Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά δηλαδή να μην πάω για το 5άρι? Το g2 ειναι καλύτερη επιλογή? Είχα κλείσει για το nexus 5 κ με αυτά που μου λέτε πάλι δε ξέρω.. Edited by dimcreed
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το nexus είναι καλύτερο αν σε ενδιαφέρει το φλασάρισμα, το tweaking, τα γρήγορα updates και έχει "καθαρό android". To G2 υπερέχει σε hardware σε σχέση με το Ν5 (εκτός από το wireless charging), κυρίως σε μπαταρία. Όσο για ποιότητα κατασκευής, έχουν την ίδια. Ο φίλος παραπάνω μάλλον άτυχος ήταν.
Link to comment
Share on other sites

Μας καλύπτει η εγγύηση. Απλά δεν υπάρχει ανταλλακτικό δηλαδή διαθέσιμη πλακέτα και αρνείται να μας δώσει άλλη συσκευή επειδή είναι Ευρωπαικό το κινητό. Ο φίλος μου παιδεύεται απο 20 Ιουλίου!

 

Πήγες κατευθείαν στην LG και όχι στο μαγαζί που το αγόρασες;

Link to comment
Share on other sites

φημες λενε οτι τον Οκτωβριο βγαινει το Nexus X (το επομενο Nexus δηλαδη) απο την Motorola

φημολογουμενα χαρακτηριστικα:

 

Google Nexus X (Motorola XT1100)

Οθόνη 5.9” QHD (2560 x 1440)

Επεξεργαστής quad-core Qualcomm Snapdragon 805 2.7GHz

Μνήμη RAM 3GB

Κάμερα 13MP με σύστημα O.I.S.+

Εμπρόσθια κάμερα 2.1MP

WiFi 802.11ac, Bluetooth 4.0, NFC, GPS/GLONASS, IR, 4G LTE

Λειτουργικό σύστημα Android 5.0 L

 

 

Η τελευταια ράδιοαρβύλα λέει για 5.2" οθόνη

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν κανει αντικατασταση συσκευης?τι λενε τοτε το ιδιο ειναι απο οπου και να το παρεις αρκει να ειναι ΕU!!!

thanks για την πληροφορια

απαραδεκτο βεβαια να μην εχει και πλακετα να σας αλλαξει.μηπως το κανει επιτηδες?

 

Απαράδεκτη άσε φίλε...

Πήγες κατευθείαν στην LG και όχι στο μαγαζί που το αγόρασες;

 

Πήγα στην LG. Θα μου γυρίσουν το κινητό και θα το στείλω στο Birdphone. Οχι πως θα γίνει κάτι διαφορετικό αλλα anyway!

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Πάω άυριο να πάρω το κινητό από σκρουτζομάγαζα του κέντρου, υπάρχουν σειρές που πρέπει να αποφύγω σαν το διάολο; Δεν μου αρέσουν οι ιστορίες τρόμου που διαβάζω στις τελευταίες σελίδες..είναι και βράδυ :blink:
Link to comment
Share on other sites

Πάω άυριο να πάρω το κινητό από σκρουτζομάγαζα του κέντρου, υπάρχουν σειρές που πρέπει να αποφύγω σαν το διάολο; Δεν μου αρέσουν οι ιστορίες τρόμου που διαβάζω στις τελευταίες σελίδες..είναι και βράδυ :blink:

να παρεις απο το επισημο καναλι και ασε τα κεντρα εαν δεν θες να εισαι μερος των ιστοριων

δεν σε φτανει που τις διαβαζεις ΜΟΝΟ?

γκαζετακια ειναι και χαλανε

χθες το ειχε για λιγο το public στα 349€ εαν θυμαμαι καλα δεν το προλαβα ουτε απο εκει:(:mad:

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Πάω άυριο να πάρω το κινητό από σκρουτζομάγαζα του κέντρου, υπάρχουν σειρές που πρέπει να αποφύγω σαν το διάολο; Δεν μου αρέσουν οι ιστορίες τρόμου που διαβάζω στις τελευταίες σελίδες..είναι και βράδυ :blink:

Για μενα πάρτο από όπου βρείς φτηνότερα, απλά κοίταξε η παρτίδα να είναι πρόσφατη δλδ 407 ή 408. Τα γαλλικά να ξέρεις οτι έχουν μέσα και hands free. Τώρα για ιστορίες δεν ξέρω να σου πω, το δικό μου το έχω από αρχές Γενάρη, φλασάρω κάθε βδομάδα και μέχρι τώρα δεν έχει πάθει τίποτα...

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Plaisio άφαντο το κινητό εδώ και μέρες...

 

Κάπου διάβασα ότι για την άσπρη έκδοση (16) δεν παίζει εγγύηση στην Ελλάδα (παρ'ότι όλα τα αμγαζιά λένε ακριβώς το αντίθετο). Ισχύει; Να κοιτάξω να πάρω μόνο το μαύρο; Η πορτοκαλί;;

Link to comment
Share on other sites

επιτελους!!!!

ερχεται απο πλαισιο την δευτερα:yahoo::dance:

 

Σε τι τιμή σου είπαν?

Link to comment
Share on other sites

Moυ επεσε σε νερο η κινηταρα μολις 2 μερες μετα που το ειχα παρει. :cry:

Το εχω σε ρυζι, αλλα δεν βλεπω να γινεται τιποτα, το κινητο ειναι νεκρο.

 

Εχει τυχει σε καναν αλλο;

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που έπεσε μέσα σε νερό καλό θα ήταν να μην γίνει προσπάθεια να ανοίξει. 1-2 μέρες θα βοηθούσε να μείνει σβηστό να στεγνώσει. Εμένα μου είχε πέσει ένα παλιό σχετικά Nokia σε θαλασσινό νερό. Μετά έβγαλα τα πάντα από μέσα, (κάρτες, μπαταρία) και μιας και το είχα ξεγράψει αφού δεν άναβε πλέον το έβαλα κάτω από τη βρύση και το έπλενα επί 2 λεπτά να φύγει το αλάτι. Το άφησα 2 μέρες να στεγνώσει καλά, και έπειτα πήρα ένα σεσουάρ και το φύσαγα μπας και έχει μείνει τίποτα. Στο τέλος άνοιξε και 2 χρόνια μετά δουλεύει ακόμη, με ένα πολύ μικρό κουσούρι στο ακουστικό μόνο όταν η ένταση είναι στο φουλ. Για το nexus θα δοκίμαζα να βγάλω το πίσω κάλυμμα που από ότι έχω δει δεν είναι πολύ ζόρι να αφαιρεθεί.
Link to comment
Share on other sites

Χλωμό το βλέπω με το ρύζι. Και να κάνει δουλειά, στο συγκεκριμένο τηλέφωνο που δεν ανοίγει δεν πιστεύω να έχει αποτέλεσμα.
Link to comment
Share on other sites

Χλωμό το βλέπω με το ρύζι. Και να κάνει δουλειά, στο συγκεκριμένο τηλέφωνο που δεν ανοίγει δεν πιστεύω να έχει αποτέλεσμα.

 

H πλακα ειναι οτι δεν εκανε και μπανιο με το νερο, απλα χυθηκε λιγο πανω στην οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν καταλαβαίνω γιατι όχι απο σκρουτζομαγαζο και καλύτερα απο μαγαζι γνωστό;;; η LG δεν τα φτιάχνει και τα δυο;;

 

λαθος το καταλαβαινεις η εγγυηση ειναι το θεμα

αμα δεν σε πειραζει παρε το φθηνοτερο

Link to comment
Share on other sites

H πλακα ειναι οτι δεν εκανε και μπανιο με το νερο, απλα χυθηκε λιγο πανω στην οθονη.

 

Πριν κανα δίμηνο έπαθα κάτι παρόμοιο. Χύθηκε ένα ποτήρι νερό και μια μικρή ποσότητα έπεσε στο nexus. Το κινητό λειτουργούσε αλλά δεν μπορούσα να ακούσω και να με ακούσουν. Τελικά μετά απο μερικές ώρες στο ρύζι όλα έφτιαξαν. Σε σχέση πάντως με Samsung των σειρών Galaxy και Note που έτυχε να περάσουν απο τα χέρια μου, το Nexus μου φάνηκε αρκετά πιο ευαίσθητο στο συγκεκριμένο θέμα.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...