Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ πολύ @tigreos και @Boulbos :thanks:

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποιος μπορεί να απαντήσει με σιγουριά ποια είναι η ποιο καλή και (οικονομική) σε σχέση με την μπαταρία και σταθερή ROM μέχρι τώρα για να την δοκιμάσω..... Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

αν θέλεις σου στέλνω τη δική μου γιατί εγώ πήρα κατευθειαν σιλικόνης.δεν τη χρειάζομαι

 

Ναι αμε...ποσο θα μου παει?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την 1.0.8 version .Υπαρχει αλλη official νεοτερη και αν ναι ενα λινκ αλλα και το πως θα την κανω εγκατασταση αν σας ειναι ευκολο.Σας ευχαριστω.Εχτες πηρα το κινητο και δεν γνωριζω και πολλα....Φυσικα αν αξιζει η νεα εκδοση ετσι?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια απάντηση ?? δεν γνωρίζει κανείς ??

 

Αν χρησιμοποιήσεις κάποιο third party app για να βλέπει το κινητό σου NTFS Formatted Sd cards θα την βλέπει κανονικά το Android, όχι όμως αν μπουτάρεις σε recovery.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση αλλη...(Αν μπορειτε απαντηστε και στις αλλες που εχω κανει)

Υπαρχει τροπος να βαλω στην οθονη κλειδωματος και αλλες συντομευσεις εκτος απο το κλειδωμα?Δηλαδη την φωτγραφικη ας πουμε.Και αν ναι πως μπορει να γινει.

 

Ευχαριστω.

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση αλλη...(Αν μπορειτε απαντηστε και στις αλλες που εχω κανει)

Υπαρχει τροπος να βαλω στην οθονη κλειδωματος και αλλες συντομευσεις εκτος απο το κλειδωμα?Δηλαδη την φωτγραφικη ας πουμε.Και αν ναι πως μπορει να γινει.

 

Ευχαριστω.

 

Eννοείς κάτι τέτοιο;

 

Όσο για την άλλη ερώτηση, υπάρχει η 1.1.4

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ερώτηση για "ψαγμένους" :rolleyes:

 

Από που (στην ευχή...) μπορούμε να ρυθμίσουμε να γίνεται αυτόματα απάντηση σε τηλ κλήση όταν το κινητό είναι συνδεδεμένο με ακουστικά μέσω bluetooth ?? Ψάχω στις ρυθμίσεις και δεν βρίσκω τίποτα... στραβομάρα ??

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να σου πει κάποιος συμφορουμίτης εναν πιο νορμαλ τρόπο, ανοιξε τον dialer, σα να θες να καλέσεις κάπου, πάτα *#*#3646633#*#*, πρώτη πρώτη επιλογή είναι το Auto Answer (στην καρτέλα telephony), πατάς enable κι είσαι οκ! Το θέμα είναι ότι απαντά ΑΜΕΣΩΣ, ακόμα κι αν δεν έχεις το Hands-free πανω.

 

Aπό κει και μετά, μπορείς να δείς και διάφορες εφαρμογές όπως αυτή που σου επιτρέπει να ορίσεις και χρόνο πριν την αυτόματη απάντηση ή και να ορίσεις σε ποιους θα απαντάει αυτόματα.

Edited by Boulbos
Link to comment
Share on other sites

Eννοείς κάτι τέτοιο;

 

Όσο για την άλλη ερώτηση, υπάρχει η 1.1.4

 

Ναι σε ευχαριστω πως το κανω ομως?

 

Οσο για την Ρομ αξιζει η βγαζει προβλημα?Με αυτην που εχω εχω καποια θεματα?Και το βασικο πως την περναω μεσα?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστείς root ( αν και την 1.1.4 εγώ τη ρούταρα μ αυτό) και GravityBox. Επειτα, μπαίνεις στο GravityBox -> Lockscreen tweaks, Unlock ring targets, ενεργοποιείς το Master switch, και απο κάτω προσθέτεις ότι θέλεις

 

Για τη ROM. Τώρα για τα θέματα, δε ξέρω τι μπορεί να εννοείς, αλλά ενδεικτικά δεν έχω εντοπίσει κάτι. Όλα μέχρι τώρα μου δουλεύουν κανονικά (NFC, GPS, κατανάλωση μπαταρίας κλπ). Αναφέρεσαι σε κάτι συγκεκριμένο; :) Πάντως αν δε ψαχνεις μονο επίσημες ROM, τα παιδιά εδώ λένε τα καλύτερα για την tsunami ;)

Edited by Boulbos
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστείς root ( αν και την 1.1.4 εγώ τη ρούταρα μ αυτό) και GravityBox. Επειτα, μπαίνεις στο GravityBox -> Lockscreen tweaks, Unlock ring targets, ενεργοποιείς το Master switch, και απο κάτω προσθέτεις ότι θέλεις

 

Για τη ROM. Τώρα για τα θέματα, δε ξέρω τι μπορεί να εννοείς, αλλά ενδεικτικά δεν έχω εντοπίσει κάτι. Όλα μέχρι τώρα μου δουλεύουν κανονικά (NFC, GPS, κατανάλωση μπαταρίας κλπ). Αναφέρεσαι σε κάτι συγκεκριμένο; :)

 

Ωπα γιατι μεσα απο το Atuntu που ετρεξα για να δω ποσο μου βγαζει (17230) λεει οτι ειναι root.Οποτε απλα να κατεβασω το προγραμμα απο το μαρκετ?

Οι ερωτησεις για την 1.0.8 πηγεναν..αν εχει καποιο προβλημα ετσι ωστε να πρεπει να περασω την νεα η απλα να περιμενω λιγο ακομα!

 

Σε ευχαριστω για τις απαντησεις σου

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, προχώρα κανονικά. :) Αναφερόμουν στο οτι γενικά χρειάζεται να είσαι root ;) Αναφέρθηκα στην 1.1.4 επειδή παραπάνω γράφεις "Παιδια εχω την 1.0.8 version .Υπαρχει αλλη official νεοτερη..." και η 1.1.4 είναι official νεότερη της 1.0.8
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεσα να το βρω το GravityBox στο μαρκετ..πως θα το βρω και πως θα το κανω εγκατασταση?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να σου πει κάποιος συμφορουμίτης εναν πιο νορμαλ τρόπο, ανοιξε τον dialer, σα να θες να καλέσεις κάπου, πάτα *#*#3646633#*#*, πρώτη πρώτη επιλογή είναι το Auto Answer (στην καρτέλα telephony), πατάς enable κι είσαι οκ! Το θέμα είναι ότι απαντά ΑΜΕΣΩΣ, ακόμα κι αν δεν έχεις το Hands-free πανω.

 

Aπό κει και μετά, μπορείς να δείς και διάφορες εφαρμογές όπως αυτή που σου επιτρέπει να ορίσεις και χρόνο πριν την αυτόματη απάντηση ή και να ορίσεις σε ποιους θα απαντάει αυτόματα.

 

Θα δοκιμάσω κάποια εφαρμογή και θα δούμε... Σ' ευχαριστώ φίλε :)

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

 

Υπαρχει περιπτωση να παθει κατι το κινητο?Καπου διαβασα οτι μπορει να προκαλεσει ζημια στην ρομ και να μην ανοιγει...

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να παθει κατι το κινητο?Καπου διαβασα οτι μπορει να προκαλεσει ζημια στην ρομ και να μην ανοιγει...

 

Που το διάβασες? Δεν έχει αναφερθεί κάτι εδώ σε αυτό το thread πάντως και νομίζω σχεδόν όλοι το έχουμε ;)

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις εγκατέστησα gravitybox και θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να ανεβάσει που θα βρω έναν οδηγό με όλα τα καλούδια που μπορούμε να κάνουμε. Νομίζω είχα δει έναν εδώ στο forum αλλά δε μπορώ να τον βρω τώρα.... Link παρακαλώ!!!
that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Εκτός του box δεν πρέπει πρώτα να βάλω cmw η απλά και μόνο αυτό?Θέλει άλλο προγραμα μαζί?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Το box σαν box, οχι, δε χρειάζεται άλλο πρόγραμμα για να λειτουργήσει. Το cwm είναι μια εφαρμογή για να κρατάς αντίγραφα ασφαλείας (backups). Αρα, σε περιπτωση που κάτι παει στραβά στο τηλέφωνο, να μπορείς να επαναφέρεις ολόκληρο το σύστημα (nandroid backup) σε μια πρότερη που όλα λειτουργούσαν κανονικά. Εγώ θα σου πρότεινα να το βάλεις, και να κρατήσεις και ένα αντίγραφο ασφαλείας. Ποτέ δε ξέρεις τι γίνεται. Αλλά, το ξαναλέω, το GravityBox για να λειτουργήσει δε χρειάζεται κάτι άλλο πέρα από δικαιώματα root.
Link to comment
Share on other sites

Το box σαν box, οχι, δε χρειάζεται άλλο πρόγραμμα για να λειτουργήσει. Το cwm είναι μια εφαρμογή για να κρατάς αντίγραφα ασφαλείας (backups). Αρα, σε περιπτωση που κάτι παει στραβά στο τηλέφωνο, να μπορείς να επαναφέρεις ολόκληρο το σύστημα (nandroid backup) σε μια πρότερη που όλα λειτουργούσαν κανονικά. Εγώ θα σου πρότεινα να το βάλεις, και να κρατήσεις και ένα αντίγραφο ασφαλείας. Ποτέ δε ξέρεις τι γίνεται. Αλλά, το ξαναλέω, το GravityBox για να λειτουργήσει δε χρειάζεται κάτι άλλο πέρα από δικαιώματα root.

 

Xρειάζεται το exposed framework installer.

Edited by nikstar
Link to comment
Share on other sites

+1, για την εγκατάσταση όντως το θέλει. Αλλά φαίνεται στον οδηγό έτσι κι αλλιώς. Από κει και μετά, για να λειτουργεί δε χρειάζεται καποια άλλη εφαρμογή
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να σου πει κάποιος συμφορουμίτης εναν πιο νορμαλ τρόπο, ανοιξε τον dialer, σα να θες να καλέσεις κάπου, πάτα *#*#3646633#*#*, πρώτη πρώτη επιλογή είναι το Auto Answer (στην καρτέλα telephony), πατάς enable κι είσαι οκ! Το θέμα είναι ότι απαντά ΑΜΕΣΩΣ, ακόμα κι αν δεν έχεις το Hands-free πανω.

 

Aπό κει και μετά, μπορείς να δείς και διάφορες εφαρμογές όπως αυτή που σου επιτρέπει να ορίσεις και χρόνο πριν την αυτόματη απάντηση ή και να ορίσεις σε ποιους θα απαντάει αυτόματα.

 

Τελικά αυτή η εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.au190_aa μου έλυσε το πρόβλημα και δουλεύει μια χαρά !!

 

Και πάλι ευχαριστώ :)

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...