Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τηλεφωνο μπαινει σε recovery? Και να δεις λίγο αν όσο είναι συνδεδεμένο για φλασάρισμα (με το SP flash ανοιχτο) στη διαχείριση συσκευών δείχνει κάποια συσκευή με το κίτρινο θαυμαστικό; Να βεβαιωθούμε ότι δεν είναι θέμα του spf/windows πρώτα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας από ακόμα έναν inew V3 κάτοχο.

Θα βρίσκατε ενδιαφέρον κ χρήσιμο τελικά να γράψουμε σε πια rom έχουμε καταλήξει ότι μας αρέσει όπως κ το λινκ της ?

Αν και νέος κτήτορας αλλά αρκετά βασανισμένος με το root της συσκευής αυτή που κατέληξα εγώ κ έχει και το touch CWM ενσωματωμένο είναι αυτή. cxq_v3_inew_v1.0.8 + CWM και την βρήκα εδώ > http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-ROM-%E2%96%BA%E2%96%B2%E2%97%84iNew-V3-1-0-8-rooted-Pre-installed-CWM-%E2%96%BA%E2%96%B2%E2%97%84

 

Καταλαβαίνετε ότι πάντα θα υπάρχουν αμφιβολίες αν είναι η καλύτερη μιας κ δεν μπορούμε να τις δοκιμάσουμε όλες,εξου και αυτή η ιδέα της καταγραφής,που αν μας βρει σύμφωνους μπορεί να μπει και αυτή στην πρώτη σελίδα με τον αριθμό χρηστών ως "αξιολόγηση της".

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας από ακόμα έναν inew V3 κάτοχο.

Θα βρίσκατε ενδιαφέρον κ χρήσιμο τελικά να γράψουμε σε πια rom έχουμε καταλήξει ότι μας αρέσει όπως κ το λινκ της ?

Αν και νέος κτήτορας αλλά αρκετά βασανισμένος με το root της συσκευής αυτή που κατέληξα εγώ κ έχει και το touch CWM ενσωματωμένο είναι αυτή. cxq_v3_inew_v1.0.8 + CWM και την βρήκα εδώ > http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-ROM-%E2%96%BA%E2%96%B2%E2%97%84iNew-V3-1-0-8-rooted-Pre-installed-CWM-%E2%96%BA%E2%96%B2%E2%97%84

 

Καταλαβαίνετε ότι πάντα θα υπάρχουν αμφιβολίες αν είναι η καλύτερη μιας κ δεν μπορούμε να τις δοκιμάσουμε όλες,εξου και αυτή η ιδέα της καταγραφής,που αν μας βρει σύμφωνους μπορεί να μπει και αυτή στην πρώτη σελίδα με τον αριθμό χρηστών ως "αξιολόγηση της".

 

Έβαλα την 1,0,8 - Δουλεύει!!! Ίδωμεν για πόσο!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδες για δωστε λιγο τα φωτα σας... προσπαθω να απενεργοποιησω τους ηχους πληκτρολογιου κ δεν μπορω..γιατι? απενεργοποιω την επιλογη touch sounds αλλα δε γινεται τιποτα
Link to comment
Share on other sites

παιδες για δωστε λιγο τα φωτα σας... προσπαθω να απενεργοποιησω τους ηχους πληκτρολογιου κ δεν μπορω..γιατι? απενεργοποιω την επιλογη touch sounds αλλα δε γινεται τιποτα

 

Mήπως εννοείς αυτόν τον εξαιρετικά "διακριτικό" ήχο γραφομηχανής που κάνει όταν πληκτρολογείς;;; :p

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μια επιλογή στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου. Δοκίμασε "Γλώσσα και εισαγωγή", μετα πάτα το κουμπί παραμετροποίησης του πληκτρολογίου και θα βρεις επιλογή για να το κάνεις να πάψει για πάντα :D
Link to comment
Share on other sites

Ειναι μια επιλογή στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου. Δοκίμασε "Γλώσσα και εισαγωγή", μετα πάτα το κουμπί παραμετροποίησης του πληκτρολογίου και θα βρεις επιλογή για να το κάνεις να πάψει για πάντα :D

Σσσσσσσσσσσσσ επιτέλους ησυχία.. σε υπερ-ευχαριστώ φίλε μου :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας από ακόμα έναν inew V3 κάτοχο.

Θα βρίσκατε ενδιαφέρον κ χρήσιμο τελικά να γράψουμε σε πια rom έχουμε καταλήξει ότι μας αρέσει όπως κ το λινκ της ?

Αν και νέος κτήτορας αλλά αρκετά βασανισμένος με το root της συσκευής αυτή που κατέληξα εγώ κ έχει και το touch CWM ενσωματωμένο είναι αυτή. cxq_v3_inew_v1.0.8 + CWM και την βρήκα εδώ > http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-ROM-%E2%96%BA%E2%96%B2%E2%97%84iNew-V3-1-0-8-rooted-Pre-installed-CWM-%E2%96%BA%E2%96%B2%E2%97%84

 

Καταλαβαίνετε ότι πάντα θα υπάρχουν αμφιβολίες αν είναι η καλύτερη μιας κ δεν μπορούμε να τις δοκιμάσουμε όλες,εξου και αυτή η ιδέα της καταγραφής,που αν μας βρει σύμφωνους μπορεί να μπει και αυτή στην πρώτη σελίδα με τον αριθμό χρηστών ως "αξιολόγηση της".

 

Έβαλα την 1,0,8 - Δουλεύει!!! Ίδωμεν για πόσο!!!

 

Ωραία όποιος άλλος θέλει μπορεί να προσθέσει με πολλαπλή παράθεση ώστε να είναι συγκεντρωμένα κατά κάποιο τρόπο ..

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα και εγω το κινητακι προχτες αλλα οι φοτο που βγαζει μου φενονται οχι και τοσο καλες οπως επρεπε να ειναι ! εχει επιλογη απο 5 μεχρι 18 αλλα για 18 δεν ειναι καλες!πως μπορω να τσεκαρω αν οντως ειναι η καμερα οσο λεει ; δεν ειμαι και ειδικος αλλα δεν μου φενονται καλες!

 

Κοίτα τις ρυθμίσεις της κάμερας και επέλεξε ανάλυση (αν δεν κάνω λάθος αυτό είχα κάνει εγώ)

Αλλιώς δοκίμασε να βρεις καποια εξωτερική εφαρμογή τύπου Camera+ ή Camera2 ή camera ZoomFX ( η τελευταία έχει προεπιλογή 18Mpixel σε εμένα)

πάντως τις καλύτερες να ξέρεις θα τις δεις με φως... με το flash δεν ξέρω γιατί αλλά δε φαίνονται το ίδιο καλές..

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μια επιλογή στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου. Δοκίμασε "Γλώσσα και εισαγωγή", μετα πάτα το κουμπί παραμετροποίησης του πληκτρολογίου και θα βρεις επιλογή για να το κάνεις να πάψει για πάντα :D

Φιλε, εισαι αρχηγος!

Εψαχνα παρα πολυ καιρο τη ρυθμιση αυτη αλλα τζιφος.

 

Μαλιστα ειχα ρωτησει και στο νημα αλλα δεν ειχα παρει απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία όποιος άλλος θέλει μπορεί να προσθέσει με πολλαπλή παράθεση ώστε να είναι συγκεντρωμένα κατά κάποιο τρόπο ..

 

Άκυρο!!!! ξανά κόλλησε!!!!

 

Και ξαναλέω μήπως είναι θέμα HArdware???

Link to comment
Share on other sites

Που σου κολλάει δηλαδή ?

 

π.χ το πρωί κάνω κλήση και είναι όλα οκ, μετα από 15 min πάω να ξανακάνω κλήση και δεν ανοίγει καν!!!! Βγάζω μπαταρία την επανατοποθετώ και δύστυχος δεν ανοίγει!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι! - 86% η μπαταρία!

 

Εγώ την έχω σκίσει με το gravity μέρες τώρα κ παρ'ολα αυτά παραμένει βράχος..

Τείνω να καταλήξω ότι οι Κινέζοι κάτι έχουν κάνει με το hardware αν φανταστείς ότι εμένα ήρθε με 1.0.8 κ 3.4.5 κερνελ,από το Panda.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω σκίσει με το gravity μέρες τώρα κ παρ'ολα αυτά παραμένει βράχος..

Τείνω να καταλήξω ότι οι Κινέζοι κάτι έχουν κάνει με το hardware αν φανταστείς ότι εμένα ήρθε με 1.0.8 κ 3.4.5 κερνελ,από το Panda.

 

Το έχω 4 μήνες!

 

Πριν από 2 εβδομάδες έβγαλε το πρόβλημα (δεν μου έπεσε ποτέ), η έκδοση που φορούσε όταν το πήρα ήταν η 1,0,4!

 

κάποιος μου είπε ότι ίσως φταίει ο proximity sensor!!!

Link to comment
Share on other sites

π.χ το πρωί κάνω κλήση και είναι όλα οκ, μετα από 15 min πάω να ξανακάνω κλήση και δεν ανοίγει καν!!!! Βγάζω μπαταρία την επανατοποθετώ και δύστυχος δεν ανοίγει!!!

 

ρε μπας και έχει πρόβλημα η μπαταρία ή μήπως δεν ακουμπάει καλά στις επαφές?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

απ'οτι εχω καταλαβει για προβλημα hardware μου κάνει.. άρα στείλτο πίσω αν ειναι μέσα στην εγγύηση.. (σορρυ δεν εχω παρακολουθησει τη συζητηση απ'την αρχή )
Link to comment
Share on other sites

Update για την μπαταρία του thl

 

ΜΑΚΡΙΑ

 

Σήμερα βάζοντας gps σε αμάξι με full aircondition και μέρος στο ταμπλο που δεν το χτύπαγε ήλιος

Μου έβγαζε συνεχώς μηνύματα "απομακρύνετε άμεσα την μπαταρία. υπερθέρμανση"

Και η "πλακα" ηταν οτι χρειαζόμουν οπωσδήποτε το gps οπότε το επερνα με το ενα χερι και το εβαζα στους αεραγωγούς που έβγαινε παγωμένος αέρας μην μου κάνει κανα μπαμ! με το που το ξαναβαζα στην θέση του πάλι μηνύματα για βγάλω άμεσα την μπαταρία.

Τραγικό απλά

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

στειλτο και μην βασανιζεσαι... σε καλυπτει η εγγυηση

 

Μου φαίνεται ότι θα παρατήσω τον Γκοτζίλα και θα πάρω κάνα LGακι!!!

 

Μου έχει σπάσει τα νεύρα η όλη φάση!!!

 

Μου ζητάνε 1002 ******** από το C. Service της INEW + έξοδα αποστολής - παραλαβής + 1,5 μήνα πάνε - έλα η συσκευή!!!

 

Άστα να πάνε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρεα!

Μετα απο 2μιση χρονια συντροφιας, με το neo V, επεσε στα χερια μου το πανεμορφο v3!

Αν και το παρηγγειλα ρουταρισμενο, μαλλον ξεχασαν να το κανουν.

Παλευω να το ρουταρω απο μονος μου, με βαση τις πολυτιμες οδηγιες σας, αλλα δεν τα καταφερα..

Εχω την version 1.1.1

Δοκιμασα framaroot (διαφορες version),suame, vroot, χωρις αποτελεσμα.

Εχω ενεργοποιησει usb debugging κλπ.

Σε καποιες απ τις περιπτωσεις, μου εμφανιζουν μηνυμα τα windows, σαν να μην εχουν δει σωστα την συσκευη.

Καποιο προβλημα με την εγκατασταση MT65xx Android Drivers.

Κατευασα διαφορα αρχειακια που βρηκα στο νετ, χωρις αποτελεσμα.

Μηπως εχει βρει κανεις καποια αλλη λυση? Οποιαδηποτε απαντηση θα με βοηθουσε πολυ!

 

edit: εχω windows7 32bit!

Edited by Mparkoulis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρεα!

Μετα απο 2μιση χρονια συντροφιας, με το neo V, επεσε στα χερια μου το πανεμορφο v3!

Αν και το παρηγγειλα ρουταρισμενο, μαλλον ξεχασαν να το κανουν.

Παλευω να το ρουταρω απο μονος μου, με βαση τις πολυτιμες οδηγιες σας, αλλα δεν τα καταφερα..

Εχω την version 1.1.1

Δοκιμασα framaroot (διαφορες version),suame, vroot, χωρις αποτελεσμα.

Εχω ενεργοποιησει usb debugging κλπ.

Σε καποιες απ τις περιπτωσεις, μου εμφανιζουν μηνυμα τα windows, σαν να μην εχουν δει σωστα την συσκευη.

Καποιο προβλημα με την εγκατασταση MT65xx Android Drivers.

Κατευασα διαφορα αρχειακια που βρηκα στο νετ, χωρις αποτελεσμα.

Μηπως εχει βρει κανεις καποια αλλη λυση? Οποιαδηποτε απαντηση θα με βοηθουσε πολυ!

 

edit: εχω windows7 32bit!

Δοκίμασε τις άλλες θύρες του pc σου η μετά και κάποιο άλλο pc. Πιθανότατα είναι θέμα driver τους οποίους θα πρέπει να απεγκαστησεις από το pc ώστε να περαστούν ξανά.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...