Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ART που εχουμε στην Κιτ Κατ δεν ειναι στο τελικο της σταδιο, γι αυτο σου δινει την επιλογη να επιλεξεις.

Αλλιως θα δουλεψει στην L και αλλιως στην Κιτ Κατ. Διαφορα θα δεις παντως ακομα και στην ΚιτΚατ.

To μονο κακο ειναι οτι σου διπλασιαζει -τριπλασιαζει το μεγεθος των εφαρμογων.

Πχ youtube στο store 10mb στο κινητο 35 , soundcloud 12 στο κινητο 31 , τον mx player στα 10 στο κινητο 31 , cm browser 1,7 στο κινητο 8 , shazam 9 στο κινητο 27.

 

Αλλα κλαιν, το κινητο ειναι μια χαρα και πεταει.

Πεταει το nexus ? Πεταει! :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οπότε...σαν να έχω δίκαιο! Αναμονή για την L....

 

Το ότι θα σου τριπλασιάσει τον χώρο δεν πρέπει να σε κάνει να αναμένεις. Το μόνο θέμα με art είναι ότι κάποιες εφαρμογές δεν παίζουν σε αυτό. Εγώ ως τώρα δεν έχω βρει κάποια που να υπάρχει ασυμβατότητα.

 

Τώρα από ταχυτητα γρήγορο ήταν και με dalvik.

Link to comment
Share on other sites

Αδικο εχεις αλλα οτι μπορει κανει ο καθενας! :p

 

Ευτυχώς που με επιβεβαιώνουν 2 χρήστες έως τώρα ότι το ART δεν είναι φτιαγμένο για το Kit Kat...!

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που με επιβεβαιώνουν 2 χρήστες έως τώρα ότι το ART δεν είναι φτιαγμένο για το Kit Kat...!

 

Λάθος....

 

Ορισμένες εφαρμογές του playstore δεν είναι φτιαγμένες να δουλεύουν με art. Όπως υπάρχουν και εφαρμογές που δεν είναι συμβατές με παλαιότερες εφαρμογές android.

 

Επίσης το art νομίζω ότι προσέφερε καλύτερη αυτονομία. Συνεπώς από την στιγμή που δεν "χάνω" σε κάτι εγώ το ενεργοποίησα...

 

Τώρα όποιος δεν θέλει να το βάλει, περιμένει με τον ερχομό της L.

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με art εδώ και πολλους μηνες.. Και έχω παρατηρήσει και βελτίωση στην αυτονομία..

 

Εγώ με dalvik και με χρήση wifi μόνο βλέπω 4:30 ώρες οθόνη. Με τη 4.4.2 είχα πιάσει 5 ώρες σχεδόν.

Με χρήση 3g 3:15 αντε 3:30 βαριά.

Με art πόση διαφορά έχει;

Είδα κάτι review στο YouTube art vs dalvik και δεν είδα καμιά διαφορά στο άνοιγμα εφαρμογών, ίσα ίσα μικρή διαφορά υπέρ για το dalvik.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δεν το δινουν ως επιλογη. Υπαρχει σε ειδικο μενου επιλογων προγραμματιστη κι οχι για την πλειοψηφια των χρηστων. Το συγκεκριμενο μενου εμφανιζεται μετα απο καποια διαδικασια που κανει ο χρηστης...

Επειδή υπάρχει στο developer's menu δεν υπάρχει σαν επιλογή?

Σοβαρά τώρα?

 

Το να μην θέλεις να το χρησιμοποιήσεις είναι δικαίωμα σου σαν χρήστης, όμως μην λες πράγματα που δεν υφίσταται αν δεν γνωρίζεις. Φυσικά υπάρχει σαν επιλογή (έστω κ περιορισμένη) κ αν δεν δούλευε ή υπήρχε κίνδυνος, δεν θα το περιλάμβανε η Google.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή υπάρχει στο developer's menu δεν υπάρχει σαν επιλογή?

Σοβαρά τώρα?

 

Το να μην θέλεις να το χρησιμοποιήσεις είναι δικαίωμα σου σαν χρήστης, όμως μην λες πράγματα που δεν υφίσταται αν δεν γνωρίζεις. Φυσικά υπάρχει σαν επιλογή (έστω κ περιορισμένη) κ αν δεν δούλευε ή υπήρχε κίνδυνος, δεν θα το περιλάμβανε η Google.

 

Ακριβως. Δεν υπαρχει ως επιλογη στο μενου. Αποτελει επιλογη μονο προγραμματιστων και οχι χρηστων. Επειδη γνωριζεις πως να μπεις στο κρυφο μενου προγραμματιστων δε σημαινει οτι εισαι και προγραμματιστης...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως. Δεν υπαρχει ως επιλογη στο μενου. Αποτελει επιλογη μονο προγραμματιστων και οχι χρηστων. Επειδη γνωριζεις πως να μπεις στο κρυφο μενου προγραμματιστων δε σημαινει οτι εισαι και προγραμματιστης...

 

Και το debugging είναι στα developer options, τι σημαίνει οτι δεν μπορώ να κάνω debugging στη συσκευή μου επειδή δεν είμαι developer? Το ART δουλεύει μια χαρά, το να μην θες να το χρησιμοποιήσεις παρόλαυτά είναι δικαίωμα σου.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και το debugging είναι στα developer options, τι σημαίνει οτι δεν μπορώ να κάνω debugging στη συσκευή μου επειδή δεν είμαι developer? Το ART δουλεύει μια χαρά, το να μην θες να το χρησιμοποιήσεις παρόλαυτά είναι δικαίωμα σου.

 

Δεν ειπα οτι δεν μπορεις να κανεις ο,τι θες, απλα ολες αυτες οι "κρυφες" επιλογες ενεχουν καποιους κινδυνους για τη λειτουργικοτητα του τηλεφωνου. Αυτο. Τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Art και dalvik... Το art στην kit kat είναι σε πειραματικό στάδιο. Στην l είναι προεπιλογή. Οπότε λογικό είναι να έχει bugs και να μην υποστηριζεται από πολλές εφαρμογές. Με το official release της l βλέπουμε... Όσον αφορά την μπαταρία μάλλον πολλοί ξεχνάτε το project Volta... Έως 40%αν θυμάμαι περισσότερη μπαταρία. Οπότε πιστεύω και με άλλον κερνελ ή ακόμα και stock έχουμε ακόμα πράγματα να δούμε από το Nexus μας! Αν και εγώ δεν έχω παράπονο.....
Link to comment
Share on other sites

Art και dalvik... Το art στην kit kat είναι σε πειραματικό στάδιο. Στην l είναι προεπιλογή. Οπότε λογικό είναι να έχει bugs και να μην υποστηριζεται από πολλές εφαρμογές. Με το official release της l βλέπουμε... Όσον αφορά την μπαταρία μάλλον πολλοί ξεχνάτε το project Volta... Έως 40%αν θυμάμαι περισσότερη μπαταρία. Οπότε πιστεύω και με άλλον κερνελ ή ακόμα και stock έχουμε ακόμα πράγματα να δούμε από το Nexus μας! Αν και εγώ δεν έχω παράπονο.....

 

Ωραίο το project volta αλλά κρατάω μικρό καλάθι! Δε ξέρω κατά πόσο ισχύει όλο αυτό που λένε. Μακάρι πάντως να δούμε διαφορά!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το project volta αλλά κρατάω μικρό καλάθι! Δε ξέρω κατά πόσο ισχύει όλο αυτό που λένε. Μακάρι πάντως να δούμε διαφορά!

 

Γιατί να μην είναι; έστω και μια ώρα να κρατάει παραπάνω καλό είναι... Μην ξεχνάμε ότι και Samsung HTC έχουν κάτι αντίστοιχο το οποίο κάτι παρόμοιο θα υπάρχει και στο store....

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην είναι; έστω και μια ώρα να κρατάει παραπάνω καλό είναι... Μην ξεχνάμε ότι και Samsung HTC έχουν κάτι αντίστοιχο το οποίο κάτι παρόμοιο θα υπάρχει και στο store....

 

Καλοδεχούμενο δε λέω αλλά αν κρίνω από το xperia που είχα άστο καλύτερα :p

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Από την πρώτη μέρα που το έπιασα στα χέρια μου (καλώς ή κακώς) το έβαλα σε ART επειδή διάβασα ότι γίνεται καλύτερη διαχείριση μνήμης και μπαταρίας (το κατά πόσο ισχύει ή όχι στην Kit-Kat δεν το γνωρίζω).

Αυτό που γνωρίζω είναι ότι δεν με έχει απογοητεύσει σε κανέναν τομέα το Nexus, ούτε έχω συναντήσει κάποια εφαρμογή με ασυμβατότητα... Οπότε όλα καλά, όλα τέλεια!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Για μένα μόνο και μόνο το xposed είναι λόγος να μη βάλω art. Έχει τόσα χρήσιμα που μου έχει γίνει απαραίτητο.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το project volta αλλά κρατάω μικρό καλάθι! Δε ξέρω κατά πόσο ισχύει όλο αυτό που λένε. Μακάρι πάντως να δούμε διαφορά!

 

Βασικά χειρότερο να μην είναι για αρχή. Από κει και πέρα τα ποσοστά βελτίωσης που ανακοίνωσαν είναι πολύ μεγάλα οπότε και ένα 10-20% να τσιμπήσει ευχαριστημένος θα μαι.

 

Τώρα των Samsung, HTC έχω την εντύπωση ότι δεν έχουν και πολύ σχέση με το πως θα κάνει την διαχείριση το L.

 

Τέλος τα Nexus από μόνα τους υποτίθεται ότι είναι κατεξοχήν συσκευές για developer. Αν το πάρουμε έτσι τότε κακώς τα πουλάνε σε όλους....

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

Για μένα μόνο και μόνο το xposed είναι λόγος να μη βάλω art. Έχει τόσα χρήσιμα που μου έχει γίνει απαραίτητο.

 

Δεν ξέρω αν υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που έχουν θέμα. Για παράδειγμα πρόβλημα είχε κάποτε το Deus Ex με art και κράσαρε...

Link to comment
Share on other sites

Πολλές έχουν θέμα, κυρίως διότι είναι χαμηλού επιπέδου.

Δεν φταίει το ART αλλά οι devs.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βρει 2-3 παιχνίδια που δεν είναι συμβατά.. :-P Σκέφτομαι να το γυρίσω σε dalvik από περιέργεια.. Από τότε που το πήρα είναι σε ART... Βαριέμαι όμως να περιμένω να κάνει optimise..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...