Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω βαλει το test GPS και τοχω διπλα διπλα με το amoi N828

το amoi πιανει μονιμα 9 δορυφορους ενω το v3 μονο 2

και απο τιμες οι μπαρες στο amoi δειχνουν 17 0 0 0 0 0 0 18 17

και στο v3 δειχνουν 37 41

καποιος γνωστης ας μου πει τι σημαινουν οι τιμες, ευχαριστω

Μια "μπακαλίστικη" εξήγηση ειναι ότι πρόκειται για την ισχύ των δορυφόρων που πιάνει ο δέκτης του κινητού.Οσο πιο κοντά στο 40 και άνω,τόσο καλύτερη η ακρίβεια στο δρόμο.Κάτω απο 30 συνήθως υπάρχει πρόβλημα ακρίβειας όταν κινείσαι σε μέρος με ψηλά κτίρια και γενικά σε σημεία που δεν υπάρχει άμεση επαφή με τον ουρανό και αν ειναι κάτω απο 20 απλά δεν κάνεις καθόλου πλοήγηση καθώς υπάρχει πολύ μικρή ακρίβεια στίγματος.Για λεπτομερή επεξήγηση google it

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

νασαι καλα σ ευχαριστω για την απαντηση bbbb

 

Τωρα ειμαι με 1.0.4 και τα μονα παραπονα που εχω απο το v3 ειναι

1. το wifi δε πιανει τοσο καλα

2. το gps επισης

συγκριτικα παντα με το amoi n828

γινεται να παω στην 1.0,3 ?? και αν παω υπαρχει περιπτωση να διορθωθουν??

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα με το ringtone που εγραψα παραπάνω παραμένει. Έχοντας επιλέξει ένα άλλο ringtone απ' αυτά που είχε το τηλέφωνο όπως το αγόρασα (απ' αυτα που βρίσκονται στο φάκελο system/media/audio/ringtone) ενώ η επιλογη μου παραμένει, χτυπάει ο ήχος του ringtone που ήταν επιλεγμένο όταν το πρωτοάνοιξα. Σημείωνω ξανά οτι δε μιλαω για custom ringtone αλλα για κάποιο άλλο, απ'αυτα που έχει το τηλέφωνο μέσα και οτι δεν το κανει πάντα ουτε χανεται η επιλογή που έχω κάνει, απλά παιζει ο ήχος του πρωταρχικού. Εχω απενεργοποίησει το quick boot και για λίγο νόμιζα οτι έτσι διορθώθηκε αλλά σήμερα τυχαία το ξανάκανε και δεν μπορω να καταλαβω πότε και γιατί το κάνει (μετά απο reboot?, soft reboot?, κλείσιμο-άνοιγμα). Κάθε βοήθεια δεκτή...
Link to comment
Share on other sites

Aν το σβήσεις αυτό το ringtone ή να το μετονομάσεις ώστε να δεις τι θα κάνει.

Επίσης λίγο χαζό αυτό που θα σου πω, αλλά μήπως να τσεκάρεις ξανα τα προφιλ ήχου και γενικά ότι έχει να κάνει με τον ήχο;

Link to comment
Share on other sites

νασαι καλα σ ευχαριστω για την απαντηση bbbb

 

Τωρα ειμαι με 1.0.4 και τα μονα παραπονα που εχω απο το v3 ειναι

1. το wifi δε πιανει τοσο καλα

2. το gps επισης

συγκριτικα παντα με το amoi n828

γινεται να παω στην 1.0,3 ?? και αν παω υπαρχει περιπτωση να διορθωθουν??

 

Μην μου λες τέτοια, το περιμένω το κιν και είναι βασικό για μένα το gps, το δοκίμασες με το αυτοκίνητο αν σου δείχνει σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το έχω δοκιμάσει, απλά έβαλα το test GPS δες το προηγούμενο post μου και αν δεις προηγούμενές σελίδες σε άλλους δουλεύει άψογα το GPS
Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανείς το V3 σε κάποιο κατάστημα της Ευρώπης που να το έχουν και stock;Θέλει να το παραγγείλει ένας φίλος μου αλλά δεν θέλει να περιμένει 1 μήνα απο Κίνα.
Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανείς το V3 σε κάποιο κατάστημα της Ευρώπης που να το έχουν και stock;Θέλει να το παραγγείλει ένας φίλος μου αλλά δεν θέλει να περιμένει 1 μήνα απο Κίνα.

 

20 μερες η και λιγοτερο κανει να ερθει,ας το παραγγειλει με ΕΜS να κανει 5-8 μερες

Link to comment
Share on other sites

Με EMS υπάρχει φόβος να πληρώσει τελωνείο όπως με την DHL;

οχι,αλλα παντα υπαρχει πιθανοτητα,εδω εχουν πληρωσει μερικοι με απλο συστημενο δεμα,ειναι θεμα τυχης,αλλα με ems δεν εχει τοσο φοβο

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα με το ringtone που εγραψα παραπάνω παραμένει. Έχοντας επιλέξει ένα άλλο ringtone απ' αυτά που είχε το τηλέφωνο όπως το αγόρασα (απ' αυτα που βρίσκονται στο φάκελο system/media/audio/ringtone) ενώ η επιλογη μου παραμένει, χτυπάει ο ήχος του ringtone που ήταν επιλεγμένο όταν το πρωτοάνοιξα. Σημείωνω ξανά οτι δε μιλαω για custom ringtone αλλα για κάποιο άλλο, απ'αυτα που έχει το τηλέφωνο μέσα και οτι δεν το κανει πάντα ουτε χανεται η επιλογή που έχω κάνει, απλά παιζει ο ήχος του πρωταρχικού. Εχω απενεργοποίησει το quick boot και για λίγο νόμιζα οτι έτσι διορθώθηκε αλλά σήμερα τυχαία το ξανάκανε και δεν μπορω να καταλαβω πότε και γιατί το κάνει (μετά απο reboot?, soft reboot?, κλείσιμο-άνοιγμα). Κάθε βοήθεια δεκτή...

 

Πρόβλημα με τα ringtones και τις επιλογές μου, έχω και εγώ. Οι επιλογές μου στον ήχο κλήσης, χάνονται με κάθε reboot (και power on/off). Μόλις επιλέξω custom ringtone για μία επαφή (π.χ. ένα δικό μου .mp3 αρχείο), το "default voice calls ringtone (ήχος κλήσης φωνητικής κλήσης)" του τηλεφώνου (ότι και αν ήταν αυτό πριν, δικό μου αρχείο ή κάποιο από τα "εργοστασιακά", στον παραπάνω φάκελο που αναφέρει ο φίλος ) χάνεται και το τηλέφωνο επιστρέφει στο "Backroad" εργοστασιακό ringtone. Χάνεται και η επιλογή της επαφής και απλά καλεί με τον "Backroad", και σε αυτή την περίπτωση. Νομίζω ότι υπάρχει κάποιο bug εδώ. Δε θα έπρεπε όμως να το έχετε και οι υπόλοιποι; Το έχω από την αρχή της αγοράς του τηλεφώνου, αυτό το θέμα. ROM v1.0.4.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τον ήχο το έχω και εγώ.το ανέφερα Κανά δεκαριά Σελίδες Ποιο πίσω Αλλά δεν έβαλα άκρη.Επίσης μου κάνει το ίδιο και με το Swype.μετά την επανεκκίνηση επαναφέρει το αρχικό πληκτρολόγιο.Η μόνη λύση είναι για την Ώρα να μην το κλείνουμε.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τον ήχο το έχω και εγώ.το ανέφερα Κανά δεκαριά Σελίδες Ποιο πίσω Αλλά δεν έβαλα άκρη.Επίσης μου κάνει το ίδιο και με το Swype.μετά την επανεκκίνηση επαναφέρει το αρχικό πληκτρολόγιο.Η μόνη λύση είναι για την Ώρα να μην το κλείνουμε.

 

Για το Swype, έχεις πάει στις ρυθμίσεις (του κινητού)--->γλώσσα & εισαγωγή--->Προεπιλογή, για να διαλέξεις εκεί την "default" επιλογή μεθόδου εισόδου; Εμένα, πάντως με το Swype, έτσι, δε μου το κάνει.

 

'Οσο για το θέμα με τους ήχους κλήσεις...το έχουν άλλοι; Λογικά όλοι θα έπρεπε, με την v1.0.4. τουλάχιστον, άν όχι και με άλλα mtk's κινητά. 'Εκτός, εάν τρέχει κάτι άλλο εδώ...

 

***UPDATE***

Το πρόβλημα, κατά την άποψή μου, έγκειται στο ότι το λογισμικό (μετά απο reboot/power-on/off) επιμένει να αναγνωρίζει σαν ήχους προς χρήση (π.χ. για ringtones), MONO, όσους βρίσκονται στο /system/media/audio/ringtones (δυστυχώς). Με απλά λόγια, μας λέει <<αν θέλεις ήχο για κλήση κτλ., διάλεξε μόνο μέσα από τον παραπάνω φάκελο, στο συγκεκριμένο path. Διαφορετικά είσαι... loοοοser>>. Αν και δεν θα έπρεπε! Ίσως να κάνω λάθος, αλλά αυτό συμπέρανα.

Δοκίμασα πολλές τεχνικές, που μπόρεσα να σκεφτώ. Τίποτε δε λειτούργησε, εκτός από μια ανιαρή: Μια προσωρινή λύση λοιπόν, που φαίνεται να λειτουργεί, είναι να αντιγράψει κάποιος, στο παραπάνω path, τα αρχεία που θέλει να χρησιμοποιήσει για ήχους κλήσεις. Μετά, την αντιγραφή θα φαίνονται και στη λίστα με τους "εργοστασιακούς" (θέλει reboot για να φανούν οι νέοι<----πολύ ανιαρή διαδικασία). Δεν έχω απενεργοποιήσει το quick-boot mode. Μετά από αρκετά reboot & power-on/off, δεν έχει παρουσιάσει ούτε μία φορά το bug! Οπωσδήποτε όμως, χρήζει σωστής επίλυσης από τους devs. Δεν τη θεωρώ λύση αυτή....

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρεί κανείς λύση πως να συνδέσει την συσκευή μας σε Η/Υ με windows ή mac ? Συνέδεσα την συσκευή και σε windows 7 και σε mac και δεν κατάφερα να την δεί κανένας απο τους δύο υπολογιστές σαν χώρο αποθήκευσης.
Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ έχει η συσκευή σου; ειδικά στα win 7 οι drivers μπαίνουν αυτόματα.Με το που συνδέσεις το καλώδιο κατεβάζεις την μπαρα ειδοποιήσεων και επιλέγεις το "αφαιρουμενος δίσκος αποθήκευσης" αν έχεις ρομ μέχρι 1.03 ή την λειτουργία mtp αν έχεις την 1.04.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την 1.04 έτσι ήρθε η συσκευή. Σε καμία απο τις 2 περιπτώσεις που αναφέρεις δεν συμβάινει αυτό. Ο υπολογιστής βλέπει την συσκευή εγκαθιστα τον driver YunOS Phone ---> YunOS ACB Interface.

 

Οτι επιλογή κάνω μετά, είτε σαν χώρο αποθήκευσης είτε επιλέξω την λειτουργία MTP δεν βλέπω τίποτα.

Παιδεύομαι εδώ και ώρα, άκρη δεν έχω βρεί!

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λύθηκε το πρόβλημα.

 

Προς ενημέρωση, το πρόβλημα εντοπίστηκε σε conflict με είδη εγκατεστημένους drivers HTC συσκευής. Απεγκαθιστώντας τους drivers του HTC Και κάνοντας εκ νέου plug in το V3 το αναγνώρισε και δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 1.04 έτσι ήρθε η συσκευή. Σε καμία απο τις 2 περιπτώσεις που αναφέρεις δεν συμβάινει αυτό. Ο υπολογιστής βλέπει την συσκευή εγκαθιστα τον driver YunOS Phone ---> YunOS ACB Interface.

 

Οτι επιλογή κάνω μετά, είτε σαν χώρο αποθήκευσης είτε επιλέξω την λειτουργία MTP δεν βλέπω τίποτα.

Παιδεύομαι εδώ και ώρα, άκρη δεν έχω βρεί!

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λύθηκε το πρόβλημα.

 

Προς ενημέρωση, το πρόβλημα εντοπίστηκε σε conflict με είδη εγκατεστημένους drivers HTC συσκευής. Απεγκαθιστώντας τους drivers του HTC Και κάνοντας εκ νέου plug in το V3 το αναγνώρισε και δούλεψε.

 

Αυτο με το htc το ειδα και εγω το κινητο το εκανα ρουτ με kingo και μου το αναγνωρισε σαν htc κατι....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, το παρήγγειλα την Παρασκευή, γιατί λέει RECEIVED?? Βλέπω κάτι λάθος;

http://prntscr.com/2w547o

 

 

Εντάξει στο elta.gr δουλεύει σωστά!

Edited by XtR
Link to comment
Share on other sites

Έχω την 1.04 έτσι ήρθε η συσκευή. Σε καμία απο τις 2 περιπτώσεις που αναφέρεις δεν συμβάινει αυτό. Ο υπολογιστής βλέπει την συσκευή εγκαθιστα τον driver YunOS Phone ---> YunOS ACB Interface.

 

Οτι επιλογή κάνω μετά, είτε σαν χώρο αποθήκευσης είτε επιλέξω την λειτουργία MTP δεν βλέπω τίποτα.

Παιδεύομαι εδώ και ώρα, άκρη δεν έχω βρεί!

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λύθηκε το πρόβλημα.

 

Προς ενημέρωση, το πρόβλημα εντοπίστηκε σε conflict με είδη εγκατεστημένους drivers HTC συσκευής. Απεγκαθιστώντας τους drivers του HTC Και κάνοντας εκ νέου plug in το V3 το αναγνώρισε και δούλεψε.

 

Σε MTP mode σε Μac θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει την εφαρμογή "Android File Transfer"

Aν έχεις επιλέξει "Mass storage" δεν χρειάζεται τίποτε άλλο σε Mac ή Pc αλλά θα βλέπεις μόνο την SD κάρτα σου (αν έχεις).

Edited by nikstar
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω το προβλημα με τα ringtones. Εχω ομως ενα αλλο πιο περιεργο προβλημα.

Ανοιγω καμερα.παω ρυθμισεις. Ρυθμιζω στο βιντεο απο κανονικο σε λειτουργια συνεδριου. Μολις βγω χανε αυτην την ρυθμιση. Να σημειωσω οτι εχοντας το στο "κανονικο" οταν τραβαω βιντεο το μονο που ακουω ειναι ενα "φφφφφφφφφφ...." σαν παρασιτα και ο ηχος μηδαμινος. Ειμαι με 1.0.4 αλλα το εκανε και στην 1 και στην 3

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα.

 

Παρέλαβα το κινητάκι πριν 15 μέρες περίπου και μπορώ να πω πως είμαι πολύ ευχαριστημένος. Χωρίς προβλήματα σε WiFi με GPS που κλειδώνει σε ελάχιστα δευτερόλεπτα και με κάμερα πάρα πολύ καλή για τα λεφτά που έδωσα. Το κινητό το παρέλαβα με την 1.0.4.Ως εδώ καλά. Ρουταρα το κινητο πριν καμιά εβδομάδα χωρίς προβλήματα αλλά βάζοντας το gravity πριν 4 ημέρες με τη διαδικασία που περιγράφεται στο forum άρχισα να έχω επανεκκινήσεις συνεχώς του κινητού σε βαθμό που μου ρχεται να το σπάσω:X . Επειδή είμαι γενικα άσχετος με rom κτλ . Πώς θα μπορούσα να επαναφέρω το κινητό στην αρχική του κατάσταση. Δεν με νοιάζει αν θα χάσω εφαρμογές.

Ευχαριστώ

 

Υ.Γ

 

Η μπαταρία μετά από τις πρώτες ημέρες έστρωσε και με WiFi πάντα ανοικτό 3G μόνιμα ενεργοποιημένο κρατάει περισσότερο από μία ημέρα.

Edited by BANDIT7
Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση xposed-->framework-->απεγκατάσταση κάνεις reboot και μετά απεγκαθιστας και το gravity box και το xposed installer και είσαι οκ. Μου κάνει ομως εντύπωση αυτό που λες για τα reboot λόγω Gravity Box γιατί το δικό μου το έχω δώσει και με άλλα modules εκτός του Gravity box και δε μου έχουν παραπονεθεί για κανένα κόλλημα.Και επίσης όσο καιρό το είχα εγώ πάλι δεν είχα παρατηρήσει τέτοια συμπεριφορά. Μήπως έχεις κάποια άλλη εφαρμογή που σου το κάνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανείς το V3 σε κάποιο κατάστημα της Ευρώπης που να το έχουν και stock;Θέλει να το παραγγείλει ένας φίλος μου αλλά δεν θέλει να περιμένει 1 μήνα απο Κίνα.

 

Ρίξε μια ματιά εδώ προς το παρόν δεν το έχουνε stock αλλά μια ερώτηση μπορείς να κάνεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...