Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μια παρακληση..Αν μπορει καποιος ας κανει ενα κοπο και ας ανεβασει βημα βημα πως το κανουμε για εμας τους ασχετους.Καθως και το zip που ειπε πιο πανω ο φιλος για να μας λυσει τα χερια!

 

Σας ευχαριστω...

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

βλέπω εδω οτι έφτιαξαν το zip.

όπως επίσης βλέπω πολλούς με προβλήματα black screen σε παλιότερες εκδόσεις του inew v3 :(:(:( και εγώ από τα πρώτα έχω.......

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ λογικά είναι διορθωμένη η έκδοση. Δεν την έχω εγκαταστήσει ακόμα για να έχω γνώμη.

http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-ROM-Maybe-Android-4-4-kitkat-fot-iNEW-v3?pid=28548#pid28548

 

EDIT:

http://www.needrom.com/mobile/inew-v3-kk-twrp-2-7-0-0/

Όλα οκ, no black screen ευτυχώς, σε λιγο θα post και printscreens. Εγκαθιστώ προγράμματα τωρα. :P

Προσοχή, χάνει τα IMEI. ;)

Edited by kokofli
Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με αυτό

 

Παλιές εκδόσεις lcd

NT35512

OTM1283A

NT35590

HX8394a

otm9608a

 

 

καινούριες εκδόσεις lcd (στις οποίες δουλεύει η KK)

otm9608a

HX8394a

 

εγώ σύμφωνα με το mtkdroidtools έχω LCD Driver IC : 1-nt35512_HD_dsi_vdo_truly αρα πάπαλα... να μην μπoύμε στην διαδικασία έτσι?

 

BTW ρε παίδες όσοι την περάσατε πείτε 2-3 βήματα που ακολουθήσατε και την περάσατε

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

BTW ρε παίδες όσοι την περάσατε πείτε 2-3 βήματα που ακολουθήσατε και την περάσατε

1) Κατέβασα την iNew_V3_TWRP_SPFlash από http://www.needrom.com/mobile/inew-v3-kk-twrp-2-7-0-0/

2) Unzip , έκανα backup IMEI με τον θείο, έβγαλα μπαταρία, κάρτες SIM και SD.

3) Με το SP_Flash_Tool_v5.1343.01 βρήκα το MT6582_Android_scatter.txt και όπως λέει και ο ίδιος επέλεξα Full Format & Download option.

4) Όταν τελείωσε μου εμφάνισε το logo iNew για 2 λεπτά και μετά μπήκε άνοιξε κανονικά.

5) Install τον θείο ξανά, restore IMEI και όλα οκ.

 

εχει δοκιμασει κανεις το gps στην kitkat?

εμενα δεν μου κλειδωνει παντως

Ούτε εμένα. Βρίσκει 15 δορυφόρους σε 2 δεύτερα, αλλά δεν τους κλειδώνει ποτέ. Το ψαχνω...

Edited by kokofli
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εχω ενα inew v3 απο τον φλεβαρη και μετα απο 6 μηνες <σχεσης παθους> μου εβγαλε προβλημα στην οθονη.αρχικα ξεκινησε να ξεκολλαει το μαυρο glass απο το περιβλημα και να μου κανει στιγμιαια σβησιματα.

επειδη δεν υπαρχει καποια τεχνικη υποστηριξη εδω κοντα για το συγκεκριμενο μοντελο θεωρησα σωστο:ninja: να προσπαθησω να το φτιαξω μονος μου τοποθετωντας στιγμιαια κολλα μεταξυ οθονης και πλαισιου.

τελικα το εκανα πολυ χειροτερα καθως πλεον δεν ανοιγει καν η οθονη ενω ακουγεται κανονικα ο ηχος εισοδου και επιπλεον στην οθονη εχει εμφανιστει μια μικρη μαυριλα στην ακρη και μια ευθεια γραμμη.

το μονο σιγουρο ειναι οτι χρειαζεται αντικατασταση η οθονη.

επικοινωνησα με e mail με το minideal γιατι λενε οτι το κινητο καλυπτεται απο 1 χρονο εγγυηση.

εχω ελπιδες να το δεχτουν και να το επιδιορθωσουν στα πλαισια της εγγυησης?

με ενα search στο ebay ειδα οτι η οθονη στοιχιζει 52 ευρω.μπορει καποιος ασχετος να την αλλαξει ή χρειαζεται να παει κινα?

σ΄αυτην την περιπτωση κρινεται ασυμφορο οικονομικα και μαλλον παει για πεταμα ο κινεζος.

Link to comment
Share on other sites

Εχω 1η φουρνιας ν3. Μόλις επιστρεψω θα την δοκιμάσω. Ας απαντήσει κάποιος που την δοκιμασε σχετικά με μπαταρια, τζιπιες, διαθεσιμη μνημη

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση στους "παλιούς" ;-)

1) Πώς κάνουμε back up με Mobile Uncle Tools?

2) Πώς μπορώ να βάλω συντόμευση για τον ήχο στην επιφάνεια εργασίας?

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η 111 νομίζω, ειναι πολυ καλυτερη...

Πέρασα την modded εκδοση απο νιντρομ, αυτην που πρωτα βαζεις την 106 (νομιζω) και μετα την 111. Αξίζει να πω οτι το φλασαρισμα έγινε με ξετσεκαρισμενο τον preloader και ότι μου εγκατέστησε twrp αντι για cwm, το οποίο είναι πολυ ανώτερο, με περισσότερες δυνατότητες απο το καρλιβ...

Η 111 ειναι ρουταρισμενη, εχει ελαφρύ αποτύπωμα μνήμης και τσουλαει απίθανα....

Η τσουναμι έχει αρκετές βελτιωτικες μηχανές, που δεν είναι και η συμπάθεια μου. Στην 111 εγκατέστησα την viper4android η οποία τα σπαει!

Συνολικά εχω 256 εφαρμογές που τρέχουν άψογα!

 

Τι είναι η viper4android που λες, γιατί στο playstore έχει περιγραφή στα κινέζικα?

Εδώ κι ένα μήνα που έχω το κινητό με την 1.1.1 δεν έχω κάποιο πρόβλημα, εκτός της διάρκειας της μπαταρίας, που ίσως και με άλλη ρομ να ήταν χειρότερα, απ'ότι διαβάζω εδώ.

Τελικά μάλλον καλά έκανα και δε βιάστηκα να βάλω την τσουνάμι, όπως με συμβούλεψες jpower73.

Το GPS με χρήση προγράμματος δεν έχω δοκιμάσει,γιατί δεν έχω εγκαταστήσει κανένα ακόμη. Όποιος μπορεί ας δώσει κανένα λινκ, έστω και με π.μ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει...Αγόρασα πριν 4 μήνες το ΙΝΕW v3 από το to2c.com αλλά εδώ και μια εβδομάδα μου παρουσίαζε πρόβλημα καθώς έκλεινε μόνο του και για να ανοίξει έπρεπε να βγάλω την μπαταρία και να την ξαναβάλω...Τελικά από προχθές έχει κλείσει και δεν ανοίγει με τίποτα...έστειλα mail και στην inewmobile και το to2c και μου είπαν κάτι για firmware update από το inewmobile ενώ από το to2c ακόμα δεν έβγαλα άκρη.Έχω μείνει με το κινητό στο χέρι και δεν κάνει τίποτα ούτε ανοίγει ούτε μπορώ να το συνδέσω με το λάπτοπ να πάρω αρχεία... Όποιος μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμούσα....
#never settle down
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην οσο σφορα το Gps..Εχω την 1.0.8 και αφου περασα απο το μαρκετ το προγραμμα gps fix και εβαλα και αυτα που ειναι στις πιο πισω σελιδες μεσα στο αρχειο gps.conf ..κανει 10-20 δευτερα να λοκαρει αλλα δεν το χανει μετα με τιποτα και δουλευει κανονικα με το copilot Που εχω...Το wifi αψογο...η μπαταρια 1 μερα γεματη...Οποτε για μενα μενω εδω σε αυτην την ρομ.

 

Τωρα με ενδιαφερει αγορα και δευτερου στα 110 ευρω αν θελει καποιος αλλα με την 1.0.8 μεσα μαμα...

 

Ευχαριστω

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Το τηλ δεν φορτίζει. Έχω βάλει 3 διαφορετικούς φορτιστές και σε όλους φορτίζει οπότε γουστάρει. Δοκίμασα και 2η μπαταρία, τα ίδια. Δοκίμασα να καλιμπραρω την μπαταρία και μόλις κλείσει, φορτίζει. Όταν το ανοίξω (δεν περιμένω να πάει 100%) σταματάει την φόρτιση. Ξέρει κανείς κάτι; πιο πολύ για software πρόβλημα μου κάνει παρά για κάτι άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Κανε μια επαναφορα εργοστασιακων..

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

:!:

Παιδιά δώστε τα φώτα σας γιατί έχω πελαγώσει....όπως είπα 2 μέρες το κινητό κλειστό δεν άνοιγε τελικά πήρε μπρος και μου έβγαλε κάτι ένα εικονίδιο που έλεγε καμία εντολή και έγραφε Android system recovery....μετά από λίγο μου εμφάνισε factory settings και έπειτα κάτι κινέζικα....[ATTACH]48000[/ATTACH] πάτησα ένα στην τύχη που είχε δίπλα ΜΜC και αργότερα άνοιξε κανονικά πήρα κάτι αρχεία και έκλεισε....Τώρα πάλι δεν ανοίγει...η έκδοσή μου είναι η inew_v3e_v1.0.1

Θέλω οδηγίες για να βάλω άλλη...ή κάποιον από Θεσσαλονίκη να με βοηθήσει

#never settle down
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Το τηλ δεν φορτίζει. Έχω βάλει 3 διαφορετικούς φορτιστές και σε όλους φορτίζει οπότε γουστάρει. Δοκίμασα και 2η μπαταρία, τα ίδια. Δοκίμασα να καλιμπραρω την μπαταρία και μόλις κλείσει, φορτίζει. Όταν το ανοίξω (δεν περιμένω να πάει 100%) σταματάει την φόρτιση. Ξέρει κανείς κάτι; πιο πολύ για software πρόβλημα μου κάνει παρά για κάτι άλλο.

 

Νομίζω πως είναι οκ Τώρα. Η μόνη εξήγηση Τελικά είναι πως πρέπει να πήρε κάνα κόκκο άμμου μέσα στην υποδοχή

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
:!:

Παιδιά δώστε τα φώτα σας γιατί έχω πελαγώσει....όπως είπα 2 μέρες το κινητό κλειστό δεν άνοιγε τελικά πήρε μπρος και μου έβγαλε κάτι ένα εικονίδιο που έλεγε καμία εντολή και έγραφε Android system recovery....μετά από λίγο μου εμφάνισε factory settings και έπειτα κάτι κινέζικα....[ATTACH]48000[/ATTACH] πάτησα ένα στην τύχη που είχε δίπλα ΜΜC και αργότερα άνοιξε κανονικά πήρα κάτι αρχεία και έκλεισε....Τώρα πάλι δεν ανοίγει...η έκδοσή μου είναι η inew_v3e_v1.0.1

Θέλω οδηγίες για να βάλω άλλη...ή κάποιον από Θεσσαλονίκη να με βοηθήσει

 

Ρίξε μια ματιά στους οδηγούς που βρίσκονται συγκεντρωμένοι στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με τις ώρες κάθεται και δεν λοκάρει ποτέ η 4.4.2 ( cxq_inew_v3w_v1.0.10)

http://i.imgur.com/7edwWCq.png

No Enable EPO at Engineer Mode. Δεν θα βρει ποτέ δορυφόρους η 4.4.2... :mad::mad::mad:

Αντίστοιχα η 4.2.2 ήταν έτσι:

http://www.gizmochina.com/wp-content/uploads/2014/06/enableepo1.png

Edited by kokofli
Update
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να βοηθήσει κανείς για το πώς μπορώ να βάλω συντόμευση για τη ρύθμιση του ήχου στην επιφάνεια εργασίας?
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στους οδηγούς που βρίσκονται συγκεντρωμένοι στο πρώτο post.

 

Δοκίμασα αλλά δεν προχωράει το ποσοστό...

Edited by Helpmagkes
#never settle down
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω ακομη με την 1.01 (τα πρωτα).

Για να βαλω την 1.11 που λετε οτι ειναι καλη ποιον οδηγο ακολουθαω?

Στην αρχική σελίδα του θέματος.Αν δεν έχεις πρόβλημα όμως θα σε συμβουλευα μην το κανείς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασα αλλά δεν προχωράει το ποσοστό...

Δες την διαδικασία από την αρχή μήπως σου ξεφεύγει κάτι.Δες και σχετικά βίντεο στο YouTube

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τις ώρες κάθεται και δεν λοκάρει ποτέ η 4.4.2 ( cxq_inew_v3w_v1.0.10)

http://i.imgur.com/7edwWCq.png

No Enable EPO at Engineer Mode. Δεν θα βρει ποτέ δορυφόρους η 4.4.2... :mad::mad::mad:

Αντίστοιχα η 4.2.2 ήταν έτσι:

http://www.gizmochina.com/wp-content/uploads/2014/06/enableepo1.png

Πρέπει να υπάρχει πρόβλημα με την ρομ όσο αφορά το GPS λογικά θα βγει κάποιο fix

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να υπάρχει πρόβλημα με την ρομ όσο αφορά το GPS λογικά θα βγει κάποιο fix

Ή έκανα κάτι λάθος εγώ κατά την διάρκεια της εγκατάστασης και δεν την περασα σωστά.

Πάντως , μάλλον έχεις δίκιο. Παρόλο που είναι πολύ πιο γρήγορη, πολύ καλύτερη διαχείρηση της μπαταριάς κτλ κτλ, ( ειδα διαφορά της τάξης του +30% με την ίδια χρήση ) έχει κάποια χαζα κολλήματα, σαν αυτό του GPS.

Αναμονή για την Official.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ξανα λεω οτι εαν θελει κανεις να πουλησει το κινητο του γυρω στα 110 ευρω ας μου στειλει ενα μυνημα!Ευχαριστω (φυσικα να ειναι αριστο)

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω για διαφορές στην αυτονομία προς το καλύτερο με την 1.1.1, αυτή τη στιγμή είμαι με την 1.04 και το gsam αναφέρει 1 μερα και 4 ωρες average per complete charge και screen on 2ωρες και 50 λεπτα.... (Σημείωση η μέτρησεις είναι απο 25 μαρτιού μέχρι σημερα , οπότε μιλάμε για έγκυρα νούμερα )

 

Δεν νομίζω ότι άλλαξε κατι στη αυτονομία ...

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω για διαφορές στην αυτονομία προς το καλύτερο με την 1.1.1, αυτή τη στιγμή είμαι με την 1.04 και το gsam αναφέρει 1 μερα και 4 ωρες average per complete charge και screen on 2ωρες και 50 λεπτα.... (Σημείωση η μέτρησεις είναι απο 25 μαρτιού μέχρι σημερα , οπότε μιλάμε για έγκυρα νούμερα )

 

Δεν νομίζω ότι άλλαξε κατι στη αυτονομία ...

 

Εχω γραψει πολλες φορες οτι για τον καθε εναν ξεχωριστα το κινητο τελει αλλης χρησης.Αν καποιος το εχει και το δουλευει με 3g ιντερνετ και βιντεο λογικο (οχι μονο αυτο το κινητο) αλλα και ολα δεν αντεχουν...οπως ακομα αν τρεχουν πολλα προγραμματα απο πισω...

Εμενα ας πουμε η μπαταρια με λογικη χρηση (3g-wifi-video)αλλα και μπλαμπλα μου κραταει 1 μερα γεματη με την 1.0.8.Αν δεν μπω στο 3g μπορω να πω οτι αγγιζει την μιαμιση μερα.

Ολα λοιπον οσο αφορα την μπαταρια εχουν να κανουν με την χρηση - προγραμματα - λειτουργια του κινητου.

 

Ενα αλλο θεμα που δεν μπορω να καταλαβω ειναι αυτο το 4ωρο που λετε οτι θελει η μπαταρια για να φορτησει....Απο αδειο εμενα κανει μια ωρα και κατι ψιλα.....

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...