Jump to content

Honor 3X (G750)


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=84

Επιτέλους βγήκε καινούργια επίσημη stable rom 4.4 μετα απο 1 χρονο αλλά γιατί δεν την κατεβάζει/βλέπει online?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 832
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=84

Επιτέλους βγήκε καινούργια επίσημη stable rom 4.4 μετα απο 1 χρονο αλλά γιατί δεν την κατεβάζει/βλέπει online?

 

Παιδιά τη δοκίμασε κανείς ?

 

Πρέπει να είναι root το κινητό ?

 

:happy::happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

Την δοκίμασα μέχρι στιγμής είναι μια χαρά αλλά μου έσβησε τα πάντα απο το τηλέφωνο.

 

Εγώ θέλω να ρωτήσω..

1 Αν υπάρχει εύκολος τρόπος να κάνω εγκατάσταση το super user απευθείας στην έκδοση αυτή?

2 Μια και θα στήσω το τηλ απο την αρχή τι άλλη rom μπορώ να του περάσω?

Εννοείται κάτι σταθερό και ασφαλές γιατί πλέον όπως οι περισσότεροι όλες τις τραπεζικές συναλλαγές και αγορές τις κάνω απο το κινητό.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Την δοκίμασα μέχρι στιγμής είναι μια χαρά αλλά μου έσβησε τα πάντα απο το τηλέφωνο.

 

Εγώ θέλω να ρωτήσω..

1 Αν υπάρχει εύκολος τρόπος να κάνω εγκατάσταση το super user απευθείας στην έκδοση αυτή?

2 Μια και θα στήσω το τηλ απο την αρχή τι άλλη rom μπορώ να του περάσω?

Εννοείται κάτι σταθερό και ασφαλές γιατί πλέον όπως οι περισσότεροι όλες τις τραπεζικές συναλλαγές και αγορές τις κάνω απο το κινητό.

 

Αν έχεις TWRP recovery απλά κατεβασε και περνα τη μονταρισμενη ρομ του pavel22 απο xda που τα εχει ολα ετοιμα και ροοτ και superuser και εχουν πεταχτει όλες οι κινεζιες της official. Kατα τη προσωπικη μου αποψη ποτέ δεν θα ειναι ασφαλεις οι τραπεζικες συναλλαγες απο κινητο tablet ή laptop. Τραπεζικες συναλλαγες κάνω πάντα μόνο απο σταθερο υπολογιστη με ιντερνετ μεσω καλωδιου ούτε καν wifi πες με υπερβολικο αλλα αυτη ειναι η δικια μου άποψη. Δεν πιστευω πως ποτέ σε κανενα κινητο θα βγει ρομ που να σε εξασφαλιζει ασφαλεια τραπεζικων συναλλαγων ολες έχουν τρυπες και παραθυρακια για τους επιτηδειους.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις TWRP recovery απλά κατεβασε και περνα τη μονταρισμενη ρομ του pavel22 απο xda που τα εχει ολα ετοιμα και ροοτ και superuser και εχουν πεταχτει όλες οι κινεζιες της official. Kατα τη προσωπικη μου αποψη ποτέ δεν θα ειναι ασφαλεις οι τραπεζικες συναλλαγες απο κινητο tablet ή laptop. Τραπεζικες συναλλαγες κάνω πάντα μόνο απο σταθερο υπολογιστη με ιντερνετ μεσω καλωδιου ούτε καν wifi πες με υπερβολικο αλλα αυτη ειναι η δικια μου άποψη. Δεν πιστευω πως ποτέ σε κανενα κινητο θα βγει ρομ που να σε εξασφαλιζει ασφαλεια τραπεζικων συναλλαγων ολες έχουν τρυπες και παραθυρακια για τους επιτηδειους.

Υπαρχει λινκ για την εκδοση pavel?

Samsung Galaxy S I-9000 CM10 RuLeZ ;)
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει λινκ για την εκδοση pavel?

 

https://mega.nz/#!0chwFaqB!NUHNRSyBIjbszEOy2xGEsbZy9tcwunanKekWzL4GO24

 

How to install:

WipeCache ,Wipe Dalvik Cache,Wipe Data

installing firmware

without leaving recovery-WipeCache ,Wipe Dalvik Cache

start firmware (startup firmware Google account will not enter!)

after launching enter on Google Play and We update all the programs

Link to comment
Share on other sites

https://mega.nz/#!0chwFaqB!NUHNRSyBIjbszEOy2xGEsbZy9tcwunanKekWzL4GO24

 

How to install:

WipeCache ,Wipe Dalvik Cache,Wipe Data

installing firmware

without leaving recovery-WipeCache ,Wipe Dalvik Cache

start firmware (startup firmware Google account will not enter!)

after launching enter on Google Play and We update all the programs

Ευχαριστω πολυ, το απογευμα θα τη δοκιμασω

Samsung Galaxy S I-9000 CM10 RuLeZ ;)
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις TWRP recovery απλά κατεβασε και περνα τη μονταρισμενη ρομ του pavel22 απο xda που τα εχει ολα ετοιμα και ροοτ και superuser και εχουν πεταχτει όλες οι κινεζιες της official. Kατα τη προσωπικη μου αποψη ποτέ δεν θα ειναι ασφαλεις οι τραπεζικες συναλλαγες απο κινητο tablet ή laptop. Τραπεζικες συναλλαγες κάνω πάντα μόνο απο σταθερο υπολογιστη με ιντερνετ μεσω καλωδιου ούτε καν wifi πες με υπερβολικο αλλα αυτη ειναι η δικια μου άποψη. Δεν πιστευω πως ποτέ σε κανενα κινητο θα βγει ρομ που να σε εξασφαλιζει ασφαλεια τραπεζικων συναλλαγων ολες έχουν τρυπες και παραθυρακια για τους επιτηδειους.

 

Ο pavel κανει καλή δουλειά αλλά θα προτιμούσα να φέρω το κινητό εγω στα μέτρα μου.

Γι'αυτό ρωτάω αν υπάρχει τρόπος να κάνω εγκατάσταση του super user απευθείας χωρίς αυτές τις εφαρμογές που στο κάνουν root αυτόματα.

Απο οτι κατάλαβα για να γινει αυτο πρέπει να περασω το twrp και να κάνω απο εκεί εγκατάσταση το Su η την rom του pavel?

Αν εχω το twrp μπορώ να κατεβάσω μια μελλοντική official και να την κάνω εγκατάσταση απευθείας η πρέπει να περάσω την μαμα recovery?

 

Και γενικότερα θεωρείται "έμπιστος" ο pavel εχει παρατηρήσει κάποιος κάτι που δεν του άρεσε?

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα πριν τρεις μερες το Huawei Honor 3X Pro G750-T20 απο κινα. Το κινητο εχει μονο αγγλικη και κινεζικη γλωσσα . πως μπορω να περασω ελληνικα .Με αυτη την rom γινεται http://www.needrom.com/download/huawei-3x-g750-t20/ αν ναι πως μπορω να την περασω. Το κινητο φοραει την συγκεκριμενη rom GT750-T20 4.2.2 MIUI 2.0 3.4.5 WR8.W12.46.P6 20/5/2014 V100R001CHNC00 B116...ΑΝ μπορει καποιος να βοηθησει θα ημουν ευγνωμων . το κινητο ειναι αγορασμενο απο merimobiles.com. ευχαριστω..

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by montenas
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=84

Επιτέλους βγήκε καινούργια επίσημη stable rom 4.4 μετα απο 1 χρονο αλλά γιατί δεν την κατεβάζει/βλέπει online?

Καλησπέρα. Ερώτηση... για ποιο μοντέλο είναι η αναβάθμιση? Για το U10 ή το T01?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θυμάται κάποιος το όνομα της εφαρμογής που είχε το g750 απο την μαμά του περίπου στην Β152 και με το που έμπαινες σε ενα ασύρματο δίκτυο σου έδειχνε άλλες συσκευές πχ laptop, nas, κλπ με περιεχομενο?

Η έκανε το ιδιο το g750 media server με username password για να παιζεις τα δεδομένα σου σε smart tvs ξλπ?

Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κάποιος το όνομα της εφαρμογής που είχε το g750 απο την μαμά του περίπου στην Β152 και με το που έμπαινες σε ενα ασύρματο δίκτυο σου έδειχνε άλλες συσκευές πχ laptop, nas, κλπ με περιεχομενο?

Η έκανε το ιδιο το g750 media server με username password για να παιζεις τα δεδομένα σου σε smart tvs ξλπ?

 

Παρόλο που έχω την μαμα ROM από Wind δεν κατάλαβα ποια λες για να σε βοηθήσω !

Αν το βρίσκαμε θα ταν και για μένα χρήσιμο !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τι γίνεται παιδιά κανένα νέο? Έχει περάσει κανείς καμία σταθερή aosp ή cyanogen ή miui για το κινητό μας? Ή μήπως έχει κανένα νέο για lollipop ή marsemellow για το κινητό μας? Μην αφήσουμε έτσι το νήμα αυτό με νέα για την αγαπημένη μας συσκευή να πεθάνει κρίμα είναι. Όπως και να έχει καλά Χριστούγεννα και καλές γιορτές σε όλους....
Link to comment
Share on other sites

καληχρονια σε ολους με υγεια και δυναμη.

υγ.σορυγια το τρολαρισμα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εδω κ 3 μερες το κινητο μου αργει παρα πολυ να φορτισει...εχω δοκιμασει κ αλλο φορτιστη,οπως κ καλωδιο usb στον συγκεκριμενο,αλλα τιποτα.Αν τυχει να το χρησιμοποιησω ενω φορτιζει η μπαταρια πεφτει κ'ολας!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους! Έκανα παραγγελία το κινητό αλλά ο κινέζος σήμερα μ είπε οτι stock έχουν το ίδιο αλλά λέει ότι χρησιμοποιεί tdscdma

αντί wcdma. Μπορώ να το αλλάξω αυτό αφού το παραγγείλω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους! Έκανα παραγγελία το κινητό αλλά ο κινέζος σήμερα μ είπε οτι stock έχουν το ίδιο αλλά λέει ότι χρησιμοποιεί tdscdma

αντί wcdma. Μπορώ να το αλλάξω αυτό αφού το παραγγείλω?

Δεν σου κάνει ακύρωσε την παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

εδω κ 3 μερες το κινητο μου αργει παρα πολυ να φορτισει...εχω δοκιμασει κ αλλο φορτιστη,οπως κ καλωδιο usb στον συγκεκριμενο,αλλα τιποτα.Αν τυχει να το χρησιμοποιησω ενω φορτιζει η μπαταρια πεφτει κ'ολας!!!!
με την βοηθεια ενος προγραμματος απο το μαρκετ μου δειχνει μηδενικη ταση ενω φορτιζει
Link to comment
Share on other sites

Πως το κάνουμε το ρρημάδι root στην μαμα 4.4.2 ?

Προσπαθώ με root genius τίποτα, με την τελευταία κινέζικη τίποτα, με root genius app τίποτα.

Οταν κάνω restart ακομα και το μισό root που βρίσκει το root checker εχει χαθεί.

Με περιμένει Ο άνθρωπος να το πουλήσω και δεν μπορώ να πάρω backup.

Αν μμπορεί κάποιος ας δωσει καμιά ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Πως το κάνουμε το ρρημάδι root στην μαμα 4.4.2 ?

Προσπαθώ με root genius τίποτα, με την τελευταία κινέζικη τίποτα, με root genius app τίποτα.

Οταν κάνω restart ακομα και το μισό root που βρίσκει το root checker εχει χαθεί.

Με περιμένει Ο άνθρωπος να το πουλήσω και δεν μπορώ να πάρω backup.

Αν μμπορεί κάποιος ας δωσει καμιά ιδέα.

 

Με root genious γινεται απλα δεν πιανει με την πρωτη φορα ετυχε μια φορα μεχρι και 3 απανωτες φορες να το κανω για να δουλεψει

Link to comment
Share on other sites

Θυμασαι ποια εκδοση και απο που κατεβασες?

Πριν την εγκατασταση κατεβαζω το hi suite για drivers και μετα προσπαθω με genius?

 

Υπαρχει αλλος τροπος να παρω backup τα wifi?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...