Jump to content

Honor 3X (G750)


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα συμφωνήσω στο 90% σε αυτά που είπε ο φίλος πιο πάνω.

 

Για το σήμα δεν έχω παρατηρήσει αυτό που αναφέρει ο φίλος γιατί έτσι όπως δουλεύει το G750 έτσι δούλευαν και τα προηγούμενα μοντέλα που είχα (και ήταν αρκετά :lol: )

 

Επίσης αυτό με την Kitkat είναι ένα θέμα !!

 

Μια ερώτηση παιδιά...για ποιο λόγο υπάρχει αυτός ο κακός χαμός να πάρουμε την Kitkat στο κινητό μας?? Διαβάζω παντού για άτομα που λυσάνε να την πάρουνε, για μετατροπές του κινητού σε κινέζικο, οδηγούς κλπ...και ερωτώ είναι τόσο σημαντικό?? οκ και εγώ το ανέφερα στα αρνητικά του κινητού...άλλα προσωπικά ποιο σημαντικό μειονέκτημα θεωρώ την μέτρια θέαση της οθόνης κάτω από τον ήλιο, την απουσία gorilla glass και τον μόλις 8gb απόθηκευτικό χώρο, παρά την απόυσία kit kat....πργαματικά τι θα σας προσφέρει πραγματικά και πρακτικά η έκδοση kit kat...πάει το κινητό σας αργά??σας χαλάει κάτι??δεν έχει κάποιες δυνατότητες??? Εχω στην κατοχή μου το tablet note 10, είχε την έκδοση 4.1 για καιρό και το καλοκαίρι πήρε την 4.4....ε στην αρχή τρελλάθηκα από την χαρά μου...άλλα όταν την έβαλα κυριολεκτικά έψαχνα με το δίκανο να βρω ποιες είναι οι διαφορές...πέρα από 1-2 βελτισούλες/προσθήκες εδώ και εκει κατα τα άλλα μιλάμε για σχεδόν ίδιο λειτουργικό...ναι οκ τώρα αν πήρε 5% βελτίωση στην απόδοση της μπαταρίας ή 5% αύξηση στις επιδόσεις...αυτά είναι λεπτομέρειες...σε καθημερινή χρήση δεν έχει καμία μα καμία διαφορά σχεδόν πουθενά και πιστευω το ίδιο θα ισχύει και στο 3Χ....έχω και άλλες συσκευές με Kitkat και ούτε εκεί βλέπω καμία διαφορά σε χρήση καθημερινή...για να μην παρεξηγούμαι δεν λέω ότι δεν χρειαζόμαστε την Kitkat....καλό θα ήταν να την έχουμε....άλλα πέρα από την χαρά του να έχουμε την έκδοση 4.4.4...πραγματικά τι θα μας προσφέρει ουσιαστικά που δεν το έχουμε ήδη στην 4.2.2??? Μήπως λυσάμε υπερβολικά για κάτι που απλά ψιλοβελτιώνει μερικά πραγματάκια???? Νιώθω ότι μας έχει γίνει έμμονη ιδέα και πραγματικά δεν το αξίζει....το λέω γιατί δεν ξέρω ορισμένοι είναι ικανοί να ''διαλύσουν'' το τηλέφωνο για να βάλουν την kit kat...και δεν ξέρω τι ακριβώς νομίζουν οτι θα τους προσφέρει που δεν το έχουν στην 4.2.2...ναι έχω διαβάσει το changelog άλλα πιστέψτε με σε day to day χρήση δεν έχει σχεδόν καμία διαφορά σε σχέση με την 4.2.2....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 832
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερωτησούλα κι από μένα, μάλλον δύο...

 

Θήκη αλλά που να κλείνει και από μπροστά έχετε βρει σε ελληνικό κατάστημα; Μου είχαν προτείνει να δω κι από έξω, αλλά πιστωτική δεν υπάρχει, επίσης κάνα δυο καταστήματα που ίσως έχουν είναι αρκετά μακριά.

Έχετε δει στο κέντρο πουθενά να τη δω από κοντά;

 

Δεύτερον, έστω και με την επιλογή να εγκαθιστούνται οι εφαρμογές στην SD, τα περισσότερα δεδομένα τα στέλνει στη μνήμη του κινητού.

Υποθέτω για θέμα ταχύτητας;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους τους φίλους!

Αντιμετωπίζω το εξής μεγάλο πρόβλημα: χθες παρέλαβα το εν λόγω κινητό το οποίο φορούσε 4.2.2. Αποφάσισα,μεγάλο λάθος τελικά,να το αναβαθμίσω σε Κιτκατ 4.4.2 πηγαίνοντας εδώ στο needrom http://www.needrom.com/download/honor-3x-pro-kk/

Δεν πρόσεξα όμως οτι η κιτκατ ρομ που θα έβαζα ήταν για TD-SDCMA δίκτυο και όχι για wcdma που έχουμε στην Ελλάδα,με αποτέλεσμα να δουλεύει μόνο το 2g στο κινητό :(

Προσπάθησα μέσω του local update να του περάσω ρομ 4.2.2 αλλά δεν την παίρνει με τίποτα (''fail'')

Μέσα σ όλα,η ρομ δεν έχει gapps,δεν μπορώ με τίποτα να κάνω root στο κινητό,όποια εφαρμογή και μέθοδο ρουταρίσματος και αν χρησιμοποιήσα δεν έπιασε.Και φυσικά ούτε λόγος για custom recovery...

Καταλαβαίνετε λοιπόν οτι είμαι με τα χέρια δεμένα από ενα λάθος μου,έχοντας ένα ολοκαίνουργιο κινητό στα χέρια μου χωρίς ίντερνετ,επαφές gmail και άλλα πολλά.

Αν θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει θα ήμουν ιδιαίτερα ευγνώμων!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση (ακόμα), πήρα τη θήκη με το παραθυράκι, πολύ καλή, κλείνει και μόνο του, αλλά στο παραθυράκι εμφανίζεται μόνο ένας τύπος ρολογιού (αναλογικό) και μετά τραβώντας δεξιά ο καιρός.

Έψαξα στις ρυθμίσεις αλλά δεν βρήκα πουθενά να αλλάζει αυτό.

 

Ξέρει κανείς κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καραμέλα υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που χρειάζονται KitKat.

 

Για παράδειγμα το Novago δεν μου παίζει και η απάντηση που πήρα απο την nova ήταν ότι πρέπει να έχω KitKat !

Μάλιστα ήταν και η πρώτη ερώτηση που μου έκαναν

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Φίλε καραμέλα υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που χρειάζονται KitKat.

 

Για παράδειγμα το Novago δεν μου παίζει και η απάντηση που πήρα απο την nova ήταν ότι πρέπει να έχω KitKat !

Μάλιστα ήταν και η πρώτη ερώτηση που μου έκαναν

 

Φυσικά θα υπάρχουν πλεονεκτήματα με την Kitkat...και φυσικά θα υπάρχουν εφαρμογές που δεν δουλευουν σωστά σε προηγούμενη έκδοση όπως και εφαρμογές που δεν δουλευουν ακόμα σωστά σε Kitkat...άλλα ειλικρινά...πόσες είναι οι απαραίτητες εφαρμογές που ένας μέσος χρήστης δεν θα μπορεί να τις δουλέψει σε Jelybean??....και εν τέλει αν είναι κάποια από αυτές του είναι τόσο απαραίτητες ε απλά επιλέγει άλλο τηλέφωνο....απλά δεν μπορώ να καταλάβω αυτή την τόση εμμονή.....καλό να είχαμε kitkat...άλλα το κινητό λειτουργεί άψογα και έτσι...προσωπικά δεν έχω βρει τίποτα που να με χαλάει στην 4.2.2.....εδώ ο άλλος φίλος πήρε καινούριο το τηλέφωνο και αμέσως πήγε να το ''σκίσει'' για να βάλει kitkat και έχει τώρα προβλήματα. κρίμα για το παλικάρι και μακάρι να βρει άκρη απλά πραγματικά γιατί να μπεις σε αυτή την διαδικασιά....δούλεψε το τηλέφωνο κάμποσο καιρό (μερικούς μήνες) και αν κάτι σε χαλάει ή κάτι δεν σε καλλύπτει απλά ή το ρισκάρεις να βάλεις kitkat με όποιο τρόπο βρείς ή απλά το πουλάς και ψάχνεις να βρεις μια συσκευή με kitkat...προσωπικά ενώ σκαμπάζω από προγραμματισμούς, μοντιφιές κλπ δεν θα το πήραζα ποτέ....και γιατί βαριέμαι, και γιατί δεν θα κερδίσω ουσιαστικά τίποτα και εν τέλει ρισκάρεις να διαλύσεις το τηλέφωνο...προτείνω να μείνειτε με την stock έκδοση που πηγαίνει σφαίρα και αν πάρουμε κιτκατ καλός αν όχι ή μένουμε με αυτήν ή απλά αλλάζουμε τηλέφωνο αν θέλουμε σοι και καλά κιτ κατ........

Συγγνώμη αν στεναχωρώ κάποιους άλλα αυτό που γίνεται με την kitkat απλά με ξεπερνάει....

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος εχει το U10

τι πρεπει να κανει για να εχει kitkat;

να το κανει t00;

θελει root;

δεν βρηκα κατι συγκεκριμενο εδω στο myphone :worry:

Link to comment
Share on other sites

Το vickmall εχει το Τ00 απο οτι βλεπω στις φωτογραφιες που εχει,γιατι σε καποια σαιτ το προ ειναι φθηνοτερο απο το απλο?

 

http://www.coolicool.com/goods/search/index?encode=YTo0OntzOjE4OiJnb29kcy9zZWFyY2gvaW5kZXgiO3M6MDoiIjtzOjE4OiJzZWFyY2hfY2F0ZWdvcnlfaWQiO3M6MDoiIjtzOjg6ImtleXdvcmRzIjtzOjk6Imh1YXdlaSAzeCI7czoxODoic2VhcmNoX2VuY29kZV90aW1lIjtpOjE0MTM3Mjc3ODI7fQ== to εχω δει και σε αλλο σαιτ ακομα φθηνοτερο

 

Αν αγοραστει το κινητο με την οφισιαλ ρομ διχως γκουγκπλει ειναι ευκολο να το εγκαταστησουμε οπως το 3c και το honor 6?

Edited by daydream59
Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος εχει το U10

τι πρεπει να κανει για να εχει kitkat;

να το κανει t00;

θελει root;

δεν βρηκα κατι συγκεκριμενο εδω στο myphone :worry:

 

για να παρει kitkat πρεπει να το μετατρεψει απο u10 σε t00.μεχρι στιγμης δεν εχει βγει για u10.περισσοτερες πληροφοριες θα βρεις στο xda.παντως και με την 4.2.2 που εχει τωρα το κινητο πεταει και δεν υπαρχουνε τρομερες διαφορες.

Link to comment
Share on other sites

για να παρει kitkat πρεπει να το μετατρεψει απο u10 σε t00.μεχρι στιγμης δεν εχει βγει για u10.περισσοτερες πληροφοριες θα βρεις στο xda.παντως και με την 4.2.2 που εχει τωρα το κινητο πεταει και δεν υπαρχουνε τρομερες διαφορες.

 

Πες τα βρε φίλε, γιατί αν διαβάσεις εδώ το νήμα, τα μισά Post είναι για το πως να μετατρέψουμε το u10 σε t10, πως να βάλουμε Kitakat και γιατί δεν έχει Kitkat.....γνώμη μου είναι αν κάποιος για κάποιο λόγο δεν μπορεί χωρίς την Kitkat και συφιλιάζει που έχει την 4.2.2 απλά μην αγοράσει το τηλέφωνο ή απλά ας το πουλήσει....το τηλέφωνο είναι εξαιρετικό και με την jelly bean και αν πρέπει να γκρινιάξουμε, άλλα είναι τα κύρια προβλήματά του και όχι η μη ύπαρξη Kitkat (π.χ. μέτρια θέαση της οθόνης κάτω από τον ήλιο, απουσία gorila glass, μέτριες γωνίες θέασης, μόλις 8gb εσωτερικό χώρο κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω το συγκεκριμένο κινητό (απο κινα) στο συρτάρι και δεν το έχω "ανοίξει"/δουλέψει ακόμα θέλω να ρωτήσω πια είναι η τελευταία stable ?

Συμβαδίζουν και ονομάζονται όπως του 3c, είναι η 148 ?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση (ακόμα), πήρα τη θήκη με το παραθυράκι, πολύ καλή, κλείνει και μόνο του, αλλά στο παραθυράκι εμφανίζεται μόνο ένας τύπος ρολογιού (αναλογικό) και μετά τραβώντας δεξιά ο καιρός.

Έψαξα στις ρυθμίσεις αλλά δεν βρήκα πουθενά να αλλάζει αυτό.

 

Ξέρει κανείς κάτι;

κανένα link για την θήκη; πόσο την πήρες;

Link to comment
Share on other sites

πρόσφατα αγόρασα το ελληνικό g750-u00. Επειδή είμαι συνηθισμένος από MIUI μπορώ με κάποιον τρόπο να περάσω αυτήν http://en.miui.com/download-225.html Κάνει για το κινητό μου;
Link to comment
Share on other sites

πριν πόσο καιρό?

πως την βλέπεις?

 

απ οτι διαβαζω τωρα βγηκε,δεν την εχω δουλεψει γιατι εχω το ελληνικο

 

πρόσφατα αγόρασα το ελληνικό g750-u00. Επειδή είμαι συνηθισμένος από MIUI μπορώ με κάποιον τρόπο να περάσω αυτήν http://en.miui.com/download-225.html Κάνει για το κινητό μου;

 

πρεπει πρωτα να το μετατρεψεις σε τ00.

Link to comment
Share on other sites

απ οτι διαβαζω τωρα βγηκε,δεν την εχω δουλεψει γιατι εχω το ελληνικο

 

 

 

πρεπει πρωτα να το μετατρεψεις σε τ00.

Μάλλον δε γλιτώνω τη μετατροπή... όχι ότι δεν είναι καλό , αλλά μου λείπουν πράγματα από τις θυθμίσεις... δύο ερωτήσεις: 1. Η μπαταρία δεν πέφτει ποτέ όταν δεν το χρησιμοποιείς (1% όλη την νύχτα, 2% μετά από 3 ώρες με 2-3 μηνύματα...).

2. Ξέρω ότι όλα με MTK επεξεργαστή έχουν δυνατότητα ρύθμισης να ανοίγουν και να κλείνουν μόνα τους στην ώρα που θα τα προγραμματίσεις. Αυτό δεν έχει τέτοια ρύθμιση. Υπάρχει κάπου και δεν την βλέπω; (πάντως εάν το έχεις κλειστό και ρυθμίσεις το ξυπνητήρη ανοίγει και χτυπά κανονικά).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή σκέφτομαι να το πάρω, σε γενικές γραμμές το τηλ. έχει κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα;

 

Αυτό που δίνει η wind ποια έκδοση είναι; Τ00 u10?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή σκέφτομαι να το πάρω, σε γενικές γραμμές το τηλ. έχει κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα;

 

Αυτό που δίνει η wind ποια έκδοση είναι; Τ00 u10?

 

To U10 είναι αυτο που δινει η wind το ξερω γιατι αυτο πηραμε και εγω και η κοπελα μου. Για την μετατροπη απο U10 σε Τ00 εχω ανοιξει και ξεχωριστο thread οπου ζηταω οποιο παιδι μπορει να μας βοηθησει στα ελληνικα με εναν οδηγο πως να το κανουμε καλα θα ήταν. Το φορουμ στο οποιο μιλανε για αυτο ειναι εδώ αν ειναι καλος στα αγγλικα ας βοηθησει και εμας τους αγραμματους και μην πει κανεις καμια εξυπναδα για google μεταφραστη σε φορουμ με ορολογιες android. Eυχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά μεταξύ T00 και U10 που δίνει η wind δηλ.?

 

Επίσης θεωρείτε καλύτερο το nexus 5 από το g750?

απευθύνονται σε διαφορετικές αγορές (ευρωοπαική-κινέζικη) με αποτέλεσμα να μην ταιριάζουν τα λογισμικά (rom) της μιας έκδοσης για την άλλη. Απλά στην κινέζικη έκδοση υπάρχουν πολλές διαθέσιμες rom και συχνές αναβαθμίσεις απ΄ότι κατάλαβα. Δεν γνωρίζω σίγουρα, αλλά νομίζω πως σε επίπεδο hardware δεν έχουν καμιά διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι υποστηρίζει 3g και από τις δύο κάρτες - όχι ταυτόχρονα (δηλαδή μπορείς να επιλέξεις ποια από τις δύο κάρτες θα λειτουργεί και 3g). Το δικό μου (U10 Ελληνικό), βλέπω ότι μου δίνει επιλογή μόνο για την πρώτη κάρτα (microsim) να επιλέξω 3g, όχι για την δεύτερη. Έτσι είναι σε όλους;
Link to comment
Share on other sites

Εχω το t00 και υποστηριζει 3g και στις 2 καρτες αλλα οχι ταυτοχρονα.Αναλογα ποια καρτα επιλεξεις για δεδομενα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...