Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι σχέση έχουν οι sim με τον συγχρονισμό των επαφών του gmail?

Τις επαφές του gmail αν θες τις συγχρονίζει και χωρίς σιμ.

Εκτός αν δεν κατάλαβα την ερώτηση σου.

Εννοείς από τις σιμ να τις στείλεις στο gmail?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι σχέση έχουν οι sim με τον συγχρονισμό των επαφών του gmail?

Τις επαφές του gmail αν θες τις συγχρονίζει και χωρίς σιμ.

Εκτός αν δεν κατάλαβα την ερώτηση σου.

Εννοείς από τις σιμ να τις στείλεις στο gmail?

 

τωρα καταλαβα ο ιδιος τι βλακεια ρωτησα

....ντρεπομαι :)

τις επαφες απο τις 2 σιμ τις περνας στο κινητο και απο κει ανεβαινουν gmail ολες. οκ

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το είδα εχθές,ψάχνει η γυναίκα μου να ξεφορτωθεί το IPHONE4S , της το έδειξα και το ερωτεύτηκε...το παρήγγειλα πριν λίγο από minideal...

Εδώ παίζει πάντως μια καλή προσφορά....δεν το έχω δοκιμάσει το site και για αυτό δεν το προχώρησα...

http://www.1949deal.com/inew-v3-mtk6582-1-3ghz-quad-core-android-4-2-smartphone-1g-ram-16g-rom-5-0-inch-hd-gorilla-glass-screen-nfc-black.html :!:

 

Χθες παρείγγειλα, μπήκα το πρωί στο λογαριασμό στο minideal, γκρινιαξα λίγο στο Online chat γιατί δεν το έχουν στείλει, και μετά από δύο ώρες μου έδωσαν tracking number!! Αντε να δούμε πότε θα έρθει....νομίζω σε 15 ημέρες θα το έχω...:p

Link to comment
Share on other sites

Μέσω sp flash να υποθέσω ?

 

Μπορείς να γραψεις βήμα βήμα τι έκανες μετά το στάδιο:

Select a the MT6582_Android_scatter_emmc.txt in ROM

 

 

Τιποτα απο ολα αυτα...

Κατεβασα την ρομ την εριξα στην καρτα και απο το ρικοβερι του κινητου, το δικο του, το μανισιο, εκανα update απο την εσντι και ουσιαστικά ετρεξα το αρχειο "update. Zip" που κατέβασα

 

Ολα τα αλλα εγιναν μονα τους, κυριολεκτικά official update.

 

Η συσκευη έκανε επανεκκίνηση μονη της και αφου εβγαλε το λογότυπο ινεω, έβγαλε μια καρτελα "Updating Android 1/48". μολις εφτασε 48/48 μπηκε κανονικα στο λειτουργικό.

 

Η ολη φαση θύμισε αναβαθμιση windows, οπου, ως γνωστο εγγραφα και προσωπικα στοιχεια δεν πειραζονται......

 

Η πιο απλη αναβαθμιση που εκανα ποτε.....

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Το στοκ recovery που έχει πάνω ειναι το recovery 3e σαν αυτό δηλαδή που δείχνω στην εικόνα;
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα απο ολα αυτα...

Κατεβασα την ρομ την εριξα στην καρτα και απο το ρικοβερι του κινητου, το δικο του, το μανισιο, εκανα update απο την εσντι και ουσιαστικά ετρεξα το αρχειο "update. Zip" που κατέβασα

 

Ολα τα αλλα εγιναν μονα τους, κυριολεκτικά official update.

 

Η συσκευη έκανε επανεκκίνηση μονη της και αφου εβγαλε το λογότυπο ινεω, έβγαλε μια καρτελα "Updating Android 1/48". μολις εφτασε 48/48 μπηκε κανονικα στο λειτουργικό.

 

Η ολη φαση θύμισε αναβαθμιση windows, οπου, ως γνωστο εγγραφα και προσωπικα στοιχεια δεν πειραζονται......

 

Η πιο απλη αναβαθμιση που εκανα ποτε.....

1.παρατηρησες τιποτα διαφιρετικο εκτος απο το otg? Τιποτα να δουλευει καλυτερα,χειροτερα,διαφορετικα?

2. Μπορουμε να κανουμε downgrade αν κατι (μακρια απο μας) δεν μας κατσει καλα η ανακαλυψουμε κανα κουσουρι?

επειδη εχω την πρωτη φουρνια λογικα με την παλια ρομ και επειδη δεν με ενδιαφερει το otg αν δεν εχω καποιο αλλο κερδος λεω να μην περασω

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως γινεται οταν πας να κανεις κληση, να μην βγαζει αυτες τις 3 επιλογες?
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως γινεται οταν πας να κανεις κληση, να μην βγαζει αυτες τις 3 επιλογες?

 

Ποιες;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ποιες;;;;;;;

Με ρωταει αν θελω κληση κινητου, βιντεοκληση ή κληση ΙΡ.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έλαβα κι εγώ το δικό μου.

Όλα άψογα..! Smoothάτο , πετάει! Οθόνη εκπληκτική!

Α, από το to2c μου έβαλαν και μια SD 8GB , χωρίς καν να τους το ζητήσω! Ωραίο δωράκι!

Τώρα το OTG δεν έχω ιδέα πως κάνω αναβάθμιση κλπ.. προς το παρόν δε μου χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ακομη δεν το χουν μεταφρασει στα αγγλικα (συντομα θα βγει και η αγγλικη εκδοση οπως διαβασα στο xda), αλλα ειναι υπερβολικα ευκολο.

 

1) http://www.shuame.com

Κατεβαζεις την εφαρμογη απο κατω δεξια, εκει που εχει το ασπρο βελακι. Ειναι γαλαζιο και μολις το επιλεξεις, γινεται πρασινο.

Το εγκαθιστεις στο pc.

2) Συνδεεις τη συσκευη στο pc ως χωρο αποθηκευσης, αφου πρωτα εχεις ενεργοποιησει τον εντοπισμο σφαλματων usb (http://www.ninjaromeo.com/enable-usb-debugging-developer-options-jelly-bean)

3)Τρεχεις το shuame απο το pc. Θα αρχισει να σου πεταει μηνυματα στη συσκευη για αδεια χρησης του προγραμματος. Πατα σε ολα allow.

4) Θα δεις στο shuame πως συνδεθηκε επιτυχως με τη συσκευη:

http://imageshack.com/a/img15/6391/q2up.jpg

5) Πατας Root (πανω δεξια) και περιμενεις μεχρι να σου βγαλει το αποτελεσμα πως εγινε σωστα το root. Στο 19% μου ειχε κολλησει, επειδη στη συσκευη ζητουσε αδεια, οποτε πατησα παλι allow και συνεχισε κανονικα.

6) Κατεβαζεις το Root Checker για να βεβαιωθεις πως εχει γινει root.

 

Παρατηρησα πως το shuame εγκατεστησε και 1 app (κινεζικο market αποσο καταλαβαινω) αλλα δεν τα χρειαζεσαι, οποτε μολις τελειωσεις, απεγκατεστησε το.

 

Μπραβω ρε φιλε,μολις εκανα root ενα w100s σε λιγα δευτερολεπτα.

Αυτο που μεγαλωνουμε τα gb (πχ απο 1 σε 2gb κλπ) εχουμε κατι σε ευκολο γιατι ψιλοασχετος ειμαι (να μην πω χονδρος):lol::lol:

Για κινητο thl w100s και zopo zp820

Σορρυ για το εκτος αλλα μονο εδω βρηκα ενα ευκολο οδηγο για root.

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα απο ολα αυτα...

Κατεβασα την ρομ την εριξα στην καρτα και απο το ρικοβερι του κινητου, το δικο του, το μανισιο, εκανα update απο την εσντι και ουσιαστικά ετρεξα το αρχειο "update. Zip" που κατέβασα

 

Ολα τα αλλα εγιναν μονα τους, κυριολεκτικά official update.

 

Η συσκευη έκανε επανεκκίνηση μονη της και αφου εβγαλε το λογότυπο ινεω, έβγαλε μια καρτελα "Updating Android 1/48". μολις εφτασε 48/48 μπηκε κανονικα στο λειτουργικό.

 

Η ολη φαση θύμισε αναβαθμιση windows, οπου, ως γνωστο εγγραφα και προσωπικα στοιχεια δεν πειραζονται......

 

Η πιο απλη αναβαθμιση που εκανα ποτε.....

 

Πώς μπαίνω στο ρικοβερι του κινητού ?

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπαίνω στο ρικοβερι του κινητού ?

 

power και το vol +

 

edit

 

Για τον αποκάτω: Ναι αυτοκόλλητο έχει. Αλλά μπορείς να βγάλεις το καπάκι.

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

power και το vol +

 

Έτσι πηγαίνει στο recovery που πέρασα εγώ ..... απο εκεί εχω δοκιμάσει δεν γίνεται το update ....

 

παιδια να κανω 1 χαζη ερωτηση? η θηκη πως κουμπωνει στο κινητο? εχει αυτοκολλητο εκει στη μαυρη ταινια?

Ναι ακριβώς .... κολλάς το κινητό στη θήκη ...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι πηγαίνει στο recovery που πέρασα εγώ ..... απο εκεί εχω δοκιμάσει δεν γίνεται το update ....

 

 

Ναι ακριβώς .... κολλάς το κινητό στη θήκη ...

 

Μήπως θέλει το δικό του recovery; Ο φίλος πιο πάνω έκανε την αναβάθμιση χωρίς να αλλάξει σε cmw.

 

Κάτι άλλο. Με κλειδωμένη οθόνη όταν μου έστελαν μήνυμα εμφανίζοταν ένα εικονίδιο που "αιωρούνταν" στην οθόνη. Τώρα όμως όχι. Σε εσάς; Στις ρυθμίσεις η επιλογή για ειδοποιήσεις με κλειδωμένη οθόνη είναι επιλεγμένη.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν βλεπει το προγραμμα το Shuame το κινητο,και πως θα βρω τον τυπο μεσα στο Shuame η αναζητηση δεν βγαζει κατι.
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από Aktinidio >

 

I have close it well , the antenna is not attached well inside the phone , 2 days now i m trying to fix it , but i must give to a technician to open it and fix it or i will send it back , its hardware problem of the particular device

 

ok, friend, you can fix it or send it back to us , it is no problem, we will do it for you as soon as possible

 

 

Εχω προβλημα με το wifi το οποίο λυνεται λογικά αν ανοιχτει το κινητό , να το στείλω πίσω ή να το παω για επισκευη και να ζητησω μερικο refund πχ το κοστος της επισκευης?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν βλεπει το προγραμμα το Shuame το κινητο,και πως θα βρω τον τυπο μεσα στο Shuame η αναζητηση δεν βγαζει κατι.
Και κατι ακομα δεν βλεπει τα αρχεια απο την sd και απο την μνημη του κινητου για να τα δει πρεπει να το κανω επανεκινηση,καποια βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από Aktinidio >

 

I have close it well , the antenna is not attached well inside the phone , 2 days now i m trying to fix it , but i must give to a technician to open it and fix it or i will send it back , its hardware problem of the particular device

 

ok, friend, you can fix it or send it back to us , it is no problem, we will do it for you as soon as possible

 

 

Εχω προβλημα με το wifi το οποίο λυνεται λογικά αν ανοιχτει το κινητό , να το στείλω πίσω ή να το παω για επισκευη και να ζητησω μερικο refund πχ το κοστος της επισκευης?

 

το θεμα ειναι ακτινιδιο οτι το to2c δεν φταιει που εχεις θεμα με το wifi. οπως τα πηραν απο τον προμηθευτη τους σου το εστειλαν. δεν το χαλασαν αυτοι..η πληρωνεις τα μεταφορικα και το στελνεις η δινεις τα λεφτα απο τα μεταφορικα σε καποιον για να προσπαθησει να στο φτιάξει..απο πια περιοχη εισαι παρεπιπτοντως;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι ακτινιδιο οτι το to2c δεν φταιει που εχεις θεμα με το wifi. οπως τα πηραν απο τον προμηθευτη τους σου το εστειλαν. δεν το χαλασαν αυτοι..η πληρωνεις τα μεταφορικα και το στελνεις η δινεις τα λεφτα απο τα μεταφορικα σε καποιον για να προσπαθησει να στο φτιάξει..απο πια περιοχη εισαι παρεπιπτοντως;

 

Από αθήνα , κέντρο. Μπορεί να έχεις δίκιο , άλλα και το wifi ηταν νεκρο, (το ψιλοαναστησα) και το otg καλωδιο που στειλαν δεν λειτουργει.

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από Aktinidio >

 

I have close it well , the antenna is not attached well inside the phone , 2 days now i m trying to fix it , but i must give to a technician to open it and fix it or i will send it back , its hardware problem of the particular device

 

ok, friend, you can fix it or send it back to us , it is no problem, we will do it for you as soon as possible

 

 

Εχω προβλημα με το wifi το οποίο λυνεται λογικά αν ανοιχτει το κινητό , να το στείλω πίσω ή να το παω για επισκευη και να ζητησω μερικο refund πχ το κοστος της επισκευης?

 

εγω θα το εστελνα πισω,αν αρχισουν τα προβληματα απο την αρχη δεν ξερεις που θα τελειωσουν.

Link to comment
Share on other sites

τα ακουστικα ειναι της πλακας,η ληψη ραδιοφωνου πολυ χαμηλη με κακο ηχο,εχει δοκιμασει καποιος με αλλα ακουστικα?Παρ ολο που τα τοποθετω συνεχιζει να εχει μυνημα παρακαλω βαλτε τα ακουστικα σας.Το wifi συνδεεται αμεσα οπως και βρισκει δορυφορους αμεσα,πολυ καλο για μτκ κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...