Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@kotsitb για κανενα λογο 441 ppi

 

στο minideal ετσι λεει http://www.minideal.net/inew-v3-ultrathin-smartphone-with-5-0-inch-gorilla-glass-ogs-screen-quad-core-1gb-16gb-3g-nfc-otg.html

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό θα ίσχυε αν το κινητό είχε fhd ανάλυση δηλαδή 1080*1920.Eχει όμως 720p οπότε τα πραγματικά ppi ειναι 293.72

εγω σαν ασχετος τελειως θα ρωτησω πως λειτουργουν οι εξωτερικοι φορτιστες και αν υπαρχει καποιος για αυτο το κινητο που μπορειτε να συστησετε.

Ειναι φορτιστές στους οποίους συνδέεις απευθείας την μπαταρία.Εγώ έχω αυτόν ενώ λέει ότι δίνει 600mah στην θύρα της μπαταρίας δίνει γύρω στα 300mah (άλλα μοντένα γράφουν 300-350mah και δίνουν πραγματικά 250mah)οπότε αν η μπαταρία ειναι 1800mah θα κάνει 6 ώρες να τη φορτίσει.Ειναι χρήσιμο αν έχεις 2η μπαταρία.Βέβαια με πατέντα μπορείς να συνδέσεις κανονικό φορτιστή τοίχου και η μπαταρία να φορτίζει πιο γρήγορα και από ότι θα φόρτιζε μέσα στο κινητό αλλά αυτό ειναι άλλη ιστορία

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αυτον που λεει οτι βγαζει 800 mah ειναι universal λογικα θα χωραει και του inew και εχει usb οποτε μπορω να φορτιζω και κινητο και 2η μπαταρια ταυτοχρονα....μεχρι να ακουσω το μπουμ βεβαια

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μαζεύει κάποιος όλους τους οδηγούς και να τους βάλει στο 1ο πόστ;
Spend time to think before you do...
Link to comment
Share on other sites

Του περασα ενα βιντεακι στην κάρτα .wmv και δεν το βλεπει καθολου το κινητο, λεει δεν υποστηριζει τετοια αρχεια.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Του περασα ενα βιντεακι στην κάρτα .wmv και δεν το βλεπει καθολου το κινητο, λεει δεν υποστηριζει τετοια αρχεια.

 

βαλε το https://play.google.com/store/search?q=mx%20player&hl=el τα παιζει ολα

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θα πρέπει να βάλεις κάποιον player που να υποστηρίζει τέτοια αρχεία. Ψάξε στο Play.

 

βαλε το https://play.google.com/store/search?q=mx%20player&hl=el τα παιζει ολα

Δυο-τρεις players που εβαλα μου το παιζουν ολοι σε αργη κινηση το βιντεακι. Πρωτη φορα το βλεπω αυτο.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

μηπως το εχεις στη καρτα μνημης; δοκιμασε να το αντιγραψεις στο τηλεφωνο..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , αυριο σκοπευω να παραγγειλω το inew.

Σαν μελος του myphone.gr δικαιουμαι απο το to2c καποιο δωρο ή κανω λαθος;

 

Στο Το2c μπορεις να χρησιμοποιήσεις το κουπόνι iNEWV3 και έχεις εκπτωση. Μπορείς να τους στειλεις και pm ή να του ςρωτήσεις στο αντιστοιχο thread τους

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την τελευταία ρομ , είχα από την 1η παρτίδα. Το otg εξακολουθεί να μην δουλεύει.

Στην εκίνηση πριν την αναβάθμιση η εικόνα που εμφανίζονταν σχημάτιζε ένα κύκλο, ενώ τώρα σχηματίζει 3 και ανοίγει. Δεν έχω δει κάποια άλλη διαφορά. Ξενέρωσα με το otg. Νόμιζα ότι θα δούλευε...:(

 

edit

 

1)Άλλο που παρατήρησα είναι ότι τα εικονίδια είναι μεγαλύτερα. Δηλαδή τώρα έχω 4 σειρές με εικονίδια, από 5 που είχα πριν. Μπορώ να μικρύνω τα εικονίδια;

 

2) Ενώ πριν στην οθόνη κλειδώματος τις περισσότερες φορές δεν μου έβγαζε εικονίδιο από μήνυμα ώστε να το σύρω στο λουκέτο να ξεκλειδώσει, τώρα κάθε φορά εμφανίζει.

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

μηπως το εχεις στη καρτα μνημης; δοκιμασε να το αντιγραψεις στο τηλεφωνο..

Το εκανα κι αυτο, δεν τα βλέπει καθολου παλι. Αλλο και τούτο.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

file browser εχεις στο κινητο εγκατεστημενο;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το συγκεκριμένο αρχείο έχει τίποτα παράξενο codec?Δοκίμασες κάποιο άλλο διαφορετικό? Edited by boltsis
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

@geokostas : Νομίζω στον MX player έχει επιλογή για HW (Hardware) ή SW(Software) decoding.

Αν επιλέξεις SW decoding νομίζω θα είσαι εντάξει. Δοκίμασε και τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το Mx player από το google play, υποστηρίζει κάθε τύπου βίντεο!

 

Τελικά το air gesture λειτουργεί? Μπορεί να μας πεί κάποιος που ΔΕΝ έχει κάνει root τι λειτουργεί και τί όχι από τα παρακάτω?

 

1.Air gesture

2.OTG

3.NFC

 

Επιδή είμαι κι εγώ άσχετος με το rootάρισμα και επειδή δεν πρόκειται να πειράξω το εργοστασιακό λογισμικό, θέλω να ξέρω τι λειτουργεί από την μάνα του και τι όχι!!

Link to comment
Share on other sites

To2C Coupon code: INEWV3 , save $25

:)

130E περιπου, τιμη αστερι..

Μπραβο τους

 

15 δολλαρια δινει,τωρα το δοκιμασα,και μονο στην περιπτωση που δεν εχει δωρο καρτα SD

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βάλε το Mx player από το google play, υποστηρίζει κάθε τύπου βίντεο!

 

Τελικά το air gesture λειτουργεί? Μπορεί να μας πεί κάποιος που ΔΕΝ έχει κάνει root τι λειτουργεί και τί όχι από τα παρακάτω?

 

1.Air gesture

2.OTG

3.NFC

 

Επιδή είμαι κι εγώ άσχετος με το rootάρισμα και επειδή δεν πρόκειται να πειράξω το εργοστασιακό λογισμικό, θέλω να ξέρω τι λειτουργεί από την μάνα του και τι όχι!!

 

Εγω δεν ξερω καν,κι ομως το ρουταρα με αυτο το προγραμματακι σε 3 λεπτα http://www.kingoapp.com/

Link to comment
Share on other sites

file browser εχεις στο κινητο εγκατεστημενο;

Εχω τον dolphin.

 

 

 

 

 

Μήπως το συγκεκριμένο αρχείο έχει τίποτα παράξενο codec?Δοκίμασες κάποιο άλλο διαφορετικό?

Δεν νομίζω, αλλα κινητά το παίζουν κανονικά.

 

 

 

 

@geokostas : Νομίζω στον MX player έχει επιλογή για HW (Hardware) ή SW(Software) decoding.

Αν επιλέξεις SW decoding νομίζω θα είσαι εντάξει. Δοκίμασε και τα δύο.

Επαιξα και με τις ρυθμίσεις αλλα τιποτα, σε αργη κινηση τα δειχνει.

 

 

 

 

 

 

Βάλε το Mx player από το google play, υποστηρίζει κάθε τύπου βίντεο!

Αυτον εχω.

Ολα τα βίντεο τα παίζει κανονικά εκτος απο δυο.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ξερω καν,κι ομως το ρουταρα με αυτο το προγραμματακι σε 3 λεπτα http://www.kingoapp.com/

 

 

Και μετά το root τι δουλεύει από OTG, NFC και AIR GESTURE?????

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ξερω καν,κι ομως το ρουταρα με αυτο το προγραμματακι σε 3 λεπτα http://www.kingoapp.com/

 

 

Και μετά το root τι δουλεύει από OTG, NFC και AIR GESTURE?????

 

αν εχεις παρει την πρωτη παρτιδα μονο το nfc λογικα,το air gesture διαβασα οτι θα λειτουργει στην εκδοση 2γιγα ρομ 32 ραμ η το αναποδο,το otg δεν ξερω αν δουλεψε σε κανεναν με αλλαγη ρομ,εγω δεν την αλλαξα διοτι δεν σκαμπαζω γρι

Link to comment
Share on other sites

Και μετά το root τι δουλεύει από OTG, NFC και AIR GESTURE?????

 

αν εχεις παρει την πρωτη παρτιδα μονο το nfc λογικα,το air gesture διαβασα οτι θα λειτουργει στην εκδοση 2γιγα ρομ 32 ραμ η το αναποδο,το otg δεν ξερω αν δουλεψε σε κανεναν με αλλαγη ρομ,εγω δεν την αλλαξα διοτι δεν σκαμπαζω γρι

 

Ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί όλοι κάνετε root και αλλάζετε rom?? Εκτός από το αν θα δουλέψουν τα OTG και NFC τι άλλο κερδίζουμε???

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις παρει την πρωτη παρτιδα μονο το nfc λογικα,το air gesture διαβασα οτι θα λειτουργει στην εκδοση 2γιγα ρομ 32 ραμ η το αναποδο,το otg δεν ξερω αν δουλεψε σε κανεναν με αλλαγη ρομ,εγω δεν την αλλαξα διοτι δεν σκαμπαζω γρι

Ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί όλοι κάνετε root και αλλάζετε rom?? Εκτός από το αν θα δουλέψουν τα OTG και NFC τι άλλο κερδίζουμε???

 

Δες εδώ.

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

Το root θα το κάνεις για τους λόγους που αξίζει να κάνεις root κάθε android κινητό.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3645021#post3645021 κάνοντας root στο inew δεν χάνεις δεδομένα και απο εγγύηση έχει ότι "εγγύηση" έχουν όλα τα κινέζικα... για την ρομ τώρα αν εισαι ικανοποιημένος με αυτή που έχει πάνω το κινητό,δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι και απλά χρησιμοποιείς το κινητό σου
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ.

 

 

Ευχαριστώ πολύ. Θα τα ξαναδιαβάσω 10 φορές για να τα καταλάβω βέβαια..αλλά είναι πολύ καλό thread. Αν βρείτε καμιά προσφορά σε τιμή ανεβάστε το και ίσως γλιτώσουμε κανα euro!!!!

 

Τελικά στο antutu πόσο σκοράρει ρε παιδιά? Έχω δει 10 διαφορετικά!! Μέχρι και με 15000 κάτι έφτασα να δω, αλλά τα πιο πολλά είναι κοντά στο 17000 και 17200 το ανώτερο που είδα!! Ας μιλήσουν οι έχων το INEW!!!!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...