χρεωθω τζάμπα...Παιζει ρόλο το μοντελο του κινητου για την microsd card που μπορουμε να βάλουμε?

Αν μπορει καποιος που ξέρει αμεσα να με απαντησει...

 

Eγώ έχω 16gb αλλά απ ότι διαβάζω στο gsm arena υποστιρίζει μέχρι 64gb.

 

http://www.gsmarena.com/huawei_honor_3x_g750-5902.php

Link to comment
Share on other sites

αυριο παραλαμβανω το κινητο.Μιλησα με την εταιρεια και μου είπαν ότι το φέρνουν απο Γερμανία.Δεν ξέρουν αν είναι Τ00 ή U10. Το θέμα μου είναι η έξτρα μνημη που μπορω να βάλω. Τελικά αν βάλω 64giga μνημη θα έχω θέμα? Να ξέρω...μην την χρεωθω τζάμπα...Παιζει ρόλο το μοντελο του κινητου για την microsd card που μπορουμε να βάλουμε?

Αν μπορει καποιος που ξέρει αμεσα να με απαντησει...

 

Eγώ που εχω το U10 και το εκανα Τ00 οπως και ο Chris εγω έχω μεσα 32GB Class10 και δουλευει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...