Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το wifi ενω δειχνει οτι παιρνει σημα απο το ρουτερ ποτε πιανει ποτε δε πιανει

μπορω να κανω κατι με το engineering μηπως, καθως κ για τον ηχο των ακουστικων

ειμαι με 1.04 ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το wifi ενω δειχνει οτι παιρνει σημα απο το ρουτερ ποτε πιανει ποτε δε πιανει

μπορω να κανω κατι με το engineering μηπως, καθως κ για τον ηχο των ακουστικων

ειμαι με 1.04 ευχαριστω εκ των προτερων

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=384622

Δες αν σε εξυπηρετεί κάτι εδώ για τον ήχο

Link to comment
Share on other sites

Τι πρεπει να απενεργοποιησω για να σταματησει αυτη η ενοχλητικη μικρο δονηση που χτυπαει οταν κανεις κληση και ο αλλος την απανταει;;το εχει κανεις αλλος αυτο το προβλημα;;κατα τα αλλα σφαιρα και πανεμορφο το τηλεφωνακι μας...:p

 

Φίλε μου αυτό είναι ίσως η καλυτερη λειτουργία του. Αλλά μάλλον δεν το έχεις καταλάβει. Μάλιστα πολλοί ψάχνουν να κατεβάσουν apps για να το κάνει αυτό σε τηλέφωνα που δεν το υποστηρίζει. (πχ το ex dialer έχει ένα πρόσθετο που το κάνει)..Λοιπόν αυτή η λειτουργία είναι καθαρά για λόγους λήψης λιγότερης ακτινοβολίας απο το κεφάλι μας. Οταν πέρνουμε τηλέφωνο και καλούμε τον αριθμό που θέλουμε εκείνη την στιγμή η ισχύς του τηλεφώνου αυξάνεται ώστε να πιάσει το σήμα απο την κεραία...το ίδιο συμβαίνει όταν μας πέρνουν. Με αυτή λοιπόν την πολύ καλή λειτουργία μπορείς να πάρεις τηλέφωνο και να μην κρατάς το τηλέφωνο στο κεφάλι σου δίπλα μέχρι να απαντήσει αλλά μόλις απαντήσει (και το καταλαβαίνεις αυτό με την δόνηση) τότε να το φερεις στο αυτί σου και να μιλήσεις. Και αυτό είπαμε ότι εκείνη την στιγμή γλιτώνεις την full ακτινοβολία μόλις πιάσει γραμμή πέφτει η ισχύς του αυτοματα στα κανονικά. Εξού όταν παίρνεις τηλέφωνο και έχεις κάποιο ηχείο δίπλα κάνει τον χαρακτηριστικο ήχο το ηχείο ή όταν προσπαθείς να παρεις ή όταν σε περνούν. Φαντάσου την παρεμβολή που έχει το ηχείο εκείνη την στιγμή. Μετά την απάντηση φυσικά σταματάει να βουίζει το ηχείο....γιατί πέφτει η ισχύς...Όποτε φίλε μου είμαστε τυχεροί που υπάρχει αυτή η λειτουργία, εγώ τουλάχιστον την χρησιμοποιώ πολύ. Γιατί άλλωστε να τρώω όλη αυτήν την περιττή ακτινοβολία μέχρι να απαντήσει ο άλλος???

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα!

 

Εγω εφερα 2 παιδια πριν δυο μερες.

 

Το πρωτο εχει ΧΑΛΙΑ wifi, διπλα στο router 2 γραμμες, σε αλλο δωματιο δεν ποιανει οταν αλλα τηλεφωνα εχουν 2-3 γραμμες.

Το δευτερο πολυ καλυτερο σημα wifi ομως χτες το βραδυ ξαφνικα ενω εκανε loading το angry birds εσβησε και απο τοτε ειναι νεκρο... (ουτε φορτιστη καταλαβαινει ουτε ανοιγει, ουτε usb, τιποτα)

 

Και τα δυο αγορασμαενα απο to2c. Ή ειμαι πολυ γκαντεμης ή κατι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα!

 

Εγω εφερα 2 παιδια πριν δυο μερες.

 

Το πρωτο εχει ΧΑΛΙΑ wifi, διπλα στο router 2 γραμμες, σε αλλο δωματιο δεν ποιανει οταν αλλα τηλεφωνα εχουν 2-3 γραμμες.

Το δευτερο πολυ καλυτερο σημα wifi ομως χτες το βραδυ ξαφνικα ενω εκανε loading το angry birds εσβησε και απο τοτε ειναι νεκρο... (ουτε φορτιστη καταλαβαινει ουτε ανοιγει, ουτε usb, τιποτα)

 

Και τα δυο αγορασμαενα απο to2c. Ή ειμαι πολυ γκαντεμης ή κατι παιζει.

 

ποια εκδοση (rom) έχει το 1ι κινητο με το χαλια wifi ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση εχει δει κανενασ ποση ram χρησιμοπειει γενικα το κινητο και ποση αφηνει ελευθερη ? και επισεισ ακομα μια εχει δοκιμασει κανεισ να ακουσει μουσικη απο bluetooth headset ?
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω ροοτ αλλά στα xp που έχω δεν αναγνωρίζει την συσκευή...Παρακαλώ πού ας μου πει κάποιος την διαδικασία με τα drivers... που τα βρίσκω πως τα κάνω κλπ...
that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω ροοτ αλλά στα xp που έχω δεν αναγνωρίζει την συσκευή...Παρακαλώ πού ας μου πει κάποιος την διαδικασία με τα drivers... που τα βρίσκω πως τα κάνω κλπ...

 

Όλα υπάρχουν στην 1η σελίδα..

Ορίστε, έτοιμο στο πιάτο,,,

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω ροοτ αλλά στα xp που έχω δεν αναγνωρίζει την συσκευή...Παρακαλώ πού ας μου πει κάποιος την διαδικασία με τα drivers... που τα βρίσκω πως τα κάνω κλπ...

Δεν υπάρχει πιο απλός τρόπος απο το framaroot.Kαι επισης να υπενθυμίσω ότι όσοι έχουν την 1.04 δεν κάνουν διαδικασία ενοποίησης του αποθηκευτικού χώρου,καθώς ο χώρος ειναι ήδη ενοποιημένος

παιδια μια ερωτηση εχει δει κανενασ ποση ram χρησιμοπειει γενικα το κινητο και ποση αφηνει ελευθερη ? και επισεισ ακομα μια εχει δοκιμασει κανεισ να ακουσει μουσικη απο bluetooth headset ?

Το κινητό ξεκινάει με πάνω απο 500mb ελεύθερα.Για μουσική μέσω bt το λειτουργούσα με το sony mw600 και ήταν άψογο

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=384622

Δες αν σε εξυπηρετεί κάτι εδώ για τον ήχο

σ ευχαριστω πολυ στρατο θα το ψαξω, μεχρι ποσο ομως μπορω να ανεβασω τις τιμες?
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ στρατο θα το ψαξω, μεχρι ποσο ομως μπορω να ανεβασω τις τιμες?

 

Στα αντίστοιχα πεδία όταν τα συμπληρώνεις, αναγράφει και το μέγιστο όριο :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πιο απλός τρόπος απο το framaroot.Kαι επισης να υπενθυμίσω ότι όσοι έχουν την 1.04 δεν κάνουν διαδικασία ενοποίησης του αποθηκευτικού χώρου,καθώς ο χώρος ειναι ήδη ενοποιημένος

 

Το κινητό ξεκινάει με πάνω απο 500mb ελεύθερα.Για μουσική μέσω bt το λειτουργούσα με το sony mw600 και ήταν άψογο

 

μια χαρα ειναι για 1gb συνολο, ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ntfs μόνο με πρόγραμμα όπως το paragon ntfs απο το play

 

Σε ευχαριστώ, το έχω ήδη το paragon. Αναρωτιέμαι περισσότερο το γιατί; Στην, επίσης Κινέζικη, ταμπλέτα μου το paragon χρειάστηκε μόνο για hdd & flash drives σε otg συνδέσεις, όχι όμως και με την ίδια εξωτερική κάρτα μου που ήταν σε format ntfs. Γνωρίζει κάποιος τo λόγο;

Link to comment
Share on other sites

Aν η SD κάρτα σου είναι σε NTFS τότε δεν θα την διαβάζει η recovery σου, με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

Επίσης δεν υπάρχει κανένας λόγος να διαβάζει native NTFS διαμερίσματα. Το Android είναι στην ουσία Linux σύστημα και το native file system του είναι το ext4 και δεν έχει κανένα λόγο να μπορεί να διαβάζει το Windows NTFS ή του ΜacOS το file system.

To FAT32 απλά έχει επικρατήσει σαν κοινό φορμάτ στο file system removeable's media και γι αυτό "διαβάζεται" από κάθε είδους υπολογιστή.

 

ΕDIT:

Αν το τάμπλετ σου διάβαζε την SD σου κάρτα που ήταν σε ΝΤFS τότε θα ΔΙΑΒΑΖΕ και ό,τι σύνδεες σε OTG. Από την στιγμή που χρειάστηκες το paragon για το OTG, τότε η κάρτα σου ΔΕΝ ήταν σε ΝΤFS αλλά σε FAT32

Edited by nikstar
Link to comment
Share on other sites

Aν η SD κάρτα σου είναι σε NTFS τότε δεν θα την διαβάζει η recovery σου, με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

Επίσης δεν υπάρχει κανένας λόγος να διαβάζει native NTFS διαμερίσματα. Το Android είναι στην ουσία Linux σύστημα και το native file system του είναι το ext4 και δεν έχει κανένα λόγο να μπορεί να διαβάζει το Windows NTFS ή του ΜacOS το file system.

To FAT32 απλά έχει επικρατήσει σαν κοινό φορμάτ στο file system removeable's media και γι αυτό "διαβάζεται" από κάθε είδους υπολογιστή.

 

Αυτό πίστευα και εγώ αλλά ούτε ext3/4 διαβάζει...

 

Μόλις πέρασα και εγώ με spflash την 1.0.4. Είπα μήπως βγει κάποια άλλη αλλά δεν....

 

edit

 

Με το titanium επιλέγω επαναφορά όλων; Και δεδομένων χρήστη και system data?

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

Eφαρμογές χρήστη και δεδομένων χρήστη.Η συσκευή ext3/ext4 διαβάζει εφόσον το κάνεις mount μέσω εντολής στο τερματικό ή κάποιου προγράμματος
Link to comment
Share on other sites

Eφαρμογές χρήστη και δεδομένων χρήστη.Η συσκευή ext3/ext4 διαβάζει εφόσον το κάνεις mount μέσω εντολής στο τερματικό ή κάποιου προγράμματος

 

Ευχαριστώ. Όλα καλά με το φλασάρισμα. Έκανα και την επαναφορά. Επαναφέρονται και οι ρυθμίσεις που είχα κάνει για το gps;

Δεν μπορώ και στο κινητό τερματικό....:cry: .... αρκετά με τον υπολογιστή! :)

Link to comment
Share on other sites

Για το gps κάνε πάλι τις ρυθμίσεις.Και όμως η "δύναμη" του android είναι ότι βασίζεται στο linux.Αν ήταν ένα λειτουργικό τελείως κλειστό σε όλα του τα μέρη και δε μπορούσαν να το κυκλοφορήσουν με το "κιλό" και οι κινέζοι ,ακόμη θα πληρώναμε 600αρες για να πάρουμε αξιοπρεπή smartphones Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Για το gps κάνε πάλι τις ρυθμίσεις.Και όμως η "δύναμη" του android είναι ότι βασίζεται στο linux.

 

Συμφωνώ, αλλά με ενδιαφέρει πρωτίστως η παραγωγικότητα τώρα. Παλιότερα πήγαιναν οι μόντες και το τερματικό σύννεφο. Τώρα θέλω απλά να δουλεύει.

Το λίνουξ πάντα. Γιατί έτσι όπως ακούγεται παραπέμπει σε άλλη εταιρία :X

Link to comment
Share on other sites

Aν η SD κάρτα σου είναι σε NTFS τότε δεν θα την διαβάζει η recovery σου, με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

Επίσης δεν υπάρχει κανένας λόγος να διαβάζει native NTFS διαμερίσματα. Το Android είναι στην ουσία Linux σύστημα και το native file system του είναι το ext4 και δεν έχει κανένα λόγο να μπορεί να διαβάζει το Windows NTFS ή του ΜacOS το file system.

To FAT32 απλά έχει επικρατήσει σαν κοινό φορμάτ στο file system removeable's media και γι αυτό "διαβάζεται" από κάθε είδους υπολογιστή.

 

ΕDIT:

Αν το τάμπλετ σου διάβαζε την SD σου κάρτα που ήταν σε ΝΤFS τότε θα ΔΙΑΒΑΖΕ και ό,τι σύνδεες σε OTG. Από την στιγμή που χρειάστηκες το paragon για το OTG, τότε η κάρτα σου ΔΕΝ ήταν σε ΝΤFS αλλά σε FAT32

 

Να ευχαριστήσω τον nikstar για το σχόλιο του. Έχει απόλυτο δίκιο στο "EDIT" του, παραπάνω. Η ταμπλέτα μου μετράει ήδη 2 χρόνια, και της έχω αλλάξει τόσες πολλές ROM, που τα έμπλεξα. Όντως, με κάποιες ROM, είχα το paragon προφανώς και για την ext. sdcard, ώστε να διαβάζει ntfs. Όμως με την τελευταία που έχω εγκατεστημένη (της AOKP team), μόλις δοκίμασα για να επιβεβαιώσω, και διαβάζει όλα τα ntfs συσκευών, χωρίς τη χρήση του paragon. Όμως να μην παρεκτραπώ από το θέμα μας που είναι το κινητό μας.

Τολμώντας να κάνω ένα άλμα λογικής, από τα παραπάνω συνεπάγεται ότι είναι τελικά θέμα ROM. Θα μπορούσε το INEW V3 να διαβάζει ntfs με την ROM του ήδη, από το να βγάζει το ενοχλητικό μήνυμα περί "κατεστραμμένης" κάρτας.

 

Επίσης δεν υπάρχει κανένας λόγος να διαβάζει native NTFS διαμερίσματα.

Εδώ θα διαφωνήσω (ως προς τον λόγο..υπάρχει δηλαδή λόγος). Εξάλλου, στα συστήματα Linux το ntfs δεν είναι πρόβλημα, παρά το ότι είναι native se ext fs. Το θέμα με τα Linux είναι να σου δίνουν ελευθερία στις κινήσεις και όχι να αναγνωρίζουν δικτατορικά ότι partitions αυτά κρίνουν, όπως κάποια άλλα O/S (ονόματα δε λέμε :) ). Τουλάχιστον, αυτή είναι η άποψή μου σαν χρήστης από το ΄96. Δεν είμαι ειδικός.

 

EDIT

@nikstar

Ίσως να λέμε το ίδιο και να υπήρξε παρανόηση. Όπως και να'χει, τα Linux βλέπουν ntfs. Τα M$ Win δε βλέπουν ext fs. Για παράδειγμα τα Ubuntu έρχονται ήδη προεγκατεστημένα με τον ntfs-3g driver. Άρα το υποστηρίζει, διότι προφανώς υπάρχει λόγος. Το "native", για εμένα σαν end-user, είναι απλά "semantics". Εν προκειμένω, το αποτέλεσμα ενδιαφέρει.

Και θα συμφωνήσω για μια ακόμη φορά μαζί σου..Ναι θα έπρεπε και τα M$ Win να βλέπουν ext fs. Με μια διαφορά: τα Μ$ Win αρέσκονται στο να συμπεριφέρονται αυτοκρατορικά (άρα αυτό θα ήταν σουρεαλιστικό). Τα Linux είναι πιο κουλτουριάρικα..πιο φιλελεύθερα. Παρόλα αυτά, υπάρχει η ανάγκη χρήσης και των 2 O/S, από πλευράς μου.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω τον nikstar για το σχόλιο του. Έχει απόλυτο δίκιο στο "EDIT" του, παραπάνω. Η ταμπλέτα μου μετράει ήδη 2 χρόνια, και της έχω αλλάξει τόσες πολλές ROM, που τα έμπλεξα. Όντως, με κάποιες ROM, είχα το paragon προφανώς και για την ext. sdcard, ώστε να διαβάζει ntfs. Όμως με την τελευταία που έχω εγκατεστημένη (της AOKP team), μόλις δοκίμασα για να επιβεβαιώσω, και διαβάζει όλα τα ntfs συσκευών, χωρίς τη χρήση του paragon. Όμως να μην παρεκτραπώ από το θέμα μας που είναι το κινητό μας.

Τολμώντας να κάνω ένα άλμα λογικής, από τα παραπάνω συνεπάγεται ότι είναι τελικά θέμα ROM. Θα μπορούσε το INEW V3 να διαβάζει ntfs με την ROM του ήδη, από το να βγάζει το ενοχλητικό μήνυμα περί "κατεστραμμένης" κάρτας.

 

Επίσης δεν υπάρχει κανένας λόγος να διαβάζει native NTFS διαμερίσματα.

Εδώ θα διαφωνήσω. Εξάλλου, στα συστήματα Linux το ntfs δεν είναι πρόβλημα, παρά το ότι είναι native se ext fs. Το θέμα με τα Linux είναι να σου δίνουν ελευθερία στις κινήσεις και όχι να αναγνωρίζουν δικτατορικά ότι partitions αυτά κρίνουν, όπως κάποια άλλα O/S (ονόματα δε λέμε :) ). Τουλάχιστον, αυτή είναι η άποψή μου σαν χρήστης από το ΄96. Δεν είμαι ειδικός.

 

Συμφωνώ αλλά πρέπει να είναι θέμα αδειών-κόστους. Το ntfs είναι της μικρομαλακής. Δεν είναι σαν το fat32 ,που και αυτό πρόσφατα "αποδεσμεύτηκε"

 

Σχετικά με το κινητό. Έχω κρατημένα εφεδρικά αντίγραφα nadroid. Από 1.0.1 και 1.0.3. Από την στιγμή που με titanium έγιναν όλα καλά, υπάρχει λόγος να τα κρατάω;

 

edit

Μετά το φλασάρισμα το εικονίδιο του wifi είναι γκρι. Έχω κανονικά ίντερνετ, συνδέομαι στο google play.

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το κινητό. Έχω κρατημένα εφεδρικά αντίγραφα nadroid. Από 1.0.1 και 1.0.3. Από την στιγμή που με titanium έγιναν όλα καλά, υπάρχει λόγος να τα κρατάω;

 

To back up από recovery σου επαναφέρει όλο το σύστημα ακόμα και αν το έχεις διαγράψει. Το titanium θέλει το λειτουργικό να δουλεύει οκ και σου επαναφέρει εφαρμογές ρυθμίσεις κλπ

 

 

@apollo_el

Δεν ξέρεις όμως αυτός που έφτιαξε την ρομ που έχεις αν έχει προεγκατεστημένες επεκτάσεις για NTFS.

Kαι για να μην τα ανακατεύουμε πολύ το ΝΤFS είναι δημιούργημα της microsoft, γιατί να το υποστηρίζει native το Linux?

Με το ίδιο σκεπτικό θα έπρεπε τα windows να βλέπουν ext kai HFS σωστά?

Edited by nikstar
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αλλά πρέπει να είναι θέμα αδειών-κόστους. Το ntfs είναι της μικρομαλακής. Δεν είναι σαν το fat32 ,που και αυτό πρόσφατα "αποδεσμεύτηκε"

 

Σχετικά με το κινητό. Έχω κρατημένα εφεδρικά αντίγραφα nadroid. Από 1.0.1 και 1.0.3. Από την στιγμή που με titanium έγιναν όλα καλά, υπάρχει λόγος να τα κρατάω;

 

edit

Μετά το φλασάρισμα το εικονίδιο του wifi είναι γκρι. Έχω κανονικά ίντερνετ, συνδέομαι στο google play.

 

Πολύ σωστά τα είπες για τα δικαιώματα. .

Γι αυτό δε διαβάζεται επίσης το exfat.

Δεν έχει καμία σχέση η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...