Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια, η παρακάτω καρτουλα θα παίξει στο τηλέφωνο μας...?

 

http://m.tinydeal.com/product/(transcend)-premium-32gb-c10-uhs-i-300x-45ms-micro-sdhc-tf-card-127097

Μου φαίνεται πολυ καλή η τιμη + οτι ειναι επώνυμη..

 

Μήπως είναι πλεονασμός?

 

Πλεονασμός δεν είναι, εγώ κατα καιρούς αναγκάζομαι να διαγράφω διαφορα αρχεία από την δικιά μου γιατί έχει φουλάρει!

Δεν έχω ταινίες αποθηκευμένες αλλά αν βάλεις καναδυο backup, πολλές φωτογραφίες και βιντεάκια, GPS με καναδυο χάρτες, βάλε και μερικά mp3 για μουσική και μερικά διάφορα αρχεία για την δουλειά και emails και γέμισε η κάρτα!

Εγώ κοιτάω τώρα να βρω καμιά 64άρα. Υπάρχουν κάποιοι που έχουν δοκιμάσει και δουλέυει και ας λεει ότι υποστηρίζει μέχρι 32gb.

 

 

Kόπως λέει και ο costaspap κοίτα και στην Ελλάδα. Σε κάρτες μνήμης, στικάκια και συναφή οι τιμές είναι περίπου ίδιες. Δεν αξίζει να πάρεις από έξω!

Edited by nikstar
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το.. Πλεονασμός... Αφορά τις επιδόσεις της κάρτας και οχι την χωρητικότητα της... Δλδ, μήπως είναι too much για το κινητό? Πάντως με αυτες τις επιδόσεις, αυτη την μαρκα στα 14 ευρω, δεν βρισκω εδω....

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου...

Υ. Γ... Αν δοκιμάσεις 64αρα και παίξει, πες μας και μάς..

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα..ευτυχης κατοχος ενος inew v3 απο τον φλεβαρη. ηθελα να σας ρωτησω τωρα τελευταια παρατηρησα οτι αρχισε να ξεκολλαει η οθονη, Εχαι συμβει σε κανενα σας κατι παρομοι? ολη η δεξια πλευρα ειναι σχεδον στον αερα..επισυναπτω σχετικες φωτο. για πειτε τι μπορει να γινει?
Link to comment
Share on other sites

Από την ώρα που έκανα το OTA update της tsumani χθες, δεν δουλεύει ο chrome. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα? Δεν φορτώνουν οι σελίδες. Συγχρονισμός, όλα είναι on. Οι άλλες εφαρμογές της google δουλεύουν κανονικά πάντως
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Το.. Πλεονασμός... Αφορά τις επιδόσεις της κάρτας και οχι την χωρητικότητα της... Δλδ, μήπως είναι too much για το κινητό? Πάντως με αυτες τις επιδόσεις, αυτη την μαρκα στα 14 ευρω, δεν βρισκω εδω....

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου...

Υ. Γ... Αν δοκιμάσεις 64αρα και παίξει, πες μας και μάς..

Αυτή Η 64αρα sandisk έπαιζε κανονικά στο v3 μου φορμαρισμένη σε fat32

Link to comment
Share on other sites

 

Πολύ καλή!! και το ωραίο ειναι ότι δεν κολλάει μονιμα, αλλά μπορείς και να την βγαλεις (για εμας που χρησιμοποιούμε βάση στο αυτοκίνητο για το gps). Θα την χτυπήσω, ευχαριστώ daydream!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα υπαρχει καποιος οδηγος για να περασεις την τσουναμη στο κινιτο???

 

http://www.needrom.com/mobile/tsunami-rom/

 

Υπάρχει ενότητα προς τη μέση της ανάρτησης: "Installing Tsunami ROM"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πήγα σε ένα φίλο χθες με Inew V3 και τον βοήθησα να περάσει τη tsunami, έτσι ώστε να δουλέψει το gps και να βελτιωθεί το wifi και η μπαταρία.

Στην αρχή ακολουθήσαμε τις οδηγίες της daniela http://www.needrom.com/mobile/tsunami-rom/ και πήγαμε να κάνουμε εγκατάσταση τη gps_fix ρομ αφού κάναμε install τους drivers. Όταν όμως συνδέαμε το κινητό στο laptop (w7) το sp flash tools δεν είχε καμία αντίδραση. Περίεργο γιατί την προηγούμενη εβδομάδα με το δικό μου desktop (w7) τη φλάσαρα κανονικά στο inew ενός άλλου φίλου.

Αφού το παλέψαμε πάνω από μια ώρα, δοκιμάζοντας όλες τις θύρες και διάφορα usb καλώδια, ακολουθήσαμε άλλη μέθοδο.

Root με kingoroot (δούλεψε με τη δεύτερη προσπάθεια) , μετά εγκατάσταση από το play του mobile uncle, back up το imei μπας και χαθεί (δε χάθηκε όλα καλά) , έβαλα στην sd τη κατάλληλη recovery https://mega.co.nz/#!EJ5l0BzK!8u39qAriBN5J0wr4-HrpaF2P3f7tExH5cxStD7fZ7Go, την εγκατέστησα με το mobile uncle, reboot into recovery, preflash wipe , install από sd και install τη tsunami !!

Εδω να αναφέρω ότι η παραπάνω recovery δεν είναι πολύ καλά γραμμένη και δε μπορεί να κάνει scroll ώστε να φανούν όλα τα αρχεία που υπάρχουν στη sd. Έτσι βάλαμε το zip αρχείο της rom σε ένα φάκελο που φαινόταν και την κάναμε install από εκεί.

Με tsunami κλείδωσε gps και κλειδώνει μια χαρά από χθες.

Αλλά επίσης φάνηκε στο φίλο ότι: το κιν τσίμπησε και από ταχύτητα , το wifi δυνάμωσε και η μπαταρία δείχνει να πηγαίνει καλύτερα!!

Super Daniela :D

Περάσαμε και την OTA , μου φάνηκε ότι δεν είναι ολόκληρη rom αλλα zip αρχειακί που φλασάρεται και βελτιώνει κάποια θεματάκια (το κιν πάει στη recovery και κάνει μόνο του από εκεί Install)

Με τσουνάμι το κινητό πήρε αξία έχοντας πλέον με όλα τα features του android!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει οτι καθε φορα που η ωρα ειναι 12:00 και 24:00 αναβει η οθονη για 2 δευτερολεπτα.

Σαν υπενθυμιση ας πουμε.

 

Συμβαινει και σε αλλους το παραπανω ή βρυκολακιαζει το V3???:)

 

Ναι και σε εμένα. Δεν έχω καταφέρει να βρω ποια εφαρμογή μας το ξυπνάει.

Link to comment
Share on other sites

Το.. Πλεονασμός... Αφορά τις επιδόσεις της κάρτας και οχι την χωρητικότητα της... Δλδ, μήπως είναι too much για το κινητό? Πάντως με αυτες τις επιδόσεις, αυτη την μαρκα στα 14 ευρω, δεν βρισκω εδω....

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου...

Υ. Γ... Αν δοκιμάσεις 64αρα και παίξει, πες μας και μάς..

 

Δες μια ματιά εδώ που αφορά τις Sd cards.

To μεγαλύτερο δεν σημαίνει πάντα και καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Ναι... Καπου το ειχα δει αυτο το θρεντ.... Πολύ καλές οι πληροφορίες που παρέχει, γι αυτό και, τελικα, ειχα διαλέξει μια 6ης τάξης κάρτα transcend.

Αυτο στο οποιο εστιαζω ειναι η χωρητικότητα (64) και η μάρκα.

Η κατηγορία της κάρτας, ας ειναι και 6. Δεν τρελαίνομαι με το 10..

Δλδ, θελω μια καρτα που να λύνει το θεμα της χωρητικότητας (64) μια και καλη (....) και να ειναι επώνυμη καθως σε προηγούμενο κινητό τηλέφωνο εχω κάψει 2 sd, μια noname και μια kingston

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έχω και εγώ ένα παρόμοιο πρόβλημα από τότε που το αγόρασα ο υπολογιστής μου δεν το βλέπει και αναγκάζομαι να του βγάζω καπάκι μπαταρία και κάρτα μνήμης για να την βάλω σε reader για να της περάσω κάποιο πρόγραμμα πως μπορεί να το δει ο υπολογιστής μου; Κατέβασα drivers του άλλαξα καλώδια usb το δοκίμασα σε διαφορετικούς υπολογιστές και δεν το βλάπει κανείς, παρακαλώ ας με βοηθήσει κάποιος που γνωρίζει ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω την 1.0.8 GPS fix με sp flash tools ακολουθώ τις οδηγίες αλλά δεν ξεκινά η διαδικασία μετά το πάτημα του download . Τι κάνω λάθος ;
Link to comment
Share on other sites

http://img841.imageshack.us/img841/9759/59ya.png

Περίπου 3 ωρες οθόνη, με κάτι λιγότερο απο 50 τοις εκατό υπολοιπο μπσταριας και φουλ wifi..

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έχω και εγώ ένα παρόμοιο πρόβλημα από τότε που το αγόρασα ο υπολογιστής μου δεν το βλέπει και αναγκάζομαι να του βγάζω καπάκι μπαταρία και κάρτα μνήμης για να την βάλω σε reader για να της περάσω κάποιο πρόγραμμα πως μπορεί να το δει ο υπολογιστής μου; Κατέβασα drivers του άλλαξα καλώδια usb το δοκίμασα σε διαφορετικούς υπολογιστές και δεν το βλάπει κανείς, παρακαλώ ας με βοηθήσει κάποιος που γνωρίζει ευχαριστώ πολύ.

Οταν συνδεεις το κινητό με το pc στο κινητό σου λέει COnnected as Και μπορεις να διαλέξεις μεταξύ USB storage/MTP/PTP/charge only. Μήπως έχεις διαλέξει charge only?? Για προσωπικά σε όποιο pc και να το βάλω με ή χωρίς drivers δεν εχω αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα να δω τις μνήμες του τηλεφώνου. Για τσέκαρε το και πες μας.

 

Προσπαθώ να περάσω την 1.0.8 GPS fix με sp flash tools ακολουθώ τις οδηγίες αλλά δεν ξεκινά η διαδικασία μετά το πάτημα του download . Τι κάνω λάθος ;

Αφου εχεις σιγουρευτεί οτι οι Drivers έχουν εγκατασταθεί σωστά δοκίμασε να το κάνεις ως εξής: βγάλε μπαταρία, συνδεσε το τηλεφωνο στο pc και αφού πατήσεις download τότε βάλε την μπαταρία και δες αν ξεκινάει η διαδικασία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://img841.imageshack.us/img841/9759/59ya.png

Περίπου 3 ωρες οθόνη, με κάτι λιγότερο απο 50 τοις εκατό υπολοιπο μπσταριας και φουλ wifi..

 

Μα πώς το πέτυχες αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Αφου εχεις σιγουρευτεί οτι οι Drivers έχουν εγκατασταθεί σωστά δοκίμασε να το κάνεις ως εξής: βγάλε μπαταρία, συνδεσε το τηλεφωνο στο pc και αφού πατήσεις download τότε βάλε την μπαταρία και δες αν ξεκινάει η διαδικασία.

σε ποιους drivers αναφέρεσαι ;
Link to comment
Share on other sites

σε ποιους drivers αναφέρεσαι ;

 

Στους drivers που πρεπει να εγκαταστησεις αναλογα το λειτουργικο σου.

Στους οδηγους που κυκλοφορούν το αναφέρουν σαν βήμα και μάλιστα αν δεν εχουν περαστει σωστά το sp flash tool, αν θυμάμαι καλά, δεν βλέπει καν το τηλέφωνο. Έχεις ξαναφλασάρει το inew ή πρώτη φορά κάνεις την διαδικασία?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στους drivers που πρεπει να εγκαταστησεις αναλογα το λειτουργικο σου.

Στους οδηγους που κυκλοφορούν το αναφέρουν σαν βήμα και μάλιστα αν δεν εχουν περαστει σωστά το sp flash tool, αν θυμάμαι καλά, δεν βλέπει καν το τηλέφωνο. Έχεις ξαναφλασάρει το inew ή πρώτη φορά κάνεις την διαδικασία?

Πρώτη και είμαι στα χαμένα

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ξεπερασα τον εαυτο μου! Με sp flash tool χρειαζεται back up; Μολις εβαλα την 1.0.8 gps fix και το κινητο δεν εχει μεσα τιποτα. Μαλακια μου το ξερω αλλα μπορω να κανω τιποτα τωρα;
Link to comment
Share on other sites

Τώρα ότι έγινε έγινε... Δυστυχώς έχασες τα πάντα. Μόνο ότι υπάρχει στην sd δεν επηρεάζεται. Σίγουρα θα έχεις διαβάσει για ένα εργαλείο που λέγεται titanium backup, αν όχι βρες το και βάλτο για την επόμενη φορά. Ακόμα πριν κάνουμε οποιαδήποτε αλλαγή ρομ κρατάμε ένα backup μέσω του recovery που έχει το κινητό σε μια εξωτερική μνήμη (στην περίπτωση μας στην εξωτερική sd ) ώστε ότι και να συμβεί να μπορούμε να επαναφέρουμε το τηλέφωνο στην προηγούμενη κατάσταση που το είχαμε.

Δυστυχώς τώρα ξεκινάς από το μηδέν. Αλλά καμία φορά μαθαίνουμε με τον άσχημο τρόπο. Υπομονή κάνε τις δοκιμές σου και αφού στήσεις το κινητό όπως το θε; θα κάνεις ένα backup ώστε την επόμενη φορά να μην την ξαναπατησεις. Πέρνα και tsunami τώρα που από ότι φαίνεται είναι κορυφή αυτήν την στιγμή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τωρα αν εχω καποιο παλιο μπακ απ πως το βλέπω; Επισης επισης πως θα μπω recovery; (στις οδηγιες λεει οτι την εχει ηδη μεσα αλλα προσπαθησα να μπω ηταν κινεζικα). Τελος , το σημαντικοτερο η τσουναμι δεν μπαινει μεσω sp flash tools μονο recovery; Edited by D_ROSE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...