Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

OK λοιπόν, άρα και το air gesture δουλεύει!

Για να σου κάνει περισσότερες λειτουργίες,(ή για να το απενεργοποιήσεις) πάς στις ρυθμίσεις > συσκευή μου> air view... και ανοίγεις ή κλείνεις τις λειτουργίες που θες εσύ να κάνει!

 

Ευχαριστώ!

 

Εγω γιατι δεν το βλέπω αυτό στις ρυθμίσεις ? :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οχι δεν δουλευει, μονο για να κλειδωνει και να ξεκλειδωνει δουλευει. και απο οτι φαινεται δημιουργει και reboots. αν μπορω να το απενεργοποιησω τοτε θα φυγει πρωτο asap

η εταιρια ειπε οτι θα βγαλει update, αλλου λεει πως θα λειτουργει μονο στην επομενη εκδοση2/32.

προς το παρων αν και εχει το hardware δεν δουλευει

 

Μαλλον λαθος κανεις φιλε. Και γω ετσι νομιζα μιας και πρωτη φορα βλεπω αυτη την τεχν ολογια, αλλα αυτο δεν ειναι air gesture, ειναι αλληλεπιδραση με μαγνητη.

 

Αν προσεξεις το μπροστινο της θηκης, ετσι οπως το ανοιγεις, θα δεις κατω αριστερα ενσωματωμενο ενα μναγνητακι. Αυτο λογικα αλληλεπιδρα με μαγνμητη που ειναι εγκατεστημενο μεσα στη συσκευη, και με το οποιο ενεργοποιειται αυτη η λειτουργια που βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω, μηπως εχεις βαλει καποιον αλλον launcher; Εγω εχω βαλει τον GO Launcher. Μηπως εχει να κανει με τον launcher, για αυτο σε ρωταω.

 

 

Λεεεςςςς????????

 

HOLO LAUNCHER HD

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιωσα με μαγνητακι που ειχα στο ψυγειο. Μολις το ακουμπησα στην οθονη, κατευθειαν μπηκε σε sleep mode, με αναμμενο το παραθυρακι που βλεπουμε οταν το κλεινουμε με την θηκη. Καλη μαγκια παντως, απ'οσο διαβαζω, τετοια τεχνολογια εχουν τα ακριβα προιοντα (galaxy s4, iphone, ipad κλπ)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λεεεςςςς????????

 

HOLO LAUNCHER HD

 

Μαλλον οχι. Πρεπει να ειναι θεμα του μαγνητη της θηκης.

Εχω βαλει-βγαλει καμια 20ρια φορες το μαγνητακι ψυγειου που εχω και δεν εχει κανει reboot μεχρι στιγμης :confused:

Αρα μαλλον αποκλειω το προβλημα να οφειλεται στον launcher η γενικα σε καποια εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιωσα με μαγνητακι που ειχα στο ψυγειο. Μολις το ακουμπησα στην οθονη, κατευθειαν μπηκε σε sleep mode, με αναμμενο το παραθυρακι που βλεπουμε οταν το κλεινουμε με την θηκη. Καλη μαγκια παντως, απ'οσο διαβαζω, τετοια τεχνολογια εχουν τα ακριβα προιοντα (galaxy s4, iphone, ipad κλπ)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μαλλον οχι. Πρεπει να ειναι θεμα του μαγνητη της θηκης.

Εχω βαλει-βγαλει καμια 20ρια φορες το μαγνητακι ψυγειου που εχω και δεν εχει κανει reboot μεχρι στιγμης :confused:

Αρα μαλλον αποκλειω το προβλημα να οφειλεται στον launcher η γενικα σε καποια εφαρμογη.

μπες στο play store και τοτε δοκιμασε με το μαγνητακι..

 

Βασικα δεν το κανει παντα..

 

Ομως οταν εχω φορτωμενη την camera zoom fx σε φαση ετοιμοτητας για να τραβηξω φωτο, και κλεισω το καπακι, τοτε κανει ριμπουτ , ΠΑΝΤΑ

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μου το εκανε συνεχεια οταν εκλεινα την θηκη την ωρα που ακουγα μουσικη. Επρεπε πρωτα να πατησω το power και μετα να κλεισω την θηκη για να μην κανει επανεκκινηση. Ειναι θεμα μαγνητη πιστευω.

 

Με το μαγνητακι που δοκιμαζω, μεχρι στιγμης ουτε μια φορα δεν εκανε επανεκκινηση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ίσως είναι απο τα ποιο έξυπνα gatzet που είδα τελευταία. Λέγεται Uboc Είναι ο φορτιστής για ολες τις μπαταρίες των κινητών μας. Αν δείτε έχει μεταβαλόμενα pins για να μπαίνουν και να προσαρμόζονται όλες οι μπαταρίες και μάλιστα απο την μια μεριά δεν έχει σκαλοπατάκι έτσι ώστε να μπορεί αν είναι μεγάλη η μπαταρια να βγει και απο έξω. Τον βρήκα στο ebay και είναι μόνο απο Αμερική που σημαίνει τελωνείο. Αν μπορεί κάποιος να το βρει και απο κινα ή ευρώπη ας ποστάρει...

 

Ειναι Universal battery Charger. Μου ειχαν στειλει εναν δωρο μαζί με καποιο κινητό. Σιγουρα υπαρχει ιδιο ή και παρόμοιο σε όλα τα σχετικα site (ebay, aliexpress, κλπ.) Αυτόν εδω τον ειχε ποσταρει παλαιοτερα σε καποιο thread ένας άλλος χρηστης του φόρουμ

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μου το εκανε συνεχεια οταν εκλεινα την θηκη την ωρα που ακουγα μουσικη. Επρεπε πρωτα να πατησω το power και μετα να κλεισω την θηκη για να μην κανει επανεκκινηση. Ειναι θεμα μαγνητη πιστευω.

 

Με το μαγνητακι που δοκιμαζω, μεχρι στιγμης ουτε μια φορα δεν εκανε επανεκκινηση.

 

δεν νομιζω να ειναι θεμα μαγνητη, λογικα δεν δουλευει ετσι η θηκη. κλειδωνει με το που "μπλοκαρεις" τον αισθητηρα. δοκιμασε με το χερι σου καπου ψηλα λογικα παλι θα (ξε) κλειδωσει. αν εχω δικιο τοτε ειναι θεμα bug software.Σημερα παραλαμβανω θα επιβεβαιωσω.

edit. συγνωμη δεν ειδα τα πιο πανω σχολια, οποτε για να μη λεω βλακειες θα το δοκιμασω το απογευμα. παντως καπου ειχα δει βιντεο που το κλειδωνε κανοντας swype στον αερα με το χερι του (και καλα οτι δουλευε με air gesture).

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι Universal battery Charger. Μου ειχαν στειλει εναν δωρο μαζί με καποιο κινητό. Σιγουρα υπαρχει ιδιο ή και παρόμοιο σε όλα τα σχετικα site (ebay, aliexpress, κλπ.) Αυτόν εδω τον ειχε ποσταρει παλαιοτερα σε καποιο thread ένας άλλος χρηστης του φόρουμ

 

αυτος που ποσταρες ομως ειναι για πολυ μικρες μπαταριες,εκτος και αν αφαιρειται το καπακι εκει αριστερα...αυτος ειναι ιδιος αλλα ειναι και 7 φορες φθηνοτερος ;)

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια απο minideal παρασκευη απογευμα στα 145 ευρω. Δευτερα πρωι εστειλαν τον tracking number. Αυτο θα πει εξυπηρετηση και οχι παπατζιλικια... Αντε να φτασει....
:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Άλλη μία διαφορά που είδα μετά την αναβάθμιση της ρομ είναι ότι με κλειστή την θήκη όταν σε καλούνε βγάζει πλήκτρα για απάντηση-απόριψη της κλήσης στο παραθυράκι. Βέβαια δεν δουλεύουν, αλλά τα βγαζει...

 

Χρειάζεται κάποια ρύθμιση για να απαντάω σε κλήση χωρίς να ανοίγω την θήκη ή να περιμένουμε την 3 αναβάθμιση;

Νομίζω, και ξαναλέω νομίζω γιατί μπορεί να είναι και αυθυποβολή ότι τρέχει πιο ομαλά τώρα το τηλ. Το antutu μετά την αύξηση του εσωτερικού χώρου πήγε στα 17100 από τα 17202 με την παλιά ρομ.

 

Στα μηνύματα δεν έχω Τ9. Πρέπει να βάλω κάποιο πρόγραμμα; Και ούτε 160 χαρακτήρες έχω; Ποιο προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Για 160 χαρακτήρες στα sms εγω χρησιμοποιώ το HandcentSMS. Σίγουρα και άλλα προγράμματα έχουν υποστήριξη για 160 χαρακτήρες. Δοκιμάζεις και βλέπεις ποιό σε βολέυει. Χρησιμοποιέις Τ9 για να γράψεις κείμενο? Τόσα πληκτρολόγια υπάρχουν που έχουν τρομερή πρόβλεψη + διορθωτή κειμένου κτλ κτλ και στα μεγέθη που έχουμε πια στις οθόνες είναι τρομέρα. Δοκίμασε καποιο απο τα Swype/touchpal/swiftkey. Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=333930 για περισσότερες πληροφορίες.

 

Να σε ρωτήσω και εγώ κάτι επειδή θυμάμαι οτι έχεις απο την 1η παρτίδα. Το update το έκανες με τον οδηγό που είχε γράψει ο leros2004?? Αν ναι απλα αναφερέ το γιατι δεν είδα κάπου να το γράφεις.

 

Και κάτι ακόμα. Εχει κανείς δοκιμάσει κάποια NFC tags και έχει να προτείνει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρια αν και ακομη πολυ νωρις νομιζω οτι τα παει καλυτερα σιγουρα απο το G4 που ειχα και αυτο οφειλεται στην πολυ καλη rom που φοραει. Επισης κατεβαστε Greenify απο Playstore και πρασινειστε οτι σας βγαλει!

 

Είχες το G4 με την μικρή μπαταρία ή το με την 3000 γιατί άν είχες το thick στέλνω και εγώ παραγγελία

Link to comment
Share on other sites

Για 160 χαρακτήρες στα sms εγω χρησιμοποιώ το HandcentSMS. Σίγουρα και άλλα προγράμματα έχουν υποστήριξη για 160 χαρακτήρες. Δοκιμάζεις και βλέπεις ποιό σε βολέυει. Χρησιμοποιέις Τ9 για να γράψεις κείμενο? Τόσα πληκτρολόγια υπάρχουν που έχουν τρομερή πρόβλεψη + διορθωτή κειμένου κτλ κτλ και στα μεγέθη που έχουμε πια στις οθόνες είναι τρομέρα. Δοκίμασε καποιο απο τα Swype/touchpal/swiftkey. Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=333930 για περισσότερες πληροφορίες.

 

Να σε ρωτήσω και εγώ κάτι επειδή θυμάμαι οτι έχεις απο την 1η παρτίδα. Το update το έκανες με τον οδηγό που είχε γράψει ο leros2004?? Αν ναι απλα αναφερέ το γιατι δεν είδα κάπου να το γράφεις.

 

Και κάτι ακόμα. Εχει κανείς δοκιμάσει κάποια NFC tags και έχει να προτείνει?

 

Σωστά, το swype. Το είχα ξεχάσει.

 

Πρώτα έκανα αναβάθμιση την ρομ με το 1ο βήμα από εδώ.

 

Μετά το έκανα πολύ εύκολα ρουτ με το πρόγραμμα από εδώ

 

Και τέλος αύξησα τον εσωτερικό του χώρο επίσης πολύ εύκολα από εδώ.

 

NFC tags δεν έχω πάρει ακόμα. Μπορεί να πάρω 2-3 να παίξω. Πάντως το nfc δουλεύει. Σήμερα θα πάρω και άλλο otg καλώδιο να δω αν τελικά δουλεύει το otg μου. Air gesture ούτε που βρήκα και ούτε που με ενδιέφερε.

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να ειναι θεμα μαγνητη, λογικα δεν δουλευει ετσι η θηκη. κλειδωνει με το που "μπλοκαρεις" τον αισθητηρα. δοκιμασε με το χερι σου καπου ψηλα λογικα παλι θα (ξε) κλειδωσει. αν εχω δικιο τοτε ειναι θεμα bug software.Σημερα παραλαμβανω θα επιβεβαιωσω.

edit. συγνωμη δεν ειδα τα πιο πανω σχολια, οποτε για να μη λεω βλακειες θα το δοκιμασω το απογευμα. παντως καπου ειχα δει βιντεο που το κλειδωνε κανοντας swype στον αερα με το χερι του (και καλα οτι δουλευε με air gesture).

 

Βαλε την θηκη μπροστα απο εντονο φως και θα το δεις το μαγνητακι. Δεν πολυφαινεται καθαρα στην φωτο που τραβηξα, αλλα θα το καταλαβεις το σημειο στη δικια σου θηκη.

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/546/mfgo.jpg

 

Οριστε και μια συντομη αποδειξη για την λειτουργια αυτη σε ενα note3. Ακριβως το ιδιο που κανει και σε μας.

http://www.youtube.com/watch?v=gTjSXztoe-M

 

Στο video που ειδες μηπως χρησιμοποιουσε εφαρμογη ( πχ το airswipe) που χρησιμοποιει την μπροστινη καμερα για να εξομοιωσει την λειτουργια σαν air gesture.

Δοκιμασε με μαγνητη να τον βαλεις κατω δεξια στην οθονη για να το δεις και μονος σου.

Edited by Tomygr
Link to comment
Share on other sites

Στο πάνελ των κλήσεων, οταν σχηματιζεις εναν αριθμό για να τον καλέσεις, πολυ μαυρίλα ρε παιδιά, δεν βλέπω τίποτα.

Αλλάζει αυτο το περιβάλλον, ή πρέπει να αλλάξω rom?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Στο πάνελ των κλήσεων, οταν σχηματιζεις εναν αριθμό για να τον καλέσεις, πολυ μαυρίλα ρε παιδιά, δεν βλέπω τίποτα.

Αλλάζει αυτο το περιβάλλον, ή πρέπει να αλλάξω rom?

 

Άλλαξε dialer, ο exDialer είναι αρκετά καλός.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μπει το TouchWiz σ'αυτό το κινητό; Και εαν ναι, πως;

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μπει το TouchWiz σ'αυτό το κινητό; Και εαν ναι, πως;

 

Για ποιό λόγο να το κάνεις αυτό στον εαυτό σου ?

Link to comment
Share on other sites

http://www.banggood.com/buy/inew-v3.html παραγγειλα εξτρα μπαταρια απο εδω την εχει στην μιση τιμη απο τα αλλα,επισης εχει και θηκη στην μιση τιμη για οσους δεν εχουν θηκη
Link to comment
Share on other sites

καθολου προβληματα επικοινωνιας με viber skype και γενικα voip προγραμματα υπαρχουν στο κινητο?

σας ακουει ο συνομιλητής?

firmware update κανεις κανονικα και επισημα η θελει τεχνικες ninja :p ?

εννοω οταν και αν βγαινει ενημερωση λογισμικου στο εμφανιζει το κινητο η ψαχνεσαι καπου να την βρεις?

ειναι επισημες ενημερωσεις που τiς περνας κανονικα χωρις προβληματα αργοτερα σε google play store και προβλημα σηματος στης sim?

σε gsm συνομιλιες υπαρχει καθαροτητα και ενταση ηχου?

οσοι το εχουν στην κατοχη τους,μεχρι στιγμης,ποιες ειναι εντυπωσεις σας και απο θεμα μπαταριας?

με βαρια η μεση χρηση?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...