Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχε στείλει κάποιος στον "επίσημο" κατασκευαστή για την καθυστέρηση που ανέφεραν κάποια καταστήματα. Πήρε κάποια απάντηση;

Σταμάτησαν τα update. Ή καλύτερα μειώθηκε ο ρυθμός εμφάνισής τους.

 

Εγω εχω στείλει μνμ εδώ και πολυ πολυ πολύ....... καιρο για αλλα θέματα αλλα ακόμα άφαντοι .... δεν απαντανε :X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οχι δε συμβαινει αυτο ... μολις το τσεκαρα. ειναι θεμα συγχρονισμου φλας και διαφραγματος γιατι το φαινομενο κιτρινιλα εμφανιζεται μονο στα 70 εκατοστα και λιγοτερο απο το αντικειμενο που "τρωει" τη φλασια. απο 70 και πανω δε φαινεται οποτε δεν περναει εσωτερικα το φως. ισως με καμια ρομ να φιαχνεται. κι εσεις που εχετε 1.0.4 το εχετε? εγω ειμαι 1.0.1 .... αλλα περα απο ολα αυτα.... ποιος χρησιμοποιει το φλας???? εαν ειχε f2.2 τοτε θα στεναχωριομουν.

 

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά 2,2 εχει. Σε καμία φωτο δεν είδα 2...

 

Εγω εχω στείλει μνμ εδώ και πολυ πολυ πολύ....... καιρο για αλλα θέματα αλλα ακόμα άφαντοι .... δεν απαντανε :X

 

Τους κινέζους δηλαδή! Φάντασμα είναι η εταιρία

Link to comment
Share on other sites

οχι δε συμβαινει αυτο ... μολις το τσεκαρα. ειναι θεμα συγχρονισμου φλας και διαφραγματος γιατι το φαινομενο κιτρινιλα εμφανιζεται μονο στα 70 εκατοστα και λιγοτερο απο το αντικειμενο που "τρωει" τη φλασια. απο 70 και πανω δε φαινεται οποτε δεν περναει εσωτερικα το φως. ισως με καμια ρομ να φιαχνεται. κι εσεις που εχετε 1.0.4 το εχετε? εγω ειμαι 1.0.1 .... αλλα περα απο ολα αυτα.... ποιος χρησιμοποιει το φλας???? εαν ειχε f2.2 τοτε θα στεναχωριομουν.

 

Μπορεί τότε να είναι θέμα θερμοκρασίας λευκού του flash.

Από την άλλη είναι περίεργο να το κάνει μόνο από τη μια μεριά.

 

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά 2,2 εχει. Σε καμία φωτο δεν είδα 2...

 

Και στο review του gizchina το ανέφεραν ότι είναι 2.2

Link to comment
Share on other sites

Ο σένσορας που χρησιμοποιεί το iNew είναι ο IMX135.

Εδώ και εδώ κάποια review.

 

Aυτή η κιτρινίλα στη δεξιά μεριά είναι στην ουσία, σκιά. Αν χρησιμοποιήσετε κάποια εφαρμογή για φακό και φωτίσετε έναν λευκό τοίχο από κοντά θα το δείτε. Ενώ από τις άλλες πλευρές σβήνει κανονικά το φως, στην δεξιά κάπου σκιάζει. Ίσως να φταίει και ο ανακλαστήρας..

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! Ποιο είχες πριν που κρατούσε με την χρήση που έκανες πολύ παραπάνω; Τα δεδομένα την ρουφάνε την μπαταρία.

 

 

 

Σαν data σήμερα ήταν η 1η μου φορά που χρησιμοποίησα. Ως τώρα είχα το galaxy s και ήμουν απο τους πρώτους που το αγόρασε. Που να ήξερα:lol:. Πάντως και αυτό για την μπαταρία που το επισήμανα (και εγώ) ήταν ένα θέμα που όποιος μπει σε αυτό το thread θα το καταλάβει. Εγώ αν και το ήξερα , ξαφνιάστηκα με το πόσο γρήγορα άδειασε με την χρήση που έκανα. Απο αύριο θα έχω και φορτιστή;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πέρα από τα καλά που είπα χθες, τελικά αυτό με την μπαταρία είναι μεγάλο πρόβλημα.Είμαι στην δουλειά και στις 11 χρειάστηκα φορτιστή με χρήση μουσικής και internet data κατά την όλη διάρκεια της εργασίας μου. Βέβαια το έχω φόρτιση μόλις μια φορά αλλά δεν περιμένω μεγάλες αλλαγές.

 

Σε όλη τη διάρκεια της εργασίας σου χρησιμοποιούσες το κινητό για μουσική και για ίντερνετ ????

Και σε πληρώνουν κιόλας για να κάθεσαι???

Αυτές είναι δουλειές!!! :lol::lol::lol::lol:!!!!!

 

ΥΓ. Καλορίζικο και καλοδούλευτο!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα σε ολους;Μολις παρελαβα και γω το δικο μου.Η οθονη εχει ενα σημαδακι μπλε περιπου στη μεση και φαινεται στο ασπρο φοντο της εναρξης και στον browser.Υπαρχει περιπτωση να φυγει;

 

...Υπάρχει περίπτωση να είναι χρώμα που έμεινε από την πρώτη προστατευτική ζελατίνα μήπως???

Δοκίμασες να το καθαρίσεις???

Link to comment
Share on other sites

Είχε στείλει κάποιος στον "επίσημο" κατασκευαστή για την καθυστέρηση που ανέφεραν κάποια καταστήματα. Πήρε κάποια απάντηση;

Σταμάτησαν τα update. Ή καλύτερα μειώθηκε ο ρυθμός εμφάνισής τους.

ο "επίσημος" απάντησε χιουμοριστικά λέγοντας πως ο ίδιος ακόμα δεν γνωρίζει κάτι..αν υπάρχει πρόβλημα θα το μάθει από τους....suppliers!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

παδια μετα απο μια συντομη εξερευνηση κατεληξα οτι για θηκες, αυτεσ του samsung galxy Grand πρεπει να ταιριαζουν αρκετα καλα. τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

Μην πως κανένας εχεί δοκιμάσει να ακούσει μουσική από bleutooth το υποστιρίζει η το κρατάει πισω σε αυτόν τον τομέα οτι ειναί v.2 και από χρήση ram τι χρησιμοποιέι και πόση αφήνει ελεύθερη για προγράμματα στο κινητό που χρησημοποιώ motorola razr xt910 1gb απείραχτο τελείος εχώ περιπού 350μβ ελευθερά με φουλ προγράμματα δεν πιστεύω να είναι πισω σε αυτον τον τομέα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συναθλητές,

 

Παρακολουθώ το forum κάποια χρόνια τώρα (το συγκεκριμένο νήμα από την αρχή του) και αποφάσισα να οργανωθώ και εδώ. Παρέλαβα σήμερα από Pandawill @ $167 (127€), με ROM 1.0.4 (not rooted). Πρώτες εντυπώσεις αρκετά καλές. Το design του INEW V3 σκανδαλίζει προκλητικά τα βλέμματα και προκαλεί δέος. Ως προς τις επιδόσεις του, είναι ακόμη νωρίς για να κρίνω, αν και γενικά φαίνεται δυνατό εργαλείο. Οθόνη καταπληκτική. Κάμερα, για τις ανάγκες μου αξιόλογη {Το Antutu αναφέρει 18MP (μπρος)/8MP(πίσω)}. Κλασσικά βέβαια laggin’ στα YouTube videos, μέσω του app. Προς το παρόν, δεν έχω μείνει ικανοποιημένος με τα ηχεία του, τουλάχιστον, ως προς τις κλήσεις ( σε speaker mode). Ο ήχος του ακούγεται <<θαμπός>>, σε αυτή την περίπτωση, και παρομοίως με τα ακουστικά του. Γνωρίζω οτι τα ακουστικά του δεν είναι και οτι καλύτερο. Θα αγοράσω μάλλον τα γνωστά ΧΙΑΟΜΙ version 2 (αν και έχω μπερδευτεί, στο εάν τελικά δουλεύουν πλήρως ή όχι). Θα με ενδιέφερε να διαβάσω κάποια από τα σχόλιά σας για το συγκεκριμένο.

 

Ευχαριστώ

 

EDIT

Μετά την τρίτη φόρτιση, η μπαταρία του είναι ήδη αρκετά καλύτερη στη συμπεριφορά της. Το OTG δουλεύει κανονικά.

Edited by apollo_el
More Info
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε χθες και το δικό μου από to2c.

Με την 1.0.3

Πρώτες εντυπώσεις καλές. Δεν βρήκα προβλήματα στην οθόνη. Η κάμερα μια χαρά είναι για τισ δικές μου απαιτήσεις,

Από "δύναμη" και πάλι μια χαρά. Κάποια lag εδώ και εκεί για εμένα είναι ανάξια λόγου.

Μια φόρτιση έχω κάνει μόνο και περιμένω να τελειώσει από χθες το μεσημέρι. Μέχρι το 70% έπεσε σχετικά γρήγορα. μετά με αρκετό ψάξιμο, facebook, WIFI μόνιμα ανοικτό, δύο κάρτες μέσα, το άφησα στις 12 με 54%.

Σήμερα το πρωί ήταν στο 50%.

Το GPS που δοκίμασα με google maps, κλείδωσε σε λιγότερο από ένα λεπτό και με ακρίβεια..... χιλιοστού. Καλύτερα και από το Xperia Z που έχω.

Από εμφάνιση σκίζει πάντως. Όποιος το είδε ήθελε ένα.

Για τα λεφτά του είναι άριστη επιλογή.

SAMSUNG GALAXY S7 EDGE GOLD

SONY Xperia Z white LOLLIPOP

Link to comment
Share on other sites

ο "επίσημος" απάντησε χιουμοριστικά λέγοντας πως ο ίδιος ακόμα δεν γνωρίζει κάτι..αν υπάρχει πρόβλημα θα το μάθει από τους....suppliers!!! :lol:

 

Για γέλια και για κλάμματα. :lol: Τι έκανες τελικά με το 3g; Ξαναδοκίμασες;

 

Καλορίζικα και γερά στους καινούργιους! Εσείς που παραλάβατε τώρα μπορείτε να δείτε αν θα βάλετε το antutu ή cpuz τι επεξεργαστή φοράει; 6582, 6852m; Και πότε παραγγείλατε;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας , 15/2 αγορασα θηκες σιλικονης για inew απο antelife και σημερα πηρα tracking !!! εσεις που εχετε αγορασει ακομα ? μια πηρατε? εγω 4
Link to comment
Share on other sites

Για γέλια και για κλάμματα. :lol: Τι έκανες τελικά με το 3g; Ξαναδοκίμασες;

 

Καλορίζικα και γερά στους καινούργιους! Εσείς που παραλάβατε τώρα μπορείτε να δείτε αν θα βάλετε το antutu ή cpuz τι επεξεργαστή φοράει; 6582, 6852m; Και πότε παραγγείλατε;

 

Εμενα μου σταλθηκε 22/1 ηρθε χθες και φοραει mt6582 και εκδοση την 1.0.4 μονο root kai recovery εβαλα και εναν launcher .gps,wifi,3g ολα τελεια...οπως και nfc,otg, το μονο προβλημα επειδη ειμαι στην πρωτη φορτιση κανει αυτη την σκαλα απο 100-80% κατα τα αλλα ειναι τελειο!! Επισης απο to2c μου ηρθε με κουτι(ενω δεν ειχα ζητησει)με καλωδιο otg λειτουργικο κανονικα(ημουνα σε αυτους που παρηγγειλαν μισο μηνα πριν...:-P) και ενα πενακι μικρο!! Και γενικα το κινητο με εχει εντυπωσιασει!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου σταλθηκε 22/1 ηρθε χθες και φοραει mt6582 και εκδοση την 1.0.4 μονο root kai recovery εβαλα και εναν launcher .gps,wifi,3g ολα τελεια...οπως και nfc,otg, το μονο προβλημα επειδη ειμαι στην πρωτη φορτιση κανει αυτη την σκαλα απο 100-80% κατα τα αλλα ειναι τελειο!! Επισης απο to2c μου ηρθε με κουτι(ενω δεν ειχα ζητησει)με καλωδιο otg λειτουργικο κανονικα(ημουνα σε αυτους που παρηγγειλαν μισο μηνα πριν...:-P) και ενα πενακι μικρο!! Και γενικα το κινητο με εχει εντυπωσιασει!!

 

Ωραίος. Μου έιχαν στείλει και εμένα otg καλώδιο και ας είχα παραγγείλει από την 1η φουρνία που με το πρώτο firmware δεν δούλευε το otg, αλλά ήταν προβληματικό καλώδιο. Έχω παραγγείλει για φίλο άλλο κινητό και τους το "υπενθύμισα" για το καλώδιο.

Θα στρώσει το σκαλοπάτι, μην ανησυχείς.

Link to comment
Share on other sites

και εγω μολις ξανα παρελαβα antutu 17092 (6582). προς το παρων ολα καλα nfc λειτουργει δυνατο wifi, και ροοτ
Link to comment
Share on other sites

και εγω μολις ξανα παρελαβα antutu 17092 (6582). προς το παρων ολα καλα nfc λειτουργει δυνατο wifi, και ροοτ

 

Καλορίζικο και πρόσεχε πολυ τις πτώσεις... να το χαρεις:)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και το δικο μου!

Μπορει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω για να ''βελτιωσω'' το κινητο ; ή υπαρχει καποιος οδηγος;

Σιγουρα εχει ξαναγινει η ερωτηση ομως χαθηκα σε τοσες πολλες σελιδες.

Link to comment
Share on other sites

το μονο προβλημα επειδη ειμαι στην πρωτη φορτιση κανει αυτη την σκαλα απο 100-80% κατα τα αλλα ειναι τελειο!!

 

Αυτό το σκαλοπάτι δεν θα το αποφύγεις. Αυτό το σκαλοπάτι δημιουργείται γιατί το τηλέφωνο όταν φορτίσει μετά από λίγει ώρα ξεκινάει να αποφορτίζεται (όπως όλα) και μετά όταν φτάσει σε κάποιο σημείο ξεκινάει πάλι να φορτίζεται. Το πρόβλημα είναι ότι αυτός ο κύκλος κρατάει κανα 3ωρο και αν το βγάλεις για παράδειγμα κοντά στο όριο που θα ξεκινήσει να φορτίζει τότε θα έχεις περίπου 15% λιγότερη ενέργεια αλλά το ποσοστό που θα σου δείχνει θα είναι 100%! Για αυτό λοιπόν τα πρώτα 20% εξαφανίζονται γρήγορα μέχρι να έρθει στα ίσα του.

Εγώ έχω βρει μια λύση και την χρησιμοποιώ. Έχω μια εφαρμογή που μου δείχει την τάση της μπαταρίας και το πρωί όταν θέλω να αποσυνδέσω τον φορτιστή, ελέγχω πρώτα την τάση. Το μάξιμουμ της μπαταρίας είναι ~4,2 συνήθως 4196mv έτσι αν είναι λιγότερο βγάζω και βάζω τον φορτιστή και σε 10-15 λεπτά το πολυ είμαι έτοιμος. Η μικρότερη τάση που έχω πετύχει είναι 4,08.

Μετά από αυτό η μείωση του ποσοστού είναι ομαλή!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και το δικο μου!

Μπορει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω για να ''βελτιωσω'' το κινητο ; ή υπαρχει καποιος οδηγος;

Σιγουρα εχει ξαναγινει η ερωτηση ομως χαθηκα σε τοσες πολλες σελιδες.

 

εγω οπως ειπα και χτες δεν το εχω πειραξει καθολου, δε χρησιμοποιησα κανενα προγραμμα για στρωσιμο-πειραγμα και μεσα σε 10 μερες μου εχει στρωσει απο μονη της η μπαταρια. αυτη τη στιγμη ειμαι στο 53% με 23 ωρες και 23 λεπτα χρηση και δε βλεπω κανενα σκαλοπατι... στις πρωτες φορτισεις ηταν τραγικα τα σκαλοπατια αλλα εστρωσε μονο του. γνωμη μου αφησε το και βλεπεις.. λογικα θα στρωσει. μην ψαχνεις να το πειραξεις ακομα δεν το "εμαθες". δωστου λιγο χρονο ωστε μετα να καταλαβεις και τις αλλαγες στη συμπεριφορα του απο την τωρινη. Οσο δεν εχω παραπονα , δε φλασαρω. ουτε καν 1.0.4 . στην 1.0.1 ειμαι

Link to comment
Share on other sites

εγω οπως ειπα και χτες δεν το εχω πειραξει καθολου, δε χρησιμοποιησα κανενα προγραμμα για στρωσιμο-πειραγμα και μεσα σε 10 μερες μου εχει στρωσει απο μονη της η μπαταρια. αυτη τη στιγμη ειμαι στο 53% με 23 ωρες και 23 λεπτα χρηση και δε βλεπω κανενα σκαλοπατι... στις πρωτες φορτισεις ηταν τραγικα τα σκαλοπατια αλλα εστρωσε μονο του. γνωμη μου αφησε το και βλεπεις.. λογικα θα στρωσει. μην ψαχνεις να το πειραξεις ακομα δεν το "εμαθες". δωστου λιγο χρονο ωστε μετα να καταλαβεις και τις αλλαγες στη συμπεριφορα του απο την τωρινη. Οσο δεν εχω παραπονα , δε φλασαρω. ουτε καν 1.0.4 . στην 1.0.1 ειμαι

 

Εγω για βελτιωση εννοω π.χ root και οτι αλλο χρειαζεται. Οχι για τη μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

εγω οπως ειπα και χτες δεν το εχω πειραξει καθολου, δε χρησιμοποιησα κανενα προγραμμα για στρωσιμο-πειραγμα και μεσα σε 10 μερες μου εχει στρωσει απο μονη της η μπαταρια. αυτη τη στιγμη ειμαι στο 53% με 23 ωρες και 23 λεπτα χρηση και δε βλεπω κανενα σκαλοπατι... στις πρωτες φορτισεις ηταν τραγικα τα σκαλοπατια αλλα εστρωσε μονο του. γνωμη μου αφησε το και βλεπεις.. λογικα θα στρωσει. μην ψαχνεις να το πειραξεις ακομα δεν το "εμαθες". δωστου λιγο χρονο ωστε μετα να καταλαβεις και τις αλλαγες στη συμπεριφορα του απο την τωρινη. Οσο δεν εχω παραπονα , δε φλασαρω. ουτε καν 1.0.4 . στην 1.0.1 ειμαι

Απο το 100 στο 80 έχει πάντα σκαλοπάτι όταν φορτίζεις πάνω στο κινητό.Απο το 80 μέχρι το 10% πάει ομαλά και μετά αντίστροφη μέτρηση

Link to comment
Share on other sites

Για γέλια και για κλάμματα. :lol: Τι έκανες τελικά με το 3g; Ξαναδοκίμασες;

bill το άφησα στην τύχη του.Δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα το θέμα και δεν με νοιάζει ιδιαίτερα αυτή τη στιγμή. Ότι και να είναι αφού υπό συνθήκες δούλεψε είναι καθαρά θέμα sw .

------

 

Με 6582 antutu:

 

http://i.imgur.com/reeJ1ao.png?1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...