Jump to content

Honor 3X (G750)


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το t00 και υποστηριζει 3g και στις 2 καρτες αλλα οχι ταυτοχρονα.Αναλογα ποια καρτα επιλεξεις για δεδομενα.

Ναι, δε μιλάω για ταυτόχρονα. Στο U10 που έχω μου εμφανίζει μόνο την πρώτη κάρτα για να επιλέξω το 3g.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 832
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, δε μιλάω για ταυτόχρονα. Στο U10 που έχω μου εμφανίζει μόνο την πρώτη κάρτα για να επιλέξω το 3g.

 

Εχω U10 που θελω να το κανω Τ00 αμα μαθω ποτε τον τροπο μονο και μονο για τις συχνες αναβαθμισεις που ετσι πρεπει να ειναι για ολα τα κινητα. Σαν U10 πάντως υποστηριζει δεδομενα απο οποια καρτα επιλεξω εγω απο τις ρυθμισεις-διπλη καρτα-συνδεση δεδομενων

Link to comment
Share on other sites

To U10 είναι αυτο που δινει η wind το ξερω γιατι αυτο πηραμε και εγω και η κοπελα μου. Για την μετατροπη απο U10 σε Τ00 εχω ανοιξει και ξεχωριστο thread οπου ζηταω οποιο παιδι μπορει να μας βοηθησει στα ελληνικα με εναν οδηγο πως να το κανουμε καλα θα ήταν. Το φορουμ στο οποιο μιλανε για αυτο ειναι εδώ αν ειναι καλος στα αγγλικα ας βοηθησει και εμας τους αγραμματους και μην πει κανεις καμια εξυπναδα για google μεταφραστη σε φορουμ με ορολογιες android. Eυχαριστώ

κι εγω τα εχω βρει μπαστουνια στο διαβασμα γι αυτη την μετατροπη :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Εχω U10 που θελω να το κανω Τ00 αμα μαθω ποτε τον τροπο μονο και μονο για τις συχνες αναβαθμισεις που ετσι πρεπει να ειναι για ολα τα κινητα. Σαν U10 πάντως υποστηριζει δεδομενα απο οποια καρτα επιλεξω εγω απο τις ρυθμισεις-διπλη καρτα-συνδεση δεδομενων

δεν εννοώ αυτό, σαφώς υποστηρίζει δεδομένα και από τις δύο κάρτες . Εννοώ εάν υποστηρίζει 3g και από τις δύο κάρτες. Εμένα υποστήρίζει μόνο από την πρώτη την ενεργοποίηση του 3g και όχι από την δεύτερη.

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει ρε παιδια κανενας ποτε θα παρει καμια αναβαθμιση επισημα το τηλεφωνακι για να δουμε και καμια βελτιωση;;;
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει ρε παιδια κανενας ποτε θα παρει καμια αναβαθμιση επισημα το τηλεφωνακι για να δουμε και καμια βελτιωση;;;

Χτεσινή http://www.needrom.com/download/huawei-g750-u10/ μέχρι το βράδυ θα την δοκιμάσω.

Οδηγίες στο συνημμένο αρχείο που κατεβάζεται από το παραπάνω link. Την εγκατέστησα με τον εύκολο τρόπο (πατώντας τα κουμπιά της έντασης κλπ αφού αντέγραψα το αρχείο στο sd κάρτα). Σε 10 λεπτά το πολύ ήμουν έτοιμος

Edited by basdel
προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

Χτεσινή http://www.needrom.com/download/huawei-g750-u10/ μέχρι το βράδυ θα την δοκιμάσω.

Οδηγίες στο συνημμένο αρχείο που κατεβάζεται από το παραπάνω link. Την εγκατέστησα με τον εύκολο τρόπο (πατώντας τα κουμπιά της έντασης κλπ αφού αντέγραψα το αρχείο στο sd κάρτα). Σε 10 λεπτά το πολύ ήμουν έτοιμος

 

Αυτη ειναι μια ακομα jellybean πιστευω χωρις καμια διαφορα απο Β113 ή Β115 απλα βγαινει για διαφορετικη χωρα ρυθμισεις σε gps και δεδομενα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι μια ακομα jellybean πιστευω χωρις καμια διαφορα απο Β113 ή Β115 απλα βγαινει για διαφορετικη χωρα ρυθμισεις σε gps και δεδομενα.

Ναι, ίδια είναι με κάποιες μικροδιαφορές. Σε εμένα που είχανε πρόβλημα οι επαφές (2000 επαφές, άλλοτε τις έδειχνε άλλοτε το έψαχνε..) φαίνεται να διορθώθηκε.

Το gps επίσης πιάνει σφαίρα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ίδια είναι με κάποιες μικροδιαφορές. Σε εμένα που είχανε πρόβλημα οι επαφές (2000 επαφές, άλλοτε τις έδειχνε άλλοτε το έψαχνε..) φαίνεται να διορθώθηκε.

Το gps επίσης πιάνει σφαίρα...

χθες την περασα κι εγω.

το προβλημα με τις επαφες(350) μου το ειχε κανει και μενα μια δυο φορες ,κολαγε κι εψαχνε ωρα για να τις βρει(3-4 λεπτα).

να ρωτησω κατι, πως μπορω να δω ποιες εφαρμογες τρεχουν στο παρασκηνιο;;;(υπαρχει τετοια δυνατοτητα;;)

καλο απογεμα

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2620608

 

σε ποια σελιδα λεει για μετατροπη απο u10 σε t00; εχει 211 σελιδες.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2620608

 

σε ποια σελιδα λεει για μετατροπη απο u10 σε t00; εχει 211 σελιδες.. :blink:

 

Εδώ λένε ειναι ένας καλός οδηγός και εδώ αλλά εμένα τα αγγλικα μου ειναι χαλια και ο google μεταφραστής δεν βοηθάει καθολου. Επισης οι γνωσεις μου ειναι περιορισμενες αν και θα ήθελα να μάθω πως να κανω την μετατροπή αν μπορέσεις και το πετύχεις εσυ σε παρακαλω γραψε μας σε απλα ελληνικά εσύ ή οποιοδηποτε άλλος πως να το κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφέρεται ως πρόβλημα με τις επαφές τί ακριβώς είναι; είναι χούι της συγκεκριμένης συσκευής; Επίσης τις επαφές τις εμφανίζει κανονικά ή πρέπει να τις μετατρέψουμε με κάποιο app τύπου number fixer ;
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφέρεται ως πρόβλημα με τις επαφές τί ακριβώς είναι; είναι χούι της συγκεκριμένης συσκευής; Επίσης τις επαφές τις εμφανίζει κανονικά ή πρέπει να τις μετατρέψουμε με κάποιο app τύπου number fixer ;

 

 

2 κινητα ένα εγω και ενα η κοπελα μου U10 και τα 2 τα πηραμε μαζι απο την wind και θεμα με επαφες δεν ειχαμε ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

2 κινητα ένα εγω και ενα η κοπελα μου U10 και τα 2 τα πηραμε μαζι απο την wind και θεμα με επαφες δεν ειχαμε ποτέ.

Το πρόβλημα με τις επαφές το εμφάνιζε μερικές φορές (αργούσε ή κόλαγε στις επαφές). Βέβαια εγώ είχα 2000 επαφές.

Link to comment
Share on other sites

Το βασικό μου θέμα είναι εάν χρειάζεται κάποιο είδους μετατροπή στις επαφές με app τύπου number fixer που προσθέτει το +030 προκειμένου να υπάρχει σωστή αναγνώρηση στις κλήσεις.
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

2 κινητα ένα εγω και ενα η κοπελα μου U10 και τα 2 τα πηραμε μαζι απο την wind και θεμα με επαφες δεν ειχαμε ποτέ.

 

Το πρόβλημα με τις επαφές το εμφάνιζε μερικές φορές (αργούσε ή κόλαγε στις επαφές). Βέβαια εγώ είχα 2000 επαφές.

 

Το U10 από την Wind έχω και εγώ εδώ και 5 μήνες.Το ίδιο πρόβλημα με τις επαφές συμβαίνει και σε εμένα.Εγώ έχω 500 επαφές.Είναι πολύ σπαστικό γιατί πρέπει να πάρω τηλ ΤΩΡΑ και πρέπει να περιμένω 3 ίσως και 4 λεπτά :mad: για να ανακτήσει τις επαφές.Τις έχω στο gmail και στο τηλ διπλογραμμένες αλλά πάλι το ίδιο πρόβλημα.Αυτό μου συμβαίνει 5 με 6 φορές την βδομάδα περίπου.Εσένα basdel σου λύθηκε το πρόβλημα με την αναβάθμηση που του έκανες?Κατά τα άλλα το κινητό είναι :Xαμάτο χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα:rolleyes:.Σούπερ σε όλα του για τα χρήματα που έχει.

Huawei g750

Lg G4

Xiaomi Mi Mix 2

Xiaomi Mi 10T Pro

Link to comment
Share on other sites

Το U10 από την Wind έχω και εγώ εδώ και 5 μήνες.Το ίδιο πρόβλημα με τις επαφές συμβαίνει και σε εμένα.Εγώ έχω 500 επαφές.Είναι πολύ σπαστικό γιατί πρέπει να πάρω τηλ ΤΩΡΑ και πρέπει να περιμένω 3 ίσως και 4 λεπτά :mad: για να ανακτήσει τις επαφές.Τις έχω στο gmail και στο τηλ διπλογραμμένες αλλά πάλι το ίδιο πρόβλημα.Αυτό μου συμβαίνει 5 με 6 φορές την βδομάδα περίπου.Εσένα basdel σου λύθηκε το πρόβλημα με την αναβάθμηση που του έκανες?Κατά τα άλλα το κινητό είναι :Xαμάτο χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα:rolleyes:.Σούπερ σε όλα του για τα χρήματα που έχει.

ναι. λύθηκε, γιατί δεν την κάνετε κι εσείς; είναι επίσημη rom, σε 5-10 λεπτά είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

ναι. λύθηκε, γιατί δεν την κάνετε κι εσείς; είναι επίσημη rom, σε 5-10 λεπτά είσαι έτοιμος.

 

Σίγουρα θα την κάνω γιατί υπάρχει και επίσημα:Dμέσω ρυθμίσεις>ενημερώσεις>ενημερώσεις συστήματος>ενημέρωση με σύνδεση.Μας λέει ότι μπορούμε να κάνουμε την αναβάθμιση σε Β116 μέσω του τηλεφώνου μας χωρίς να χρειαστεί να την κατεβάσουμε από κάπου και να την αντιγράψουμε στην sd κλπ κλπ.

Huawei g750

Lg G4

Xiaomi Mi Mix 2

Xiaomi Mi 10T Pro

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα την ίδια διαδρομή δείχνει οτι δεν βρέθηκαν ενημερώσεις

Εχω Β113

και μενα εδειχνε οτι δεν υπηρχε ενημερωση οποτε την κατεβασα την εβαλα στην καρτα και εκανα τοπικη ενημερωση

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα την ίδια διαδρομή δείχνει οτι δεν βρέθηκαν ενημερώσεις

Εχω Β113

 

Τι να σου πω?Εγώ πάντως έχω το u10 απο wind και έχω και εγώ την Β113.Όταν παω στις ενημερώσεις μου βγάζει ότι υπάρχει η Β116.Μήπως είναι θέμα χρόνου γιατί βγήκε με ημερομηνία 28/10.Για ξαναδοκίμασε.

Huawei g750

Lg G4

Xiaomi Mi Mix 2

Xiaomi Mi 10T Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μηπως κανεις που εχει κατεβασει την Β116 για το G750 μπορει να δωσει εδω ακριβες link για download?

Ευχαριστω

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μηπως κανεις που εχει κατεβασει την Β116 για το G750 μπορει να δωσει εδω ακριβες link για download?

Ευχαριστω

http://www.needrom.com/download/huawei-g750-u10/

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω πολυ.Την κατεβασα αλλα κολλαω στο βημα 3 και 4 στο παραπανω link στις οδηγιες

λογω οτι τα αγγλικα μου δεν ειναι και τοσο καλα!

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...