Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν ξεκολλήσει η θήκη βαζουμε ταινία διπλής όψης και είναι σούπερ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η οριτζιναλ θήκη με το μαγνητάκι ήταν πολύ βολική αν και ίσως όχι τόσο μουράτη..

αν πας στο to2c ή στο minideal πρέπει να τη δίνουν και ξεχωριστά...

το μόνο κακό ειναι οτι αν δεν κολλήσει καλά την 1η φορά και το ξεκολήσεις μετά είσαι για καινούργια θήκη πάλι..

εγώ το έπαθα έτσι και το έχω με τη λαστιχένια τώρα αν και δε μου εμπνέει την ίδια σιγουριά απο άποψη προστασίας...

 

βάζουμε ταινία διπλής όψης και είναι σούπερ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια άριστη (ποιοτικά και αισθητικά) θήκη για το κινητό που έχει και θηλειά για την ζώνη είναι η παρακάτω. Την πήρα χθες με 4 € και είναι υπέρ-ικανοποιημένος :)

 

http://www.mobiletrade.gr/thikes-pouch/xxxxl?page=shop.product_details&flypage=flypage.pbv.v9.tpl&product_id=2140&category_id=311

 

ΥΓ. Προς αποφυγή παρεξηγήσεων δεν έχω καμιά σχέση με το μαγαζί...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!πηρα στην κοπελα μου δςρο πριν κανα μηνα το inew v3!ξετρελαθηκε στην αρχη αλλα μετα αρχισανε τα προβληματα!ασ ξεκινησω απο το κλασικο με την μπαταρια που σε 20 λεπτα παει 100% κ επισης τελειωνει μεσα σε ενα 2ωρο!!!κ μιλαμε να εχεις μονο wifi με fb!!!τι μπορψ να κανω?ειδα στο youtube για αλλαγη μπαταριας με το thl w8!αξιζει?

το κινητο δ το αλλαξαμε κατι απο update κλπ οποτε ειναι οπως το πηραμε!

παρατηρησαμε επισης οτι τερματιζει μονο του μερικες κλησεις κ μπαινει μονο του σε λειτουργια πτησης!!!σημερα εγινε 3 φορες ενς μιλουσαμε!

to wifi ειναι καπωσ αποδυναμωμενο εγω με galaxy s3 πιανω 3 γραμμες ενω το inew 1!

Ερωτηση λοιπον αν κανς καποιο update θα στρωσει κατι?αν ναι βοηθειστε με κ στειλτε μου εναν οδηγο που να εξηγει κ να λεει απο που κατεβαζω τι!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάνε αναβάθμιση αλλά δες πρώτα ποια έκδοση φοράει η συσκευή σου. Στο πρώτο post υπάρχουν οδηγοί για τα πάντα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι ωρες ωρες οταν κανω restart μου γυριζει ωρα ημ/νια ταπετσαρια και ringtone στις εργοστασιακες ρυθμισεις?? παταω κατι εγω? εχει προβλημα το τηλεφωνο? τι σ...τα γινεται?
Link to comment
Share on other sites

δεν την ενεργοποιησα ποτε. κλειστη ειναι.. μηπως γινεται κατι με τη διαρκεια πατηματος του power button? ειναι το μονο σχετικα λογικο που μπορω να σκεφτω.
Link to comment
Share on other sites

παιδια λιγο μια ακομη βοηθεια για το τι να κανω γτ στο αρχικο ποστ μπερδευτικα!!!λοιπον σας ειπα πιο πανω οτι εχω καποια προβληματα με το κινητακι κ ειναι απο την μαμα του στην 1,0,8 εκδοση πειτε μου με ποιον οδηγο κανω οτι λεει γτ στη ναρχικη εχει 7 διαφορετικα πραγματα που δ καταλαβα κ δ ξερω αν μπορω ή κανει να κανω!!!επισης παρατηρησα εχει κ θεμα στα sms μετα απο 60 χαρακτηρες παει 2 σμσ κ μετα μμσ!!!!

ευχαριστω!!!:D

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν καταλάβαμε τίποτα...

 

Να σε ενημερώσω ότι εδώ είναι forum και όχι chat room, γράψε λοιπόν κανονικά ελληνικά όπως όλοι μας, είναι κρίμα να μας βγαίνουν τα μάτια για να καταλάβουμε τι θέλεις να πεις σε μόλις λίγες γραμμές. Επιπρόσθετα, μηνύματα γραμμένα κατά αυτό τον τρόπο διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.

 

Από το λίγα που κατάλαβα... Αν είσαι root, βάλε το gravitybox όπου υπάρχει η επιλογή strip unicode στις ρυθμίσεις για να στέλνεις SMS με 160 ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Αν δεν καταλαβαίνεις τι λέω, καλό διάβασμα στο παρόν θέμα, έχουν απαντηθεί τα πάντα, ας μην επαναλαμβανόμαστε όταν υπάρχουν όλα στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για 160 ελληνικούς χαρακτήρες (145 μου δινει) εγκατέστησε, στο καπάκι, αυτο...

 

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1742956&d=1361272027

Και είσαι άρχοντας... Ουτε γκραβιτι μποξ, ουτε τίποτα...

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

vroot ή Root genius.

To framaroot δεν παίζει....

 

Παιδιά, όλα αυτά έχουν απαντηθεί σε προηγούμενη σελίδα και υπάρχουν και στο 1ο ποστ...

Κάντε έναν κόπο και ρίξτε μια ματιά...

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για 160 ελληνικούς χαρακτήρες (145 μου δινει) εγκατέστησε, στο καπάκι, αυτο...

 

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1742956&d=1361272027

Και είσαι άρχοντας... Ουτε γκραβιτι μποξ, ουτε τίποτα...

 

To gravity box έχει τόσα καλούδια, που ούτως ή άλλως θα το χρησιμοποιήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδες σας δουλεύει η sim2 με την tsounami rom;

Nαι.

Αν δεν σου δουλεύει για κοίτα μήπως έχεις χάσει τo emei.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

To gravity box έχει τόσα καλούδια, που ούτως ή άλλως θα το χρησιμοποιήσεις.

 

Και... το χρησιμοποιώ. Απλά, παρέθεσα και μία άλλη εναλλακτική για το συγκεκριμένο θέμα, για αυτούς που δεν θέλουν να μπλέξουν με παραμετροποιησεις και τετοια... :)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Nαι.

Αν δεν σου δουλεύει για κοίτα μήπως έχεις χάσει τo emei.

 

Εκανα επαναφορά το ime,αλλά όταν βάζω την δευτερη κάρτα λέει πως δεν έχει εγκατασταθη.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα επαναφορά το ime,αλλά όταν βάζω την δευτερη κάρτα λέει πως δεν έχει εγκατασταθη.

 

Είσαι σίγουρος ότι η sim είναι οκ? Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι. Δοκίμασε να ξαναγυρίσεις στην προηγούμενη ρομ.

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Επειδή σκέφτομαι να παίξω με τα nfc tags ξέρουμε ποια chipακια είναι συμβατά με το v3? Έχει δοκιμάσει κανείς κάποια συγκεκριμένα?

Κάποια πρόταση φθηνή (για δοκιμή αρχικα) από ebay?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μπορεί να μου πει κάποιος αν γνωρίζει, αν υπάρχουν drivers για mtk συσκευές για λειτουργικό mac? Συγκεκριμένα 10.9.x.

Έχω φάει το ιντερνετ, δεν μπόρεσα να βρω κάτι. Συνδέω τη συσκευή και δεν τη βλέπει. Μπορώ να κάνω κάτι στο κινητό πριν το συνδέσω για να το δει σαν φλασάκι π.χ ; Ή πρέπει αναγκαστικά να παίξει με οδηγούς ΜΤΚ ;;

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, πήρα την παρακάτω θήκη, η οποία μπαίνει στη ζώνη οριζόντια και ασφαλίζει με velcro (κριτς-κρατς). Την παρήγγειλα για Samsung Galaxy Note 3, που είναι 5.5", οπότε χωράει μαζί και η ανοιγόμενη θήκη με το διαφανές παράθυρο, ή η σιλικόνης:

http://www.ebay.co.uk/itm/221370674381?var=520244979334&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Άψογη συναλλαγή και γρήγορη αποστολή.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον λεω οτι θελω μια ακομη βοηθεια για το τι να κανω γιατι στο αρχικο ποστ μπερδευτικα!!!Το κινητο ειναι στην 1,0,8 εκδοση πειτε μου με ποιον οδηγο απο τους 8 που εχει η αρχικη θα κανω αναβαθμιση για να μην εχω τα προβληματα που ανεφερα οτι εχει το κινητο!!!

ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μπορεί να μου πει κάποιος αν γνωρίζει, αν υπάρχουν drivers για mtk συσκευές για λειτουργικό mac? Συγκεκριμένα 10.9.x.

Έχω φάει το ιντερνετ, δεν μπόρεσα να βρω κάτι. Συνδέω τη συσκευή και δεν τη βλέπει. Μπορώ να κάνω κάτι στο κινητό πριν το συνδέσω για να το δει σαν φλασάκι π.χ ; Ή πρέπει αναγκαστικά να παίξει με οδηγούς ΜΤΚ ;;

 

Καλημέρα. Έψαχνα και εγώ πριν κανά 4μηνο και δεν είχα βρει κάτι. Αν θέλεις να βλέπεις το κινητό σου σαν αποθηκευτικό χώρο δοκίμασε την επιλογή mtp. Διαφορετικά αν θέλεις να το βλέπεις για εγκατάσταση ρομ κλπ βάλε windows εικονικά.

 

Λοιπον λεω οτι θελω μια ακομη βοηθεια για το τι να κανω γιατι στο αρχικο ποστ μπερδευτικα!!!Το κινητο ειναι στην 1,0,8 εκδοση πειτε μου με ποιον οδηγο απο τους 8 που εχει η αρχικη θα κανω αναβαθμιση για να μην εχω τα προβληματα που ανεφερα οτι εχει το κινητο!!!

ευχαριστω!!!

 

Κάνε πρωτα μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Κράτα όμως τις εφεδρείες σου.

 

 

Για όποιον ενδιαφέρεται, πήρα την παρακάτω θήκη, η οποία μπαίνει στη ζώνη οριζόντια και ασφαλίζει με velcro (κριτς-κρατς). Την παρήγγειλα για Samsung Galaxy Note 3, που είναι 5.5", οπότε χωράει μαζί και η ανοιγόμενη θήκη με το διαφανές παράθυρο, ή η σιλικόνης:

http://www.ebay.co.uk/itm/221370674381?var=520244979334&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Άψογη συναλλαγή και γρήγορη αποστολή.

 

Την έχεις στα χέρια σου ή την περιμένεις; Το κακό με αυτές τις θήκες είναι ότι δεν ακούγεται καθόλου το κινητό. Περιμένουμε εντυπώσεις.

 

Εγώ πάντως το έχω χωρίς θήκη. Δεν μου κάνει καρδιά να είναι σκεπασμένο...

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

Και... το χρησιμοποιώ. Απλά, παρέθεσα και μία άλλη εναλλακτική για το συγκεκριμένο θέμα, για αυτούς που δεν θέλουν να μπλέξουν με παραμετροποιησεις και τετοια... :)

H συγκεκριμένη αφαρμογή δεν θα παίζει σε όλες τις ρομ. Παίζει ρόλο αν η ρομ που έχεις είναι deodexed or odexed. Προσωπικά το gravity box με βολεύει καλύτερα μιας και υπάρχουν φορές που θέλω να στείλω SMS με μικρά γράμματα και τόνους, οπότε αν είχα αντικαταστήσει την εφαρμογή για τα μυνήματυα δεν θα μπορούσα.

 

Παιδιά καλησπέρα, μπορεί να μου πει κάποιος αν γνωρίζει, αν υπάρχουν drivers για mtk συσκευές για λειτουργικό mac? Συγκεκριμένα 10.9.x.

Έχω φάει το ιντερνετ, δεν μπόρεσα να βρω κάτι. Συνδέω τη συσκευή και δεν τη βλέπει. Μπορώ να κάνω κάτι στο κινητό πριν το συνδέσω για να το δει σαν φλασάκι π.χ ; Ή πρέπει αναγκαστικά να παίξει με οδηγούς ΜΤΚ ;;

 

Αν έχεις κάρτα sd θα πρέπει να στην κάνει mount αμέσως όχι όμως και την εσωτερική μνήμη. Αν δεν έχεις κάρτα μνήμης τότε δεν θα βλέπεις τίποτα. Για να δεις πάντως την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου σου θα πρέπει να εγκαταστήσεις την εφαρμογή Android File Transfer.

 

Αν δεν το ξέρεις πάντως πρέπει να τσεκάρεις και το τηλέφωνο όταν συνδέεις το καλώδιο USB να δεις αν στο notification bar σου βγάζει τις επιλογές για την σύνδεση USB. Αν δεν σου εμφανίζει τίποτα τότε έχει πρόβλημα το καλώδιό σου. Αν είσαι με SD θα πρέπει να κλικάρεις στην επιλογή "Το USB είναι συνδεδεμένο" και να επιλέξεις "Ενεργοποίηση αποθηκευτικού χώρου". Τότε θα σου εμφανίσει στο Γραφείο το εικονίδιο της SD. Για σωστή αποσύνδεση θα πρέπει να κάνεις eject στην SD από τον υπολογιστή και μετά "Απενεργοποίηση αποθηκευτικού χώρου" από το τηλέφωνο.

 

Για λειτουργίες πάντως φλασαρίσματος δεν μπορείς από Mac. Εγ'ω το έχω καταφέρει πάντως με VMWare.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον λεω οτι θελω μια ακομη βοηθεια για το τι να κανω γιατι στο αρχικο ποστ μπερδευτικα!!!Το κινητο ειναι στην 1,0,8 εκδοση πειτε μου με ποιον οδηγο απο τους 8 που εχει η αρχικη θα κανω αναβαθμιση για να μην εχω τα προβληματα που ανεφερα οτι εχει το κινητο!!!

ευχαριστω!!!

Όπως είσαι στην 1.0.8 με την σειρά,

Κάνεις ροοτ με το Kingo Android ROOT

Εγκαθιστάς το CWM Recovery όπως λέει ο οδηγός αλλά με το recovery που σου επισυνάπτω.

Μετά περνάς την tsunami που θεωρείται και για εμένα είναι η καλύτερη κ λύνει όλα τα προβλήματα.

> http://www.needrom.com/mobile/tsunami-rom/

Μπορεί να χάσεις τα IMEI σου εγώ τα επαναφέρω με το MTKdroidTools.

 

https://mega.co.nz/#!EJ5l0BzK!8u39qAriBN5J0wr4-HrpaF2P3f7tExH5cxStD7fZ7Go

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...