Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το σκαλοπάτι δεν θα το αποφύγεις. Αυτό το σκαλοπάτι δημιουργείται γιατί το τηλέφωνο όταν φορτίσει μετά από λίγει ώρα ξεκινάει να αποφορτίζεται (όπως όλα) και μετά όταν φτάσει σε κάποιο σημείο ξεκινάει πάλι να φορτίζεται. Το πρόβλημα είναι ότι αυτός ο κύκλος κρατάει κανα 3ωρο και αν το βγάλεις για παράδειγμα κοντά στο όριο που θα ξεκινήσει να φορτίζει τότε θα έχεις περίπου 15% λιγότερη ενέργεια αλλά το ποσοστό που θα σου δείχνει θα είναι 100%! Για αυτό λοιπόν τα πρώτα 20% εξαφανίζονται γρήγορα μέχρι να έρθει στα ίσα του.

Εγώ έχω βρει μια λύση και την χρησιμοποιώ. Έχω μια εφαρμογή που μου δείχει την τάση της μπαταρίας και το πρωί όταν θέλω να αποσυνδέσω τον φορτιστή, ελέγχω πρώτα την τάση. Το μάξιμουμ της μπαταρίας είναι ~4,2 συνήθως 4196mv έτσι αν είναι λιγότερο βγάζω και βάζω τον φορτιστή και σε 10-15 λεπτά το πολυ είμαι έτοιμος. Η μικρότερη τάση που έχω πετύχει είναι 4,08.

Μετά από αυτό η μείωση του ποσοστού είναι ομαλή!

 

Δεν με ενοχλει και τοσο! Μεχρι στιγμης καλα τα παει! Και μπορω να πω οτι αντεχει σχετικα καλα...για την χρηση που του εχω κανει μεχρι τωρα.. Απο εκει και περα μαλλον θα πειραματηστω και με μπαταρια απο note 2 και θα δουμε..:-P κατα τα αλλα μεχρι στιγμης σκιζει... Μονο root και cwm εχω κανει και το φορτωσα καργα εφαρμογες και δεν κολλαει στο ελαχιστο... Και η καμερα για εμενα ειναι απλα καταπληκτικη για τα χρηματα που εδωσα!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις χτές και εγώ παρέλαβα από παραγγελία 10-01-2013. Μόλις έφτασε αεροδρόμιο Ελλάδα σε δύο ημέρες ήταν στα χέρια μου κατευθείαν από τα ΕΛΤΑ.

Από την πρώτη ημέρα χρήσης του είναι απόλυτα ευχαριστημένος από το κινητό. Είναι root και φοράει την V1.0.4. Όποιος το είδε και το πήρε στα χέρια του έχει εντυπωσιαστεί. Το θεωρώ απόλυτο VFM για τα 140€ !!

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα οδηγο για το root.

Τη recovery την χρειαζομαι; το λεω γιατι το κινητο δεν εχει αγκατεστημενο τιποτα ειναι ολοκαινουργιο.

 

ας απαντησει καποιος , ειμαι ασχετος

Link to comment
Share on other sites

Root γίνεται πανεύκολα με το framaroot.Το recovery το χρειάζεσαι για να κάνεις ένα πλήρες backup της ρομ σου μαζί με τα προγράμματα σου στην εξωτερική κάρτα μνήμης,που θα ειναι άμεσα προσβάσιμο απο το κινητό για επαναφορά σε περίπτωση προβλήματος ή στην περίπτωση που θες να δοκιμάσεις άλλη ρομ.Ακόμη ειναι χρήσιμο να υπάρχει και για την περίπτωση που θες να βάλεις το xposed framework και το gravitybox και όχι μόνο για να μπορεις να προσθέσεις κάποια πράγματα στο κινητό.Δες εδώ τι μπορεις να κάνεις με το gravitybox Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Root γίνεται πανεύκολα με το framaroot.Το recovery το χρειάζεσαι για να κάνεις ένα πλήρες backup της ρομ σου μαζί με τα προγράμματα σου στην εξωτερική κάρτα μνήμης,που θα ειναι άμεσα προσβάσιμο απο το κινητό για επαναφορά σε περίπτωση προβλήματος.

αν δεν κανω backup μετα το root το κινητο δε θα λειτουργει; επισης για backup κανω τιποτα πριν απο το root και τη recovery;

Link to comment
Share on other sites

To κινητό θα λειτουργεί κανονικά.Το backup το κάνεις,γιατι η πρόληψη ειναι πάντα καλύτερη απο την θεραπεία.Αν για το χ,ψ λόγο το κινητό φάει κάποιο κόλλημα (δε λέω πως οπωσδήποτε θα γινει έτσι αλλά πάντα υπάρχει μια ελάχιστη έστω πιθανότητα να συμβεί κάτι) θα είσαι χαρούμενος που είχες προβλέψει να πάρεις backup
Link to comment
Share on other sites

Με σωζεις!

Υπαρχει στο κινητο recovery εργοστασιακη που πρεπει να διαγραψω;

Και κατι ακομη με το root και τη recovery χανω μελλοντικες αναβαθμισεις του κινητου;

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό υπάρχει η εργοστασιακή recovery,η οποια θα διαγραφεί αυτόματα μόλις περάσεις την cwm.Για τις μελλοντικές αναβαθμίσεις ναι θα χάσεις το root και ισως χρειαστεί να ξαναβάλεις το recovery απο την αρχή.Ομως προσωπικά δίνω πιθανότητες 98% ότι απο αναβαθμίσεις ότι ήταν να βγει,βγήκε.Μακάρι να διαψευστώ αλλά πιστεύω ότι ο κινέζος (προσωπική μου εκτίμηση πάντα απο την εμπειρία μου από άλλα άγνωστα mtk) ήδη ετοιμάζεται για την επόμενη συσκευή του και δε θα ασχοληθεί άλλο με τα sw θέματα του v3
Link to comment
Share on other sites

Δε κατάλαβα τι εννοεις.Καμμια σχέση δεν έχει αυτό.Το backup που ειναι στις εφαρμογές παίρνει backup μόνο τις εφαρμογές.Το backup που παίρνεις απο το cwm recovery παίρνει τα πάντα.Αν το κινητό σου μπουτάρει κανονικά μέσα στην ρομ,μπορεις να χρησιμοποιήσεις το backup που λες.Αν για κάποιο λόγο το κινητό δεν μπορει να μπουτάρει στο λειτουργικό,θα χρησιμοποιήσεις το cwm recovery και το backup του.Mε κλειστό κινητό πατάς power + volume up κρατημένο μέχρι να μπει στο recovery και απο εκει μπορεις να επαναφέρεις το backup σου Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Εκανα οτι επρεπε για την ενοποιηση του αποθηκευτικου χωρου σε 6gb κανω reboot και εχει κολλησει στο σημα INEW με ασπρη οθονη! τι κανω τωρα; Edited by D_ROSE
Link to comment
Share on other sites

Βackup έκανες πριν φλασάρεις το zip για την ενοποίηση; Και επισης η συσκευή ποια ρομ έχει επάνω; Mε κλειστή συσκευή πατάς power + volume up για να μπεις στο recovery από όπου θα επαναφέρεις το backup σου.Πας πρώτα στο wipe data/factory reset--->yes και μετά επαναφέρεις το backup σου Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Εκανα backup και μετα την ενοποίηση εκανα restore kai reboot. Την 1.0.4 φοραει την τελευταια. Να βγαλω τη μπαταρια; Ουτε κλεινει ουτε τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Κακώς τότε έκανες ενοποίηση χώρου.Με την 1.04 ειχες ηδη ενοποιημένο χώρο στα 16gb.Τώρα δε ξέρω αν μπορεις να το επαναφέρεις φλασάροντας απλά τα αρχικά partitions.Η συσκευή κόλλησε στο πρώτο λογότυπο inew ή στο δεύτερο που κινείται; Και για να μπεις recovery,βγάλε μπαταρία,ξαναβάλε και δοκίμασε να μπεις με power + volume up κρατημένο.Και δοκίμασε να επαναφέρεις το backup σου.Αν δεν ανοίξει,μετά πας για φλασάρισμα της 1.04 με sp flash tools
Link to comment
Share on other sites

Εκανα οτι μου ειπες και ανοιξε. Μπορεις να μου πεις πως να φλασαρω τα αρχικα Partitions;

τζαμπα κοποςεγω μονο για αυτο εκανα τα παντα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συνολικος χωρος λεει 5,85 GB

Link to comment
Share on other sites

Ε δε ρώτησες και εσύ τι να κάνεις για την ενοποίηση χώρου.Τα αρχικά partitions της 1.04 τα ανέβασα εδώ μπαίνεις recovery και φλασάρεις.Αν δεν ανοίξει,κάνεις ότι και πριν.Δηλαδή wipe data/factory reset και μετά πάλι επαναφορά του backup σου.Αν ανοίξει αλλά για χώρο έχεις πλέον 1gb,τότε για να πάρεις πισω και τα 13gb πρέπει να φλασάρεις μέσω pc με το πρόγραμμα sp flash tools
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ηδη ενοποιημενο δε θελω ουτε root ουτε τιποτα.Αν κανω wipe data/factory reset θα ειναι οπως οταν το πηρα; Αν οχι θα κανω οτι μου ειπες.

Κατι ασχετο και στις 2 σιμ μπορω να εχω 3G?

Link to comment
Share on other sites

Για γέλια και για κλάμματα. :lol: Τι έκανες τελικά με το 3g; Ξαναδοκίμασες;

 

Καλορίζικα και γερά στους καινούργιους! Εσείς που παραλάβατε τώρα μπορείτε να δείτε αν θα βάλετε το antutu ή cpuz τι επεξεργαστή φοράει; 6582, 6852m; Και πότε παραγγείλατε;

 

Παραγγελία στις 21 Δεκ. (Pandawill). Πάγωμα παραγγελίας, λόγω έλλειψης. 23 Ιαν Item in conta IPS, με Sing Post, και το παρέλαβα στις 18 Φεβ. Καλή συσκευασία, κουτί χλιδάτο, αλλά χωρίς το δώρο (άνευ σημασίας) που είχαν υποσχεθεί. Το Antutu λέει 6582 επεξεργαστής και δίνει σκορ στα 17072.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνοντας από έκδοση 1.0.1 (όπως το παραλάβαμε) σε 1.0.4 κερδίζουμε κάτι; Ή απλά να είχαμε να λέγαμε; :rolleyes:

 

Από ό,τι έψαξα σε xda κάτι σοβαρό δεν έχει βγει μέχρι στιγμής.

Στο φόρουμ της μιουι έγινε νύξη για προσαρμογή της έκδοσης αυτής στο inew αλλά είναι ακόμα υπό εξέλιξη.

Link to comment
Share on other sites

Ε δε ρώτησες και εσύ τι να κάνεις για την ενοποίηση χώρου.Τα αρχικά partitions της 1.04 τα ανέβασα εδώ μπαίνεις recovery και φλασάρεις.Αν δεν ανοίξει,κάνεις ότι και πριν.Δηλαδή wipe data/factory reset και μετά πάλι επαναφορά του backup σου.Αν ανοίξει αλλά για χώρο έχεις πλέον 1gb,τότε για να πάρεις πισω και τα 13gb πρέπει να φλασάρεις μέσω pc με το πρόγραμμα sp flash tools

 

Επανεφερα το backup μου και τωρα εχω 13,49GB συνολικο χωρο. ειναι οπως πριν πειραξω την ενοποιηση;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...