Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου βγάζει το H+ εικονιδιάκι στο σημείο που λές (όταν ανοίγω τα δεδομένα)

Κι εγώ μέχρι στιγμής 3G δεν εχω δει, μονο Η+

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το nfc λειτουργει κανονικα. Το δοκιμασα με faeaf1 και ειναι ενταξει.

 

Επιβεβαιωνω και εγω για NFC. Δοκιμασα με s3 και s4.

 

Edit

 

 

Βρήκα αυτό.

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα σε ενα Haier W910 μου βγαζει Η+ στο data και μιλαμε η ταχυτητα στο ιντερνετ ειναι απιστευτη,τις σελιδες τις ανοιγει πιο γρηγορα και απο τον σταθερο υπολογιστη του σπιτιου.

H+ =speeds up to 42Mbps!!!!!

Με τετοιες ταχυτητες αχρειαστo to 4g!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το gps με το runtastic pro για προπόνηση ποδηλασίας. Κλείδωσε γρήγορα και μετά από 1.5 ώρα καταγραφής με σβηστή οθόνη χωρίς λάθη στο δρόμο (τo jiayu g3 στη μισή διαδρομή έβγαζε ότι πήγαινα με 100 χλμ την ώρα με το ποδήλατο :P) η μπαταρία από το 90% έπεσε στο 75%. Πάρα πολύ κάλα. Σχετικά με το jiayu που έχει και 2750 mah μπαταρία υποτίθεται δεν είδα καμιά μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση πάντως... Το κινητό είναι και στην τρίτη φόρτιση....

Χτες πήγα στην wind να πάρω θήκη για το inew. Η κοπέλα στο ταμείο ψάρωσε και δεν το πίστευε οτι το κινητό εχει 140 ευρώ και το έδειχνε στις υπόλοιπες χαχαχα. Πάθανε πλάκα και με την κάμερα την οθόνη με όλα γενικά..

Petrotech
Link to comment
Share on other sites

σε τι μορφη αποθηκευει το βιντεο και η μπαταρια ποσο κραταει με μια μεση χρηση?
http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

σε τι μορφη αποθηκευει το βιντεο και η μπαταρια ποσο κραταει με μια μεση χρηση?

Δες λιγα post πιο πανω φιλε.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

σε τι μορφη αποθηκευει το βιντεο και η μπαταρια ποσο κραταει με μια μεση χρηση?

 

Σε 3gpτα σώζει. Θα σου βγάζει 1 μέρα. Σε μένα (3η φόρτιση) με wifi-δεδομένα πάντα ανοιχτά, και 1-2 ώρες σερφάρισμα, viber μονίμως να τρέχει και κλήσεις, με βγάζει από 8 πρωί και κλείνει 11-12 βράδυ. Χρήση δεδομένων γίνεται περίπου 1 ώρα μαζί με gps, τρέξιμο-ποδήλατο. Εκεί ρουφάει ΠΑΡΑ πολύ μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το gps με το runtastic pro για προπόνηση ποδηλασίας. Κλείδωσε γρήγορα και μετά από 1.5 ώρα καταγραφής με σβηστή οθόνη χωρίς λάθη στο δρόμο (τo jiayu g3 στη μισή διαδρομή έβγαζε ότι πήγαινα με 100 χλμ την ώρα με το ποδήλατο :P) η μπαταρία από το 90% έπεσε στο 75%. Πάρα πολύ κάλα. Σχετικά με το jiayu που έχει και 2750 mah μπαταρία υποτίθεται δεν είδα καμιά μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση πάντως... Το κινητό είναι και στην τρίτη φόρτιση....

Χτες πήγα στην wind να πάρω θήκη για το inew. Η κοπέλα στο ταμείο ψάρωσε και δεν το πίστευε οτι το κινητό εχει 140 ευρώ και το έδειχνε στις υπόλοιπες χαχαχα. Πάθανε πλάκα και με την κάμερα την οθόνη με όλα γενικά..

 

Πάντως, εγω που το... Έβγαλα εξω... Για καφε.. Μιλάμε, γύρισε, απο χέρι σε χέρι, ολο το μαγαζι.Δεν το πιστεψε κανεις ότι κοστίζει 130 ευρώ. Όλοι το κοστολογισαν στα 250..

 

:-)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα από το 1949deal.com 150€ με δεύτερη μπαταρία δώρο θήκη βάση αυτοκινήτου και bluetooth. Το έχει διαθέσιμο σε επικοινωνία που είχα μαζί τους
Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει το H+ εικονιδιάκι στο σημείο που λές (όταν ανοίγω τα δεδομένα)

1G=GPRS: 56Kbit/s

2G=GPRS/EDGE: 115 kbit/s

3G=UMTS :14.7 Mbit/s

3G=HSDPA:42.2 Mb/s

3G=HSDPA+168 Mbit/s

4G=LTE 200 kbit/s

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, , εαν καποιος εχει στην κατοχή του lenovo s820, ας δοκιμασει εαν ταιριάζει η μπαταρία του. Περισσότερο, εαν ταιριάζει στο σημειο των μεταλικων επαφων.

Εαν, οπως δθαβαζω εδω κι εκεί, η μπαταρια λενοβο αντέχει περι τις 2 μέρες, τοτε θα είμαστε καλύτερα..

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τωρα την καλυτερη τιμη (μαζι με τα δωρα που ισως δινει καθε site) ποιος την εχει?

Με ενδιαφερει η καλυτερη τιμη μαζι με τα δωρα γιατι αν ενα site το δινει 130 ευρω και το αλλο 140 μαζι με καρτα δεμεμενων τοτε το 2ο εχει καλυτερη τιμη.

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

απο οσα παιδια εχουν παραλαβει επιβεβαιωνει κανεις το gorilla glass?

 

αυτο ειναι μια καλη ερωτηση. Αλλα ποιος τολμαει να δοκιμασει να γρατσουνισει το inew του? μακαρι να εχει γιατι δεν θελω να βαλω προστατευτικες μεμβρανες, πρωτον δεν μπορεσα ποτε να βαλω χωρις να κανω φουσκαλες και δευτερον αλλη αισθηση χωρις.Ειδικα με ogs οθονη

Αντε αλλη μια μερα και παραλαμβανω :)

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Δες λιγα post πιο πανω φιλε.

 

α συγνωμη δεν το ειχα προσεξει .. :rolleyes:

γενικα σαν κινητο αξιζει?

προβληματα λειτουργικοτητας εχει?

και αν εχει ειναι επιλύσιμα?

πιστευω οτι το σημαντικοτερο ειναι,να λειτουργει σωστα το google play store,τα μηνυματα να ειναι με 160 χαρακτηρες,η καμερα να τραβαει καλες φωτο και το βιντεο να μην πιξελιαζει οπως αρκετα κινεζικα.

και η μπαταρια του αν βγαζει τουλαχιστον μια μερα με αρκετη χρηση ειναι πολυ σημαντικο..μην τρελαθουμε στην φορτιση.. :p

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

α συγνωμη δεν το ειχα προσεξει .. :rolleyes:

γενικα σαν κινητο αξιζει?

προβληματα λειτουργικοτητας εχει?

και αν εχει ειναι επιλύσιμα?

πιστευω οτι το σημαντικοτερο ειναι,να λειτουργει σωστα το google play store,τα μηνυματα να ειναι με 160 χαρακτηρες,η καμερα να τραβαει καλες φωτο και το βιντεο να μην πιξελιαζει οπως αρκετα κινεζικα.

και η μπαταρια του αν βγαζει τουλαχιστον μια μερα με αρκετη χρηση ειναι πολυ σημαντικο..μην τρελαθουμε στην φορτιση.. :p

Ολα οσα αναφέρεις πιο πανω ειναι εντάξει δεν θα έχεις προβλημα.

Οσο αναφορά την μπαταρία, πιστευω οριακά θα σε βγαλει μια μέρα, αναλόγως και την χρήση βέβαια.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ολα οσα αναφέρεις πιο πανω ειναι εντάξει δεν θα έχεις προβλημα.

Οσο αναφορά την μπαταρία, πιστευω οριακά θα σε βγαλει μια μέρα, αναλόγως και την χρήση βέβαια.

 

μια μερα με πολυ λιγη χρηση ιντερνετ,δυσκολα θα βγαλει δευτερη αν και περιμενω να καλυτερευσει μιας και ειμαι ακομα στην 3η φορτιση

Link to comment
Share on other sites

μια μερα με πολυ λιγη χρηση ιντερνετ,δυσκολα θα βγαλει δευτερη αν και περιμενω να καλυτερευσει μιας και ειμαι ακομα στην 3η φορτιση

 

Πως μπορούμε να "επιλέξουμε" ταχεία η μη φόρτιση? Πρέπει απαραίτητα να κλείσει η συσκευή? με ένα app για battery θα είναι μια χαρά πιστεύω. Το καλύτερο για τα λεφτά του και ποιοτικότερο! Αυτά τουλάχιστον προκίπτουν έως τώρα

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να "επιλέξουμε" ταχεία η μη φόρτιση? Πρέπει απαραίτητα να κλείσει η συσκευή? με ένα app για battery θα είναι μια χαρά πιστεύω. Το καλύτερο για τα λεφτά του και ποιοτικότερο! Αυτά τουλάχιστον προκίπτουν έως τώρα

 

εχω βαλει το easy battery saver,φορτιζει και ανοιχτο και κλειστο,δεν ξερω ποιο ειναι το καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Για να γίνει ταχεια φόρτιση δεν αρκεί ένα πρόγραμμα.Πρέπει να το υποστηρίζει και το κύκλωμα του κινητού και ο κερνελ.Oσα mtk έχω δει μέχρι τώρα δέχονται 600-700mah στη θύρα τους ότι φορτιστή και αν βάλουμε οπότε για την μπαταρία του inew εφόσον ειναι πραγματικά 1830mah απο τελείως άδεια θα θέλει 3 ωρες περίπου για να φορτίσει πλήρως και με την προυπόθεση πάντα ότι το κινητό είναι στην αναμονή γιατί αν το σκαλίζουμε παίζοντας κανένα βαρύ παιχνίδι θα κάνει παραπάνω ώρα να φορτίσει πλήρως
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τώρα είδα στο επίσημο site ότι έχει 320 κάτι ppi....μπερδεύτηκα. Δεν είναι 441??? Α! και επειδή είμαι άσχετος σχετικά γιατί πρέπει να κάνουμε root όταν το πάρουμε?? Edited by kotsitb
that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Για να γίνει ταχεια φόρτιση δεν αρκεί ένα πρόγραμμα.Πρέπει να το υποστηρίζει και το κύκλωμα του κινητού και ο κερνελ.Oσα mtk έχω δει μέχρι τώρα δέχονται 600-700mah στη θύρα τους ότι φορτιστή και αν βάλουμε οπότε για την μπαταρία του inew εφόσον ειναι πραγματικά 1830mah απο τελείως άδεια θα θέλει 3 ωρες περίπου για να φορτίσει πλήρως και με την προυπόθεση πάντα ότι το κινητό είναι στην αναμονή γιατί αν το σκαλίζουμε παίζοντας κανένα βαρύ παιχνίδι θα κάνει παραπάνω ώρα να φορτίσει πλήρως

 

εκτος αν χρησιμοποιησουμε καποιον εξωτερικο φορτιστη. Εχω παρατηρησει οτι φορτιζουν καλυτερα με τετοιους φορτιστες καθως γλιτωνεις τα "σκαλοπατια" στην φορτιση. και επισης ειναι ο μονος τροπος αν εχεις δυο μπαταριες

@kotsitb για κανενα λογο 441 ppi.

isthisretina.com 393.72 ppi στα 1280Χ720

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

εκτος αν χρησιμοποιησουμε καποιον εξωτερικο φορτιστη. Εχω παρατηρησει οτι φορτιζουν καλυτερα με τετοιους φορτιστες καθως γλιτωνεις τα "σκαλοπατια" στην φορτιση. και επισης ειναι ο μονος τροπος αν εχεις δυο μπαταριες

@kotsitb για κανενα λογο 441 ppi

 

εγω σαν ασχετος τελειως θα ρωτησω πως λειτουργουν οι εξωτερικοι φορτιστες και αν υπαρχει καποιος για αυτο το κινητο που μπορειτε να συστησετε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...