Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω απο τις 11/2 που παρήγγειλα το inewV3 για έναν φίλο μου απο coolicool.com και δε μου έχουνε στείλει ακόμη tracking number.Toυς έστειλα σήμερα ένα email και περιμένω.Το πρωι μπήκα για λίγο στο site τους και μετά δε μπορώ να μπω απο πουθενά, μου βγάζει ένα μήνυμα "looks like we got no XML document".Ελπίζω να μην εχουμε παρατράγουδα!

 

Αν εχεις πληρωσει με πεηπαλ μην ανησυχεις,αν δεις οτι δεν απαντανε κανε dispute

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mια ερώτηση αν γνωρίζεται δεν είδα πουθενα όσο και αν έψαξα την έκδοση του bluetooth που εχει. Θέλω να αγοράσω μία ζώνη καρδιακών παλμών για την γυμναστική η οποία συνεργάζεται με προγραμματα τύπου edomondo , runtastic....αλλά λεει η ζώνη ότι θέλει από bluetooth 4.0. Εχει καποιος κάτι παρόμοιο δοκιμάσει σαν αξεσουάρ???Αν υπάρχει καποιο λινκ αλλά κυρίως διαθέτει το κινητό την έκδοση αυτή? Πιθανόν να υπάρχουν και αλλα προιόντα που να ειναι συμβατά ...
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου ο κατασκευαστής υποστηρίζει πως έχει bluetooth V4.0.

 

μπορεις να μου δωσεις καποιο λινκ να βεβαιωθώ πριν παραγγείλω hrm (heart rate monitor).??? Σε ενα άλλο site το βρήκα αυτο Wireless transmission 3G,WIFI 802.11b/g/n,Bluetooth 2.0,EDGE,HSDPA,HSUPA... δεν ξέρω τι να πω...

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου δωσεις καποιο λινκ να βεβαιωθώ πριν παραγγείλω hrm (heart rate monitor).???

 

http://www.to2c.com/inew-v3-mtk6582-quad-core-nfc-5-0-fhd-screen-1-3ghz-android-4-2-1gb-16gb-1280-720.html

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου ο κατασκευαστής υποστηρίζει πως έχει bluetooth V4.0.

 

ευχαριστώ για το κόπο σου αλλα δεν πιστεύω το κατάστημα to2c γιατί είναι αναξιόπιστοι...(εκανε και γραφει πολλά λάθη στο παρελθόν) Οπως σου είπα σε αλλο site Ποιο πανω βρήκα ότι ειναι v2.0..Αντε τι να πιστέψεις τώρα...?? Δεν ξέρω αν απο το επισημο site της εταιρείας...αν υπάρχει site...βγάλω μια ακρη...Εκτός αν κάποιος εδώ μέσα έχει δοκιμάσει παρόμοι προιον και δούλεψε...Γιατί δεν θέλω να δωσω 70 εως 100 ευρώ που εχει η ζώνη και να μην δουλέψει μετά....

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για το κόπο σου αλλα δεν πιστεύω το κατάστημα to2c γιατί είναι αναξιόπιστοι...(εκανε και γραφει πολλά λάθη στο παρελθόν) Οπως σου είπα σε αλλο site Ποιο πανω βρήκα ότι ειναι v2.0..Αντε τι να πιστέψεις τώρα...?? Δεν ξέρω αν απο το επισημο site της εταιρείας...αν υπάρχει site...βγάλω μια ακρη...Εκτός αν κάποιος εδώ μέσα έχει δοκιμάσει παρόμοι προιον και δούλεψε...Γιατί δεν θέλω να δωσω 70 εως 100 ευρώ που εχει η ζώνη και να μην δουλέψει μετά....

 

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να πας σε ένα κατάστημα με ζώνες και να την δοκιμάσεις. Αν βρεις πες μας και μοντέλο επειδή θέλω και εγώ...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση αν γνωρίζεται δεν είδα πουθενα όσο και αν έψαξα την έκδοση του bluetooth που εχει. Θέλω να αγοράσω μία ζώνη καρδιακών παλμών για την γυμναστική η οποία συνεργάζεται με προγραμματα τύπου edomondo , runtastic....αλλά λεει η ζώνη ότι θέλει από bluetooth 4.0. Εχει καποιος κάτι παρόμοιο δοκιμάσει σαν αξεσουάρ???Αν υπάρχει καποιο λινκ αλλά κυρίως διαθέτει το κινητό την έκδοση αυτή? Πιθανόν να υπάρχουν και αλλα προιόντα που να ειναι συμβατά ...

 

Ο κατασκευαστής στην αρχή υποστήριζε ότι έχει 4.0 και αυτό έγραφαν όλοι.

Αργότερα τα γύρισε και είπε ότι είναι 2.0 γι αυτό σε κάποια site το διόρθωσαν ήδη.

Προφανώς και με μία παρατήρηση στο to2c θα το αλλάξει κι αυτός (ή οποιοσδήποτε βασίστηκε στην αρχική ανακοίνωση της εταιρείας).

Link to comment
Share on other sites

Έχει προσαρμόσει κανείς θήκη σιλικόνης από άλλη μάρκα,

γιατί από το antelife δε βλέπω να παίρνουμε θήκη

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω από τις ρυθμίσεις να ενεργοποιήσω - απενεργοποιήσω 3g μου βγάζει ότι η "υπηρεσία com.android.phone" έχει σταματήσει. Τηλέφωνα παίρνω, αλλά δεν μπορώ να δεχτώ;

Κάποιος;

 

edit

Έβγαλα μπαταρία και ξεκόλλησε. Δεν ξέρω τι ζόρι τράβηξε. Νομίζω ότι το Σ/Κ πρέπει να φύγω από την 1.0.1. και να περάσω σε 1,0,3.

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

Aκόμα εκεί είσαι;

Φύγε κατέυθείαν.

 

Για το πρόβλημα που ανέφερες κάποιο φλασάρισμα είχε φάει και κρασάριζε η εφαρμογή του τηλεφώνου

Link to comment
Share on other sites

μπορει κάποιο παλικαρι να μας πει αν μας κανει η μπαταρια από αυτό το τηλ http://www.banggood.com/ONN-V9-5_7-Inch-MTK6589-Andriod-4_2-1G-RAM-4G-ROM-Smart-Phone-White-p-81324.html μου φαινετε ιδια αλλα δεν μπορω να βρω της διαστασης :p
Link to comment
Share on other sites

Οι πιθανότητες να ταιριάζει είναι μηδαμινές.

Και ακόμα λιγότερες να έχει κάποιος και τα δύο τηλ ώστε να συγκρίνει τις μπαταρίες:):)

Link to comment
Share on other sites

Update Official INEW V3-E Version : cxq_v3_inew_v1.0.4_20140117

 

αυτή η rom με το τελευταίο Update της γραφει στο B03:

B03

1, Division One

2, open all supported languages

3, increasing the voltage of the charger , the charger can not charge low function resolved

 

Αυτό μήπως διορθώνει την κατάσταση με την μπαταρία που λέτε;

 

το συγκεκριμένο firmware βρίσκεται στο needrom.com

Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να πας σε ένα κατάστημα με ζώνες και να την δοκιμάσεις. Αν βρεις πες μας και μοντέλο επειδή θέλω και εγώ...:lol:

 

Δυστυχώς είμαι επαρχία και δεν υπάρχει τέτοιο μαγαζί...στην πόλη μου... το δυστυχώς είναι ότι δεν υπάρχει τέτοιο μαγαζί όχι οτι ότι είμαι επαρχία...εεεε μην παρεξηγηθούμε....Δεν την αλλάζω την πόλη μου με τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είμαι επαρχία και δεν υπάρχει τέτοιο μαγαζί...στην πόλη μου... το δυστυχώς είναι ότι δεν υπάρχει τέτοιο μαγαζί όχι οτι ότι είμαι επαρχία...εεεε μην παρεξηγηθούμε....Δεν την αλλάζω την πόλη μου με τίποτα...

 

Δες αυτό http://www.insomnia.gr/topic/491265-megathread-no-name-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B5%CE%B6%CE%B9%CE%B5%CF%82-tablets-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-smartphones/page-114#entry52986895

 

Το σχόλιο 21:16. Αποθαρυντικό...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είμαι επαρχία και δεν υπάρχει τέτοιο μαγαζί...στην πόλη μου... το δυστυχώς είναι ότι δεν υπάρχει τέτοιο μαγαζί όχι οτι ότι είμαι επαρχία...εεεε μην παρεξηγηθούμε....Δεν την αλλάζω την πόλη μου με τίποτα...

 

To επίσημο σάιτ το αναφέρει ως Version 2.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πώς απενεργοποιείται η δόνηση όταν γράφουμε ένα μήνυμα; Πατάω τα κουμπιά και ακούω "βζιτ βζιτ βζιτ" όλη την ώρα, θα φάει τοίχο :X

 

edit: Επίσης μία διευκρίνιση: Για να βρει στίγμα το GPS γιατί απαιτούνται δεδομένα σύνδεσης ;

Edited by yaroglanzo
Link to comment
Share on other sites

Για την δόνηση ψάξε στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου ή στις ρυθμίσεις ήχου στις ρυθμίσεις του προφίλ που χρησιμοποιείς έχει κάποια ρύθμιση για δόνηση στην αφή.

 

Το GPS θέλει σύνδεση δεδομένων για να κλειδώσει θέση γρήγορα, αλλιώς θα ήθελε από 1 έως ~5' (κρύο)

Link to comment
Share on other sites

INew V3 όπως ακριβώς το παρέλαβα, ούτε φλασάρισμα ούτε τίποτα πέρα από τις επαφές μου και τις εφαρμογές.

 

Παρατήρησα, πρώτη νύχτα χθες, ενώ το είχα φορτίσει 100% το βγάζω από το φορτιστή και μέσα σε 5 λεπτά χρήσης πέφτει στο 90%. Δεν έδωσα βάση γιατί είχα στο μυαλό μου αυτό με τον κύκλο φόρτισης που έχετε γράψει. Όλα οκ μέχρι εδώ.

 

Απενεργοποιώ το τηλέφωνο τη νύχτα και προσπαθώ να το ενεργοποιήσω το πρωί. Τίποτα.

Βγάζω μπαταρία, ξαναβάζω και το τηλέφωνο ενεργοποιείται κατευθείαν.

 

Μπαταρία στο 33%. Συμπέρασμα. Battery drain ακόμα και με το τηλέφωνο κλειστό.

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς άλλος να το κλείσει για μεγάλο διάστημα και να παρακολουθήσει μπαταρία;

 

Να σημειώσω πως ήταν η 1η του φόρτιση αυτή, μετράει 1 μέρα ζωής.

 

Επίσης,το τηλέφωνο κλειδωμένο και κάθε τόσο ανάβει η οθόνη σαν να έχω πατήσει το κουμπί ξεκλειδώματος χωρίς να έχει γίνει κάτι τέτοιο.

Υπάρχει update ή κάτι άλλο να κάνω μπας και γλιτώσω την επιστροφή ;

Edited by yaroglanzo
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα η com.android.phone έχει πρόβλημα. Έψαξα λίγο στο νετ και είδα ότι είναι σύνηθες. Αυτό το μήνθμα μου το βγάζει όταν πάω να ενργοποιήσω-απενεργοποιήσω το 3g. Στην 2η σιμ έχω whats up από μία ανανέωση είχα κάποια mb και ενεργοποίησα τα δεδομένα στην 2η. Και από τότε μου το έκανε. Δεν ξέρω αν έτυχε.

Τον προηγούμενο μήνα είχα τα δεδομένα στην 1η με wind και δεν είχα τέτοια θέματα. Στις διεργασιες δεν μπορώ να βρω την com.android.phone. Δεν ξέρω και αν το πρόβλημα είναι από αλλαγές ρομ που έκανα.

 

edit

 

Έλυσα το πρόβλημα. Πήγα στις διεργασίες, βρήκα την διεργασία "Τηλέφωνο" έκανα διαγραφή cache, έβγαλα μπαταρία και όλα οκ.

Ζητώ συγνώμη αν είμαι σε λάθος θέμα. Σκέφτηκα μήπως έχει να κάνει με το τηλέφωνο.

Και κάτι τελευταίο. Θυμήθηκα ότι με το gravity είχα βάλει στις γρήγορες ρυθμίσεις πλήκτρο για να αλλάζει από 2g <=> 2g/3g <=>3g. Και κάποιες φορές το άλλαζα από εκει . Δεν ξέρω μήπως προκλήθηκε και από εκεί το πρόβλημα.

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

INew V3 όπως ακριβώς το παρέλαβα, ούτε φλασάρισμα ούτε τίποτα πέρα από τις επαφές μου και τις εφαρμογές.

 

Παρατήρησα, πρώτη νύχτα χθες, ενώ το είχα φορτίσει 100% το βγάζω από το φορτιστή και μέσα σε 5 λεπτά χρήσης πέφτει στο 90%. Δεν έδωσα βάση γιατί είχα στο μυαλό μου αυτό με τον κύκλο φόρτισης που έχετε γράψει. Όλα οκ μέχρι εδώ.

 

Απενεργοποιώ το τηλέφωνο τη νύχτα και προσπαθώ να το ενεργοποιήσω το πρωί. Τίποτα.

Βγάζω μπαταρία, ξαναβάζω και το τηλέφωνο ενεργοποιείται κατευθείαν.

 

Μπαταρία στο 33%. Συμπέρασμα. Battery drain ακόμα και με το τηλέφωνο κλειστό.

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς άλλος να το κλείσει για μεγάλο διάστημα και να παρακολουθήσει μπαταρία;

 

Να σημειώσω πως ήταν η 1η του φόρτιση αυτή, μετράει 1 μέρα ζωής.

 

Επίσης,το τηλέφωνο κλειδωμένο και κάθε τόσο ανάβει η οθόνη σαν να έχω πατήσει το κουμπί ξεκλειδώματος χωρίς να έχει γίνει κάτι τέτοιο.

Υπάρχει update ή κάτι άλλο να κάνω μπας και γλιτώσω την επιστροφή ;

 

Για αρχή, κάνε τις 3 πρώτες φορτήσεις με κλειστό το τηλ. Άδειζε τη μπαταρία ως περίπου 4% και τσέκαρε αν ο φορτηστής σου κάνει σωστή επαφή (ξύσε ελαφρός τις επαφές της φόρτησης με μια οδοντογλυφίδα) Αν δε στρώσει μετά την τρίτη φόρτηση, τότε πιθανότατα να έχει κάποιο πρόβλημα η μπαταρία... και ζητάς αντικατάσταση μπαταρίας

Για την οθόνη που σου αναβοσβήνει, πιθανότατα φταίει η επιλογή που έχεις στην φωτεινότητα της οθόνης! Μαντεύω ότι το έχεις στο αυτόματο.... οπότε κάθε φορά που αλλάζει ο φωτισμός στο χώρο που βρίσκεσαι, ανάβει για λίγα δευτερόλεπτα η οθόνη, για να κάνει αναπροσαρμογή στην φωτεινότητα της οθόνης! Βγάλε από το αυτόματο και βάλε μία σταθερή επιλογή φωτεινότητας οθόνης!!!

Edited by bromiarris
Link to comment
Share on other sites

Ο κατασκευαστής στην αρχή υποστήριζε ότι έχει 4.0 και αυτό έγραφαν όλοι.

Αργότερα τα γύρισε και είπε ότι είναι 2.0 γι αυτό σε κάποια site το διόρθωσαν ήδη.

Προφανώς και με μία παρατήρηση στο to2c θα το αλλάξει κι αυτός (ή οποιοσδήποτε βασίστηκε στην αρχική ανακοίνωση της εταιρείας).

 

Εγώ απορώ ο κατασκευαστής δεν έχει site??? γιατί ψάχνω δυο μέρες τώρα και βρίσκω κάτι μεταπωλητές με το όνομα inew mobiles phone και τέτοια... Εχει τελικά site με τα προιοντα να δουμε απο εκει αν υποστηρίζει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...