Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι δεν βλεπει το προγραμμα το Shuame το κινητο,και πως θα βρω τον τυπο μεσα στο Shuame η αναζητηση δεν βγαζει κατι.

 

Ενεργοποιησες το usb debug mode πρωτα; Αλλιως δεν προκειται να το διαβασει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τα ακουστικα ειναι της πλακας,η ληψη ραδιοφωνου πολυ χαμηλη με κακο ηχο,εχει δοκιμασει καποιος με αλλα ακουστικα?Παρ ολο που τα τοποθετω συνεχιζει να εχει μυνημα παρακαλω βαλτε τα ακουστικα σας.Το wifi συνδεεται αμεσα οπως και βρισκει δορυφορους αμεσα,πολυ καλο για μτκ κινητο.

 

Έχω δοκιμάσει το ραδιόφωνο μόνο με άλλα ακουστικά και παίζει άριστα ... Δυστυχώς δεν εχω μαζί μου αυτά που ήταν μαζί με τοτηλέφωνο για να δοκιμάσω και με αυτά

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετη ωρα, μιας και ασχετος με αυτα, καταφερα να το κανω να χει 6 gb χωρο για τις εφαρμογες!!!! :D:D

Η αληθεια ειναι οτι ετρεμα καθ'ολη τη διαρκεια, με το ρισκο να αχρηστευσω τη συσκευη.

Να ετοιμασω οδηγο λετε η τζαμπα θα χαθει εδω μεσα στο Thread;

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετη ωρα, μιας και ασχετος με αυτα, καταφερα να το κανω να χει 6 gb χωρο για τις εφαρμογες!!!! :D:D

Η αληθεια ειναι οτι ετρεμα καθ'ολη τη διαρκεια, με το ρισκο να αχρηστευσω τη συσκευη.

Να ετοιμασω οδηγο λετε η τζαμπα θα χαθει εδω μεσα στο Thread;

 

Να φτιάξεις ολα ευπρόσδεκτα είναι :)

 

Άμα κιολας φλάσαρες τη νεα ρομ με sp flash εκεί επιβάλετε ο οδηγός :p

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετη ωρα, μιας και ασχετος με αυτα, καταφερα να το κανω να χει 6 gb χωρο για τις εφαρμογες!!!! :D:D

Η αληθεια ειναι οτι ετρεμα καθ'ολη τη διαρκεια, με το ρισκο να αχρηστευσω τη συσκευη.

Να ετοιμασω οδηγο λετε η τζαμπα θα χαθει εδω μεσα στο Thread;

 

φυσικα και να μας το ετοιμασεις.

Link to comment
Share on other sites

Eτοίμασε τον οδηγό και κάποιος moderator θα βάλει το λινκ στο πρώτο ποστ του θέματος.Ο chinaphonearena κυκλοφόρησε την τελευταία ρομ rooted με touch recovery 6.0.4.4 απο τον carliv http://www.needrom.com/mobile/v3-e-ultimate-stock/ και επιλογές για ενοποίηση χώρου 3.5 και 6gb Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Κάνω την πρώτη φόρτιση.. το έχω κλειστό.. μήπως αργεί να φορτήσει??

Το έχω 2,5 ώρες και από το 19% πήγε μόλις στο 70%... χμμμ... κανείς άλλος?

Δεν είναι δυνατόν μια μπαταρία 1830mah να κάνει τόση ώρα..

Link to comment
Share on other sites

Να φτιάξεις ολα ευπρόσδεκτα είναι :)

 

Άμα κιολας φλάσαρες τη νεα ρομ με sp flash εκεί επιβάλετε ο οδηγός :p

 

Βασικα δεν εχει χρειαστει ακομη να βαλω rom, μιας και εχω την δευτερη φουρνια ( cxq_v3_inew_v1.0.1_20131224 ), 24 Δεκεμβριου

η πρωτη φουρνια εχει την ROM cxq_v3_v1.0.6t02 , 6 Δεκεμβριου.

Edited by Tomygr
Link to comment
Share on other sites

Eτοίμασε τον οδηγό και κάποιος moderator θα βάλει το λινκ στο πρώτο ποστ του θέματος.Ο chinaphonearena κυκλοφόρησε την τελευταία ρομ rooted με touch recovery 6.0.4.4 απο τον carliv http://www.needrom.com/mobile/v3-e-ultimate-stock/ και επιλογές για ενοποίηση χώρου 3.5 και 6gb

 

Ευχαριστω bbbb την περναω τωρα.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι ακτινιδιο οτι το to2c δεν φταιει που εχεις θεμα με το wifi. οπως τα πηραν απο τον προμηθευτη τους σου το εστειλαν. δεν το χαλασαν αυτοι..η πληρωνεις τα μεταφορικα και το στελνεις η δινεις τα λεφτα απο τα μεταφορικα σε καποιον για να προσπαθησει να στο φτιάξει..απο πια περιοχη εισαι παρεπιπτοντως;

Οχι φιλε μου εισαι λαθος. Το to2c αναφερει ξεκαθαρα οτι πριν στειλει το κινητο το ελενχει αν ειναι πληρως λειτουργικο. Μην τους δικαιολογουμε κιολας μετα απο τοσα περιστατικα

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ειναι ότι μεχρι στιγμής πέρα απο τον aktinidio αναφορά για χαμηλό σήμα wifi είχαμε και απο τον mythozz στο review του με συσκευή επίσης απο το to2c.Oι υπόλοιποι είστε οκ με το σήμα wifi; Σε απόσταση πάνω απο 4-5 μέτρα είναι οκ; Eχει μήπως κάποιος wifi n router και πατώντας πάνω στο δίκτυο wifi στο κινητό να δει σε τι ταχύτητα κλειδώνει;
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα και το δικό μου inew v3. Εντυπώσεις;; ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ κινητό σε όλα! Πρώτη φόρτιση που δεν ήταν και πλήρης και με αρκετό σκάλισμα έπεσε στο 65% μετά απο 8 ώρες χρήσης. To gps Κλειδωσε γρήγορα, το wifi πιάνει πολύ καλά. Δοκίμασα το otg to Οποίο δεν δούλεψε με συνδεμένο ποντίκι, μάλλον θα χρειαστεί update. Δοκίμασα και το NFC και δούλεψε επίσης σε ανταλλαγή φωτογραφίας με saμsung galaxy s3! Πήγα σε μια εικόνα στο samsung με ενεργοποιημένα τα nfc στα δυο κινητά και με το που τα έφερα κοντά με απλό πάτημα στην οθόνη έστειλε την εικόνα κανονικά στο inew...

Πςςςςς και τί βλέπω τώρα; RDS και στο ράδιο!

Edited by GODOS
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα και το δικό μου inew v3. Εντυπώσεις;; ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ κινητό σε όλα! Πρώτη φόρτιση που δεν ήταν και πλήρης και με αρκετό σκάλισμα έπεσε στο 65% μετά απο 8 ώρες χρήσης. To gps Κλειδωσε γρήγορα, το wifi πιάνει πολύ καλά. Δοκίμασα το otg to Οποίο δεν δούλεψε με συνδεμένο ποντίκι, μάλλον θα χρειαστεί update. Δοκίμασα και το NFC και δούλεψε επίσης σε ανταλλαγή φωτογραφίας με saμsung galaxy s3! Πήγα σε μια εικόνα στο samsung με ενεργοποιημένα τα nfc στα δυο κινητά και με το που τα έφερα κοντά με απλό πάτημα στην οθόνη έστειλε την εικόνα κανονικά στο inew...

απο ποιο μαγαζι ψωνισες??

Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο απο to2c (1 batch), wifi μια χαρά ....

 

Μάλλον βρήκα τι έκανα λάθος στο φλασάρισμα .... Προσπαθούσα να φλασάρω με την εκδοση 5+

Link to comment
Share on other sites

απο ποιο μαγαζι ψωνισες??

inewmobile.com Ηρθε χωρίς θήκη όμως. Πουλάει κανείς καμιά θήκη;. Γιατί αν το πάω στο εργοστάσιο μέσα στην παραγωγή το λυπάμαι το κινητάκι. Στολίδι είναι :)

Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ειναι ότι μεχρι στιγμής πέρα απο τον aktinidio αναφορά για χαμηλό σήμα wifi είχαμε και απο τον mythozz στο review του με συσκευή επίσης απο το to2c.Oι υπόλοιποι είστε οκ με το σήμα wifi; Σε απόσταση πάνω απο 4-5 μέτρα είναι οκ; Eχει μήπως κάποιος wifi n router και πατώντας πάνω στο δίκτυο wifi στο κινητό να δει σε τι ταχύτητα κλειδώνει;

Εμενα το πρωι σε μια καφετερια, επιανε στα 70 μετρα. Σημα καμπάνα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το πρωι σε μια καφετερια, επιανε στα 70 μετρα. Σημα καμπάνα.

Εμενα το σημα ειναι αδυναμο

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το πρωι σε μια καφετερια, επιανε στα 70 μετρα. Σημα καμπάνα.

 

Εχει καλή κεραία , απλά η δική μου είναι ξεχαρβαλωμένη και εχω βάλει χαρτακι για να πιεζει ...

 

Καντε ένα οδηγό με αναλυτικό φλασάρισμα, να μαθαινουμε και εμεις , ωστε να το κάνουμε 6 giga

Link to comment
Share on other sites

http://postimg.org/image/4zg09z7rd/

 

Στα 5 μετρα απο το ρουτερ στην αλλη ακρη του σαλονιου. To σήμα της vodafone με όλα τα κινητά έτσι πιάνει εδώ. Μερικά δεν πιάνουν και καθόλου...

Edited by GODOS
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Οπότε αν πετύχουμε κινητό που δεν έχει δυνατό σήμα wifi,κινούμε άμεσα διαδικασίες επιστροφής ή βάζουμε χαρτάκι.Προσωπικά σε αυτά τα χρήματα δε θα δεχτώ να κάνω πατέντες σαν αυτή που έχω κάνει στο blackview jk809 και αν έχει πρόβλημα θα το κυνηγήσω για επιστροφή Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

ΠΦΦΦ το flastools δεν μου το βλεπει με τιποτα λεμε..........

Πρεπει νε εχουν σκατωθει οι drivers με τοσες αλλαγες Κινεζων κλπ

Το ειχα ξαναπαθει αλλα με καποιο τροπο (εργαλειακι) ειχα κανει απεγκατασταση ολους τους drivers-usb και συνηλθε το laptop αλλα το εχασα. Ξαναεκανα εγκατασταση το pdanet μου βγαζει ολα ενταξει = το τηλεφωνο ειναι ετοιμο και μετα νικςςςςςςςς οταν το συνδεω με

flastools, δοκιμασα και τις 2 usb port που εχω. Καμια ιδεα?

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

http://postimg.org/image/4zg09z7rd/

 

Στα 5 μετρα απο το ρουτερ στην αλλη ακρη του σαλονιου. To σήμα της vodafone με όλα τα κινητά έτσι πιάνει εδώ. Μερικά δεν πιάνουν και καθόλου...

Με το ιδιο προγραμμα που μετρησα, μεσα στο σπιτι σε αλλο δωματιο απο εκει που ειναι το ρουτερ, το ποσοστο του wifi παιζει αναμεσα σε 50%-70%.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

ΠΦΦΦ το flastools δεν μου το βλεπει με τιποτα λεμε..........

Πρεπει νε εχουν σκατωθει οι drivers με τοσες αλλαγες Κινεζων κλπ

Το ειχα ξαναπαθει αλλα με καποιο τροπο (εργαλειακι) ειχα κανει απεγκατασταση ολους τους drivers-usb και συνηλθε το laptop αλλα το εχασα. Ξαναεκανα εγκατασταση το pdanet μου βγαζει ολα ενταξει = το τηλεφωνο ειναι ετοιμο και μετα νικςςςςςςςς οταν το συνδεω με

flastools, δοκιμασα και τις 2 usb port που εχω. Καμια ιδεα?

Βασίλη καλορίζικο. κάνε το update απο την κάρτα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5135371#post5135371 κάνε όποτε μπορείς και με μια σύγκριση με το jiayu g4 ώστε να ξέρουμε τι να περιμένουμε

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη καλορίζικο. κάνε το update απο την κάρτα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5135371#post5135371 κάνε όποτε μπορείς και με μια σύγκριση με το jiayu g4 ώστε να ξέρουμε τι να περιμένουμε

Ευχαριστωω

Ναι Χρηστο αυτο θα κανω τωρα, απλα ελεγα να ριξω την αλλη που τα ειχε ολα ετοιμα.

Τωρα θα παιδευτω λιγο παραπανω:lol:

Χρηστο ενα σιγουρο οτι ειναι η καλυτερη οθονη σε αισθηση-αποκριση (βελουδο) ακομη και απο το OPPO 5 οχι το G4:)

Λιγο που το ειδα ποιο σβελτο-σταθερο αλλα τα χρωματα του μου φαινονται λιγο ποιο ξασπρισμενα σε σχεση με τα παραπανω 2 τηλεφωνα που ανεφερα.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετη ωρα, μιας και ασχετος με αυτα, καταφερα να το κανω να χει 6 gb χωρο για τις εφαρμογες!!!! :D:D

Η αληθεια ειναι οτι ετρεμα καθ'ολη τη διαρκεια, με το ρισκο να αχρηστευσω τη συσκευη.

Να ετοιμασω οδηγο λετε η τζαμπα θα χαθει εδω μεσα στο Thread;

 

Κάνε έναν οδηγό αλλά καλό ηταν να μπει στην αρχή του Θέματος δεν ξέρω πως γίνεται αυτό μάλλον καποιος moderator πρέπει να επέμβει. Αν είναι στην αρχή δεν χάνεται...Αλλιως πρέπει να διαβάσει κάποιος όλες τις σελίδες για να ψάξει να το βρει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...