Jump to content

Honor 3X (G750)


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για το feedback.

Αυτό με προβληματίζει.Δεν είχα κάποιο πρόβλημα οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω..:(

 

Λοιπον χθες δοκιμασα το αλλο ετσι όπως ειμουνα στην Β251 που φορας και εσύ πάτησα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και οταν ανοιξε το κινητο ήμουν ακομα στη Β251 αλλά πλεον λειτουργούν και τα δεδομενα για gps ακομα δεν βγηκα εξω να τα δοκιμασω.Οπότε όλα καλά. Το μόνο που με ξενερώνει λίγο ειναι οτι μπορεις στις κινεζικες ρομ να έχεις ενα google account ενω μεχρι πριν ειχα 2 google accounts μου συνδεδεμενα. Εντωμεταξύ το ειρωνικό ειναι απο οτι διαβασα στο facebook στην σελιδα της Huawei στην ελλάδα λενε οτι μεσα στο δεκεμβριο θα παρουν και τα U10 ΕMIUI 3.0

 

 

Λοιπόν παιδιά μετά απο πολλες ωρες γραψιματος και διορθωσεων εκανα εναν αναλυτικο οδηγό για τη μετατροπη απο U10 σε T00 εδώ. Chris_matsias και Jnr όποτε μπορείτε δείτε τον και πείτε μου αν πρεπει κατι να διορθώσω εξάλλου χαρις στη δικιά σας βοήθεια τον έγραψα.Τον έβαλα και στην υπογραφή μου για πιο ευκολη προσβαση σε όποιον θέλει

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 832
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν παιδιά μετά απο πολλες ωρες γραψιματος και διορθωσεων εκανα εναν αναλυτικο οδηγό για τη μετατροπη απο U10 σε T00 εδώ. Chris_matsias και Jnr όποτε μπορείτε δείτε τον και πείτε μου αν πρεπει κατι να διορθώσω εξάλλου χαρις στη δικιά σας βοήθεια τον έγραψα.Τον έβαλα και στην υπογραφή μου για πιο ευκολη προσβαση σε όποιον θέλει

 

Μπράβο Tzivas31.Μου αρέσει που τα συγκέντρωσες όλα αναλυτικά.

Link to comment
Share on other sites

Chris ενταξει πλεον δεδομενα και gps δουλεουν μια χαρα στο κινητο μετα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων στη Β251!!!
Link to comment
Share on other sites

Chris ενταξει πλεον δεδομενα και gps δουλεουν μια χαρα στο κινητο μετα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων στη Β251!!!

 

Δεν μου χρειάστηκε αλλά αφού βρήκες λύση.:) :)

Για την αναβάθμιση του u10 σε emui 3.0 που το διάβασες?Το έψαχνα το πρωί αλλά δεν βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου χρειάστηκε αλλά αφού βρήκες λύση.:) :)

Για την αναβάθμιση του u10 σε emui 3.0 που το διάβασες?Το έψαχνα το πρωί αλλά δεν βρήκα κάτι.

 

θα το βρεις στο facebook στην σελιδα Huawei Device Greece αριστερα και κατω εκει που γραφει δημοσιευσεις στη σελιδα γραφει τι ρωταει ο καθενας και μεχριν πριν λιγο καιρο σε οσυς ρωτουσαν ποτε θα παρει EMUI 3.0 το κινητο μας ή κιτ κατ λεγανε οτι δεν ειναι ακομα στα πλανα τους. Τις 2 τελευταιες όμως εβδομάδες οσοι ρωτησανε ξανα για το κινητο μας τους απαντησανε οτι ειναι υπο δοκιμη και μεσα στο δεκεμβριο θα την βγαλουν.

Link to comment
Share on other sites

θα το βρεις στο facebook στην σελιδα Huawei Device Greece αριστερα και κατω εκει που γραφει δημοσιευσεις στη σελιδα γραφει τι ρωταει ο καθενας και μεχριν πριν λιγο καιρο σε οσυς ρωτουσαν ποτε θα παρει EMUI 3.0 το κινητο μας ή κιτ κατ λεγανε οτι δεν ειναι ακομα στα πλανα τους. Τις 2 τελευταιες όμως εβδομάδες οσοι ρωτησανε ξανα για το κινητο μας τους απαντησανε οτι ειναι υπο δοκιμη και μεσα στο δεκεμβριο θα την βγαλουν.

 

Θα χρειαστούμε και νέο οδηγό δλδ?

t00 σε u10 :kill::shoot::rocket:

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστούμε και νέο οδηγό δλδ?

t00 σε u10 :kill::shoot::rocket:

 

xaxxa να σε πω την αληθεια αν θελουμε να παμε σε U10 πιστευω πως φλασαροντας με format all+download την Β113 λογικα γυρνάμε πίσω. Επειδη εμενα και η κοπελα μου εχει το ιδιο κινητο ειπαμε να το αφησουμε το δικο της σαν U10 για να δουμε οταν ερθει η αναβαθμιση πως θα ειναι και αν αξιζει γυριζω και εγω το δικο μου σε U10 αλλιως κανω το δικο της Τ00

Link to comment
Share on other sites

xaxxa να σε πω την αληθεια αν θελουμε να παμε σε U10 πιστευω πως φλασαροντας με format all+download την Β113 λογικα γυρνάμε πίσω. Επειδη εμενα και η κοπελα μου εχει το ιδιο κινητο ειπαμε να το αφησουμε το δικο της σαν U10 για να δουμε οταν ερθει η αναβαθμιση πως θα ειναι και αν αξιζει γυριζω και εγω το δικο μου σε U10 αλλιως κανω το δικο της Τ00

 

Kαι πάλι δε νομίζω να έκανα κίνηση για επιστροφή σε u10.Πολύ αργή η εξέλιξη.Σε t00 έχουμε και το xda.Στο u10 είναι δύσκολα τα πράγματα.

Κάτι πήρε το μάτι μου για Miui v6 :P

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=57343547&postcount=2482

Την δοκίμασα από περιέργεια αλλά έχει θεματάκια.Χαμηλό σήμα wifi κακό gps.

Edited by chris_matsias
Link to comment
Share on other sites

τελικα καταφερα και το εκανα κι εγω Τ00.το προβλημα ηταν τελικα οτι χρησιμοποιουσα του biobio το sptool σε συνδιασμο με προβλημα στους drivers.ειχα τα ιδια προβληματα με data,gps και εκανα αυτο που ειπε ο tzivas31.το sygic ομως ακομα αρνειται να ανοιξει,το navigon ομως δουλευει μια χαρα!tzivas μπραβο και για τον μαζεμενο οδηγο!!:)
Link to comment
Share on other sites

τελικα καταφερα και το εκανα κι εγω Τ00.το προβλημα ηταν τελικα οτι χρησιμοποιουσα του biobio το sptool σε συνδιασμο με προβλημα στους drivers.ειχα τα ιδια προβληματα με data,gps και εκανα αυτο που ειπε ο tzivas31.το sygic ομως ακομα αρνειται να ανοιξει,το navigon ομως δουλευει μια χαρα!tzivas μπραβο και για τον μαζεμενο οδηγο!!:)

 

Ευχαριστω για τα καλα σου λογια. Οσο για το gps εγω προσωπικα αφου εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων ανοιξα το sygic ενώ ειμουν εξω και μετα απο ενα 5λεπτο τη πρωτη φορα είδε και κλειδωσε δορυφορους αλλά ολες τις επομενες φορες που το χρησιμοποιησα κλειδωνε σε 30 δευτερα και κατι!!! Δεν ξέρω αν εχει σχέση αλλά εγω εχω το sygic 14.3.1 δεν το εχω κανει επιτηδες ενημερωση σε πιο καινουρια γιατι διαβασα κανει κατι κουλά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λετε μεταξυ αυτου του κινητου ή του Thl T11? Ποιο θεωρειται καλυτερο και με λιγοτερα προβληματα? απο ελλαδα θα το αγορασω...
Link to comment
Share on other sites

Κάτι πήρε το μάτι μου για Miui v6 :P

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=57343547&postcount=2482

Την δοκίμασα από περιέργεια αλλά έχει θεματάκια.Χαμηλό σήμα wifi κακό gps.

 

 

Για το wifi δεν ξερω αν διορθωνεται αλλα για το gps το ξερω και απο το παλιο μου huawei ideos x5 pro όταν επαιζα με πολλες ρομ απλως κρατουσα απο τη ρομ που ειχε το καλο σημα gps το αρχειο gps.conf που το βρισκεις στο system/etc και το εκανα απλως αντικατασταση με τα σωστα permissions που εχει και το αρχικο gps.conf της ρομ. Το συγκεκριμενο αρχειο εχει μεσα ολες τις ρυθμισεις του gps.

 

Eπισης πηρε το μάτι μου ο pavel εκανε καινουρια ρομ την 255 δεν ξερω ποσο θα κρατηθω πριν αρχισω πάλι δοκιμες τον βλεπω τον pavel 2 ρομ τον μηνα να ετοιμαζει και να μην προλαβαινουμε :p

Link to comment
Share on other sites

Για το wifi δεν ξερω αν διορθωνεται αλλα για το gps το ξερω και απο το παλιο μου huawei ideos x5 pro όταν επαιζα με πολλες ρομ απλως κρατουσα απο τη ρομ που ειχε το καλο σημα gps το αρχειο gps.conf που το βρισκεις στο system/etc και το εκανα απλως αντικατασταση με τα σωστα permissions που εχει και το αρχικο gps.conf της ρομ. Το συγκεκριμενο αρχειο εχει μεσα ολες τις ρυθμισεις του gps.

 

Eπισης πηρε το μάτι μου ο pavel εκανε καινουρια ρομ την 255 δεν ξερω ποσο θα κρατηθω πριν αρχισω πάλι δοκιμες τον βλεπω τον pavel 2 ρομ τον μηνα να ετοιμαζει και να μην προλαβαινουμε :p

 

Δεν μπόρεσα να αντισταθώ.Την έβαλα ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω προπσαθησει αρκετες φορες να περασω το ΟΤΑ update που δωθηκε πριν λιγο καιρο αλλα μαλλον τελικα δεν τα καταφερνω!Εχω την 113 και ηθελα να το αναβαθμισω στην 116.

Το τηλεφωνο το ειχα κανει ροοτ με το genius root.Εβγαζε μετα το επιτυχες ρουταρισμα το Kinguser.Φυσικα προτου να κανω το ΟΤΑ update το εκανα unroot και εφευγε και το

Kinguser.Στην συνεχεια για επαληθευση οι εφαρμογες μου που ηταν μονο για ροοτ δεν μπορουσαν να λειτουργησουν.Οπως και το rootchecker που μου ελεγε οτι ημουν unroot.

Κατεβαζα το ΟΤΑ update και προχωρουσα στην αναβαθμιση.Ξεκινουσε η διαδικασια αλλα εμπαινε σε CWM και μου ελεγε Failed γιατι η συσκευη μου ειναι root!!

Εχω κανει και επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων αλλα παλι τα ιδια.

Εχω την U10 113

Κατα τα αλλα το κινητο λειτουργει αψογα εκτος απο αυτο το θεμα της αναβαθμισης μεσω ΟΤΑ.

Σας παρακαλω αν καποιος γνωριζει και μπορει να βοηθησει?

Ευχαριστω και συγγνωμη που μακρυγορησα.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω προπσαθησει αρκετες φορες να περασω το ΟΤΑ update που δωθηκε πριν λιγο καιρο αλλα μαλλον τελικα δεν τα καταφερνω!Εχω την 113 και ηθελα να το αναβαθμισω στην 116.

Το τηλεφωνο το ειχα κανει ροοτ με το genius root.Εβγαζε μετα το επιτυχες ρουταρισμα το Kinguser.Φυσικα προτου να κανω το ΟΤΑ update το εκανα unroot και εφευγε και το

Kinguser.Στην συνεχεια για επαληθευση οι εφαρμογες μου που ηταν μονο για ροοτ δεν μπορουσαν να λειτουργησουν.Οπως και το rootchecker που μου ελεγε οτι ημουν unroot.

Κατεβαζα το ΟΤΑ update και προχωρουσα στην αναβαθμιση.Ξεκινουσε η διαδικασια αλλα εμπαινε σε CWM και μου ελεγε Failed γιατι η συσκευη μου ειναι root!!

Εχω κανει και επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων αλλα παλι τα ιδια.

Εχω την U10 113

Κατα τα αλλα το κινητο λειτουργει αψογα εκτος απο αυτο το θεμα της αναβαθμισης μεσω ΟΤΑ.

Σας παρακαλω αν καποιος γνωριζει και μπορει να βοηθησει?

Ευχαριστω και συγγνωμη που μακρυγορησα.

 

Νομίζω πως εκτός από unroot χρειάζεσαι και το stock recovery.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λετε μεταξυ αυτου του κινητου ή του Thl T11? Ποιο θεωρειται καλυτερο και με λιγοτερα προβληματα? απο ελλαδα θα το αγορασω...

 

το thl αν δεν κανω λαθος,δεν ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας οποτε εαν προκυψει προβλημα,μαλλον θα ειναι δυσκολα τα πραγματα.tzivas31 εχω την εκδοση 14.6.2 και δεν τρεχει,ισως η αιτια να ειναι αυτη που λες.το navigon ομως παει μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκανα εγκασταση το Hisuite στο Pc,κατεβασα την official 113 απο την Huawei και την ξαναπερασα μεσω Hisuite στο κινητο και ολα διορθωθηκαν.Αμεσως μετα πηρε μεσω ΟΤΑ την αναβαθμιση σε 116.

Ευχαριστω.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,επειδη σκεφτομαι σοβαρα την αγορα του τι διαφορα εχει το Huawei Honor 3X Pro G750-T20 ? δηλαδη αυτο το Τ20 στο τελος ???

 

Tο Τ20 έχει οθονη FHD ενω το U10 και το Τ00 έχουν απλη HD οθόνη και το Τ20 έχει 16gb εσωτερικης μνήμης ενω U10 και Τ00 έχουν 8GB εσωτερικη μνήμη. Αλλά οπως λεει και ο Jnr το Τ20 δεν εχει πολύ υποστηριξη και εγω πιστευω με FHD οθόνη θα πινει την μπαταρια πιο γρήγορα.

 

Chris εγώ είμαι ακόμα με την Β251 το μονο κακο που έχει κατα την αποψη μου είναι ότι ειναι σχετικα χαμηλός ο ηχος των αλλων με τους οποιουσ μιλαω σε κλησεις ενω με Β113 και Β115 ήταν πολύ καμπανα ο ήχος. Εσύ το είχες παρατηρήσει μήπως αυτο? Μπας και στην Β255 το διορθώσανε? Να σε πω ειδες και κατι που γραφουνε στο xda για μια κιτ κατ aosp? Την εχεις δοκιμασει μήπως?

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ποια εκδοση ειναι βρε παιδια???

 

Αφου στο τελος γραφει EU=Europe και δεν λεει pro και η οθονη του ειναι HD και εσωτερικη μνημη 8GB λογικα κατα 99% είναι το U10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...